Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Co Heather widzi po pokonaniu Goda?
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-31, 23:23   Co Heather widzi po pokonaniu Goda?

http://www.youtube.com/watch?v=eON8gKM5Fe8
Heather pokonuje Goda, pada na kolana po czym płacze i wspomina swojego zmarłego ojca, wstaje na nogi, odchodzi, ale w pewnym momencie ogląda się za siebie

Czy jest to spojrzenie mówiące "To już koniec", a może jednak coś przykuło jej uwagę?
Osobiście obstawiam pierwszą opcję, ale spotkałem się naprawdę z wieloma dziwnymi o odważnymi teoriami więc mam nadzieje, że i wy mnie nie zawiedziecie :)
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-11-01, 09:25   

Bersek napisał/a:
Czy jest to spojrzenie mówiące "To już koniec"


myśle zew tak własnie jest. Takie jakby ostatnie spojżenie na pokonanego wroga.
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-11-01, 12:00   

Hmmm ale żeś mi zonka sprawił ^^" ... jednak może coś tam ujrzała ... Silent Hill zawsze było dość tajemnicze i to właśnie każe mi tak wnioskować
_________________
Have you seen a little girl around here ?
 
 
Jo-Jo 
Mumbler
Snowflake :3



Wiek: 36
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-11-01, 16:04   

Hmm... w sumie też od dawna o tym myślałem i wysnułem dwie teorie :

1) Heather mogła zobaczyć tam ducha ( ? ) Harry'ego
2) Mogła tam również zobaczyć " coś " co zmusiło ją do zabicia Douglasa ( patrz zakończenie Posessed )
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 16:10   

Cytat:
2) Mogła tam również zobaczyć " coś " co zmusiło ją do zabicia Douglasa ( patrz zakończenie Posessed )

Mnie się wydaje, że to zakończenie wynika z faktu, że Heather przez całą grę zabijała (co pewnie jest szokiem dla nastolatki), później Vincent miesza jej w głowie tekstem "They look like monsters to you?". Wiadomo, że Heather zamiast kultystów widzi potwory więc nie dziwne, że na końcu wszystko jej się miesza. Więc IMO nie ma tam nic co mogłoby ją zmusić do zabicia Douglasa.
Tak sobie pomyślałem, Valtiel cały czas ją śledził, więc może był to swego rodzaju odruch. Sprawdzała czy to aby napewno koniec i czy Waldek zostawił już ją w spokoju. Co wy na to?
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-01, 16:41   

Bersek napisał/a:
Mnie się wydaje, że to zakończenie wynika z faktu, że Heather przez całą grę zabijała (co pewnie jest szokiem dla nastolatki), później Vincent miesza jej w głowie tekstem "They look like monsters to you?". Wiadomo, że Heather zamiast kultystów widzi potwory więc nie dziwne, że na końcu wszystko jej się miesza. Więc IMO nie ma tam nic co mogłoby ją zmusić do zabicia Douglasa.


To prawda,może być tak że Heather cały czas zabija.
Nie wiadomo do końca czy to są ludzie czy potwory ale w zakończeniu Posessed jest możliwe że Heather widziała Douglasa jako potwora.

Bersek napisał/a:
Tak sobie pomyślałem, Valtiel cały czas ją śledził, więc może był to swego rodzaju odruch. Sprawdzała czy to aby na pewno koniec i czy Waldek zostawił już ją w spokoju. Co wy na to?


Czy jest możliwe że...Heather widziała swoją drugą połowę swej duszy?
Ja wiem że przedtem walczyła z Memory of Alessa i ją pokonała ale czy jest możliwe że jej druga połowa się pojawiła na krótką chwile?
Tak przecież było w SH1 w good ending.
_________________

 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 18:53   

To jest spojrzenie typu "huh?"
Patrzy prosto w stronę zwłok GODa. Co widzi? Cholera wie :?
 
 
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-11-04, 00:01   

może Claudie :/
_________________
Have you seen a little girl around here ?
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-04, 00:19   

Yorra napisał/a:
może Claudie :/


Claudia zostałą wcześniej "zjedzona" przez Goda co prawdopodobnie miało jej pomóc się rozwinąć ale nie udało jej się to bo Heather wkroczyła później zabijając Goda.
Dlatego też nie mogła zobaczyć Claudii,wątpię żeby to był jej duch czy coś takiego.

Yorra,na przyszłość pisz dłuższe posty.;)
_________________

 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-04, 17:54   

MZet napisał/a:
To jest spojrzenie typu "huh?"

Bardziej spojrzenie typu "WTF?!" ;)
Może zwłoki GODa tajemniczo zniknęły po jej odwróceniu się? Zmieniły się w piasek? Albo zobaczyła Valtiela jak ciągnie GODa w ciemność? :P
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-04-05, 11:36   

Shiroi Ookami napisał/a:
MZet napisał/a:
To jest spojrzenie typu "huh?"

Albo zobaczyła Valtiela jak ciągnie GODa w ciemność? :P

to jest chyba najbardziej prawdopodobne. Jak wiemy, gdy Heather umierała (potwór nas zabijał) Valtiel ciągnął ją za nogi w jakieś miejsce (bynajmniej nie po to, aby zaspokoić swoje potrzeby seksualne) aby ją 'wskrzesić', aby bóg się narodził, albo po to, aby ten zarodek z niej 'wyciągnąć'. Pewnie tak samo było z martwym bogiem (jak to ładnie brzmi), pewnie Valtiel próbował go wskrzesić.
 
 
Vizitado 
Cockroach


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-06-03, 11:30   

Raczej spojrzenie aka "Phi, die, mudafuckah!"
Nie sądze, żeby coś tam ujrzała. :)
 
 
 
Apfers 
Cockroach



Wiek: 27
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 38
Skąd: Planeta Ziemia.
Wysłany: 2010-07-23, 11:19   

Fajny pomysł z Valtielem. Mi jednak wydawało się, że widzi duchy zmarłych osób (Claudia, Vincent, Tata, może Leonard?) albo zwłoki Goda, które zamieniły się w coś, nie wiem, w człowieka? Zgodnie z "żartem z biblioteki"... Ojej, przeraszam, coś mi się wyobraziło. To chyba najzwyczajniej było spojrzenie "WTF?" albo "WTH?".
_________________
Wkradłeś się jak lis...
Rządzisz jak lew!
Umrzesz jak pies.
 
 
 
Felippe 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2010-07-23, 11:55   

Mi się wydaję, że Heather mogło się wydawać, że za nią stoi jej ojciec Harry tak mi się wydaje, ale pewności nie mam. Tak jak ktoś napisał Silent Hill zawsze było tajemnicze jak byśmy każdą cześć rozebrali na czynniki pierwsze i omawiali każdą drobnostkę czy ciekawostkę to brakło by czasu:D.
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-07-23, 12:49   

Ja stoję za wersją, że widziała tam swojego ojca. Heather płakała wymawiając słowo : Dad, może jego duch usłyszał płakanie córki i pojawił się żeby uświadomić Heather, że wszystko jest w porządku, że on przy niej jest i będzie. Zauważcie, że po tej scenie jak spotyka Douglasa jest już szczęśliwa, i wspomina żeby powrócić do imienia które dał jej Harry
_________________

 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-07-23, 18:11   

Kwiatek1993 napisał/a:
Zauważcie, że po tej scenie jak spotyka Douglasa jest już szczęśliwa, i wspomina żeby powrócić do imienia które dał jej Harry

O ile się nie mylę, spojrzenie "łat de fak!?" pojawia się zawsze po walce z Godem, natomiast Heather nie zawsze jest taka szczęśliwa (biorąc pod uwagę zakończenie Possessed). No, z drugiej strony, zakończenie optymistyczne jest przecież kanoniczne, więc w sumie może i macie rację z tym, że widzi jakieś tam duchy. Ja jednak wolałbym, żeby widziała coś zupełnie innego - Valtiela na ten przykład. Jakoś bardziej pasuje mi to do całego... konceptu SH niż widzenie zmarłych osób, które na dodatek mówią "wszystko jest ok"...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-07-23, 19:09   

O ile się nie mylę to duchy to nie taka nowość w SH SPOILER ( kroki płaczącej kobiety w alternatywnym kościele w SH3
Głosy w jednym z apartamentów w SH2
Popchnięcie Heather w metrze na tory
Wszystkie smaczki z więzienia w SH2
i chyba najsławniejsze - zmaterializowanie się Alessy w piwnicy szkoły ( o ile dobrze pamiętam ) END OF SPOILER

A być może Heather się odwróciła i dopiero wtedy się zorientowała WTF? Czy ja zabiłam boga ? :D
_________________

 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-07-26, 14:36   

Zanim Heather ogląda się za siebie, wspomina swojego zmarłego ojca, co może oznaczać, że ostatni raz spglądając na Goda myśli sobie: "Zemsta jest słodka". Jednak jej mina wyraża coś innego. Jakby była zdziwiona tym, że zabiła coś tak potężnego jak God.
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-26, 15:25   

Też bym przypuszczał, że zobaczyła tam starego, bo w następnej scenie jak wychodzi Douglasowi na spotkanie jest w raczej dobrym humorze. Może po raz ostatni się z nim spotkała, czy cuś, miało miejsce oklepane pożegnanie a'la Uwierz W Ducha, ale na szczęście twórcy oszczędzili nam oglądania takiej wyjętej z kontekstu i niezręcznej scenki. ;)
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-07-26, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-07-26, 16:00   

Alice27 napisał/a:
Jakby była zdziwiona tym, że zabiła coś tak potężnego jak God.

Wiecie dla mnie ta cała scenę to niczym spojrzenie w otchłań.
Nie czytałem Nietzsche.
Ale jego słowa "God is dead" i ta "otchłań" co obiła mi się po uszy tutaj pasuje.

Znalazłem jakieś cytaty:

Ten, który walczy z potworami, powinien zadbać, by sam nie stał się potworem. Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

* Wersja alternatywna: Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
* Wersja alternatywna: Obcując z potworami, uważaj abyś nie stał się jednym z nich. Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w ciebie.

Edit:
*head blow*
Dobra ludziska idziemy do domu tyle na dziś.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2010-07-26, 16:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Douglas 
Cockroach



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 30
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2010-11-14, 21:23   

Według mnie Heather po zabiciu goda spogląda na ciało i myśli "Czy ja zabiłam boga?" i a jak się odwraca to widzi ducha ojca żeby pokazać ze będzie przy niej zawsze i wszędzie.
A przy zakończeniu Posessed po pokonaniu goda widzi mroczną wersje Alessy po czym zostaje opętana i zabija Douglasa.
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-23, 00:35   

Zobaczyła kierowcę ciężarówki, który odstawił ją do Silent Hill bo miał po drodze :razz:

A tak na serio:
Ktoś powiedział (chyba twórcy), że Heather znalazła się w normalnym świecie za sprawą Valtiela. Pasóje to bardzo do Posessed Ending.
W trójce jest alternatywne mieszkanie Masonów z Portland. Brak prześcieradła i rozrzucone białe lilie sugerują, że ktoś (Harry) wstał z łóżka i sobie poszedł. Dla mnie to oznacza tylko tyle, że Harry jako rodzic z lekką opsesją na punkcie ochrony swojej córeczki, postanowił że nie opuści ziemskiego padołu dopóki Heather nie bedzie bezpieczna. Gdyby to jego by widziała w tedy, to pewnie mielibyśmy podobną scenę jak w zakonczeniu jedynki (ostateczne pożegnanie i portal do świata rzeczewistego).
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group