Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[Spoilery] Cybil
Autor Wiadomość
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 01:46   [Spoilery] Cybil

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 4:58 pm Temat postu: Cybil

Znalazłem takie coś:
In Cybil's scenario of Silent Hill Play Novel there is an analog of the "Bad"
ending. In it, Cybil comes to the cemetary and sees a woman dressed in white
and funeral going on. But what's more amazing is that she sees a gravestone
with the name "Cybil Bennett" (yes, double t). What were the authors trying to
hint with this ending? That Cybil was dead from the very beginning and her
consciousness is just caught up in Alessa's world? Or that Cybil has crashed
her bike after falling unconscious while driving and now we see her funeral?
Or is the whole scene just a figment of her imagination?
Unfortunately, the Play Novel was never translated and my skills at reading
Japanese are not enough to understand the text in the ending. Anyway, the
official ending of SH1 is "Good", in which Cybil dies by Harry Mason's hand.
Czy możliwe ze Cybil jest kims na wzór Marii?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 01:48   

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 10:58 pm Temat postu:

Cytat:
Czy możliwe ze Cybil jest kims na wzór Marii?


Chyba raczej Lisy, ale to tez odpada, bo obie powinny skonczyc podobnie, a tak sie przeciez nie dzieje.
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 01:49   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 11:13 am Temat postu:

Może jest kimś na wzór anioła stróża? Jako anioł chce pomóc Harremu, ale Alessie się to nie podoba (może Cybil wtargnęła do jej świata) i ją opentuje (akcja na karuzeli).
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 01:51   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 2:14 pm Temat postu:

Cytat:
Jako anioł chce pomóc Harremu, ale Alessie się to nie podoba
z(może Cybil wtargnęła do jej świata) i ją opentuje (akcja na karuzeli).

Jezeli wogole cos ja "opetuje" przy tej karuzeli,to raczej jest to brak drugow,nie Alessa...

R4Zi3L napisał/a:
Ginie a Lisa tez zywa raczej nie jest...

Tak.O tyle ze Cybil da sie uratowac,podczas gdy Lisa ginie zawsze i nie mozna temu zapobiec
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 01:53   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 3:08 pm Temat postu:

ale oficialnym endingiem jest ten w którym ginie....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 01:55   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 3:17 pm Temat postu:

Cytat:
ale oficialnym endingiem jest ten w którym ginie....


Zgadza sie R4Zi3L,jednak z tego co mnie sie wydaje sprawa przedstawia sie raczej tak,ze:

Karolpiotr napisał/a:
Swiadoma postac Lisy, ktora manifestuje sie w koszmarnym swiecie, istnieje tylko dzieki swiadomosci Alessy. Kiedy Alessa traci kontrole nad alternatywnym swiatem, stopniowo traci kontrole rowniez nad Lisa.


Podczas gdy osoba Cybil jest,przynajmniej wedlug mnie,postacia "normalna",zyjaca bez pomocy swiadomosci Alessy ani niczego jak to.Mysle,ze Cybil jest kims takim jak Harry,czlowiekiem w znacznej mierze swiadomym tego co dzieje sie wokol.Sprawa z Lisa wyglada inaczej...
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 01:57   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 3:43 pm Temat postu:

moze..
1-3. Cybil Bennet.
Age: 28
Occupation: Police officer
Cybil came from Brahms (according to the road sign at the beginning point in
SH2 she covered 26,5 miles to get to SH!). She is probably the only character
in SH1 (not counting the monsters), that got into Alessa's world by pure bad
luck.
Judging by the dialogues, Cybil cannot see all of the Otherworld - she doesn't
see any monsters or bloody walls, but neither she does the citizens. When
Harry tries to explain everything to her in the boat, she says: "Harry, this
whole thing's been a major blow to you. You need to rest". But she can see the
fog and the collapsed roads. In the intro, Harry sees her bike on the
roadside. Cybil probably saw a big hole in the road and decided to walk around
it on foot (of course, it only exists in her subjective reality) - that was
the first time when Cybil was affected by the power of Alessa's inner world.
She can't find any logical explanation to the strange events going on around
her ("The phones are all dead, and the radio, too") but feels that there's
something wrong going on ("But from what I can tell, something bizarre is
going on. That's all I know"). That is why she gives Harry a gun and always
keeps on guard. Her behaviour in the hidden church is a good example.
But she does not believe in mysticism - she is an officer of the law,
representing rationality and logic in SH1. Even seeing Cheryl (Alessa) walking
on the water does not change her mind. The police can't catch the drug
dealers, but even Harry, who is not a detective, easily finds the drugs. PLUS
Silent Hill is a very small town. Just HOW could the police not find the
dealers? The answer is simple: Kaufmann and co. had it all covered. Was Cybil
in the deal? The question is left unanswered. But whatever the answer, Cybil's
mind was vulnerable to Alessa's psychic energies for some reason, which means
she has a lot of problems in her life or has something on her record that she
doesn't find fitting of a police offcer. What darkness resides in the heart of
Cybil Bennet? For instance, Cybil's supervisors have struck a deal with the
cult and she feels guilty for it. She feels she has to enforce law and
justice, but she is forced into cooperation with the culprits (even though it
is against her will), or maybe she is in fact helping the dealers (her last
name comes from a real-life policewoman, who was a murderer). This
self-contradiction makes her suffer, dragging her deeper and deeper into
Alessa's world.
But that is not all. The more she is drawn into Alessa's world, the more she
is overcome with fear and despair. These emotions also weakened her resistance
to the Alessa's power. Cybil's mind is clinging to the remains of rationality,
but one by one they fall all around her - girls walking in the air, snow in
summer, crazy old women shouting nonsense about demons awakening. Her view of
the world comes into conflict with the surrounding reality. In the end, when
Harry meets her at the merry-go-round, she is completely under Alessa's
influence and the girl's hatred of people overcomes her. Driven by this
hatred, she attack Harry, probably seeing him as a monster. Considering what
we saw in SH3, this was the end of America's last honest cop.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 01:58   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 4:02 pm Temat postu:

Hmm...to troche zmienia postac rzeczy,lecz nie zmienia to faktu ze Cybil w przeciwienstwie do Lisy da sie uratowac.Tak,jak napisales-w zakonczeniu standardowym umiera,jednak Harry moze temu zapobiec;da sie uzyskac zakonczenie w ktorym Cybil nie umiera,podczas gdy dla Lisy nie ma ratunku...To mimo wszystko duza roznica.Moze to tez wskazywac na to,ze Cybil jest postacia w duzej mierze "ruchoma" (wiem ze to nienajlepsze okreslenie ale niestety nie moge dobrac lepszego w tej chwili,ehh),w zwiazku z czym jej interpretacja jest znacznie bardziej luzna niz w przypadku Lisy ktora,oczywiscie moim zdaniem,jest postacia zupelnie inna od Cybil.Faktycznie moze byc tez kims zupelnie innym niz Harry,na poczatku widzimy ten rozwalony motocykl (zawsze zapominam o tym filmiku z intra,ehh) co wskazuje na to ze Cybil niekoniecznie musi byc zwykla i zywa osoba.Jezeli chodzi o potwory i to ze wiekszosci z nich nie widzi,w przeciwienstwie do Harrego-to tez bym raczej tlumaczyla drugami,pomimo iz wiem ze nie mozna wszystkiego sprowadzac do jednej rzeczy;)...

R4Zi3L,ten opis jest z Lost Memories czy skad,jesli mozna zapytac;)?
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-18, 01:59   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 4:07 pm Temat postu:

R4Z teorie uklada :shock: ; P Ja tam czytalem w wypowiedzi ktorego z panow z TeamSilent ze SH ma jedno zakonczenie - moment w ktorym gracz wylacza konsole a tutaj o Good pisza. Not nice panowie. Podobienstwo do Lisy odpada. Po pierwsze Lisa nie chciala zabic Harryego, po drugie Lisa umarla chyba inaczej niz Cybil (nie chodzi mi tu o gre, bo w grze jest duchem). Biorac pod uwage to iz czytalem ze Play Novel odkrywa prawdziwa nature Cybil i nie jest to bynajmniej mila pani, tudziez to, ze policjantka pojedynczo zostala wyslana do miasta z ktorym stracono jakakolwiek lacznosc, oraz przy pierwszej lepszej okazji rozdziela sie z Harrym <teoretycznie moze dlatego zeby byl wiekszy strach jak sie gra bez postaci pomagajacej, ale nie jest to jak dla mnie wyjasnienie> jest chyba raczej kims innym niz duchem/aniolem.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 02:00   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 4:30 pm Temat postu:

warto tez wspomniec o zmienionym intrze po przejsciu gry... co w sumie wiemy o zonie Harry'ego? I czemu Cybil zajmuje jej miejsce? Czy Cybil kojarzy sie Harry'emu jakos z zona?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 02:02   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 4:44 pm Temat postu:

R4Zi3L napisał/a:
warto tez wspomniec o zmienionym intrze po przejsciu gry... co w sumie wiemy o zonie Harry'ego? I czemu Cybil zajmuje jej miejsce?

Tez mnie to zastanawialo...
R4Zi3L napisał/a:
Czy Cybil kojarzy sie Harry'emu jakos z zona?

Trudno powiedziec,skoncze na dniach znowu jedynke (bo na szczescie juz jestem w trakcie) i moze wtedy wykminie cos ambitnego;)...


Bardzo dobry topic,swoja droga...
 
 
vook
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 02:04   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 6:51 pm Temat postu:

Czekajta, w SH3 nie gralem ale z postow wnioskuje ze Cybil sie tam po prostu nie pojawia wcale. Co sugeruje w pewnym stopniu zakonczenie Good, ale nie wyklucza Good+. W introwej scenie Cybil dotyka noska zupelnie malutkiego dziecka, we mgle, chyba na jakims cmentarzu, co swiadczyloby, ze dzieje sie to w Silent Hill, prawdopodobnie nie dalej jak pare godzin po koncu gry (bo nie sadze zeby dluzej tam zostali dobrowolnie). Czyli ta scena o niczym nie swiadczy, mozna sobie wyobrazic, ze nastepne, co robi Cybil to mowi "Good Luck", wsiada na motor i odjezdza w sina dal :) .
Cholera wie, moze spotkamy Cybil w czesci 5, fajnie by bylo jakby jego zakonczenia nawiazywaly do roznych zakonczen cz. 1

(silniki powinny juz zaczac dzialac, swoja droga ciekawe, z ktoregos komentarza "all car engines are dead" ale pila spalinowa dziala? )
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 02:05   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 6:58 pm Temat postu:

IS - Cybil opuszcza Harry'ego zeby byc glowna bohaterka drugiego scenariusza, ktory ostatecznie i tak nie trafil do SH1, ale mniejsza o to;)

Cytat:
warto tez wspomniec o zmienionym intrze po przejsciu gry... co w sumie wiemy o zonie Harry'ego? I czemu Cybil zajmuje jej miejsce? Czy Cybil kojarzy sie Harry'emu jakos z zona?


Harry i jego zona znajduja dziecko. Po 7 latach z powodu tegoz wlasnie dziecka robi sie maly bajzel. Majac to na uwadze spojrzmy teraz na zakonczenie G+ oraz wydarzenia z SH3. Smierdzi powtorka z rozrywki co?
Jesli chodzi o Cybil i Lise to Vi napisala gdzies wyzej co mialem na mysli:)
Ostatnio zmieniony przez NONE 2007-11-18, 02:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-18, 02:07   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 8:39 pm Temat postu:

Alessa swiadomie nie przejmuje kontroli nad Cybil, podobnie jak swiadomie nie tworzy potworow - to raz. Dwa - mysle, ze fakt opetania Cybil nie musi wcale oznaczac, ze ona ma cos na sumieniu - to nie SH2 i tu obowiazuja inne prawa. A zreszta na SHTV jest obszerny tekst o Alessie i alternatywnym wymiarze, wiec jak komus bardzo zalezy, to sobie przeczyta. W kazdym razie fakt, ze Cybil zostala zaatakowana przez pasozyta postrzegam jako nieszczesliwy zbieg okolicznosci, ale jesli ktos chce dobudowac do tego jakas teorie, to musi sie liczyc z tym, ze wiele sie z gry nie dowie na ten temat. I po trzecie - Raziel, fajnie, ze tak ozywiasz forum, ale jesli nie chcialo Ci sie tlumaczyc oryginalnego tekstu na nasz jezyk, to moglbys chociaz podac url/nick autora. To tak na przyszlosc.
_________________
so tell me the truth
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 02:08   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 9:20 pm Temat postu:

nie tlumaczylem, tak jak tobie nie chcialo sie tlumaczyc Lost Memories . .... a nick autora to SilentPyramid......
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 02:10   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 9:45 pm Temat postu:

R4Zi3L, jezeli tekst jest autorstwa jakiegos fana SH,takiego jak ktokolwiek z nas;),to czy nie zaznaczyl on moze na czym bazowal piszac powyzszy opis?Pytam glownie z tego wzgledu,by wiedziec na ile prawdopodobne moze byc to co ten Pyramid Silent napisal.Jezeli tekst nie bazuje na niczym poza gra i jego spostrzezeniami,mozliwe (oczywiscie wcale nie pewne,ale mozliwe;) jest to ze gosc cos zle zinterpretowal,tak samo jak ja czy ktokolwiek inny niejednokrotnie;).Niektore rzeczy w tekscie mi sie nie zgadzaja z tym co rozkminilam,i stad te watpliwosci;).
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-18, 02:12   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 10:07 pm Temat postu:

Vi napisał/a:
Pytam glownie z tego wzgledu,by wiedziec na ile prawdopodobne moze byc to co ten Pyramid Silent napisal.Jezeli tekst nie bazuje na niczym poza gra i jego spostrzezeniami,mozliwe (oczywiscie wcale nie pewne,ale mozliwe;) jest to ze gosc cos zle zinterpretowal,tak samo jak ja czy ktokolwiek inny niejednokrotnie;).Niektore rzeczy w tekscie mi sie nie zgadzaja z tym co rozkminilam,i stad te watpliwosci;)


Na niczym innym nie bazuje ten tekst, jak tylko na SH1. Nic w nim odkrywczego nie znalazlem... Cybil wspolpracuje z Kaufmannem/jej przelozeni maja z nim jakis dil, to wszystko naprawde luzne teorie. Spoko, jesli ktos chce wierzyc, ze tak wlasnie bylo - ok. Ale w grze nic doslownie na to nie wskazuje.
Raziel - tak tylko pytalem, bo wole wiedziec, co konkretnie czytam.
Edit: Aha, i wez jeszcze pod uwage, ze Lost Memories to na oko ze 100 razy tyle tekstu, nie liczac Victim Info i innych dodatkow, o pelnym skrypcie z gier juz nie wspominam, a tym bardziej o tym, ze mam jakies prywatne zycie i nawet studia, bo jeszcze wyjdzie, ze sie wykrecam.
_________________
so tell me the truth
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-18, 02:14   

Wysłany: Sro Cze 01, 2005 11:59 pm Temat postu:

Jasne NONE, na pewno pomyslala "ludzie z konami chcieli zrobic drugiego scenariusza, to pozbede sie 50% naboi ktore dam kolesiowi ktorego widze pierwszy raz na oczy w nawiedzonym miasteczku i pojde szukac czegos rownie pewnego do znalezienia jak bomby atomowe u Saddama".

A to ze zmienia sie intro, to nawiazanie do jakiegos serialu, nie wiem jak sie dokladnie nazywal chyba "miasteczko twean peaks" w ktorym tez sie intro zmienialo, na nic wiecej bym nie liczyl. Gryzziorze, rozwiej watpliwosci, ja ide sie uczyc matmy.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 02:16   

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 2:49 pm Temat postu:

Cytat:
Jasne NONE, na pewno pomyslala "ludzie z konami chcieli zrobic drugiego scenariusza, to pozbede sie 50% naboi ktore dam kolesiowi ktorego widze pierwszy raz na oczy w nawiedzonym miasteczku i pojde szukac czegos rownie pewnego do znalezienia jak bomby atomowe u Saddama".

Geez, tez sobie zagadke znalazles... Gdyby Cybil nie dala mu tego gnata to zdobylby go jakos inaczej.
Cytat:
A to ze zmienia sie intro, to nawiazanie do jakiegos serialu, nie wiem jak sie dokladnie nazywal chyba "miasteczko twean peaks" w ktorym tez sie intro zmienialo


Nawiazaniem do TP byly scenki, ktorych nie ma w samej grze, a ktore widzimi w intrze.
O zmieniajacych sie obrazach nic mi nie wiadomo, ale moglem widziec inna czolowke.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 02:19   

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 3:05 pm Temat postu:

Karolpiotr napisał/a:
Edit: Aha, i wez jeszcze pod uwage, ze Lost Memories to na oko ze 100 razy tyle tekstu.

Nope... tego tekstu jest tyle samo co LM...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-18, 02:22   

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 6:17 pm Temat postu:

Raziel - przykro mi, ale ja nie wiem, czy ty palisz glupa, czy rzeczywiscie jestes jednostka wybitna alternatywnie. No czegos w kazdym razie nie wiem.
To sa statystyki zamieszczonego przez Ciebie na forum w tym temacie tekstu w jezyku angielskim. Word doliczyl sie 749 wyrazow.

To sa statystyki wstepu do LM i LM o SH1, czyli dwoch dzialow z Lost Memories. Tu Word doliczyl sie niecalych 5 000 wyrazow, czyli co najmniej szesciokrotnie wiecej. Oczywiscie, wychodzi na to, ze pomylilem sie sporo piszac, ze LM to 100 razy wiecej tekstu, tylko ze dolicz sobie jeszcze do tego sekcje o SH2, SH3, sekcje z kartami tarota, dwie sekcje poswiecone roznym nawiazaniom, material Making of SH3, SH4 pelne Victim Info i pelny Walter's Diary i nie pisz juz wiecej glupot. A moze Ty nie wiesz o jakim Lost Memories ja mowie i wydaje ci sie, ze tu chodzi o ten memo item z gier?
Cytat:
A to ze zmienia sie intro, to nawiazanie do jakiegos serialu, nie wiem jak sie dokladnie nazywal chyba "miasteczko twean peaks" w ktorym tez sie intro zmienialo, na nic wiecej bym nie liczyl. Gryzziorze, rozwiej watpliwosci, ja ide sie uczyc matmy.

None juz o tym napisal. Pieklo=bledne kolo.
_________________
so tell me the truth
Ostatnio zmieniony przez Karolpiotr 2007-11-18, 02:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 02:24   

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 7:34 pm Temat postu:

Cytat:
No czegos w kazdym razie nie wiem.

U mnie LM zajmuje ok. 73 strony czcionka 12, a text tego ruska 103 strony czcionka 12....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-18, 02:25   

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 7:34 pm Temat postu:

Cytat:
a text tego ruska 103 strony czcionka 12....

Wow, no to jak on sie zmiescil na forum, jesli moge wiedziec?
_________________
so tell me the truth
Ostatnio zmieniony przez Karolpiotr 2007-11-18, 02:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-18, 02:27   

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 7:45 pm Temat postu:

proste, nie zmiescil sie, wiec wstawilem fragment....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-18, 02:28   

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 7:58 pm Temat postu:

To my rozmawialismy o tym, co umiesciles na forum czy o tym, co masz na swoim dysku?
_________________
so tell me the truth
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group