Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostki
Autor Wiadomość
Apfers 
Cockroach



Wiek: 27
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 38
Skąd: Planeta Ziemia.
Wysłany: 2010-07-27, 18:52   

Kwiatek1993 napisał/a:
Było też, że Heather podchodzi do toalety ma zamiar do niej sięgnąć i nagle odwraca się w stronę kamery i mówi z niesmakiem coś w stylu " kto mógłby zrobić coś tak obrzydliwego?"


Wiem, o co chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=aFG6kPMeo4M

Bonusowa cutscenka. Oczywiste nawiązanie do Jamesa, który niczym się przejmując grzebał w toalecie, jakby robił to codziennie. Może był niewykształcony i tak zarabiał? Dziadek klozetowy? Nie czytałam o nim za wiele. W każdym razie to jest ciekawostka, więc raczej nie offtopuję. Heather ewidentnie mówi o Jamesie. Szkoda, że jeszcze nie pojawia się wtedy James i nie wyjmuje dla niej z sedesu niewydarzonych rzeczy. Skoro można po którymś (może nawet drugim) przejściu gry chodzić w stroju słodkiej i nowoczesnej księżniczki rodem z Japonii i mieć jakąś broń, przy której nam się pojawia krótki filmik wyjęty z mangi z transformacją godną "Power Rangers", to można i dodać do SH3 Jamesa w stroju supermana z pieskiem z Dog Ending na ramieniu, który ratując Heather z opresji wkłada łape do kibla.
Mam wielką nadzieję, że nie offtopuję, bo sama nie wiem, co to jest to co właśnie piszę. A, piszę o ciekawostce jaką jest bonusowa scenka i tego się trzymajmy.
_________________
Wkradłeś się jak lis...
Rządzisz jak lew!
Umrzesz jak pies.
Ostatnio zmieniony przez Apfers 2010-07-27, 18:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-08-02, 20:30   

Podczas pierwszej rozmowy z Vincentem, w pewnym momencie na ścianie można zauważyć niewyraźny napis FRIEND z przekrelonym D, co po Polsku oznacza przyjaciel.
Oto screen w którym to zaznaczyłam:


Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony przez Alice27 2012-01-16, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-02, 23:01   

Damn, nigga.... niezle oko... jak widac SH jeszcze mozna cos wylapac :D Moze to nie jest przekroslone D a pytajnik?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-08-03, 00:19   

O kurcze , też to widziałem ale po po prostu nie przykuło to mojej większej uwagi, hej a może to mały smaczek który ma nam uświadomić że Vincent jest na prawdę , jak to sam mówi ''Po naszej stronie''a nie jest z tą całą Claudią :?:
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
Ostatnio zmieniony przez Michael221 2010-08-03, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alwexis 
Cockroach


Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-09-14, 15:35   

Hej, przechodząc trójke po raz kolejny natknąłem się na parę smaczków: Np gdy głos w słuchawce informuje nas, że S. Coleman (ten od lalek) jest juz tylko "numerem 7" i gdy na B3 podejdziemy do łóżka z tym numerem da się słyszeć jęki spod prześcieradła :D

Poza tym w womens locker room, w alternatywnym szpitalu znajduje sie szafka, która otwiera się gdy wchodzimy i widzimy szamoczącego się potwora.... Czy ma on jakiś związek z którąś z postaci z 1? Pytam bo na ścianie obok wiszą zdjęcia osób podobnych do Harrego i Cheryl :)
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2011-11-02, 20:52   

Dziś przechodząc po raz kolejny SH udało mi się wychwycić mały błąd w kodzie.
Po pierwszym przejściu gry w extra opcjach możemy ustawić mnożnik naboi .istnieje łatwiejsze rozwiązanie niż kolejne przechodzenie gry.Wystarczy posiadać sejwa przed ostatnią walką i po każdym przejściu gry mamy możliwość podniesienie (Bullet Adjust) o jeden co czynimy za każdym razem ładując sejwa. :grin2:
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-11-05, 13:22   

To w sumie tak działa, jak np. przechodzi się grę z różnych save'ów(poziomów trudności) to licznik mnoży się wspólnie dla wszystkich ponownych rozpoczęć.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2012-01-03, 20:18   

Alice27 napisał/a:
Podczas pierwszej rozmowy z Vincentem, w pewnym momencie na ścianie można zauważyć niewyraźny napis FRIEND z przekrelonym D, co po Polsku oznacza przyjaciel :lol:
Oto screen w którym to zaznaczyłam:

[url=http://img15.imagesh...kcw.jpg]Obrazek[/URL]
Co o tym sądzicie? :grin2:


Tutaj mamy bardzo nie rozwinięty temat dotyczący tego właśnie zjawiska:
http://www.silenthillcomm...p?f=22&t=432582

Wciąż tak naprawdę sprawa nie wydaje się jasna i nie wiadomo czy ma to jakieś znaczenie. Nie mniej jednak znalezisko warte przemyśleń. Niesamowite jak bardzo SH działa na umysł.
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-02-15, 07:47   

Cytat:
As punishment, she was burned at the stake by the Puritanical citizens of the town in 1692. Considered a Saint by the cult she helped establish, her tombstone stands as a monument in Rosewater Park, engraved with the words "What happened here shall never be forgotten".


Jennifer spalono w 1692 roku. Tyle że w tamtym okresie imię Jennifer mimo iż było znane folklorowi i językoznawcom nie występowało. Tym bardziej nie było go w USA. To dawne tłumaczenie imienia Ginewra - podobnie jak ono zamarło w średniowieczu.

Dopiero w XX wieku imię Jennifer zostało reaktywowane za sprawą literatury i stało się bardzo popularne w USA.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-02-15, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-15, 10:54   

Wracam do tematu odgłosów przy łóżku nr 7 w szpitalu. Jedni mówili o jękach inni że wypowiadane było imię Heather(jak zawsze przechodziłem gre to właśnie słyszełem coś co przypominało tę imie)... a niektórzy nic tam niesłyszeli.
Przy normalnej grze usłyszenie tam czego kolwiek poza bardzo cichym i niewyraźnym szmerem jest niemal niemożliwe. Dzisiaj nad ranem ukończyłem SH3 hd, a podczas gry znalazłem sposób na wyraźne usłyszenie tych głosów:

-Po pierwsze trzeba chodzić tak żeby Heather nie stukała trepami o kraty ponieważ ten dźwięk jest kilkakrotnie głośniejszy od dźwięków z łóżka, czyli trzeba chodzić takim półkrokiem(po chwili treningu nie powinno to stanowić problemu).
-Po drugie jak wyjdziecie z windy ustawcie głośność TV na MAXA.
-Teraz wystarczy przejść sie półkrokiem dookoła łóżka nr 7.

(Mimo maksymalnie podgłośnionego TV głosy z łóżka nadal będą dość ciche, ale już wyraźnie wszysztko można usłyszeć i zrozumieć)

Tylko ostrożnie bo jeden nie rozważny krok i można dostać zawału...
...ale jak to mówią jest ryzyko jest zabawa...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2012-04-17, 21:26   

Chodzi o ten odgłos w krematorium, gdzie trzeba rozwiązać tą zagadkę ze zwłokami na łóżkach szpitalnych? Ja tam go za każdym razem słyszałem, nie musząc przy tym podkręcać dźwięku. Wprawdzie wtedy grałem na PC, a teraz grając w wersje HD jeszcze do tego miejsca nie dotarłem, ale mimo wszystko, odgłos był wyraźny.
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-15, 23:32   

http://silenthillcommunit...f=3318&t=431564 Nie wiem czy ktoś już to kiedyś tam widział, ale znalazłam takie O w linku.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-16, 11:30   

I już mamy jasność czemu Closer w sklepie z ciuchami wyssał z modelu Angeli szpik z kości przez nos :D Swoją drogą ona się tam znalazła w nieodpowiednim czasie oraz miejscu.
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group