Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Cheryl Heather Mason
Autor Wiadomość
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-05-18, 18:39   Cheryl Heather Mason

Doxepine napisał/a:
Miho, cytat przytoczony przez Ciebie od razu skojarzył mi się z Cheryl, grając w SM nie miałem żadnych wątpliwości, że stało się tak, jak piszesz - albo próbowano ją zgwałcić, albo rzeczywiście zgwałcono... Pamiętasz, jak dr K. mówił podczas jednej z "wizyt" o tym, że psychikę najbardziej papra szkoła średnia... Pewnie tak było w przypadku Cheryl, zdarzenia których była świadkiem (o których słyszała) mogły utkwić w jej podświadomości i dać wyraz w trakcie podróży po Silent Hill...


Nie mam już wątpliwości, że to Cheryl. Grając drugi raz zwróciłam uwagę na ubranie, które mówi samo za siebie:


Generalnie, z gry wychodzi, że z Cheryl było niezłe ziółko. Romans z nauczycielem, najprawdopodobniej liczne kradzieże, napaść na ochroniarza (swoją drogą, zastanawia mnie, jak to się skończyło. Czy gdyby Cheryl faktycznie zadała śmiertelny cios, zamiast w gabinecie doktora K nie siedziałaby w więzieniu?), problemy z alkoholem/narkotykami...

Kolejną ciekawostką są wiadomości z lasu, czy nie wydaje wam się, że niektóre z nich (mam szczególnie na myśli ostatnie dwie) sugerują, że Cheryl zginęła?

Crazy shit, man. We shouldn't have given the new girl that stuff. She's running round tearing her clothes off. Won't stop crying. Damn. Shut up about who gave it to her, Lewis.


Whoa. Someone slipped the new girl a Mickey and things got out of hand. Wild and crazy. Feel kind of bad for her.


We thought it would be fun to spike the new girl's drink. Didn't know it would end up like this. We thought she was still swimming, but... she wasn't moving.


Hell. I told them not to go too far, but they wanted to mess around with the new girl. No one was supposed to get hurt. I'm burning the trash - no one will know we were here.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-05-18, 19:45   

Miho napisał/a:
Generalnie, z gry wychodzi, że z Cheryl było niezłe ziółko.

Hehe, dobrze powiedziane ;)
Dla mnie osobiście Cheryl Heather Mason jest postacią bardzo tragiczną, która nie ustępuje Marii czy Walterowi. Jej przeżycie w związku ze śmiercią ojca tak mocno odbiło się na psychice, że praktycznie straciła ona całe swoje dzieciństwo, obwiniając się za utratę ojca. Romans z nauczycielem, kradzieże, napaść na ochroniarza, nieudane próby zapoznania zapoznania nowych znajomych - to wszystko świadczy o tym, że Cheryl nie mogła, lub też nawet nie umiała, odnaleźć się w świecie, nie umiała nad sobą zapanować, nie potrafiła poradzić sobie ze swoim życiem oraz nad ciężarem tego, co według niej, było jej winą.

Cytat:
Czy gdyby Cheryl faktycznie zadała śmiertelny cios, zamiast w gabinecie doktora K nie siedziałaby w więzieniu?), problemy z alkoholem/narkotykami...

Jeśli ktoś zostaje uznany za psychicznie chorego, to nie zostaje wysłany do więzienia ;) Może tak właśnie było z Cheryl - psychiatra zdawał się być jej jedynym ratunkiem, pomógłby stawić czoła jej lękom związanymi z przeszłością...

Cytat:
Kolejną ciekawostką są wiadomości z lasu, czy nie wydaje wam się, że niektóre z nich (mam szczególnie na myśli ostatnie dwie) sugerują, że Cheryl zginęła?

Ja to odbieram nieco inaczej. Ta cała sytuacja w lesie wygląda, jakby była pretekstem dla Cheryl do znalezienia nowych znajomych. Jak to na takich imprezach bywa, chciała spróbować jakiegoś stuff, by nie być gorsza od innych. Nie wytrzymywała, i uciekła. Ale po co umawiała się z pianym chłopakiem sam-na-sam, bez obawy o to, że zostanie zgwałcona? Nie mam pojęcia.

ps. Świetny awatar Miho :grin2:
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-05-18, 19:58   

Cytat:
Jeśli ktoś zostaje uznany za psychicznie chorego, to nie zostaje wysłany do więzienia ;) Może tak właśnie było z Cheryl - psychiatra zdawał się być jej jedynym ratunkiem, pomógłby stawić czoła jej lękom związanymi z przeszłością...

Hmm, no tak, racja.

Alex napisał/a:
Ja to odbieram nieco inaczej. Ta cała sytuacja w lesie wygląda, jakby była pretekstem dla Cheryl do znalezienia nowych znajomych. Jak to na takich imprezach bywa, chciała spróbować jakiegoś stuff, by nie być gorsza od innych. Nie wytrzymywała, i uciekła.

Mnie chodzi o to, że z tych wiadomości jasno wynika, że z Cheryl po narkotykach stało się coś złego; w dwóch ostatnich najprawdopodobniej uległa poważnemu wypadkowi... przedostatnia wiadomość tekstowa sugeruje utonięcie a ostatnia to, że w jakiś sposób stała jej się krzywda, czy nie tak?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-05-18, 20:15   

Miho napisał/a:
Mnie chodzi o to, że z tych wiadomości jasno wynika, że z Cheryl po narkotykach stało się coś złego; w dwóch ostatnich najprawdopodobniej uległa poważnemu wypadkowi... przedostatnia wiadomość tekstowa sugeruje utonięcie a ostatnia to, że w jakiś sposób stała jej się krzywda, czy nie tak?

Masz rację, przedostatnia wiadomość może coś takiego sugerować. Ale ostatnia niekoniecznie musi się odnosić do Cheryl - mogła to przykładowo ona pod wpływem emocji kogoś zranić (but they wanted to mess around with the new girl - mogła się bronić).
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-18, 20:48   

Myślę że poprostu nawrzucali dużo różnych pomysłów przez co żadna interpretacja nie może zostać kompletnie wykluczona. BTW skad masz te foty Miho?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-05-18, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-05-18, 21:00   

Alex napisał/a:
Masz rację, przedostatnia wiadomość może coś takiego sugerować. Ale ostatnia niekoniecznie musi się odnosić do Cheryl - mogła to przykładowo ona pod wpływem emocji kogoś zranić (but they wanted to mess around with the new girl - mogła się bronić).

Racja, od tej strony na to nie patrzałam.

R4Zi3L napisał/a:
BTW skad masz te foty Miho?

Ze strony Silent Hill Memories. Niestety, SHP nie ma jeszcze tak dokładnych screenów, a zanim uda nam się skompletować wszystkie wersje, trochę czasu minie :\.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
doki10 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-18, 06:48   Re: Cheryl Heather Mason

Miho napisał/a:

Nie mam już wątpliwości, że to Cheryl. Grając drugi raz zwróciłam uwagę na ubranie, które mówi samo za siebie:
Obrazek

Cztery wersje nagrania incydentu z postoju widokowego Bryanta:

***************************************************************************
==== 1 ====
-Stop it! Please, or I'll tell my dad.
-Your dad? Your dad isn't here right now. Come on, you've been leading on me all night.
-No!

==== 2 ====
-No! Please!
-Come on. You been giving me that look all night. Oh that dress. That dress got me all hot and bothered.
-No!

==== 3 ====
-Take your hands off me! You've had too much to drink.
-Yeah, I'm drunk on your love. Give it up, baby.
-Get off! No!

==== 4 ====
-Please. Stop it! I said no.
-Baby, baby... Come on, you said you loved me. Don't be scared. It's going to be great.
-No, please.
***************************************************************************

To wydarzenie nie miało przypadkiem miejsca zaraz po balu studniówkowym? Sukienka, wieczór etc.

Nagrania z kupowania sukienki studniówkowej:

***************************************************************************
==== 1 ====
-Hi Jenn, it's Caitlan. I am staring at THE nicest prom dress. If this and two months of starving myself doesn't get Mike's attention, I give up. See you in the class!

==== 2 ====
-Hey, it's Caitlin. I'm looking at the world's most beautiful prom dress. I am SO EXCITED. Mike will be putty in my hands! Catch up tonight.

==== 3 ====
-Caitlin here. Jenn, you should see the dress I'm wearing. It's too hot! This dress, six inch heels and no panties... I'm going to blow Mike's mind. See you tonight.
***************************************************************************

Może więc tą parką z samochodu byli Caitlin i Mike?


Miho napisał/a:
Kolejną ciekawostką są wiadomości z lasu, czy nie wydaje wam się, że niektóre z nich (mam szczególnie na myśli ostatnie dwie) sugerują, że Cheryl zginęła?

Crazy shit, man. We shouldn't have given the new girl that stuff. She's running round tearing her clothes off. Won't stop crying. Damn. Shut up about who gave it to her, Lewis.
Obrazek

Whoa. Someone slipped the new girl a Mickey and things got out of hand. Wild and crazy. Feel kind of bad for her.
Obrazek

We thought it would be fun to spike the new girl's drink. Didn't know it would end up like this. We thought she was still swimming, but... she wasn't moving.
Obrazek

Hell. I told them not to go too far, but they wanted to mess around with the new girl. No one was supposed to get hurt. I'm burning the trash - no one will know we were here.
Obrazek


Tutaj jeszcze ciekawsze jest, że ta dziewczyna na imię miała Jackie (więc to "nie była" Cheryl).
Nagrania z tego samego wydarzenia:

***************************************************************************
==== 1 ====
-Mom? Mom, it's me Jackie. I'm scared. I'm at a party in the woods, but I don't like it. The guys... I don't know. I don't like the way they're talking. You've got to come find me.

==== 2 ====
-Mom, it's Jackie. Look, I'm sorry about earlier. You were right. I'm at the party. I don't feel good. I don't know anyone and I'm nervous. Can you come get me?

==== 3 ====
-Dammit, mom. Why you never pick up? I need you. I'm at the party in the woods, but I'm feeling uncomfortable. I need you to come pick me up.

==== 4 ====
-Mom? It's Jackie. I've been stupid. I've come on to the woods for a party, but I want to come home. I'm lost. I don't know where I am. I'm outside a ranger station. I don't like the crowd here. I wanna come home.
***************************************************************************

Z tego wszystkiego można wywnioskować, że:

a) Cheryl, leżąc na kozetce u psychiatry, była poddana hipnozie, która jest przecież czymś w rodzaju snu. A wszyscy wiedzą, że w śnie nazwy/kształty/miejsca zmieniają się dynamicznie - np. można po czasie przeistoczyć się w psa lub nadać samemu sobie inne imię. Cheryl przed studniówką miała na imię Caitlin (jej luby to Mike), zaraz po imprezie (w samochodzie na postoju widokowym Bryanta) - nie wiadomo, a jeszcze kiedy indziej (incydent w lesie) - Jackie (tutaj też pojawił się Mike).

lub

b) patrz wyżej - jedyną różnicą jest to, że Cheryl przypomina sobie o incydentach z życia znajomych ludzi i podczas hipnozy "wchodzi w skórę" owych osób.
_________________
www.pozjadalemwszystkierozumyimamwaswdupie.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group