Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Born From a Wish
Autor Wiadomość
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-11-13, 23:28   

Wendigo napisał/a:
W wersji na ps2 chyba coś takiego było, na pc jest możesz pośmigać Marią od razu :) .


Na PS2 też można od razu było, tylko pojawiało się ostrzeżenie, że trzeba pierw zagrać w główny scenariusz, a potem dopiero ten dodatkowy (coś takiego). Po przejściu głównego scenariusza to ostrzeżenie już się nie pojawiało. Wiem, bo z ciekawości sprawdziłem :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-11-14, 09:36   

Kamillo napisał/a:
Damn ! Pewnie trzeba mieć zaliczone 100% gry, nie ? A ja sejwa już wywaliłem ...


Nie trzeba. Dodatkowy scenariusz jest dostępny od razu. Jak weźmiesz "New Game", to przed wyborem poziomu trudności powinieneś mieć jeszcze ekran wyboru scenariuszy: "Letter Form Silent Hill" oraz "Born From A Wish". Jeśli tego nie ma, no cóż... Załatw sobie inną wersję, bo ta zdecydowanie nie jest "Director's Cut".
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-11-14, 10:35   

A tak wracając do dodatku to już w SH2 można sie było spostrzec gdzie pracuje Maria - i nie chodzi tu o plakaty. Bo niby skąd miałaby kluczyk do HN ;) ?
 
 
 
owsik 
Cockroach



Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-12-21, 22:04   

Zgadzam się z teorią, że Maria wymyśliła sobie Ernesta, ponieważ czuła się zbyt samotna w tym mieście. Gdy usłyszała głos Amy na strychu, wydało jej się, że wreszcie ma jakieś zadanie do wykonania, a kiedy osiągnęła cel, przeżyła szok i zawiedzenie, bo okazało się, że ten człowiek był tylko wymysłem jej wyobraźni. Być może ten Ernest to był duch Amy żyjący w starym domu, który po prostu zrobił Marię w konia?
_________________
Maurycy patrzył na nich i myślał: Jak to ludzie, znowu się kłócą. A mają się za panów stworzenia. Nie to co my, koty. My jesteśmy panami stworzenia. Czy ktoś kiedyś widział kota karmiącego człowieka? To niezbity dowód.
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2010-03-02, 00:55   

Z ciekawostek i nawiązań do głównego scenariusza to mam tyle:
dzwi z notką na której jest informacja o położeniu klucza dla jakiegoś dziecka

Miejsce walki/uciekałki James'a z Piramidogłowym

Wcześniej wspomniane już z obrazka, miejsce gdzie James przechodził między apartamentowcami oknem
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Turysta 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Wysłany: 2010-05-17, 23:19   

Nie wydaje mi się, że Maria wymyśliła sobie Ernesta- na jego prośbę przynosi mu jeden ze składników, który również James musi zdobyć do zakończenia rebirth. Chpdzi o ten ceremoniał zmartwychwstania, o którym Maria by nie wiedziała. Mogę uwierzyć, że nie potrzebowała od osoby 3ciej słyszeć imienia Jamesa, żeby zrozumieć że musi się z nim spotkać, w końcu została "born from a wish", ale wiedza Ernesta na temat Silent Hill skreśla możliwość jakby był on tylko wytworem wyobraźni. Poza tym ma na to zbyt dramatyczną historię.
_________________
CALL ME COCKROACH ONE MORE TIME, I DEAR YOU, I DOUBLE DEAR YOU MOTHERFUCKER
 
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-05-18, 01:48   

owsik napisał/a:
Być może ten Ernest to był duch Amy
Albo sam Ernest też był duchem.
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
Ostatnio zmieniony przez Michael221 2010-05-18, 01:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Turysta 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Wysłany: 2010-05-18, 01:59   

Może wcale nie jest duchem tylko znajduje on się w trochę innym Silent Hill niż Maria. Jest ona przecież osobistym tworem Jamesa tak samo jak Pyramid Head, reszta potworów i ogólnie miasto jakie widzimy (na pewno zniekształcone). Chociaż muszę przyznać nie wyjaśnia to dlaczego nie mógł opuścić swojego pokoju:(. Jak myślicie czemu?
_________________
CALL ME COCKROACH ONE MORE TIME, I DEAR YOU, I DOUBLE DEAR YOU MOTHERFUCKER
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-18, 20:26   

..Turysta.. napisał/a:
Chociaż muszę przyznać nie wyjaśnia to dlaczego nie mógł opuścić swojego pokoju:(. Jak myślicie czemu?
Albo byl duchem, albo byl zbyt zajety tym czym robil (aktualnie w real world)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-05-19, 11:09   

..Turysta.. napisał/a:
Chociaż muszę przyznać nie wyjaśnia to dlaczego nie mógł opuścić swojego pokoju


Może nawiązanie do małej iluzji.

Jeśli pokój jest zamknięty i powiesz osobie ,że ktoś tam jest oraz ta osoba nie będzie wstanie tego zweryfikować .Utworzysz iluzje jakby ktoś tam był.

Coś jak kot w pudełku.

Po za tym słyszałem historie w której ludzie zostawili pokój zmarłej (bliskiej osoby) w nie naruszonym stanie.
A potem zamykają myślą ,że osoba "X" tam jest.

Jestem "Air Screamer" xD

Edit: Poprawiłem swoje błędy.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2010-05-19, 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
2mastersh2 
Cockroach



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2017-03-25, 18:22   

Witam,gdyby kogoś to interesowało to znalazłem na youtube fanowską wersje ścieżki dźwiękowej z born from a wish,zostały usunięte dialogi ernesta i marii a została czysta muzyka,czego wcześniej nigdy nie znalazłem,a myślę że utwory warte przesłuchania :) .

https://www.youtube.com/w...OMcP5aOA&t=462s
_________________
How Can You Say That This Town Is Insane? Perhaps It's We Who Are Insane
 
 
Daffodil 
Lurker



Wiek: 27
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 375
Wysłany: 2017-03-25, 18:58   

Rzeczywiście ścieżka dźwiękowa z tego dodatku jest warta odsłuchania. Nigdy jakoś szczególnie się nie interesowałem - jak widać wiele by mnie ominęło, gdyby nie ty. Dzięki. ;) Powinno to zdecydowanie być zawarte w tych kompilacjach OST-u.
_________________
Strzeż się spojrzenia Mary Shaw,
miast dzieci miała lalek sto.
A jeśli ujrzysz ją we śnie,
przed krzykiem niech Bóg broni cię.
 
 
2mastersh2 
Cockroach



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 27
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2017-03-25, 20:15   

Do usług :) ,takimi znaleziskami fani muszą się dzielić :)
_________________
How Can You Say That This Town Is Insane? Perhaps It's We Who Are Insane
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group