Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[SPOILERY]+wózek inwalidzki i postać na nim siedząca+
Autor Wiadomość
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 19:52   

Wysłany: Nie Lip 03, 2005 11:03 pm Temat postu:

Domyslam sie,ze Ironowi chodzilo o to ze Samael istnieje w swiecie- na przyklad jako pojecie Aniola Smierci w religii hebrajskiej etc.,jednak w zadnej z czesci SH nie istnieje on jako postac wystepujaca w grze.Tak ja to rozumiem;).
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-20, 19:55   

Wysłany: Nie Lip 03, 2005 11:34 pm Temat postu:

No wlasnie czy o to wam chodzi ze Sama nie ma w maerialnym swiecie, (spodkanie demona w grze) czy woglue w zadnej histori go nima? Nie najeżdzajcie tak na niego .
Info: http://psxzone.opalnet.pl/Podstrony/Silent_Hill w dziale scenariusz.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 19:56   

Wysłany: Nie Lip 03, 2005 11:57 pm Temat postu:

Sammael = (po hebrajsku) Jad Boga, Trucizna Boga. Piszac Boga mam tutaj namysli Jahwe, ktorego msciwe a zarazem sprawiedliwe dzieje opisuja ksiegi Starego Testamentu, ktore wchodza w sklad Pisma Swietego ktore jest podlozem duzej ilosci religi, lacznie z religia Zydowska, ktora "narod wybrany" przyswoil sobie na swoj sposob i teraz zajmuje sie reformowaniem Nowego Testamentu, najezdzajac na Jezusa iz nie byl on Mesjaszem (hebr "namaszczony") tylko prorokiem (taki ktos jak Eliasz). Co do kwestionowania egzystencji Sama, jakby to ujac... ciezko jest mi nie wierzyc w istnienie demona, ktorego egzystencja jest, ze tak powiem "podstawa" mojej wiary. Nie wiem z jakiego zrodla masz to "pan wszystkich demonow" i "Aniol Trucizny", ale zbyt genialne te zrodla nie sa. Sammael nie jest panem wszystkich demonow, przynajmniej z definicji. Jak to juz bylo walkowane 1500 razy, ze tak pozwole sobie przytoczyc powiedzenie mojej polonistki, Sammael dzielil jeden byt z Methatronem (glos Jahwe, wierzenia mowia, iz glos Boga zniszczylby czlowieka, dlatego w Jego imieniu przemawial serafin imieniem Methatron). Byl najwyzszym serafinem, przyjmujacym rozkazy od Boga. Ale zbuntowal sie przeciwko temu, iz praktycznie aniolowie sa slugami, i nie posiadaja wolnej woli jak czlowiek, no i sie Sam zbuntowal, a Jahwe postanowil go wyrzucic z Raju w Otchlan (patrz Sheol), ktore przez katolikow zostalo upiekszone i okrzykniete "miejscem kazni" i ogolnie na skojarzenie pieklo ludziom pojawia sie obraz malego czarnego ludka z wielkim kotlem i widlami mielacego w gorejacej jaskini jakiegos grzesznika, natomiast zeslanie do Sheolu ma byc najwiekszym cierpieniem. No coz myslalem ze najwiekszym cierpieniem jest samotnosc, ale widac (ACHTUNG! ATTENTION! UWAGA! teraz bedzie pojazd po tych ktorzy te kwiatki wymyslili nie po wierzacych) elokwentni ksieza, ktorzy z Lucyfera (rzymski Bog swiatla) zrobili wcielenie wszystkiego co najgorsze znaja sie lepiej ode mnie.

Kolejna sprawa ktora chcialbym poruszyc, aby uniknac nie porozumien jest Incubus i Succubus.

Succub - kobieta demon uwodzaca mezczyzn (nie mylic z Naamah, ktora byla boginia)

Incubus - mezczyzna demon uwodzacy kobiety

Incubus w SH - jak podaje Lost Memories - nazwany tak przez zwiazek z inkubowaniem zarodka mrs God (uprzedzam pytanie - tak jestem fanem HelloweeN, i wiem ze mrs God to ich nowy singiel : P).

WNIOSKI:
Wyglad i imie sa przypadkowe, a czemu wg mnie Dahlia nazwala Virun VII Crest jako Mark of Samael juz gdzies napisalem, tylko nie pamietam gdzie, jak znajde to wkleje.

PS - STRusz nie sugeruj sie txtami pana Brzostka na temat Samaela, bo zostaly one juz spory czas temu obalone, przez samo KONAMI.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-20, 19:57   

Wysłany: Pon Lip 04, 2005 12:17 am Temat postu:

Tu na religi sie nie znam ale Twój tekst dużo wyjaśnia .
Postaram sie to skumać zaglądając do spoilerów etc. Ale dziś ledwo trybie, jak sie wyśpie to mozg zapali i sie pooriętuje bo to mi spać nie daje .
W tym temacie jestem zacofany .

PS: Dajcie jakiegos linka gdzie jest sprawa Sama czysto wyjaśniona tak na chlopski rozum.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 19:58   

Wysłany: Pon Lip 04, 2005 12:20 am Temat postu:

Ciesze sie, ze moj post cos Ci rozjasnil, jak masz jakies pytania to wal na GG, postaram Ci sie pomoc, choc alfa i omega nie jestem
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 20:00   

Wysłany: Pon Lip 04, 2005 12:45 am Temat postu:

Iron Savior napisał:
Cytat:
Kolejna sprawa ktora chcialbym poruszyc, aby uniknac nie porozumien jest Incubus i Succubus.
Succub - kobieta demon uwodzaca mezczyzn (nie mylic z Naamah, ktora byla boginia)

Incubus - mezczyzna demon uwodzacy kobiety


A teraz jeszcze cos ode mnie .A mianowicie "jak to dziala" :

Vi a.k.a. Alessa napisał:
Cytat:
świetna i ambitna rozkmina;
dodam od siebie jeszcze tyle,iz istnieje teoria wedle ktorej sukkuby po zabraniu nasienia podczas snu,przeistaczja sie w inkuby i zapladniaja nim kobiety,
co tez by moim zdaniem moglo byc tutaj micro uzupelnieniem spajajacym obie czesci

Chodzilo o SH1 i SH4:].Heh,ze tez udalo mi sie znalezsc post,ktorego cala tresc tak idealnie tutaj pasuje .


*Iron,pytales skad pochodzi ten cytat.A wiec odpowiadam:).Pochodzi z on z tego tematu:
SH4:Sukkub, inkub, sekty, spoilery SH1 i SH4, duzo tekstu.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-20, 20:01   

Wysłany: Pon Lip 04, 2005 7:06 am Temat postu:

Iron Savior napisał:
Cytat:
Wyglad i imie sa przypadkowe, a czemu wg mnie Dahlia nazwala Virun VII Crest jako Mark of Samael juz gdzies napisalem, tylko nie pamietam gdzie, jak znajde to wkleje.

A nie Mark of Metatron?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 20:02   

Wysłany: Pon Lip 04, 2005 8:56 am Temat postu:

Nie mark of metatron mimo ze jak napisalem Samael to ten sam byt co metatron
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
pico 
Cockroach
Valtiel



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 33
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 2008-03-16, 17:59   

Odnoszą się do pierwszego posta w tym topicu (przyznając, że nie czytając dokładnie całej reszty) napiszę, że mym zdaniem jest to ciało Alessy, Alessy, której ciało po 7 latach jest w takim stanie w jakim widzimy to w zakończeniu.
 
 
matej23 
Cockroach
Witam


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: kluczbork
Wysłany: 2008-04-07, 13:30   

Moim zdaniem na wózku siedzi Allessa,która wyglądająca nie jakoś ludzko i nie mówiąca po wyglądzie,że to ona,ale jednak! To Allessa w całej okazałości nie wiem czy poparzona,ale wydaje mi się,że tak.
_________________
Witam Wszystkich fanów SH! Kto by miał jakieś pytania na teamt SH,albo ogólnie chciałby o nim porozmawiać,to proszę pisać na mój nr gg pozdrawiam:)
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-20, 18:50   

Na wózku inwalidzkim siedzi Alessa, jednak widzimy ją oczami Harry'ego (Jej ciało jest materialne, więc każdy je postrzega nieco inaczej). Co do talentu Alessy w dziedzinie okultyzmu, to w Origins jest mowa o tym, że Dahlia wykożystywała córkę (prawdopodonie przez szesć lat) do eliminowania niewygodnych dla kultu osób. Nie mam na myśli zespołu muzycznego z Polski.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-21, 08:03   

Spokojnie możemy pominąć wszystko co jest wspomniane o kulcie w Origins, mnie sie wydaje...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-21, 23:40   

Też uważam, że raczej skiepścili sprawę w fabule. I wykonaniu postaci. I relacjach między nimi.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group