Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Spadki płynności
Autor Wiadomość
bioshock21 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-01-28, 19:15   Spadki płynności

Witam. Ostatnio zainteresowałem się serią Silent Hill, bo w sumie słyszałem o tej serii, za dzieciaka w demo jakiejś części grałem i widziałem film, ale w same gry nigdy nie grałem. Przeszedłem na emulatorze PSX SH 1 i teraz zabrałem się za dwójkę i pojawiają się problemy. Po pierwsze, kiedy coś aktywuję w grze, kiedy coś podnoszę, wchodzę do innych lokacji, a nawet otwieram mapę czy ekwipunek, trwa to strasznie długo. Muszę odczekać kilkanaście sekund, zanim gra załaduje to co chce zrobić. Ponad to zdarza mi się, że nagle tak gra przytnie, że mam pokaz slajdów (pewnie jakbym odpalił frapsa, to fps nie przekraczał by wartości 10), normalnie jak w cod: Black Ops po premierze. I teraz nasuwa się moje pytanie. Czy to wina optymalizacji, która jest po prostu spieprzona na PC i każdy tak ma, czy może wina nowych komputerów, tudzież może ustawień graficznych na których gra ma problemy. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Podam jeszcze właściwości mojego komputera:

Windows vista 64bit home edition
Nvidia Geforce 460GTX 1GB
Intel core 2 duo 3.0Ghz
Pamięć ram 4GB

Dam jeszcze jakby co ustawienia graficzne, jakie mam w grze:
http://screenshooter.net/9358583/bmeagne
Max. rozdzielczość mojego monitora to 1920x1080, ale w grze maksymalna jaką można ustawić to 1280x1024, jak widać.

@edit:
Zauważyłem pewną zależność. Kiedy wchodzę w interakcje z niebieskimi drzwiami z napisem nad nimi EXIT, zarówno na drugim jak i na trzecim piętrze apartamentowców, wtedy gra właśnie zaczyna się strasznie ciąć i mam pokaz slajdów. Kończy się to tym, że muszę wyłączać grę przez menadżer zadań, a następnie uruchamiać ponownie komputer bo chrzani mi się obraz i mam do połowy ścięty pulpit a zamiast tapety czarne tło. Dziwne... Czemu akurat te drzwi wywołują taki efekt?
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2015-02-12, 01:10   ....

Normalnie to odesłałbym cię do wujka google, ale jako że nikt Ci nie odpowiada a ja sam jestem w dobrym humorze to spróbuję pomóc, chociaż z daleka widać że pewnie nie zadałeś sobie trudu przeczytać inne tematy xD.

1. Silent Hilla 2 nie robili z myślą o Win Vista. A ty masz jeszcze wersję 64 bitową. Spróbuj odpalić w trybie zgodności z Win XP SP2/3.

2. Silent Hill 2 nie lubi wielordzeniowych procesorów. Ustaw koligacje rdzeni w taskmanagerze na maksymalnie jeden. Zrób to najlepiej jeszcze w menu, przed zaczęciem nowej gry.

3. Instalowałeś ostatnio nowe sterowniki do karty graficznej ? Jeśli tak, to wywal je i wypróbuj starsze, albo najlepiej te, które dał Ci producent na płycie.

4. Więcej pomysłów spontanicznie nie mam, ale jeśli wszystko zawiedzie, to wypróbuj jakiś emulator ps2 na pc. PCSX2, z którego sam korzystam, jest aktualnie bardzo dobrze dopracowany, a wszystkie SH chodzą płynnie. Twój sprzęt też nie powinien mieć problemów.
Na Youtubie masz masę tutoriali jak ustawić PCSX2.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group