Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
Przygodówki
Autor Wiadomość
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-08-22, 03:01   

DOSbox też się buntuje i dupa. Kurde, przepraszam za moją ignorancję - wersja 64bitowa ;)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-08-22, 03:39   

Dosbox nic nie da dlatego że Dark Eye to gra windowsowa.Spróbuj urochomić grę jako administrator jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-22, 15:35   

Albo mozna uzyc wirtualnej maszyny, zainstalowac Windows 95 czy 98 i heja.... ja tak wiele gier uruchomiłem na XP czy 7ce....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2011-02-17, 14:37   

Parę dni temu dorwałem grę pt. 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors na NDSa. Od tego czasu noce są raczej nieprzespane, gdyż cholerstwo wciąga tak mocno, że wręcz nie chce się odkładać konsoli.

Tak zwany "sleeper hit" - marna reklama, kiepski rozgłos, oceny i opinie graczy natomiast bardzo pozytywne. Sam dowiedziałem się o gierce zupełnie przypadkiem stąd. Ogólnie rzecz biorąc jest to swego rodzaju odpowiednik choose your own adventure book, z tym, że całość została wykonana w formie visual novel, z okazyjnymi zagadkami i puzzlami. Fabuła jest ciekawa, podobnie jak bohaterowie, a całość potęguje fakt, że nie czytamy już z góry napisanej książki, lecz sami wpływamy na wizerunek historii, która posiada kilka możliwych zakończeń i przebiegów, zależnych od podejmowanych akcji. Ogromny plus także za fakt, iż nie jest to przygodówka dla dzieci, lecz dorosła historia z niekiedy dość ostrymi tekstami i opisami, nie szczędząca także podtekstów seksualnych. Jak na NDSa, dość nietypowe.

Gra nie trafiła do Europy, a sam zamówiłem ją z Play-Asia, gdy mieli 20% obniżki na cały asortyment, ale jeśli ktoś będzie miał możliwość jej zdobycia, to szczerze polecam. Gdyby była to książka ("gra" to tak naprawdę ~70% tekstu), to może i nie byłoby zbyt dużych powodów do zachwytów, ale w obecnej formie, z możliwością wpływu na przebieg historii i odkrywania kolejnych zakończeń, całość wiele zyskuje. Zainteresowanym sugeruję obejrzeć powyższą recenzję YCPT, gdyż gość opisuje właściwie wszystko co trzeba. W najnowszym PSX Extreme także była recenzja, z którą (o dziwo) póki co się zgadzam.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2011-02-21, 13:44   

No ja grę również bardzo mocno polecam razem z Hotel Dusk i The Last Window jeśli chodzi o tytuły na NDS. Dawno nie poczułem takiej immersji i nie byłem tak zaintrygowany.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2014-10-17, 16:48   

Ostatnim czasem miałem okazję ukończyć kilka przygodówkowych tytułów, ale opiszę wrażenia tylko z dwóch, które imo najbardziej na to zasługują:

The Cat Lady


Gra autorstwa Remigiusza Michalskiego, moim zdaniem solidny pretendent do tytułu najlepszej przygodówki polskiej produkcji. Gra opowiada historię Susan Ashworth, kobiety, której jedynym towarzystwem są koty. Pewnego dnia postanawia umrzeć przez przedawkowanie leków nasennych. W swoich majakach spotyka staruszkę, która przedstawia się jako Królowa Robaków (czy coś w ten deseń, w oryginale Queen of Maggots). Napotkana staruszka czyni Susan nieśmiertelną i wysyła na misję w celu zwalczenia Pasożytów, ludzi, którzy rujnują życie innym.

Gra jest mocno psychodeliczna, w kolorystyce dominuje czerń i biel. Myślę, że fanom depresyjnych i ponurych klimatów może przypaść do gustu.



Broken Sword: Shadow of the Templars - Director's Cut

Pierwsze zetknięcie z legendarną serią i muszę przyznać, że gra zasłużenie cieszy się renomą. Wciągająca jak bagno fabuła kręcąca się w wokół Templariuszy, masonerii i poszukiwań pradawnych artefaktów sprawia, że gra się nie nudzi.
Akcja gry rozgrywa się w wielu miejscach takich jak: Francja, Hiszpania, Irlandia (jednak głównie we Francji). Jeśli komuś fabularnie spodobał się trzeci Gabriel Knight może dać szansę Broken Swordowi (który jest imo lepszy).

Obecnie gram w drugą część Broken Sworda, ale ona nie ma już tego uroku co pierwsza w moim odczuciu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group