Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z grą SH2
Autor Wiadomość
LinaLynx 
Cockroach


Dołączyła: 26 Sie 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-08-26, 13:47   Problem z grą SH2

Witajcie! Założyłam tu konto, gdyż jesteście moją ostatnią deską ratunku :o
Serie Silent Hill znam chyba od dziecka, gdzie na Hyperze (program startujący od późnych godzin nocnych traktujący o grach), ale dopiero teraz zdecydowałam się zagrać. Wielu polecało mi zagrać od dwójki, ponoć nie jest aż tak przestarzała, a i fabułę zrozumiem omijając jedynkę.
Co prawda ściągnęłam grę z torrentów, jednak liczne bugi (choćby ten z dźwiękiem na samym początku) skutecznie utrudniają grę i zabierają calą przyjemność z rozgrywki.
Pojawił się ostatnio pęczek modów - Silent Hill 2: Enhanced Edition dostępny do ściągnięcia TUTAJ .
Niestety nie dałam rady go zainstalować ;_;

Czy może mi ktoś pomóc to zrobić? Jak mogę to zainstalować. Tak, tak, wystarczy robić wszystko zgodnie z opisem, ale ja się wykładam na samym początku gdyż nie umiem ustawić "uprawnień folderów" (???) co pozwoli mi zapisywać postęp w grze.

Może ktoś już ma tę wersje gry, z tymi właśnie modami. Jeśli tak, to byłaby szansa na udostępnienie mi jej? wystarczyłoby tylko ściągnąć i grać.

Tak bardzo chciałabym przekonać się osobiście jak niesamowita jest ta gra. Wszyscy zachwalają Silent Hill! Nie chcę oglądać longplaya, to nie to samo. Niestety to mi pozostanie jeśli nie uda mi się tego zainstalować. Siedzę tylko i wzdycham do gry (której nie potrafię sobie ściągnąć i zmodować >.<) rysując postaci na kartkach z ksero w robocie zapełniając teczkę kwitami sprzedaży i Pyramid Headami :p

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2018-08-26, 18:19   

Witamy na forum.

Na wstępie informuję Ciebie i inne osoby, które zamierzają się wypowiadać w temacie, że wrzucanie linków do nielegalnego oprogramowania jest niezgodne z regulaminem.

Z tego co na szybko przeczesałem internet i tak nie ma nigdzie gotowej zmodowanej paczki gra + mody.

Na początek proponuję sprawdzić czy uprawnienia folderów nie masz już ustawionych poprawnie. (np. poprzez dojścia do punktu zapisu, zapisaniu gry i sprawdzenia czy zapis nie zniknie). Jeśli rzeczywiście nie możesz zapisywać gry i jest to kwestia uprawnień folderów:
- klikasz prawym przyciskiem myszy na folder w którym jest zainstalowana gra i z listy wybierasz właściwości
-następnie wchodzisz w zakładkę zabezpieczenia (czy coś podobnego)
-wybierasz użytkownika którym się logujesz i sprawdzasz czy ma przypisane prawo do modyfikacji
(v musi być po lewej stronie pod zezwól)
-jeśli nie ma to klikasz edytuj i przydzielasz uprawnienia
-klikasz zastosuj

Z tego co widzę, to sporo konfiguracji jest z tą paczką.
 
 
 
LinaLynx 
Cockroach


Dołączyła: 26 Sie 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-08-29, 16:07   

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź! Spróbuję zrobić to tak jak mi napisałeś, wydaje się łatwe.

Link do modów niezgodny z regulaminem? Mody to programy w całości tworzone (zwykle) przez samych graczy i nie mają one żadnych praw autorskich, ani nie są nielegalne. To otwarte programy, które każdy może pobrać i przekształcić nimi swoją gre jak np. Skyrim.
Ok, jeśli tak, to więcej nie będę zostawiać takich linków, przepraszam.

W każdym razie dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że dam radę i już niebawem będę zarywać noce przy moim Sillent Hillu ^^.

Serdecznie pozdrawiam!
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2018-08-30, 22:32   

LinaLynx napisał/a:
Może ktoś już ma tę wersje gry, z tymi właśnie modami. Jeśli tak, to byłaby szansa na udostępnienie mi jej? wystarczyłoby tylko ściągnąć i grać.

Ten fragment sugeruje (a przynajmniej ja to tak odbieram), że chodzi jednak o grę.

W każdym razie powodzenia :)
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2018-08-30, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-08-31, 01:43   

Właśnie ja też kiedyś miałam problem z tą grą po ściągnięciu z chomika bo jedna wersja działała a jak ją przeniosłam do innego folderu to nagle przestała a drugi raz za długo się ładowało więc usunęłam ją w 3 pupy. Naprawdę nie polecam szukania tej gry wersji na PC w necie bo są jakieś skopane a poza tym ta gra ma już 17 lat także ciężko ją dostać gdziekolwiek.
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
LinaLynx 
Cockroach


Dołączyła: 26 Sie 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-08-31, 13:18   

Czyli mam rozumieć, że pozostaje mi już tylko "życzyć sobie powodzenia" w szukaniu, ewentualnie kupić oryginał za 200 - 300zł tak?
No nic, jakoś dam radę, coś wymyślę, w każdym razie dziękuję bardzo za poświęcony mi czas i pomoc.
Pozdrawiam Was serdecznie!
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2018-08-31, 16:19   

Amy, a zanim przeniosłaś do innego forderu to odinstalowałaś i zainstalowałaś jeszcze raz? Niektórym emulatorom niszczą się stany zapisu gry po przerzuceniu.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-01, 20:31   

Niestety nie, dopiero potem po przerzuceniu odinstalowałam tą grę a zresztą teraz to już mi tak nie zależy bo jakoś ochota mi na 2 cz tej gry przeszła.
PS.Zrobiłam to jak jeszcze mieszkałam w Pile tak btw.
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2018-09-02, 08:07   

Amy Blue Rose napisał/a:
Właśnie ja też kiedyś miałam problem z tą grą po ściągnięciu z chomika bo jedna wersja działała a jak ją przeniosłam do innego folderu to nagle przestała a drugi raz za długo się ładowało więc usunęłam ją w 3 pupy. Naprawdę nie polecam szukania tej gry wersji na PC w necie bo są jakieś skopane a poza tym ta gra ma już 17 lat także ciężko ją dostać gdziekolwiek.


Według mnie to sę te same wersje. Po prostu od czasu wydania gry w oprogramowaniu i sprzęcie minęła epoka. Gra nie jest przystosowana do wysokich rozdzielczości i nie ma wsparcia dla wielordzeniowych procesorów.

LinaLynx, z tego co widzę to jest jakaś paczka z widescreenem na popularnej stronie pływającej pod piracką banderą. Jeśli masz wielordzeniowy procesor i napotkałaś błąd z dźwiękiem lub dziwnym tempem gry, to powinnaś jeszcze ustawić koligację: http://www.testools.net/2...h-only-one.html
i powinno śmigać. Nie będziesz miała wtedy co prawda wszyskich ulepszeń, które są wymienione w podanym przez Ciebie linku, ale gra powinna przynajmniej być grywalna.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2018-09-09, 07:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
2mastersh2 
Cockroach



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2018-09-15, 17:50   

LinaLynx napisał/a:
Czyli mam rozumieć, że pozostaje mi już tylko "życzyć sobie powodzenia" w szukaniu, ewentualnie kupić oryginał za 200 - 300zł tak?
No nic, jakoś dam radę, coś wymyślę, w każdym razie dziękuję bardzo za poświęcony mi czas i pomoc.
Pozdrawiam Was serdecznie!


Za tyle to kupiłabyś tą gre razem z PS2. Używki chodzą już od 50-60 zł. Sam mam dwie orginalne wersje gry, jedna na PS2 bez born from a wish, a druga też na PS2 tylko z dodatkiem, za tą z dodatkiem dałem więcej. Tej bez dodatku mógłbym się w sumie pozbyć, pytanie czy masz PS2?
_________________
How Can You Say That This Town Is Insane? Perhaps It's We Who Are Insane
 
 
LinaLynx 
Cockroach


Dołączyła: 26 Sie 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-09-16, 16:20   

2mastersh2, to może być pomysł! Łatwiej zdobyć tą gre na PS, a co mi szkodzi kupić starą platformę wraz z grami. Na PlayStation grałam chyba z 15 lat temu (PC master race :D ), ale co mi tam, nauczę się. Nie odpuszczę sobie Silent Hill! Dzięki za pomysł, może troszkę oczywiste wyjście, ale nie przyszło mi to do głowy. Sprawdzę po ile chodzi stare PS2 i SH :3

Dziękuję, że tak wielu użytkowników udziela się w tym temacie, jesteście super!

Jeśli chcesz się pozbyć gry, to ja chętnie przygarnę. Muszę tylko dokupić sobie konsolę. Jak coś to napisz maila. Podaj cenę itp. :)
 
 
2mastersh2 
Cockroach



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2018-09-16, 20:59   

No łatwiej zdobyć na PS2, na PC widziałem jakiś czas temu na allegro nową w folii za tysiaka :D .
_________________
How Can You Say That This Town Is Insane? Perhaps It's We Who Are Insane
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2018-10-01, 01:18   

https://thirteenag.github.io/wfp#silenthill

Ja używam tego, działa bardzo dobrze.Widescreen, chodzenie z nowymi windowsami i poprawione błędy(w tym słynny bug z latarką).
Używam wersji...z alternatywnych źródeł. Ktoś może się tego czepiać ale....jak konami ma wyjebane to czemu ja mam nie mieć?


Edit: https://github.com/elishacloud/Silent-Hill-2-Enhancements/releases

To ulepszony widescreen fix z kilkoma fajnymi rzeczami takimi jak obsługa DX9.
Chodzi bardzo dobrze to, polecam.

@Linalynx
Jakbyś miała problemy z tym wchodź na discord SHP, chętnie pomożemy.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Zaratul 2018-10-01, 02:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group