Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Jarzące się światła na drodzę
Autor Wiadomość
sgt.white 
Cockroach


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-06-24, 12:28   Jarzące się światła na drodzę

Grając W SH'a 2 zauważyłem, że na skrzyżowaniu Katz ST.- Neely ST. pali się sygnalizacja świetlna. Jak myślicie co to może oznaczać? W innych częściach miasta tego nie zauważyłem...
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-24, 12:40   

Moim zdaniem jest to stworzone dla podkręcenia klimatu, co imo twórcą się udało. Pamiętacie motyw z Twin Peaks gdzie co jakiś czas była pokazywana sygnalizacja uliczna i zawsze nocą? No, to wychodząc ze szpitala i kierując się już do więzienia (a przypomnę, że wtedy ulice SH wypełnia ciemność), natrafiłem na palące się, czerwone światło i nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że twórcy inspirowali się właśnie TP. Nie wiem czy już o tym nie wspominałem, ale w każdym razie to tylko mongolska teoria xD
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-24, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2009-06-24, 12:44   

Mógł byś screen'a zapodać? ja też 1 myśl miałem 'Kuźwa TP'...pewnie jest to swoisty smaczek w podziece mistrzowi Davidowi :)
_________________
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-24, 12:51   

No właśnie nigdzie nie mogę znaleźć i nie pamiętam nawet, w których dokładnie odcinkach to pokazywali :/
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-24, 13:21   

Kiedyś czytałem, że jednym z motywów często przewijających się przez filmy Lyncha jest kolor czerwony (czy to były czerwone kurtyny... nie pamiętam), który w jego "mitologii" oznacza ujawnienie sekretów, niczym odsłonienie czerwonej kurtyny na teatralnej scenie. A fakt, że twórcy SH wzrorowali się m.in. na Lynchu widać nie raz i nie dwa w ciągu całej gry (Lost Highway, Blue velvet...), więc niewykluczone, że to o to chodzi. Wszak moment, w którym James udaje się do muzeum, jest tym momentem w grze, od którego wszystkie tajemnice zaczynają się wyjaśniać.
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2009-06-24, 14:19   

Ta też czytałem o tym odkrywaniu sekretów i metaforze kurtyny. Ber: światła pojawiaja się w WIELU odcinkach zwłaszcza początkowych...ma to również na celu budowanie klimatu, wyciszenie i przygotowanie na cos...w końcu wiadomo ze czerwone światło to STOP i za chwile coś się wydarzy...
_________________
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-06-24, 14:20   

StuntmanMikeL napisał/a:
Kiedyś czytałem, że jednym z motywów często przewijających się przez filmy Lyncha jest kolor czerwony (czy to były czerwone kurtyny... nie pamiętam), który w jego "mitologii" oznacza ujawnienie sekretów, niczym odsłonienie czerwonej kurtyny na teatralnej scenie.


Taki zabieg został wykorzystany chociażby w The Lost Highway, gdzie przy jednej z początkowych scen zostaje nałożone tło, w postaci czerwonej kurtyny właśnie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2009-06-24, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sgt.white 
Cockroach


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-06-24, 21:07   

Zauważyłem, że światła się co jakiś czas zmieniają... ale to chyba nic nie wprowadzi do tego tematu...
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-24, 21:12   

sgt.white napisał/a:
ale to chyba nic nie wprowadzi do tego tematu...

Oj żebyś się nie zdziwił jakie głupoty czasami potrafią naprowadzić na właściwy trop. W tym problem, za dużo osób boi się odezwać w strachu przed tym, że "walną głupotę". Oczywiście nie mówię tutaj o kompletnie mongolskich teoriach, które na siłę starają się podważyć rozkminiane latami, ustalone i 100% pewne teorie :D
Przepraszam za offtop, chyba nie daję dobrego przykładu xD
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-06-24, 21:22   

Bersek napisał/a:
Moim zdaniem jest to stworzone dla podkręcenia klimatu


No dokładnie.W Making od Silent Hill 2 Team Silent mówi że to podkreśla "dziwność" miasta.Tak więc to chyba tylko smaczek. :)
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-24, 21:26   

Ok mam ten fragment.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
od 6:10

Zaratul napisał/a:
No dokładnie.W Making od Silent Hill 2 Team Silent mówi że to podkreśla "dziwność" miasta.


Kurde, wiedziałem że gdzieś już słyszałem o co chodzi z tymi światłami, ale nie mogłem skojarzyć gdzie :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group