Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2016-07-24, 20:24
Jacob´s Ladder/Drabina Jakubowa
Autor Wiadomość
majmaj22 
Cockroach


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-05-23, 14:13   Jacob´s Ladder/Drabina Jakubowa



Jakub Singer (Tim Robbins) walczy z dręczącymi go koszmarnymi wspomnieniami z wojny w Wietnamie. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, dookoła siebie widzi demony. Gdy spotyka przyjaciół z batalionu, dowiaduje się, że ci również doświadczają tego rodzaju wizji. Mężczyźni przypuszczają, że przyczyna zbiorowej halucynacji tkwi w wydarzeniu, które miało miejsce w Wietnamie w delcie Mekongu.





""Drabina Jakubowa" to również jeden z tych filmów, które odcisnęły swoje piętno na współczesnej kulturze masowej. Zrealizowany w 1990 roku obraz zainspirował japońskich twórców ze studia Konami do produkcji jednej z najlepszych serii gier wideo w historii - "Silent Hill". O ile w przypadku pierwszych dwóch części gry nawiązania dotyczyły głównie klimatu obrazu (szczególnie wspomnianej już sceny w szpitalu) o tyle w trzeciej części "Milczącego wzgórza" programiści wręcz przenieśli jeden z fragmentów "Drabiny Jakubowej" do wirtualnego świata. Dla fanów "Silent Hill" obraz Adriana Lyne'a jest więc pozycją obowiązkową."





Jesli o mnie chodzi na prawde film ma ooogromna ilosc nawiazan do gry - lub gra do niego.
Zapraszam do dyskusji na temat tego filmu.
Ostatnio zmieniony przez majmaj22 2010-05-23, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-06-13, 09:42   

Film rzeczywiście dobry, przyjemnie się go ogląda i jest ciekawy. Dobre są momenty, kiedy człowiek przypomina sobie motywy z gry inspirowane Drabiną. Mam też wrażenie, że dla zwykłego widza film nie jest tak wyjątkowy jak dla fana Silent Hill.
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2010-06-13, 13:13   

Jeden z moich ulubionych. Pamietam pierwszy seans i oj wryło ;d przynajmniej tak to teraz odbieram. Wie ktoś czy wydano to u nas na jakimś ładnym DVD? Chetnie bym to z mamą zobaczył, jako, ze już dawno nie uświadamiałem jej filmowo, a o dziwo idzie to cąłkiem nieźle bo czy labirynt fauna, inni, mgła, shutter, zielona mila itp przypadły jej do gustu :) Wracając do samego obrazu to wręcz idealnie graficzne przedstawienie słowa 'disturbing'. Bomba na obcasach ze sporym dekoltem! Wspaniałe filmidło :)
_________________
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-13, 21:00   

Drabina jest jednym z moich ulubionych filmów, aczkolwiek nie widziałem jeszcze wersji z usuniętymi scenami i alternatywnym zakończeniem, które można zobaczyc na youtubie.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-13, 21:19   

_Music napisał/a:
nie widziałem jeszcze wersji z usuniętymi scenami i alternatywnym zakończeniem, które można zobaczyc na youtubie.


To jest taka wersja?Bo słyszałem że te sceny usunięte można obejrzeć tylko osobno na Youtube.Co do filmu to wiadomo że świetny.Dzięki temu filmowi mamy Silent Hilla trójeczkę. :)
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-13, 21:26   

No właśnie nie wiem czy jest, ja się z takową przynajmniej nie spotkałem, co tłumaczy dlaczego jej jeszcze nie widziałem :]
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-25, 15:01   

Film jest bardzo dobry... Dopiero po obejrzeniu Drabiny Jakubowej zauważyłem, że to chyba ten film jest ojcem chrzestnym tego typu niezwykłych zakończeń, jakie miały miejsce w takich filmach jak np. Inni, Sierociniec czy nawet Silent Hill.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2013-06-30, 03:02   

Powstanie remake Jaccob's Ladder. Moje nastawienie w tej kwestii jest mocno pesymistyczne, ale, kto wie...
Jacob's Ladder Getting a Remake (IGN)
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2013-06-30, 10:54   

Ciekaw jestem co z tego wyniknie. Na pewno zobaczę, chociaż zbyt dużo spodziewać się nie można, patrząc na wcześniejsze dokonania ludzi pracujących nad filmem.
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-06-30, 20:16   

Wg mnie jakieś 10 lat za wcześnie....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-06-30, 23:15   

R4Zi3L napisał/a:
Wg mnie jakieś 10 lat za wcześnie....


Możesz rozwinąć myśl, bo bardziej zgaduje o co ci chodzi....
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-01, 07:24   

Więszkość dobrych remaków wychodziło conajmniej 30 lat po oryginale.... nie ma nic do zgadywania...
Poza tym wg mnie remake powinien powstac tylko wtedy gry oryginal sie bardzo zestarzal lub byl do dupy. W tym przypadku tak nie jest jeszcze.
Zresztą kto to tam wie.... te dzisiejsze dzieci z ADD...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2013-07-02, 18:08   

Jacob`s Ladder nie ma nawet jak się zestarzeć. Man, this remake shit is getting really retarded. Założę się, że przeniosą akcję z wojny wietnamskiej do Iraku.
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2013-07-03, 13:50   

"Coś" Carpentera też ostatnio remake zrobili i wystarczy spojrzeć na ocenę na Filmweb co z tego wyszło :/

Dobra, uzupełniłem wiedzę i jest to prequel. Ale nadal...
_________________

 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-19, 09:32   

Kwiatek1993 napisał/a:
spojrzeć na ocenę na Filmweb

Serio? Oceny na filmwebie są tak z dupy, że najzwyczajniej w świecie nie rozumiem czemu w ogóle są.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2013-07-19, 10:39   

Może i są w większości przypadków. Ale jeżeli chodzi o filmy z górnej półki, sięgane przez osoby znające dobre filmy to moim zdaniem ocena zaniżona na filmweb ma sens ponieważ te remaki oraz prequele do tych filmów będą oceniać osoby, które są obeznane w klimacie.
_________________

 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-07-22, 21:21   

Obejrzałem JL dawno temu już. Byłem zawiedziony lekko, bo na trailerze były sceny których nie uświadczyłem w filmie (np; oko wystające ze ściany i jakieś potworności). Ten zawód brał się właśnie stąd że miały być tam liczne nawiązania do SH.. były nawiązania ale raczej niewiele.

Film zwrócił uwagę na temat chemikaliów używanych podczas wojny - bo jak się okazuje jest tam nić prawdy.

http://pl.wikipedia.org/w...klidynobenzylan

O dwóch zakończeniach nie wiem, ja miałem to ze śmiercią w szpitalu polowym.
_________________

 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-24, 07:40   

Kwiatek1993 napisał/a:
Może i są w większości przypadków. Ale jeżeli chodzi o filmy z górnej półki, sięgane przez osoby znające dobre filmy to moim zdaniem ocena zaniżona na filmweb ma sens ponieważ te remaki oraz prequele do tych filmów będą oceniać osoby, które są obeznane w klimacie.
Osobiście wolę oceny z imdb, ale z filmwebu tez sa ok. Nowy "The Thing" to cos wiecej niz prequel... to tez jakby remake, tylko zmieniajacy troche historie tak jakby wydarzenia z genialnego filmu Carpentera mozna by se selektywnie wybierać. Remake Carpentera byl dobrym pomyslem, bo i oryginal byl dupny i sie zestarzal, a i Carpenter byl genialnym rezyserem. No i efekty praktyczne utrzymują poziom do dzis.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
anti.dot 
Cockroach



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 10
Wysłany: 2013-07-24, 12:31   

lolek00 napisał/a:
Ten zawód brał się właśnie stąd że miały być tam liczne nawiązania do SH..


Facepalm... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Drabina powstała 9 lat przed pierwszym SH, więc to Silent nawiązywał do Drabiny, a nie odwrotnie..

Kwiatek1993 napisał/a:
Ale jeżeli chodzi o filmy z górnej półki, sięgane przez osoby znające dobre filmy to moim zdaniem ocena zaniżona na filmweb ma sens ponieważ te remaki oraz prequele do tych filmów będą oceniać osoby, które są obeznane w klimacie.


Na Filmwebie nie można brać ocen na poważnie, możesz przez to nie obejrzeć filmu, który by Ci się podobał albo obejrzeć coś co w ogóle nie będzie się podobać. Przykład? Film Tylko Bóg Wybacza i jego śmieszna ocena 5,7, mimo że zasługuje na zdecydowanie więcej, a zaniżana jest przez gimbazę. Dajmy na następny przykład Blade Runnera - ocena 7,7, wg. mnie powinien mieć zdecydowanie niższą.

Co do samego remake'u (czy czegokolwiek co z tego wyjdzie) Drabiny jestem bardzo sceptyczny, no ale zobaczymy.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2013-07-25, 04:49   

To raczej przejęzyczenie - bo wiem doskonale że to twórcy gry inspirowali się filmem. Powinienem napisać inspiracje a nie nawiązania.
_________________

 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2013-07-25, 11:50   

Cytat:
Na Filmwebie nie można brać ocen na poważnie, możesz przez to nie obejrzeć filmu, który by Ci się podobał albo obejrzeć coś co w ogóle nie będzie się podobać. Przykład? Film Tylko Bóg Wybacza i jego śmieszna ocena 5,7, mimo że zasługuje na zdecydowanie więcej, a zaniżana jest przez gimbazę. Dajmy na następny przykład Blade Runnera - ocena 7,7, wg. mnie powinien mieć zdecydowanie niższą.
Powinien mieć niższą średnią, czyli nie powinien się tak bardzo podobać innym ludziom? http://www.metacritic.com/movie/only-god-forgives <-tutaj masz ocenę "krytykuf", która jest jeszcze niższa.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2013-07-25, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anti.dot 
Cockroach



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 10
Wysłany: 2013-07-25, 14:09   

Chodziło mi tylko o to, że dla mnie kierowanie się jakimikolwiek ocenami mija się z celem, bo tylko ja sprawdzając film/grę/książkę wiem czy będzie mi się podobać czy nie. I tak wiem, że OGF dostaje fatalne oceny z każdej strony, mi się podobał.

Wendigo: W takim razie wybacz, źle zrozumiałem Twój post.
_________________

 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-31, 22:35   

No to wracam jakby do tematu... czy recenzje powinny miec oceny?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2013-08-05, 17:12   

Jak na moje oko nie. Efekty pracy artystycznej, niezależnie jakiego rodzaju, są zbyt złożone, a każdy może odebrać je inaczej. Z tego względu oceny mają sens chyba tylko wtedy, jeśli wystawi je duża grupa ludzi, po czym wyliczy się z nich jakąś średnią. Co za tym idzie - ocena wlepiana pod recenzją to strzał między oczy dla autora takiego tekstu z dwóch powodów:

a) dyskwalifikuje swoje wypociny dając ludziom okazję do szybkiego rzucenia okiem na ocenę bez marnowania czasu na czytanie,

b) goła ocena nie ma żadnego uzasadnienia (no chyba, że komuś będzie się chciało czytać recenzję, w takim wypadku patrz punkt "a").
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-08-05, 21:12   

Od tego są serwisy takie jak MetaCritic lub RottenTomatoes stricte dla filmów. Ja osobiście korzystam z nich zeby łatwo wyłapać jakieś dobre pozycje patrzać poprostu na ich TOPy. (podobnie jak np TOP 250 na IMDB)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group