Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Symbolika potworów
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-31, 23:09   Symbolika potworów

To dziwne, że jeszcze nie ma takiego tematu. Co prawda LM opisuję tylko ich wygląd, sposób poruszania się i dlaczego nazywają się tak, a nie inaczej. Natomiast zastanawiająca jest ich symbolika.
Double headów, pielęgniarek i Missionary nie trzeba tłumaczyć, ale co z całą resztą? Szczerze nie mam pojęcia jak wytłumaczyć Closera, Insane Cancera czy slurpera. Chyba przyznacie mi rację jeśli powiem, że "od tak" nie zostały stworzone i na pewno mają jakąś symbolikę.
Czekam na wasze pomysły, uruchomcie wyobraźnie i nie bójcie się pisać, choćby nie wiem jakie byłyby to głupoty (byle zgodne z tematem :) ).
 
 
 
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-11-01, 12:18   

Hmmm może to i głupie ale możliwe że Heather w bała się w młodości zapaśników Sumo :lol-sweat: no i możliwe że miasteczko ufundowało jej Insane Cancera
_________________
Have you seen a little girl around here ?
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-01, 12:59   

Nazwa i wygląd Insane Cancera kojarzy się z wyjątkowo 'złośliwą' chorobą, może ma to coś związek z tym, że protagonistka nosi w sobie płód God?
Inne wytłumaczenie to takie, że przeszłość, całe miasto i wydarzenia są dla Heather pewnego rodzaju nawracającą i uciążliwą 'chorobą', której nie potrafi się pozbyć.

P.S. Wiem, bardzo naciągane, ale jedyne, co mi przychodzi do głowy.
P.S.2 Bardzo podoba mi się nazwa IC ;].
P.S.3 Tak generalnie to naprawdę wątpię, że potwory z SH3 (te, które wymieniłeś jako niewyjaśnione) mają jakąkolwiek symbolikę, bo jeśli miały by takową, z pewnością zostało by to ujęte w LM, ale pobawić się zawsze można ^^".
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-11-01, 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jo-Jo 
Mumbler
Snowflake :3



Wiek: 35
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-11-01, 16:12   

A może Insane Cancer ma jakieś nawiązanie do nałogu Heather którego się pozbyła ? ( wiem, to strasznie głupie, ale zawsze się zastanawiałem czemu akurat nazywa się " Cancer " )
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-01, 16:17   

Przy pierwszym spotkaniu z Claudią i w późniejszych fragmentach gry również przy przemianach z normalnego do "skrzywionego" świata (oraz w katedrze) Heather za każdym razem ma "migreny" związane z obecnością GOD-a w środku. Łapie się wtedy za głowę i wije w bólu. Może to jest ten Insane Cancer?
Ostatnio zmieniony przez Shiroi Ookami 2008-11-01, 16:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 16:19   

Hmm to jest dobre... Jest nawet taki motyw, że przy "badaniu" popielniczki, Heather mówi, że już to rzuciła i nie chce do tego wracać. Zobaczcie jak wygląda IC, jakieś guzy, wyciekająca z różnych otworów ropa (?), czarne plamy. Jakoś mi się to jednoznacznie kojarzy z chorobami wywoływanymi przez palenie :D
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-01, 16:24   

Amaterasu napisał/a:
A może Insane Cancer ma jakieś nawiązanie do nałogu Heather którego się pozbyła ? ( wiem, to strasznie głupie, ale zawsze się zastanawiałem czemu akurat nazywa się " Cancer " )


Wiem o co ci chodzi.Heather kiedyś paliła papierosy ale rzuciła co można wywnioskować po obejrzeniu popielniczki z palącym się papierosem w Office Building.
Cancer to rak po angielsku a jak wiadomo palenie papierosów powoduje raka.
_________________

 
 
 
Jo-Jo 
Mumbler
Snowflake :3



Wiek: 35
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-11-01, 16:52   

A zwróćcie również uwagę na to, co się dzieje ze zwłokami Insane Cancera. Kurczą się ... jakby troszkę pomyśleć to może to oznaczać powrót organizmu ludzkiego do " normalnego " stanu ( jak zapewne wiemy, po rzuceniu papierosów organizm palacza stopniowo powraca do " zdrowia " ).

Czyli - Heather zabijająca Insane Cancera = Heather " zabijająca " w sobie chęć sięgnięcia po papierosa
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 16:57   

Amaterasu napisał/a:
A zwróćcie również uwagę na to, co się dzieje ze zwłokami Insane Cancera. Kurczą się ...

Dosłownie wygląda to tak jakby uciekało z niego powietrze.

Amaterasu napisał/a:
Czyli - Heather zabijająca Insane Cancera = Heather " zabijająca " w sobie chęć sięgnięcia po papierosa

To wcale nie jest takie głupie, zobaczcie sobie co symbolizuje Carrion w Origins .. xD
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-11-01, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-01, 16:57   

Amaterasu napisał/a:
A zwróćcie również uwagę na to, co się dzieje ze zwłokami Insane Cancera. Kurczą się ...

Dla mnie to wyglądało tak, jakby z materaca uchodziło powietrze. Takie miałem skojarzenie.
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 18:24   

No a Pendulum? Wahadło. Co ten symbolizuje to jużchyba nikt nie wymyśli.
Glutton jak sama nazwa wskazuje to nawiązanie do jednego z grzechów głównych: Obżarstwa.
Slurper- nie wiem. Dziecko z osteoporozą? :)
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-11-04, 11:01   

Po pierwsze, czy zauważyliście, że Closer wygląda trochę kobieco? Moim zdaniem, porusza się trochę jak kobieta, no i ta "spódniczka". Kojarzy mi się to z Heather, sam nie wiem, dlaczego, ale wspomnianą spódniczkę nosi również protagonistka SH3. Po drugie, czy zwróciliście uwagę, że u Closera jego usta przypominają waginę? Zresztą, zwróćcie uwagę na to, jak wyglądają otwory na rękach, z których wysuwają się te ostrza. Trzeba też zwrócić uwagę na ich wielkość, która budzi respekt. Wydaje mi się, że Closer symbolizuje matkę Alessy, czyli Dahlię... Ta sama potęga, w przypadku Closera wyrażona cieleśnie, powiązana z kobiecym wyglądem tegoż potwora, jakoś kojarzy mi się z Dahlią...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-10, 01:00   

Doxepine napisał/a:
Po pierwsze, czy zauważyliście, że Closer wygląda trochę kobieco?


Mi Closery zawsze przypominały pielęgniarki do których ktoś poprzyczepiał różne części.
Wskazuje na to właśnie ta spódnica.
Btw W wewnętrznej części górnych kończyn ma metalowe rury,teoria o doczepianiu kończyn nie jest taka nierealna.
_________________

 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-11-10, 09:29   

Mnie również Closer kojarzył się z kobietami, w dodatku takimi na zakupach. Poważnie! Gdzieś miałem nawet screena, na którym było widać dwa Closery kręcące się przed wejściem do księgarni. ;D Możliwe, że pomysł na potwora wziął się właśnie z przyglądania się kobietom tachającym ogromne torby z zakupami (skoro Lying Creature w SH2 powstał od przyglądania się gościowi mającemu na sobie bluzę z kapturem i ręce w kieszniach, to czemu nie). ;)
 
 
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-11-13, 21:53   

Miałem identyczne skojarzenie z pielęgniarkami ... jakby ktoś troszke zmodyfikował pielęgniarke dodając lub modyfikując im różne kończyny
_________________
Have you seen a little girl around here ?
Ostatnio zmieniony przez Yorra 2008-11-13, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-13, 23:08   

Jeśli o Slupery chodzi to mam jednoznaczne skojarzenia :lol: A tak serio to jakoś nie mam pomysłu co one mogą symbolizować? Ma ktoś jakiś sensowny pomysł?
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-02-14, 15:23   

Moze coś jest ze mną nie tak, ale Numb Body kojarzy mi się z kurczakiem, którego jeszcze nie wstawiło się do piekarnika. Takim trochę nadpsutym kurczakiem. No i mam wrażenie, że to coś ma psie łapy.

Znalazłam to przed chwilą: http://silent-hill-heaven.../22/potworysh3/
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2014-02-14, 23:24   

Alice napisał/a:
Znalazłam to przed chwilą: http://silent-hill-heaven.../22/potworysh3/


tak bardzo translator :shock:
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-02-15, 08:39   

tak bardzo niestety.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2014-02-15, 20:48   

Amy Blue Rose napisał/a:
Jeśli o Slupery chodzi to mam jednoznaczne skojarzenia :lol:

Chcesz o tym pogadać :> ?

Cytat:
A tak serio to jakoś nie mam pomysłu co one mogą symbolizować? Ma ktoś jakiś sensowny pomysł?

Slurpera spotykamy po raz pierwszy w biurowcu, którego zwiedzamy w godzinach, kiedy powinno w nim być sprzątane, więc może te potwory symbolizują ekipę sprzątającą, skoro tak uporczywie próbują zadbać o stan podłóg, zaś atakują Heather, bo robi ślady tym, co przyniosła z kanałów ;) .

Swoją drogą, nie wiedziałem, że te usta ze zdjęć tak naprawdę należą do Slurperów:

 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-15, 21:02   

Devinitum napisał/a:
Chcesz o tym pogadać :> ?


Raczej nie gdyż wolę nie siać demoralizacji. Ahaha ten obrazek jest boski, bardzo sexy ten Slurper.
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-02-16, 12:12   

Jesteś pewna, że nie chcesz siać demoralizacji? Poza tym koleś ma usta jak kobieta.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2014-02-16, 12:40   

To Japonia, nietypowy kraj. Skoro mogą umieścić pterodaktyle w środku miasta i chodzące łóżka ssające głowę to obecność obojnaczych stworzeń można chyba uznać za "normę" :grin: .
 
 
Amy Blue Rose 
Lying Creature
Zaprawiona w boju ;)



Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Gru 2013
Posty: 439
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-16, 12:50   

Alice wierz mi na słowo,że wolę tego uniknąć a tu nie jest na to miejsce bo to nie tego typu forum ;) Cóż,jako rzecze stare przysłowie "Nigdy nie próbuj zrozumieć Japończyków".
_________________
あがた-さん aka たけし-くん

I <3 Japan
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2014-02-17, 00:29   

Devinitum napisał/a:

Slurpera spotykamy po raz pierwszy w biurowcu, którego zwiedzamy w godzinach, kiedy powinno w nim być sprzątane, więc może te potwory symbolizują ekipę sprzątającą, skoro tak uporczywie próbują zadbać o stan podłóg, zaś atakują Heather, bo robi ślady tym, co przyniosła z kanałów ;) .


Dev, you made my day XD
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group