Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabuła
Autor Wiadomość
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-21, 10:26   

Harrejson napisał/a:
Wiadomo zamiast Alexa zginął Josh. Tylko w scenie gdy są obaj na łodzi Alex ma z pewnością wiek ponad 15 lat, więc teoretycznie powinien już być poświęcony w takim wieku, bo Scarlet, Joey i Nora umarli jeszcze jako dzieci. Moje pytanie brzmi: Czemu Adam nie zabił go po prostu wcześniej?

Często można spotkać się z opinią, że to rodzice zabijają swoje dziecko wtedy, kiedy im się zechce, kiedy dla nich przyjdzie na to czas. Tyle że Shepherdowie nie darzyli Alexa takim "rodzicielskim" uczuciem jak Josha, więc w sumie to dziwne, że przeżył dłużej niż reszta dzieci. Wniosek? Panowie z Double Helix kompletnie nie potrafią poprowadzić sensownie fabuły, która kompletnie się ze sobą nie klei. Z resztą, Alex nie mógł zginąć, bo wtedy Homecoming nie miałby swojego "bochatera-Alexa-rzołnierza", nie byłoby tych zawiłych zwrotów akcji, nie byłoby rąbania potworów, nie byłoby flaków, ani krwi, i nie byłoby niczego.
Coś kosztem czegoś po prostu.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Monac 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-01-26, 10:32   

Obiło mi się o uszy, że scenariusz Homociming został napisany w tym samym czasie co scenariusz do SH2. Wiecie coś na ten temat?
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-01-26, 11:08   

Monac napisał/a:
Obiło mi się o uszy, że scenariusz Homociming został napisany w tym samym czasie co scenariusz do SH2. Wiecie coś na ten temat?

Bzdura.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-26, 11:26   

Monac napisał/a:
Obiło mi się o uszy, że scenariusz Homociming został napisany w tym samym czasie co scenariusz do SH2. Wiecie coś na ten temat?

Studio Double Helix powstało parę lat po powstaniu SH2, czyli bzdura. Można wiedzieć gdzie dokładnie obiło Ci się to o uszy? :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Monac 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-01-26, 11:50   

Czytałem o tym na innym forum o SH, o ile dobrze pamiętam było tam napisane, że panowie z Konami mieli przygotowane dwa scenariusze, ale ostatecznie użyli tego z Jamesem. Zaraz tego poszukam.
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2010-08-02, 13:04   

Więc być może Konami "odsprzedało" swój drugi scenariusz studiu Double Helix. Wszystko jest możliwe.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-11, 20:34   

Jednej rzeczy nie rozumiem. I jest ona nie wyjaśniona.

:

W papierach w pokoju ojca (tam gdzie jest druga układanka) - są jego papiery wojskowe, dowiadujemy się tam o zdobytych odznaczeniach. Papiery należą do Adama. Czyli to on był w wojsku a nie Alex - obaj nie mogli być bo dzieli ich zbyt duża różnica wieku.

Ale jest tam też data urodzenia Adama która wskazuje na rok 1954 albo 1956 już nie pamiętam. W każdym bądź razie pomijając oszukane przypadki 16latków - żeby walczyć w Wietnamie trzeba było mieć minimum 18 lat.

Jakby Adam urodził się w 1954 (albo 6 bo nie pamiętam) to miał by osiemnaście lat, zakłdając 1954, w roku 1972 czyli mógł by walczyć bo wojna skończyła się w 1975 roku.

Czyli wg. tych założeń na wojnie walczył młody Adam... tyle że w grze ten facet ma z 50 lat... czyli musiał by to być rok ok 2000... nawet gdyby facet miał z 40 to musiałby by być lata 90te.

Podczas gdy samochody Policyjne przy posterunku i inne modele, to samochody używane w latach 70-80tych... oznacza to że jedyną osobą która mogła być na wojnie w tamtym czasie jest Alex a nie Adam!

Wątpię żeby wszyscy w mieście mieli samochody z dawnych lat... bardziej prawdopodobne jest to że:

1) Albo gra jest nieścisła i to bardzo, popełniono błąd w skrypcie i wpisano Adam zamiast Alex
2) Albo to faktycznie Alex jest żołnierzem a dokumenty Adama to lipa

Jeżeli założymy że są lata 70te, ojciec Alexa, Adam walczył w Korei - to nadal data w papierach jest zła, no i skąd kurtka typu M-65 u Alexa?



Uważam że już się tego nie wyjaśni - chyba żeby napisać do twórców. Albo złe są daty, albo imię w papierach, albo.. wozy w SH i SG.. albo to jakieś schizofreniczne wariactwo ale nie Alexa... tylko fabuły ogółem... w ostateczności twórców SH:H : D

Kolejne dowody szaleństwa:

Flaga amerykańska na prawym ramieniu kurtki M65 jaką ma na sobie Alex jest odwrócona w złą stronę! Amerykańscy twórcy musieli zrobić to specjalnie!

Moja diagnoza jest taka - że realia gry poplątano celowo... tak żeby gra była jednym wielkim schizem - nie da się niechcący zrobić tylu wpadek.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-08-11, 23:03, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-08-17, 15:47   

Też raz się zastanawiałem nad podobnymi nieścisłymi rzeczami związanymi z czasem w SH: H. Całkowicie nie rozwiązałem zagadki, ale wiem na pewno że nie ma odpowiedzi z perspektywy jednej osoby w grze.

Żeby nie psuć Ci całkowicie zabawy dam Ci małą podpowiedź: poprzeglądaj nagrobki na cmentarzu...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-08-19, 18:08   

OldSnake napisał/a:
Żeby nie psuć Ci całkowicie zabawy dam Ci małą podpowiedź: poprzeglądaj nagrobki na cmentarzu...

A mógłbyś napisać pod spoilerem, co z nimi? Bo ja w HC już nie zagram, a jednak ciekawi mnie nieco, co tam takiego jest napisane...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-19, 19:07   

Są daty typu "1870" - jest dużo relatywnie starych nagrobków. Podpisy są różne - nie wczytywałem się ale na ogół wyglądały normalnie.
_________________

 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-08-19, 19:30   

lolek00 napisał/a:
jest dużo relatywnie starych nagrobków

:

Większość jest z XIX wieku, a ostatni zgon miał miejsce prawie 100 lat przed wydarzeniami z gry....

_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-19, 21:15   

Tak więc możemy jednoznacznie powiedzieć że SH:H jest dużo bardziej pokręcone i poschizowane niż mogło by się zdawać na pierwszy rzut oka.

Ale recenzji to raczej nie zmieni.
_________________

 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-03, 10:45   

A może ta fabuła tylko pozornie ma być bezsensowna? Może te wszystkie nieścisłości i dziwne rzeczy (nie potwory) mają powiedzieć Alexowi, że to wszystko, co przeżywa nie dzieje się naprawdę, lecz od tych wszystkich nieścisłości w świecie odciągają go potwory, a także ludzie, w tym także sprzymierzęcy Alexa. Alex od śmierci brata, spędził czas w psychiatryku, gdzie wymazał spomnienie śmierci brata i wykreował siebie jako kogoś, kogo jego ojciej mógby zaakceptować (czyli jako żołmierza). Jednak wspomnienie nie zostało wymazane tak całkowicie i powracało w koszmarnych snach. Jednak Alex nie chciał powrotu do rzeczywistości. Stanął do walki z potworami i do tego stworzył sobie osoby, które mógł chronić. Wspomnienia i sny przemieszały się ze sobą, tworząc ciąg nielogicznych zdarzeń, co też miało sprawić, aby Alex przejżał na oczy, jednak czysta rzeczewistość była zbyt bolesna, co zaowocowało zakończeniem "Hopital"

A co do "Boogymena", to najprawdopodobniej Alex widział kiedyś ten sam obraz co James + Shepherdowie byli od pokoleń związani z kultem. Alex prawdopodobnie utożsamił Czarnego Piramidogłowego ze sobą, ponieważ pośrednio lub bezpośrednio skazał na śmierć kilka osób, czyli był ich katem (naciągane?).
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
kriss80858 
Cockroach



Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-04, 01:47   

W sumie wszelkie wątpliwości są więcej niż stare, więc pewnie już dawno ich nie ma, ale za punkt honoru wezmę sobie wyjaśnienie kilku z nich:
1. Alex nie był w wojsku.
2. Adam był w wojsku.
3. Alex widząc stosunek rodziców do siebie, mógł chcieć im zaimponować i interesował się wojskiem - latarka, kurtka (obie starego typu), plakaty w pokoju, być może planował się zaciągnąć.
4. Warunkiem bycia złożonym w ofierze nie był wiek 15 lat, lecz odpowiednio długi okres czasu, który minął od poprzedniej ofiary (50 lat).
5. Flaga jest zwrócona prawidłowo, umieszczano ją w ten sposób, by wyglądała jakby powiewała na wietrze podczas szarży na wroga.
_________________
"As long as a single one of us stands, we are legion..." ~Kain
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-04-07, 10:31   

Flagi są obecnie na odwrót z powodu rozporządzenia 670-1:
http://blog.cvsflags.com/...rds-on-uniforms
treść:
http://www.apd.army.mil/pdffiles/r670_1.pdf

Rzecz w tym że ta regulacja pochodzi z XXI wieku. Nie jestem specem ale zaintrygowało mnie to. Tutaj dowód na to że to prawdopodobnie jedyna taka regulacja bo wspomina się o niej jako pierwszej:
http://usmilitary.about.c...m/f/faqflag.htm

Być może to pomyłka twórców. Dawniej flaga powinna być inaczej (normalnie), szczególnie na kurtce której model był używany od 1970 do 2009 roku a SH:H nie wygląda jakby działo się po 2005 roku.

Adam był w armii ale nie mógł walczyć ani w Korei, ani w Wietnamie (za młody) w teorii mógł walczyć - podczas wojny w zatoce - ale gra wydaje się mieć starszą stylizacje.

Nie pamiętam już dokładnie SH:H ale Alex coś wspomina chyba że ojciec walczył. Medale mogą być za co inne - poza tym są w Otherworldzie i to jakieś fikcyjne znaczki.

EDIT: wg. Timeline z wiki - SH:H to 2007 rok, ale to jest jakieś na siłę. No ale może.
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2013-04-07, 14:01   

Cytat:
EDIT: wg. Timeline z wiki - SH:H to 2007 rok, ale to jest jakieś na siłę. No ale może.


Ciekawe skąd oni to wzięli z wiki? :D
_________________
:



 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-07, 14:23   

Time Line: http://silenthill.wikia.com/wiki/Timeline
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-07-25, 11:15   

UWAGA: Zamieszczone niżej wydarzenia, to tylko wariacja na temat fabuły. To się nie zdarzyło.

Tak sobię myślę od jakiegoś czasu, że fabułę tej części uratowałoby to, że podczas ostatniej(?) retrospekcji okazałoby się, że w jeziorze utopił sie nie Josh tylko Alex. A walka finałowa mogła by być podobna do tej z Downpour. Oczywiście finałowym bossem nadal byłby Josh, tyle że żywy i normalny. Gdyby to dobrze zrobić, każde zakończenie byłoby to wyciskaczem łez. Tyle, że zakończenia musiałyby być inne niż te które już są. Tak, wiem, że przypomina Shattered Memories.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group