Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
CZYM jest Silent Hill?
Autor Wiadomość
vilku666 
Mumbler



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-11-17, 17:21   

Według mnie Silent Hill to miejsce które nie istnieje materialnie dla zwykłego człowieka. Jest ono tylko dla wybranców tylko oni je widzą mogą je zobaczyć, dotknąć, polizać i poczuć smród własnych grzechów aby dowiedzieć się o własnej przeszłości i winie jaką popełnili żyjąc sobie w niewiedzy o niej. Aż tu pewnego zwykłego dnia nagle od tak...CYK :shock: ... i znajdują się w tym chorym świecie, i rodzą sie pytania czy to sen, koszmar, piekło, lub dragi <hah.

Powiedzmy że to sen ale sen nie boli.
Powiedzmy że to koszmar ale to to samo co sen.
Powiedzmy że to piekło nikt go nie widział.
Powiedzmy że to dragi...całkiem możliwe. XD

Ale nie, nic z tych rzeczy, to miejsce bez nazwy, bo każdy silent hill jest inny on dopasowuje sie do osoby i popełnionego przez nią grzechu. I pokazuje mu jego wine w najgorszy mozliwy sposób, jest on tak dosadny i bolesny, że jego uczestnik nie ma wyboru i musi sobie przypomnieć co zrobił źle i walczyć z przeszłością. A co do silent hill the room to działa na takiej samej zasadzie, tyle że grzech innej osoby w tym przypadku seryjnego mordercy, jego grzech wciąga w swój świat inne osoby, takie jak Henry. Po prostu Henry zamieszkał w grzechu Waltera.
Wiecie co? napisze Wam jeszcze jedno, że Silent Hill jest po częśći miłosierny dla tego kto się w nim znalazł :kiss: <można się z tym nie zgodzić> i daje możliwość zmiany własnego losu który z góry jest spisany na najgorszy scenariusz i tylko od nas zależy jak się zachowamy i czy z niego wyjdziemy. A więc w jednym zdaniu Silent Hill to miejsce uświadomienia sobie grzechu, pokuty i poprawy swojego postępowania a więc czy to Czyściec??? nie wiem nikt go nie widział...

Taka oto moja teoria, pewnie błędna jak milion innych <lol :grin:
_________________

 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-12-16, 21:24   

Również zakładałbym, że SH pełni rolę czyśćca, tak przynajmniej można wywnioskować z historii Jamesa, Alexa, po części też Travisa. Wielu ludzi, którzy tam wpada ma coś poważnego na sumieniu, a miasto w pewnym sensie daje daje im szansę odkupienia swoich win...w mniej lub bardziej dosadny (vide Sinner's Reward) sposób. Dodatkowo jest to miejsce niedostępne dla zwykłych śmiertelników - jedynie Silent Hill wybiera kto się w nim znajdzie. A trzeba przyznać, że rzadko kiedy zaprasza ludzi z czystym serduszkiem.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-10, 12:24   

Wnioskuje, iż uważacie, że miasteczko Silent Hill w świecie gry, podkreślam w świecie gry tak naprawdę nie istnieje??
Jeśli tak, to ja się z tymi teoriami po części zgodzić nie mogę.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2011-01-10, 16:14   

Czym jest Silent Hill..? Prawdę mówiąc zastanawiam się nad tym 8 lat odkąd to pierwszy raz ujrzałam to miasteczko. Odpowiedzi nigdy nie odnalazłam, ale wysnułam tylko pewne teorie. Pierwszą i najbardziej banalną z nich była ta, że jest to nawiedzone miasto, opętane przez duchy. Chyba każdy musiał tak pomyśleć po pierwszym zagraniu w SH. Wtedy nie zastanawiałam się nad tym zbyt długo do czasu powstania filmu.
Druga teoria była taka, że miasto te jest czymś w rodzaju zmierzenia się ze swoją przeszłością i znaleźć odpowiedzi na niewyjaśnione pytania. Według mnie nie mógłby trafić tam ktoś kto nie ma lub nie miał z tym miastem czegoś wspólnego, np.
James -trafił tam, bo ma wiele z tym miejscem wspólnego. Był tam razem z Mary i...no właśnie. To co zrobił tym bardziej sprawiło, że jego przeszłość ma jeszcze więcej zagadek.
Heather -chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego to ją dałam za przykład. Harry, jej powstanie, dzieciństwo..
Dlatego też uważam, że nie może tam trafić ktoś, kto nie ma z tym miejscem nic wspólnego. Równie dobrze miasto w którym teraz mieszkam, mogło stać by się takim Silent Hill. Popełniam jakiś niewybaczalny grzech, zdarzyło się coś dziwnego lub po prostu tu mieszkam, jednak z jakiegoś powodu wyjeżdżam i wracam za kilka lat. Wtedy mogę trafić do zamglonego i odludnego miasteczka w którym będę musiała odpokutować za swoją przeszłość, bądź tak jak Henry - być uczestnikiem dramatu innego człowieka zupełnie ze mną niezwiązanego. Ale to już tylko moje teorie...
Mam nadzieję, że kiedyś dowiem się o co tak naprawdę chodzi. Chyba sami twórcy tak naprawdę tego nie wiedzą.
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-10, 18:11   

Alice27 napisał/a:
Mam nadzieję, że kiedyś dowiem się o co tak naprawdę chodzi. Chyba sami twórcy tak naprawdę tego nie wiedzą.


Twórcy na pewno mieli wszystko od początku do końca obmyślone.Tylko w grach SH chodzi o to żeby gracz miał na początku małą wiedzę na temat tego co się dzieje i dopiero z czasem zaczął to odkrywać.Niedopowiedzenia były od zawsze jedną z największych zalet Silent Hill.
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-01-10, 20:21   

Zaratul napisał/a:
Twórcy na pewno mieli wszystko od początku do końca obmyślone.
Nie jestem tego pewien. To że mieli obmyślone SH1, nie znaczy że odrazu rozpisali sobie całą historię miasteczka i wszystkich postaci. W kazdym badz razie mieli bardziej spojniejsza wizje od zachodnich developerów.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2011-01-10, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-27, 18:45   

Silent Hill istnieje na kilku płaszczyznach:
- Realny Świat: Normalne miasteczko, nieco opustoszałe, nielicząc ostatnich mieszkańców i kilku turystów kręcocych się po okolicy i zachowujących się nieco jak zombie (klasyczne zombie, a nie rezydenci z Racoon).
- Świat Mgieł: Silent Hill w wersji całkiem opustoszałego i nieco zniszczonego miasta z niezbyt potężnymi potworami i tylko kilkoma ludźmi, z którymi trzeba sie spotkać. Część tych ludzi jest realna, część niekoniecznie.
- Innoświat: Schizowata (sorry za określenie) wersja świata, która jest połączeniem wspomnień, lęków, pragnień danej osoby i lokacji miasta.

Czym jest moc okalająca miasto i tereny przyległe jak i niedalekie Toluca Lake? Moim zdaniem nie ma na to dobrej odpowiedzi. Ale za to chyba wiem, jaki jest główny warunek wejścia do pozostałych wersji miasta (innych niż "Normalne"). Otóż mnie sie wydaje, że wejście do Świata Mgieł warunkuje stan psychiczny, a dokładniej, żeby przekroczyć "Inne" Silent Hill należy wcześniej przeżyć jakiegokolwiek rodzaju traumę lub mieć jakiś związek z osobą, która cie "przywołuje". A oto rodzaje "wejściuwek" do atrakcji specjalnych miasta:
- Trauma związana ze śmiercią bliskiej osoby (Harry, Douglas, James, Travis, Alex, Murphy, Ann)
- Przywołanie własnego Innoświata (Alessa, Claudia, Walter)
- Trauma spowodowana krzywdą ze strony bliskiej osoby (Angela)
- Wezwanie lub ściągniecie siłą do czyjegoś Innoświata (Douglas, Heather, Harry, Cybil, Kauffmann, Elle, Wheeler, Henry i pozostałe 20 sacraments)
- Inne (Eddie, JP)

Do tego wierze, że Świat mgły jest dla "wezwanych" prawie taki sam (ze śmieciami, rozkładem ulic i budynków, a nawet ze zjawiskami pogodowymi), nie licząc przekazów dotyczących konkretnych osób (napisy na ścianach i dziwaczne zniszczenia/konstrukcje/dekoracje), a dopiero Innoświat jest esencją ciemnej strony danej osoby.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group