Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego potwory atakuja Heather?
Autor Wiadomość
Sullivan 
Cockroach



Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-05-06, 22:42   Dlaczego potwory atakuja Heather?

Witam widziałem taki temat na innym forum i ciekawi mnie co wy macie na ten temat do powiedzenia :) Otóż dlaczego potwory atakują heather skoro ma narodzić ich boga? ;)
_________________
Ranek przychodzi zawsze jest banalny jednakże prawdziwy
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-05-06, 23:10   

Cytat:
Silent Hill 3: rzeczywistość Heather jest zniekształcana przez 'pozostałości' Alessy i jej autodestrukcyjną tendecję, jak też przez płód Boga, który żywi się negatywnymi emocjami i dojrzewa do przyjścia na świat. Stąd potwory, które atakują Heather, chcąć spełnić największe marzenie Alessy i przynieść jej oczekiwaną śmierć (patrz: Memory of Alessa; jakkolwiek wiemy, że śmierć Heather nie przyniesie oczekiwanego efektu, ponieważ zostanie przywrócona do życia przez Valtiela, aby kontynuować cykl narodzin) i stąd zniekształcenia, które powodują, że Heather widzi ludzi jako potwory (zabójca Harry'ego, pielęgniarka w izolatce, Leonard, członkowie sekty w kościele) i zabija ich, przybliżając się tym samym do narodzenia Boga.

Zaczerpnięte z FAQ Karolpiotra.
PS. Mam wrażenie, że takie pytanie padało już setki razy, ale nie mogę znaleźć.
 
 
 
Sullivan 
Cockroach



Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-05-07, 12:21   

Jeżeli Heather widzi potwory zamiast ludzi to czemu te potwory ją atakują jak to są ludzie?
_________________
Ranek przychodzi zawsze jest banalny jednakże prawdziwy
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-05-07, 12:25   

Cytat:
(zabójca Harry'ego, pielęgniarka w izolatce, Leonard, członkowie sekty w kościele)

A z pielęgniarką w izolatce szczerze nie mam pojęcia o co chodzi.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-05-07, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sullivan 
Cockroach



Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-05-07, 12:49   

A czy ci członkowie sekty niechcą narodzenia Boga? :shock:
_________________
Ranek przychodzi zawsze jest banalny jednakże prawdziwy
 
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-05-07, 17:00   

Ciekawa teoria... :roll: .

Nie wszystkie potwory to ludzie :grin2: .

Dlaczego atakują Heather?
Częściowo zgadzam się z Bersekiem, czy też karolpiotrem, który był autorem cytatu :-] , że są dziełem Alessy, która chce powstrzymać narodziny Goda. Ale wpływ na rzeczywistość w grze ma również płód Goda, jak i Claudia o czym nie należy zapominać. Drugi powód dla którego stwory atakują Heather jest taki: cierpienie i ból miało sprowadzić na świat Goda. Im więcej śmierci zada, tym silniejsze staną się w niej negatywne emocje: gniew, nienawiść, a tym samym silniejszy stanie się płód Goda.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-07, 17:50   

Szakal, przecież napisałeś niemal to samo co Karolpiotr więc czemu tylko częściowo? MZet, nc :-]
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-05-07, 17:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-05-07, 19:16   

Ponieważ nie wspomniał on o Claudii. Jestem zdania, że to ona ma największy wpływ na to co widzimy w grze. Cytując słowa Vincenta, kiedy zwracał się do Claudii "To nic innego jak twój urzeczywistniony koszmar, tak jak Alessy 16 lat temu.". Inny cytat: "Czyjeś koszmarne iluzje budzą się dożycia" - chodzi o koszmary Claudii, która jak wiemy była maltretowana przez ojca. Dlaczego wytwory Caludii atakowały Heather? - "By poprowadzić nas do raju utraconego przez ludzkość, z rękami splamionymi krwią" (słowa Claudii do Heather, pierwsze spotkanie w centrum handlowym, cytat nie dosłowny, ale chodzi o sens) "Czy tak trudno uwierzyć, że miłosierdzie może się narodzić z cierpienia i bólu?" (słowa Claudii do Heather, w kościele, również nie dosłowny cytat, ale mniej więcej ). Nie twierdze jednak, że są to jej świadome działania (co innego morderstwo Harrego).
Największy wpływ na alternatywną rzeczywistość ma Claudia, potem Memory of Alessa, a na koniec płód Goda.

Ps. Trochę zjechałem z tematu, ale te dwie kwestie się ze sobą wiążą :-] .
Ostatnio zmieniony przez Szakal 2009-05-07, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vizitado 
Cockroach


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-06-03, 11:33   

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale jak tak pomyśle... No nie zapominajcie, że to jest gra. Fabuła, fabułą, ale w grach są wrogowie... I już! ^_^
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-06-04, 01:17   

No tak, ale to po prostu wyjaśnienie powodu ich występowania, a nie, że są, bo tak i już, jak to ma miejsce w innych grach ;) .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group