Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 18:05
Ekranizowanie gier

Co sądzisz o ekranizowaniu gier?
Powinno powstawać jak najwięcej ekranizacji.
33%
 33%  [ 9 ]
Jest mi to obojętne.
25%
 25%  [ 7 ]
Powinni tego zabronić...
40%
 40%  [ 11 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-16, 21:40   Ekranizowanie gier

Macie informacje o najnowszej ekranizacji jakiejś gry? Możecie śmiało walić tutaj.
Coś dosyć świeżego:
http://pl.youtube.com/watch?v=4JrabRdvhvE
Jak dla mnie powiewa kichą. Hitman nie pasuje mi do roli Rambo z 2x Mp5 i coś nie mogę sobie przypomnieć czy był on wysłannikiem bractwa kościoła na wygnaniu xD

Kolejna ekranizacja już się zbliża. Tym razem jest to Max Payne
http://www.cdaction.pl/?s...wsy&newsid=3911
 
 
 
Crazy Mara 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 99
Skąd: Łodź
Wysłany: 2007-11-18, 11:08   

Nawet nie podobny do Maxa jest. Oby tylko nie skopali kolejnej ekranizacji świetnej gry...
_________________
"I don't want to be alone anymore..." FFIX
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-18, 11:13   

Cytat:
Kolejna ekranizacja już się zbliża. Tym razem jest to Max Payne
http://www.cdaction.pl/?s...wsy&newsid=3911


Nie specjalnie mnie ta informacja uradowało...koleś jest zupełnie niepodobny i ma dość śmieszną twarz jak na Maxa :D Pewnie kolejny raz zostanie nam zaserwowany niezły crap...i te "slow motion" hmmm....era Matrixa chyba nigdy nie dobiegnie końca :)
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-18, 11:15   

Może jak go ucharakteryzują to będzie dobrze. Ja po prostu sobie nie wyobrażam jak to można skopać. Przecież fabuła gry jest jakby filmem akcji to co za problem przenieść to na ekran? :)
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-18, 11:20   

Cytat:
Może jak go ucharakteryzują to będzie dobrze. Ja po prostu sobie nie wyobrażam jak to można skopać. Przecież fabuła gry jest jakby filmem akcji to co za problem przenieść to na ekran? :)


A taki problem, że Max mimo wszystko miał swój indywidualny klimacik (schizy z pierwszej części) i nie posiadał wcale głupawej fabuły :D Przy obecnej kondycji kina amerykańskiego dostaniemy zapewne nastawioną na zbicie kapuchy produkcję :D A feee :D
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-18, 11:22   

Ja nie mówię, że miał głupią i prostą fabułę. Wydaje mi się, że wystarczy przenieść wszystkie motywy z Valkirią, jego żoną, schizami itd. No to chyba aż takie trudne dla nich nie jest? xD
Carmash napisał/a:
Przy obecnej kondycji kina amerykańskiego dostaniemy zapewne nastawioną na zbicie kapuchy produkcję :D A feee :D

I pewnie tak będzie :/
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-11-18, 11:23   

Ja jestem w ogóle przeciwnikiem ekranizacji - gier, książek, komiksów... Rzadko kiedy wychodzą - przynajmniej moim zdaniem - dobrze. Jasne, bywają spektakularne sukcesy typu "Sin City", które zostało znakomicie przełożone na język kina (czy też po prostu przeniesione, Miller właściwie w komiksie wyrysował wszystkie kadry xD), ale częściej są potworne porażki. Dla mnie np. "SH" było taką porażką, ale o tym się wypowiem w innym temacie, który po to powstał :)
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-18, 11:26   

Bersek napisał/a:
Ja nie mówię, że miał głupią i prostą fabułę. Wydaje mi się, że wystarczy przenieść wszystkie motywy z Valkirią, jego żoną, schizami itd. No to chyba aż takie trudne dla nich nie jest? xD


Do tego wszystkiego dodaj sobie trzymetrowe skoki, latanie po ścianach, omijanie kul oraz amerykański model heroizmu, a otrzymasz jako taką koncepcję tego co lubi "gupi" amerykański naród :) Chyba, że naprawdę za ekranizację zabierze się ktoś z potencjałem, pomysłem oraz wizją.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2007-11-18, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-16, 17:41   


Skrin z filmu Resident Evil robionego w CGI - po więcej zapraszam tutaj:

http://www.qj.net/First-s...g/49/aid/109799
Ładne, nie?
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-16, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2007-12-16, 23:37   

Claire mmmm..... :)~

Jeżeli tylko Capcom zatrudnił jakiegoś dobrego scenarzystę, to może to być jedna z lepszych ekranizacji gier :D. Oczywiście, patrząc na to, że ani RE4 ani RE:UC, ani RE0, nie mogą się pochwalić zbyt dobrą fabułą, to trzeba mieć naprawdę wielką nadzieję w dobry scenariusz BH: Degeneration.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2007-12-16, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Crazy Mara 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 99
Skąd: Łodź
Wysłany: 2007-12-20, 14:30   

Aż mi się łezka w oku zakręciła... właśnie spełniają się moje marzenia!! Ach ten RE.... :D
_________________
"I don't want to be alone anymore..." FFIX
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-20, 15:57   

Ja chcę ekranizację Tekken'a. Byle dobra i z wartką akcją!
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-20, 15:59   

@Baaly mówisz-masz :)
http://www.cdaction.pl/?s...wsy&newsid=3970
 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2007-12-20, 16:01   

RE to była niegdyś moja ulubiona gra. Pierwsza część filmu mi się podobała, ale jak obejrzałam drugą, to od razu ją skasowałam. Trzeciej chyba nie będę oglądać :P
Za to ciekawi mnie czy zekranizują kiedyś Soul Reaver'a. Popatrzyłabym sobie chętnie na Raziela w akcji :)
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-20, 16:07   

Bersek napisał/a:
@Baaly mówisz-masz :)
http://www.cdaction.pl/?s...wsy&newsid=3970


Dżizys... Ja się doczekać nie mogę :shock: Byle by wszystko się udało, bo jak tak patrzę na obsadę to nieporozumienie... Chyba tylko Jin ma dobrą adaptację, ale to się jeszcze okaże.
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-20, 17:23   

Z tego co wyszukalem w necie szykuje sie kolejna ekranizacja :P a chodzi mi glownie o Prince of Persia The Sands of Time - ktorej to premiera zapowiadana jest na 10 lipca 2009r.; po zrodla zapraszam nizej ;)
Co do bohaterow to nawet sie nie wypowiem :/ Dastan... co to u licha za imie!! xD

http://www.latinoreview.com/scriptreview.php?id=63
http://www.filmweb.pl/Pri...,Film,id=260505
http://www.filmweb.pl/Pri...leria,id=260505
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2007-12-20, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2007-12-22, 01:39   

Jak zwykle będzie to pewnie ekranizacja, która z pierwowzorem ma wspólne jedynie kilka wątków :/ .

Naprawdę nie rozumiem reżyserów ekranizacji gier. Biorą naprawdę świetny materiał (zazwyczaj), z wyrobionym klimatem, nierzadko bardzo dobrym scenariuszem, ale potem przerzucają ją przez maszynkę do mielenia zwaną hollywood, i tak z agenta 42, bezuczuciowego klona, stworzonego do zabijania, powstaje morderca wychowywany od dziecka przez jakiś katolicki sierociniec; z ludzi oczekujących na przyjście Boginni z Silent Hill powstaje grupa purystów palących czarownice; z Nemesisa, bezwzględnego mutanta - broni bioorganicznej - robią ni to robota ni to człowieka z uczuciami... Jeez.

Patrzę na kolejne ekranizacje i się zastanawiam, jaki w ogóle jest w tym sens? przecież równie dobrze w wielu z powstałych ekranizacji wystarczyłoby zamienić nazwy własne (imiona, miasta, nazwy firm), a nikt by się nawet nie zorientował, że to na podstawie takiej i takiej gry.

A potem taki jeden z drugim wyrabia sobie zdanie o grze na podstawie filmu .
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-22, 11:55   

Można to zarzucić formie, że film ma swoje prawa i wymagania i to co zostało zbudowane w kiklunastogodzinnej grze nie da się przenieść po prostu tak jak byśmy chcieli.
Jest to jednak bardziej usprawiedliwienie.
Takżej szkodzi wszelkie dopasowywanie materiału do wieku potencjalnego widza.

Podobnie zresztą się czuję, kiedy słyszę o pomysłach z realizacją aktorskiego Evangeliona- bez dzieci, akcja w hameryce, ludzie żyją w bunkrach... Skąd oni biorą takie pomysły?
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2007-12-22, 15:14   

No właśnie nie można tego zwalić na karb długości filmu; fabułę można skrócić, trochę uprościć. Chociaż, jakby tak wziąć z gier tylko te fragmenty, które mają wpływ na fabułę, to nie byłoby tego aż tak dużo - nie każda gra to MGS, gdzie 5 minutowy gameplay przeplatany jest 10 minutowymi cut-scenkami.
Czemu jednak zawsze są poważne zmiany? Bierze się tylko jakiś bardzo ogólny koncept, potem wszystko zmienia i jest "film na podstawie gry XYZ".
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-22, 16:54   

Nowy Street Fighter Movie ma wyjść w 2008 roku .
Cytat:
Oh man, another Street Fighter movie! Is this good or bad, who knows?! Hyde Park Entertainment and Capcom together will produce the movie, which is being planned for a 2008 release in coordination with the 20th anniversay of the video game franchise. It's been stated by Variety that the movie's story will focus on the character Chun Li, however specific details are being kept secret.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-22, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-22, 17:20   

Jakikolwiek by nie był nowy street fighter- wersjaz Van Damem jest już kultowa- tak jakby wzorem dla wszelkiej tandety :]
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-22, 17:34   

Crappy Movies: Street Fighter: The Movie Part 3
Cytat:
Man I was 12 when this movie came out so just seeing the characters had me hyped and then I grew up and realized WHAT THE HELL DID THEY DO!!!???
Wystarczy ,że dadzą jakieś lepsze efekty specjalne i już będzie lepszy.Pewien specjalny cios Ken-a został pokaz tak żałośnie ,że jakbyś nakręcił siebie w domu jak skaczesz z pięścią to to by było lepsze.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2007-12-22, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-22, 19:14   

Ja bym zobaczył z chęcią nowy film "Mortal Kombat" :D Jedynka to symbol mojego dzieciństwa, a druga cześć filmu to taki crap, że aż mnie mózg boli.

Street Fighter - Klasyka kiczu i okrutnej tandety :D Zdecydowanie wolę animowaną serię, która naprawdę roxi :D
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-14, 12:53   

RE: Degeneration dzieje się po 7miu latach od wydarzeń z RE2. Premiera to na razie niesprecyzowane 2008.
Trailer:
http://neocrisis.com/content/view/847/41/
EDIT:
A teraz w drugą stronę: Film który zostanie przeniesiony do czytników konsol oraz komputerów: Highlander u nas "Nieśmiertelny"
http://www.youtube.com/watch?v=e5FXwj7uZwE
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-01-14, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-19, 14:27   

ummm..... looks nice! I ten szkocki akcent :P It can be only one! :D Ciekawe...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group