Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWE SPOLSZCZENIE DO SILENT HILL 2 [PC][XBOX][PS2]
Autor Wiadomość
destroytheardor 
Cockroach
Hardy Destruktor



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-11, 14:37   

anti.dot napisał/a:
(..) dzięki za wyróżnienie, ale przecież ja nic nie zrobiłem :D (...)

Zgłosiłeś błędy, co pomogło nam wszystkim. A uwierz, że to rzadkość, dlatego jak najbardziej zasługuje na wyróżnienie. Jeśli tak Cię boli wzmianka o Tobie, to lepiej nawet nie otwieraj tego linku... http://sdrv.ms/XGzzeZ ;D
R4Zi3L napisał/a:
Chętnie obczaje wersje PS2.

Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Oczywiście zrobiłem kilka drobnych poprawek, oczywiście już PO premierze, a i doszły mnie słuchy, że znów jest kłopot z szyfrem do sejfu, więc nie ma się chyba co aż tak cieszyć... Z drugiej strony, babol z szyfrem nie wyskoczył nam ani razu podczas testów i tylko jedna osoba to zgłosiła (jak dotąd). Prosiłbym więc o ew. potwierdzenie buga (ponoć ma miejsce na normalnym poziomie zagadek, jednak - jak już wspomniałem - u nas tego nie było).

Innymi słowy, za jakiś dłuższy czas pewnie będzie kolejny update. ;]
_________________
Ten zaś bez żądz tkwiąc w swej ciszy
Wzrokiem pychą lepkim luka
Śle pytanie w eter mglisty
Cóżem stworzył, do kaduka!
 
 
 
anti.dot 
Cockroach



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 10
Wysłany: 2013-03-11, 16:26   

destroytheardor napisał/a:
Jeśli tak Cię boli wzmianka o Tobie, to lepiej nawet nie otwieraj tego linku...

Haha, chyba tego nie przeżyję.. :D A już całkiem poważnie - jeszcze raz dzięki, przyjemnością było granie na Waszym spolszczeniu i z niecierpliwością czekam na spolszczenie trójki. :grin:
_________________

 
 
N. 
Cockroach



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków.
Wysłany: 2014-01-04, 13:41   

Witam.
Po zainstalowaniu spolszczenia SH2 na PC, język co prawda zmienia się na polski, ale polskie znaki występują pod postacią nieczytelnych symboli. Dlaczego?
 
 
destroytheardor 
Cockroach
Hardy Destruktor



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-04, 21:02   

N. napisał/a:
Witam.
Po zainstalowaniu spolszczenia SH2 na PC, język co prawda zmienia się na polski, ale polskie znaki występują pod postacią nieczytelnych symboli. Dlaczego?


Witaj, N.

W Silent Hill 2 czcionki zakodowane są w pliku *.exe gry, a co za tym idzie - muszą być one bardzo dokładnie i prawidłowo "winstalowane" do tegoż pliku. Opisana przez Ciebie sytuacja ma miejsce, kiedy tak się nie stanie. Przyczyn może być kilka, ale najprawdopodobniej proces nie został uruchomiony z przywilejami administratora lub posiadasz *.exe w wersji nieobsługiwanej przez instalator.

Najpierw skopiuj sobie gdzieś plik sh2pc.BAK z głównego folderu gry, ponieważ każda próba instalacji go nadpisze.

W pierwszym wypadku, postaraj się odnaleźć program instalacyjny czcionek w głównym folderze gry (tam, gdzie sh2pc.exe) - program nazywa się po prostu "instal.exe" - i uruchom go jako administrator (dla przypomnienia, klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Uruchom jako administrator"). Jeżeli to nie pomoże, spróbuj wykonać powyższą czynność na czystym *.exe gry. W tym celu usuń plik sh2pc.exe i zmień rozszerzenie plike sh2pc.BAK(kopia zapasowa tworzona przez instalator czcionek) na sh2pc.EXE.

Jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się ze mną prywatnie (przez PW lub facebooka Silent Hill po polsku). Dysponuję kilkoma testowymi wersjami instalatora czcionek i któraś z nich z pewnością zadziała, jednak nie chcę ich publicznie rozpowszechniać. Problem może też leżeć gdzie indziej, podczas prywatnego czatu szybciej się skomunikujemy i znajdziemy rozwiązanie.

Kiedy się z tym uporamy, zamieszczę rozwiązanie na forum.

Pozdrawiam, dta.
_________________
Ten zaś bez żądz tkwiąc w swej ciszy
Wzrokiem pychą lepkim luka
Śle pytanie w eter mglisty
Cóżem stworzył, do kaduka!
 
 
 
N. 
Cockroach



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków.
Wysłany: 2014-01-07, 17:12   

destroytheardor napisał/a:
W pierwszym wypadku, postaraj się odnaleźć program instalacyjny czcionek w głównym folderze gry (tam, gdzie sh2pc.exe) - program nazywa się po prostu "instal.exe" - i uruchom go jako administrator

Zrobiłam tak, jak opisałeś i teraz wszystko pięknie wygląda. Stokrotne dzięki za pomoc, wiszę Ci duże piwo. ;>
 
 
destroytheardor 
Cockroach
Hardy Destruktor



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-09, 13:32   

N. napisał/a:
Zrobiłam tak, jak opisałeś i teraz wszystko pięknie wygląda. Stokrotne dzięki za pomoc, wiszę Ci duże piwo. ;>


Cieszę się, że najprostsze rozwiązanie okazało się tym właściwym.

Dziękować nie musisz, bo to mój obowiązek (a piwa nie pijam). Możesz się za to zrewanżować przesyłając swoją opinię odnośnie jakości przekładu oraz wszelkie sugestie, które Ci się nasuną podczas gry. Nie jest wszak powiedziane, że to wersja finalna - nie wykluczam wydania w przyszłości kolejnej, udoskonalonej łatki, a wszelkie wsparcie ze strony społeczności miłośników Silent Hill jest jak najmilej widziane.

No i witam na Forum.

Pozdrawiam,
dta
_________________
Ten zaś bez żądz tkwiąc w swej ciszy
Wzrokiem pychą lepkim luka
Śle pytanie w eter mglisty
Cóżem stworzył, do kaduka!
 
 
 
Michu74 
Cockroach


Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-08-16, 17:28   

Witam wszytkich, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.
Mam prośbę do szanownego destroytheardor o pomoc w jeszcze innym problemie ze spolszczeniem do SH 2 dc , mianowicie po zainstalowaniu spolszczenia na czystą wersję 3 cd (wybrałem po niemiecku bo potem nie mozna zmienić języka) , wszytko jest ok do momentu rozpoczecia gry , menu ekran poczatkowy opcje sa po polsku ale już w samej grze napisy są po angielsku , zaznaczam że wybieram najwyższa roździelczość co może mieć wpływ ?
ps.czasami coś sie dzieje z dźwiękiem jakby takie powtarzajace sie "pierdzenia" , pozdrawiam
 
 
destroytheardor 
Cockroach
Hardy Destruktor



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-20, 21:08   

Michu74 napisał/a:
Witam wszytkich, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.
Mam prośbę do szanownego destroytheardor o pomoc w jeszcze innym problemie ze spolszczeniem do SH 2 dc , mianowicie po zainstalowaniu spolszczenia na czystą wersję 3 cd (wybrałem po niemiecku bo potem nie mozna zmienić języka) , wszytko jest ok do momentu rozpoczecia gry , menu ekran poczatkowy opcje sa po polsku ale już w samej grze napisy są po angielsku , zaznaczam że wybieram najwyższa roździelczość co może mieć wpływ ?
ps.czasami coś sie dzieje z dźwiękiem jakby takie powtarzajace sie "pierdzenia" , pozdrawiam

Czasem dzieja się dziwne rzeczy, całe szczęście - dochodzi do tego bardzo rzadko. Spróbuj zainstalować ręcznie tę wersję spolszczenia - http://1drv.ms/1pOp3U5. To wcześniejsza wersja, przygotowana pod język angielski (nie ma zatem potrzeby zmiany języka na niemiecki przed instalacją). Przeciągnij foldery z paczki na takie same foldery w miejscu, gdzie zainstalowałeś SH2 (polecam robić to na czystej instalce), następnie odpal JAKO ADMINISTRATOR programik (czciony na anglika)install.exe (musi znajdować się w tym samym miejscu, co plik wykonywalny gry - sh2pc.exe). To powinno rozwiązać problem napisów.

Rozdzielczość nie ma tu nic do rzeczy.

Problemy z dźwiękiem występują na niemal wszystkich nowszych komputerach. Grę należy uruchomić na jednym rdzeniu procesora. W tym celu otwieramy menedżer zadań i przechodzimy do zakładki PROCESY. Prawym przyciskiem myszy klikamy na proces sh2pc.exe i wybieramy Ustaw koligację, zaznaczamy tylko CORE 0, to pomaga na dźwięk, ale czynność trzeba powtarzać przy każdym uruchomieniu gry. Można też zautomatyzować proces, edytując skrót na pulpicie, ale nie pamiętam, w jaki dokładnie sposób należy to zrobić. Proponuję też ustawić grę na tryb zgodności z Windows XP SP3 (ppm>właściwości>zgodność).
_________________
Ten zaś bez żądz tkwiąc w swej ciszy
Wzrokiem pychą lepkim luka
Śle pytanie w eter mglisty
Cóżem stworzył, do kaduka!
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2014-08-20, 23:13   

Cytat:
Problemy z dźwiękiem występują na niemal wszystkich nowszych komputerach. Grę należy uruchomić na jednym rdzeniu procesora. W tym celu otwieramy menedżer zadań i przechodzimy do zakładki PROCESY. Prawym przyciskiem myszy klikamy na proces sh2pc.exe i wybieramy Ustaw koligację, zaznaczamy tylko CORE 0, to pomaga na dźwięk, ale czynność trzeba powtarzać przy każdym uruchomieniu gry. Można też zautomatyzować proces, edytując skrót na pulpicie, ale nie pamiętam, w jaki dokładnie sposób należy to zrobić. Proponuję też ustawić grę na tryb zgodności z Windows XP SP3 (ppm>właściwości>zgodność).


Lub możesz użyć programu Process Lasso, który potrafi zapisywać koligację procesów.
_________________
:



 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group