Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony moment...
Autor Wiadomość
R3DRUM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:25   

Wysłany: Nie Sie 07, 2005 3:19 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zajebiste są wszystkie sceny, w których słychać syreny (troche sie zrymowało), do tej pory przypominam sobie te alejke z SH1, co Harry idzie i nagle zapada ciemnota, a w tle słychać te chore odgłosy Pracujących fabryk czy czegoś w tym stylu, no i gdzieś tam bardzo daleko Wyjące syreny, które pochodzą z umysłu Alessy w czasie gdy wybuchł pożar...
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:26   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 5:17 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

1. Filmik z martwą Marią w celi
2. Hotel po wyjściu z pokoju 312
3. Pokój 312
4. Pokój z zegarem w Wood Side (muza!!!)

BTW: Wam też się wydaje, że kolo który siedzi przed telewizorem wygląda jak James? Ta sama fryzura, kolor kurtki - ja to tak odbieram.
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:26   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 5:56 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

- scena z podświetlonym PH stojącym za kratami (nie byłem pewien, czy coś się nie stanie)
- trup na foletu przed telewizorem (wiedząc, że tam jest później mi sie dziwnie grało; miałem dziwne uczucie)
- PH na dachu szpitala (myślałem, że będe musiał z nim walczyć a tu: upadek z dachu)
- jak szedłem do Towarzystwa Historycznego Silent Hill to niezłe były te latające manekiny

Skoro niektórzy pisali o SH 1 to i ja napisze: scena w szkole, gdy wychodząc z szatni z jednej z szafek z hukiem wypada trup dzieciaka. Normalnie serce w gardle :shock:
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-27, 00:27   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 6:36 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Sab napisał:
Cytat:
BTW: Wam też się wydaje, że kolo który siedzi przed telewizorem wygląda jak James? Ta sama fryzura, kolor kurtki - ja to tak odbieram.

Bo to on...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:28   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 8:01 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To chyba jest w dziale "Odkrycia".
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-03-27, 00:29   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 8:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Master napisał:
Cytat:
Skoro niektórzy pisali o SH 1 to i ja napisze: scena w szkole, gdy wychodząc z szatni z jednej z szafek z hukiem wypada trup dzieciaka. Normalnie serce w gardle

Nie za duży ten trup jak na dzieciaka? Aaa, no, fakt... W Ameryce dzieci dorastają szybciej... :)
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
Ostatnio zmieniony przez Baaly 2008-03-27, 00:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
darkness666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:31   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 8:47 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

1) martwy koleś siedzący przed telewizorem
2) kiedy pierwszy raz spotykam piramidogłowego, w tej czerwonej poświacie (co stał wtedy za tymi kratami)
3) scena, w której PH przebija włucznią Marię "zrodzoną z marzeń" i James pada na kolana... wtedy czułem się chyba tak samo zdołowany przez tamtą chwilę jak James
4) scenka jak James spotyka spotyka Merię konającą na łóżku, ta chyba ostatnia scenka w grze, zaraz po pokonaniu tej "demonicznej" Marii, a właściwie jej alter-ego wykreowanego przez SH
5) zakończenie gry, w której James zabiera Marię i odjeżdż z nią samochodem. póżniej słyszymy jak jadą, James mówi (niby do Marii), że wszystko już teraz będzie ok, bla bla bla i nagle słychać odgłosy wypadku i widać już tylko jak jesteśmy pod wodą i bombelki lecą... to normalnie mnie rozbroiło, aha i w tym momencie Maria zaczyna czyta ten list co James od niej dostał...
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-03-27, 00:32   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 8:52 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

darkness666 napisał:
Cytat:
1) martwy koleś siedzący przed telewizorem
2) kiedy pierwszy raz spotykam piramidogłowego, w tej czerwonej poświacie (co stał wtedy za tymi kratami)
3) scena, w której PH przebija włucznią Marię "zrodzoną z marzeń" i James pada na kolana... wtedy czułem się chyba tak samo zdołowany przez tamtą chwilę jak James
4) scenka jak James spotyka spotyka Merię konającą na łóżku, ta chyba ostatnia scenka w grze, zaraz po pokonaniu tej "demonicznej" Marii, a właściwie jej alter-ego wykreowanego przez SH
5) zakończenie gry, w której James zabiera Marię i odjeżdż z nią samochodem. póżniej słyszymy jak jadą, James mówi (niby do Marii), że wszystko już teraz będzie ok, bla bla bla i nagle słychać odgłosy wypadku i widać już tylko jak jesteśmy pod wodą i bombelki lecą... to normalnie mnie rozbroiło, aha i w tym momencie Maria zaczyna czyta ten list co James od niej dostał...

5: lol? Grałeś w SH2?... James nie bierze Marii... Jedzie sam i mówi tylko coś w stylu "now we can be together, Mary...", i wjeżdza do wody, i to nie maria tylko Mary czyta list...
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-27, 00:32   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 8:59 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

jedna z teorii glosi ze James trzyma Mary w bagarzniku...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:33   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:00 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Baal! napisał:
Cytat:
Nie za duży ten trup jak na dzieciaka? Aaa, no, fakt... W Ameryce dzieci dorastają szybciej...


Mi sie wydaje, że dzieciak. W końcu to szkoła. A z resztą czy to ważne? Trup to trup 8-)
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-03-27, 00:35   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:05 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nauczyciel raczej :grin: E, nieważne ;p A co do kota w tej szafce w SH1, gdzie jest jego ciało? I gdzie dzieciak który go zabił, bo ja go nigdy tam nie spotykam?...

PS: Co do SH2 - skąd taka teoria?
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:36   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:08 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Dzieciaka spotykamy zaraz po wyjściu z szatni, może Harry nie domknął drzwi? A kociak, gdy już stamtąd wychodzimy, pewnie jest już wstępnie nadtrawiany przez zombiaka.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-27, 00:36   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:09 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

zdaje sie ze z LM... po za tym to by sie zgadzalo.... skad mial cialo w zakoczeniu Rebirth? No i zakoczenie In Water - "now we can be together, Mary..."
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:37   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:13 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

James mówiąc kwestię "Now we can be together, Mary", miał chyba na myśli, że po prostu teraz mogą spotkać się w "innym, lepszym świecie", ale czy mu to się uda, 50% szansy :twisted: -vide napis w Barze Neely's.
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-03-27, 00:38   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:21 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

50%? Ja stawiam na 100%... Jego dusza została oczyszczona z grzechów, więc nie będzie się błąkał po SH, miasto go wypuści, do Mary...

PS: Dzięki Raz :)

Parabellum ja mam inną wersję, inne dźwięki i sam nie wiem co to za wersja...

Aaa Parabellum skąd taki nick? Nie czasem z nazwy naboju do pistoletu? :) Czy może oznacza co innego?
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-27, 00:39   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:41 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Samobojca oczyszczony z grzechow? Nie sadze....
BTW.. para bellum znaczy "szykuj wojne"....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-03-27, 00:40   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 9:51 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Gdzieś mi się obiło o uszy że jest to jeden z rodzajów pocisków do pistoletu typu Beretta, ale cóż...

Co do samobójstwa, to zrobił to z miłości, więc niewiadomo.
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:41   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 10:40 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cała sentencja znaczy: "Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny". Stąd też wywodzi się nazwa popularnego naboju i pistoletu. Początkowo pistolet nazywał się Luger, od nazwiska konstruktora, Georga Lugera, firma, dla której pracował niemiecki konstruktor miała jednak prawa do stworzonych przez niego projektów i z nich też zakład "wydziedziczył" Georga. Konstruktor później pozostał bez środków do życia i umarł w biedzie, chyba, na gruźlice. Tymczasem firma sprytnie zmieniła nazwę produkowanego wzoru broni (P O8 ). W dzisiejszych czasach amunicja 9mm parabellum jest nadal bardzo popularna, Parabellum na razie nie jest zagrożona inną, np. 4,6mm do pisotletów maszynowych klasy PDW- MP 7 i 5,7mm produkcji Fabrice Nationalle. W Europie nazywa się ją Parabellum, w USA zaś, Luger, co ciekawe, nazwę tę zmieniono z myślą o eksporcie broni do Ameryki Północnej, jak widać Amerykanie honorują właściwą nazwę, w przeciwieństwie do np. ZSRR gdzie karabin Mosin-Nagan, nazwano po prostu "wz. 1897".
Wielkie sorry, za równie wielkiego offtopa :oops: Chciałem udzielić pełnej odpowiedzi na zadane pytanie :twisted: ...
 
 
darkness666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:45   

Wysłany: Wto Sie 09, 2005 11:30 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Baal! napisał:
Cytat:
5: lol? Grałeś w SH2?... James nie bierze Marii... Jedzie sam i mówi tylko coś w stylu "now we can be together, Mary...", i wjeżdza do wody, i to nie maria tylko Mary czyta list...

dobra przyznaję się do błędu... przyznam, że trochę minęło od kiedy ostatni raz grałem w SH 2. Pisząc Maria miałem na myśli poprostu jego żonę... zresztą po tym jak Mary umiera, James zabiera ją...


...tylko pytanie gdzie? bo później słychać trzask jednych otwieranym, a następnie zamykanych drzwi (samochodu oczywiście)... a może poprostu wszystkiego nie pokazali... ;)

heh, robi się trochę offtopicowo ;)
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-03-27, 00:48   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 9:21 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jego żoną była Mary nie Maria :)

Co do Mary, to myślę, że nie pojechałby z nią do wody, bo ona już jest martwa, więc nie widzę sensu w tym, bo jeśli by chcieli być razem, to przecież byliby jako istoty niematerialne... Duchy ludzi... Ich ciała byłyby już puste, więc nie widzę najmniejszego sensu w tym, żeby ciało James'a spoczywało obok ciała Mary...

PS: Parabellum, skąd Ty się na tym tak dobrze znasz :]
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-03-27, 00:49   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 9:34 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ale napis w Neely Bar głosił "jesli chcesz spotkac Mary powinienes poprostu umrzec, James. Ale nie trafilbys pewnie do tego samego miejsca" Wiec chociaz mogby byc razem z zona cialami w jednym miejscu....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
darkness666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:53   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 11:17 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Baal! napisał:
Cytat:
Jego żoną była Mary nie Maria

Przecie napisałem
Cytat:
Pisząc Maria miałem na myśli poprostu jego żonę... zresztą po tym jak Mary umiera, James zabiera ją...


to jest sprostowanie jak co...

Baal! napisał:
Cytat:
Co do Mary, to myślę, że nie pojechałby z nią do wody, bo ona już jest martwa, więc nie widzę sensu w tym, bo jeśli by chcieli być razem, to przecież byliby jako istoty niematerialne... Duchy ludzi... Ich ciała byłyby już puste, więc nie widzę najmniejszego sensu w tym, żeby ciało James'a spoczywało obok ciała Mary...

James mówiąc na końcu "teraz możemy być razem..." może mówił to w przenośni i dosłownie... może był nekrofilem :grin: ? oczywiście żartuję ;)
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:54   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 1:07 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Master napisał:
Cytat:
To chyba jest w dziale "Odkrycia".

Kiedys przeglądałem ten dział, ale nic takiego nie znalazłem. Niemniej - moge się mylić. Ważne jest to, że inni też zgadzają się że to James ;)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-03-27, 00:54   

Dla mnie najlepsze jest pierwsze starcie z Piramid Headem.
Cut-scenka w którym Piramid Head rzuca na ziemię Lying Creature i atakuje Jamesa próbującego wyważyć drzwi po prostu miażdży.
_________________

 
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 00:55   

Wysłany: Pią Sie 12, 2005 8:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Yo Sab, jeszcze Cie tu nie było :)

Co do SH, dopiero sie w to wkręcam, ale bankowo podziele się wrażeniami. Dzis kolejna sesja z SH2... który dzięki Sab'owi właśnie zyskał nowego zwolennika - mnie :)

Pozdro dla wszystkich!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group