Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy Techniczne
Autor Wiadomość
Eddie 
Cockroach
Awesome One


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-28, 19:37   Problemy Techniczne

Mam pewien problem, w związku że Silent Hill 1 za nic w świecie nie można nabyć legalnie, postanowiłem ściągnąć z chomikuj, wersje spolszczoną. Wydawałoby się, że wszystkie dobrze, rozpakowałem itd. ale podczas filmików ekran zaczyna się trząść, a dialogi i muzya trzeszczą, przez co syreny zamiast straszyć brzmią komicznie i najchętniej wyłączyłoby się głos. A więc jesteście w stanie mi jakoś pomóc? A może to jakaś wadliwa wersja gry, czy zła instalacja? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-08-29, 13:07   

Witamy na forum.

Prawdopodbnie masz źle skonfigurowany plugin grafiki/dźwięku.

Napisz parametry pc i postnij screena ustawień emulatora (video i dźwięku).
 
 
 
Eddie 
Cockroach
Awesome One


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-29, 19:00   

Jutro z rana wszystko zamieszczę, bo dziś nie mam czasu na dłuższe posiedzenia.




No więc pogrzebałem co nieco w konfiguracji i jestem pewien że w tym tkwi problem


Mam opcje takie: Enable Sound (select to enable ADPCM sound)

Enable CDDA Sound (Select to enable cdrom sound)
Enable XA sound (select to enable XA sound in MDEC)
Enable SPU IRQ hack (need in some games)
Gdy odznaczam 3 opcje to dźwięk w intro i dialogi całkowicie zanikają z kolei gdy jest zaznaczona brzmią one okropnie, może jakieś pliki są uszkodzone? Nie wiem, jest jakaś konfiguracja przy której wszystko było by dobrze?
Ostatnio zmieniony przez Eddie 2012-08-29, 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-08-30, 00:54   

Eddie napisał/a:
w związku że Silent Hill 1 za nic w świecie nie można nabyć legalnie
Jeśli masz pieniądze to za nie możesz wymienić albo na używaną kopię na serwisach aukcyjnych (nawet za granicą, żaden problem), albo kopię cyfrową z PlayStation Network... pozatym polecałbym Core'wy plugin dzwięku w ePSXe. Możliwe że ekran trzęsię się od wibracji.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-08-30, 11:51   

Tak jak pisał Raz, najlepiej zmienić plugin dźwięku.

Ewentualnie, jeśli nie chce Ci się bawić, wrzucam emulator. Jedyne co musisz zrobić to zmienić rozdzielczość w pluginie video i ustawić sobie sterowanie.

http://puu.sh/10iq6
 
 
 
Eddie 
Cockroach
Awesome One


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-30, 12:18   

Dzięki za pomoc, potem wam napiszę czy się powiodło.
 
 
RabbitDoll 
Cockroach
savvy player ;F


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2012-10-13, 12:50   Re: Problemy Techniczne

Eddie napisał/a:
Mam pewien problem, w związku że Silent Hill 1 za nic w świecie nie można nabyć legalnie, postanowiłem ściągnąć z chomikuj, wersje spolszczoną. Wydawałoby się, że wszystkie dobrze, rozpakowałem itd. ale podczas filmików ekran zaczyna się trząść, a dialogi i muzya trzeszczą, przez co syreny zamiast straszyć brzmią komicznie i najchętniej wyłączyłoby się głos. A więc jesteście w stanie mi jakoś pomóc? A może to jakaś wadliwa wersja gry, czy zła instalacja? Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Jaki emulator używasz? ePSXe?
Ja od wielu lat gram na tym emulatorze i jest wszystko OK! Testowałam też spolszczoną wersję SH1 i wszystko gra. Zgrałam nawet kiedyś na płytę i odpaliłam na starym przerobionym szaraku i czarnuli i też śmigało... Odpisz, czy masz jeszcze jakieś problemy. Jak tak, dam ci screeny z moimi ustawieniami emulatora. Jak chcesz prześlę Ci grę lub linki do gry. Pozdro.
 
 
Eddie 
Cockroach
Awesome One


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-03, 20:14   

A no mam cały czas, odpuściłem sobie nawet na dłuższy czas bo dźwięk doprowadził mnie do okropnego wkurzenia :) Jeśli byłbyś tak dobry i jeszcze pojawiasz się tutaj (w co wątpie) to daj te screeny na dobry początek.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-11-03, 21:14   

Czy próbowałeś uruchomić wersję angielską? Jeśli nie to spróbuj i powiedz czy są jakieś zmiany w dźwięku.
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-11-03, 21:37   

Eddie, próbowałeś skorzystać z wrzuconego przeze mnie emulatora?
 
 
 
Eddie 
Cockroach
Awesome One


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-03, 23:27   

Emulator nie działa, spróbuję z angielską wersją, chociaż zależało mi na polskich napisach bo z angola geniuszem nie jestem.
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2012-11-04, 01:35   

Może masz starą wersję emulatora albo obraz źle zrobiony. Trochę pogrzebałem, ale znalazłem i sprawdzałem spolszczoną wersję gry i wszystko chodzi bez problemów. Spolszczenie jest, dźwięk też w porządku. Odpalałem grę na ePSXe 1.7.0 z plugami Pete's OpenGL2 Driver 2.9 od obrazu i Eternal SPU Plugin 1.41. Gra nie sprawia żadnych kłopotów.
 
 
Eddie 
Cockroach
Awesome One


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-04, 11:46   

Ok to spróbuję w takiej konfiguracji, jeśli to nic nie da to w ostateczności ściągne z PSN SH 1.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-10, 11:40   

Jeśli grać na PS3 to właśnie najlepiej przez PSN. Te wersje maja odpowiednio skonfigurowany emulator. Odpalanie gier z płyt bezpośrednio i korzystanie z wbudowanego emu, może niestety powodować glitche
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-11-10, 13:39   

Testowałem SH1 na PS3(kupione z PS store)i na emu i powiem że dużo lepiej na emulatorze grać.Wersja PS3 ma niską rozdzielczość i przeplot powodujący że gra bardzo źle wygląda i ciężko cokolwiek zobaczyć.A emulator za to obsługuje widescreena i można przeplot wyłączyć tak więc IMO lepiej grać na emulatorze.
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-10, 19:11   

Gra ma przeplot jedynie w menu i mapach. To że gry PS1 maja niska rozdzielczosc jakos ludziom dotad nie przeszkadzalo sie nimi delektować. Ja np żałuje ze sprzedałem mój stary TV CRT. Chętnie bym podpiął PS3 do niego.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-11-10, 23:44   

R4Zi3L napisał/a:
To że gry PS1 maja niska rozdzielczosc jakos ludziom dotad nie przeszkadzalo sie nimi delektować.


Wierzę na słowo ale ja jednak wolę grać w natywnej rozdzielczości mojego monitora.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group