Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokacje
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 00:05   Lokacje

Każdy inny dział SH ma taki temat, dlaczego SH2 miałoby być gorsze? :)
Rozpocznę dosyć skromnie, a mianowicie cytatem swojej wypowiedzi:
Cytat:
Silent Hill 2 - Lakeview Hotel

Mi również najbardziej do gustu przypadła ta właśnie lokacja. Walka z PHx2 i Mary, pokój 302 i kaseta, "wędrówki" bez latarki, radia i ekwipunku i sam projekt lokacji (alternatywnej jak i zwyklej) to po prostu mistrzostwo. Nie mam chyba nic więcej do dodania w tej kwestii.

Ta lokacja jest po prostu ge-nial-na. Myśląc "Silent Hill 2" przed oczami natychmiast staje mi to miejsce.
Co prawda od tego czasu wiele się zmieniło i mógłbym napisać sporo o lokacjach w SH2, ale zważywszy na godzinę po prostu nie mam siły, a poza tym jestem w trakcie odświeżania sobie tej właśnie części i chciałbym podzielić się swoją opinią tuż po zakończeniu gry. Tak czy siak, zachęcam do pisania :D
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-21, 13:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-01, 15:16   

Apartamenty są the best,jest kilka powodów dla których ta lokacja jest według mnie najlepsza.
Po pierwsze:Jest to pierwsza zamknięta lokacja w grze a ta zawsze zostaje w pamięci na dłużej. :)
Po drugie:Klimat tej lokacji po prostu miażdży.ciemne pomieszczenia,wąskie korytarze no i oczywiście Piramid Head. :)
Po trzecie:Różne smaczki typu zwłoki na fotelu czy pokój z wózkiem sklepowym.

Te wszystkie elementy tworzą naprawdę niesamowitą lokacje. :)
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-11-01, 16:45   

Bersek napisał/a:

Silent Hill 2 - Lakeview Hotel
Mi również najbardziej do gustu przypadła ta właśnie lokacja. Walka z PHx2 i Mary, pokój 302 i kaseta, "wędrówki" bez latarki, radia i ekwipunku i sam projekt lokacji (alternatywnej jak i zwyklej) to po prostu mistrzostwo. Nie mam chyba nic więcej do dodania w tej kwestii.

To tak jak mnie, ale oprócz tego jest wiele, innych lokacji, które są w moim mniemaniu super, oprócz tego bardzo lubię Toluca Prison, Pete's Bowl-O-Rama, Apartamentów zbytnio nie lubię bo zawszę się gubię przy szukaniu Coin'ów :razz: , ale muszę przyznać, że są tam najlepsze scenki w grze(moja ulubiona ,,Angela with her knife"), szpital nawet ujdzie, dla mnie wszystkie lokacje są super i razem idealnie współgrają.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-02, 11:32   

Również zacytuję sama siebie:
Cytat:

Lakeview Hotel
Miejsce to urzekło mnie swoim spokojem. Podobało mi się w nim wszystko, opustoszałe korytarze, nienagannie wysprzątane pokoje, restauracja. No i pozytywka. Lokacja miała w sobie coś niezwykle przyciągającego, niemalże „magicznego”, cała ta cisza i pustka… sprawiały wrażenie jakby hotel spał. Wersja alternatywna była przebudzeniem.


Ponadto, bardzo podobał mi się Rosewater Park. Powody bardzo podobne, co powyżej, generalnie rzecz biorąc mam straszliwą słabość do cichych, spokojnych, ale również niepokojących swym opustoszeniem miejsc. Oczywiście 60% tego niesamowitego klimatu to zasługa mgły, ale należy również zwrócić uwagę na szczegóły jak altanka, czy wózek, przy którym spotykamy Marię.

Z pomniejszych lokacji urzekły mnie Heaven's Night i Historical Society.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 13:18   

Lakeview mi się strasznie podoba, jest wizytówką SH2, tym "szczególnym miejscem" o którym mowa, już samo podejście do tej lokacji jest jedyne w swoim rodzaju. Podoba mi się biel za oknami aż czuć zimno. W ogóle uwielbiam zimą w to grać bo za oknem jest tak samo jak w grze. Ta pozytywka też jest super, motyw biegania bez niczego (pamiętam jak mi manekin wyskoczył :) ) lokacja zróżnicowana (spalona wersja rządzi, tym bardziej że byłem na żywo w takim miejscu), wyjaśnia się w niej wszystko, jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to wykonanie wody (tragedia) no ale to nieważne.
Ale ale...
Szpital! Moja ulubiona lokacja! Zwłaszcza ten z SH2 kiedy to pokazana została nowa jakość graficzna,świetny ambient, najlepsze pielęgniarki, PH na dachu,pielęgniarka w izolatce przyprawiła mnie o zawał, Maria, konkurs w windzie, świetne zielonkawe kolorki i poczucie konkretnego zesrania którego brak w hotelu czyni dla mnie szpital lokacją numer 1.
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-02, 16:10   

Zestaw Historical Society + Prison. Za najlepszy klimat. Obrazy z PH były po prostu świetne, a odgłos w jednej z cel w więzieniu... No i ten tekst przy zwłokach: "...Did that just move or was it only my imagination?"
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
woziu 
Cockroach



Wiek: 31
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2009-04-23, 21:16   

Dla mnie najlepszą lokacją są apartamenty- Po pierwsze: nie wiem dlaczego ale czułem się tutaj bardzo nieswojo
Po drugie: zapadł mi w pamięci moment w którym Piramid Head stał za kratą, a ja tam stałem i patrzyłem się na niego z pięć minut (wcześniej widziałem go tylko w filmie i nie wiedziałem że w grze wygląda tak epicko) :->
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-21, 13:59   

A mi się odmieniło :P teraz uważam, że najlepszy jest początek, może to z sentymentu, ponieważ SH2 był pierwszym SH w jakiego zagrałem, więc morda Jamesa w kiblu to pierwsza rzecz jaką ujrzałem. Także duża zasługa muzyki, lubię sobie pochodzić po cmentarzu, żeby tylko World of Madness posłuchać, jeszcze lepszy Forest w rozmowie z Angelą, no i nie można zapomnieć o White Noiz. Poza tym lokacje na początku nie są straszne, miasto zasnute mgłą, zanim spotykamy pierwszego stwora, to niewątpliwie miejsce do którego chciałbym trafić. Jak dziś pamiętam zeszłoroczny, letni, ciepły wieczór, kiedy miałem jeszcze starego kompa, odpaliłem SH2...i tak zaczęła się moja przygoda z SH i SHP.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-06-21, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-23, 11:21   

Dla mnie najbardziej podoba sie szpital. "Normalny" i alternatywny i ostatnia scenka w nim kiedy uciekamy z Marią od Piramidogłowego. I oczywiście teleturniej w windzie ;p (za pierwszym razem kiedy grałem to niezle na mnie zadziałał ;p). Dziwi mnie tylko jedno... W SH3 alternatywa TEGO SAMEGO szpitala wygląda zupełnie inaczej :/ dlaczego?
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-23, 13:00   

Dzejdzej napisał/a:
W SH3 alternatywa TEGO SAMEGO szpitala wygląda zupełnie inaczej :/ dlaczego?
Każdy postrzega Silent Hill trochę inaczej(chyba) więc Heather widzi inny szpital niż James.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-23, 13:43   

Dzejdzej, chyba musiałeś przespać całe SH2 i SH1 (zakładam, że grałeś skoro wziąłeś się za trójkę) :D
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-23, 13:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-23, 14:12   

Nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi Bersek :razz: SH1 przeszedlem 3 razy, SH2 teraz przechodze drugi raz, SH3,SH4,SH0 raz a w SH5 nie mam mozliwosci :razz: i co ma do tego SH1?

Wendigo dobrze powiedziane, nie myślałem o tym w ten sposób :D
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-06-23, 14:30   

Bersekowi na pewno chodziło o to, że gdybyś zrozumiał fabuły SH1 i SH2 to byś wiedział, dlaczego bohaterowie dwójki i trójki widzą Brookheaven Hospital tak a nie inaczej;-)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-23, 14:36   

Dzejdzej napisał/a:
SH1 przeszedlem 3 razy, SH2 teraz przechodze drugi raz, SH3,SH4,SH0 raz a w SH5 nie mam mozliwosci :razz: i co ma do tego SH1?
Wendigo dobrze powiedziane, nie myślałem o tym w ten sposób :D


Co ma do tego SH1? Człowieku co to w ogóle za pytanie? xD
Dzejdzej napisał/a:

Wendigo dobrze powiedziane, nie myślałem o tym w ten sposób :D

Przecież to jest podstawa do zrozumienia większości zjawisk w SH. Jak myślisz dlaczego James widział ten sam szpital tak, a Heather w inny sposób? Bo tak i już? :D

Mała podpowiedź:
Cytat:
The power of Silent Hill absorbs what people hold in their hearts and manifests delusions and elements of their subconscious minds. And so, the truth is that the consciousness that becomes the main constituent of what is called the "otherworld" varies.


Źródło: http://www.silenthillmemo...eng/111/111.htm To powinno Ci nieco rozjaśnić.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-23, 14:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-23, 14:47   

Z tej małej podpowiedzi juz wiem wszystko :razz: Tylko mam jeszcze jedno ale :razz: W SH1 alternatywny świat miał być odzwierciedleniem skrzywionego umysłu Alessy a nie Harryego :razz: fabułe rozumiem a co do tego "Co ma do tego SH1?" to chodzi mi o to ze rozkminiamy nad SH2 i SH3 a w SH1 nie było nawet brookheaven hospital :razz:
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-23, 14:52   

Dzejdzej napisał/a:
Z tej małej podpowiedzi juz wiem wszystko :razz:

No to co to było za pytanie? :P

Dzejdzej napisał/a:
"Co ma do tego SH1?" to chodzi mi o to ze rozkminiamy nad SH2 i SH3 a w SH1 nie było nawet brookheaven hospital :razz:

Sam sobie mniej więcej odpowiedziałeś
Dzejdzej napisał/a:
W SH1 alternatywny świat miał być odzwierciedleniem skrzywionego umysłu Alessy a nie Harryego :razz:


Cytat:
Due to her severe burns and endless suffering, Alessa's power runs wild. Her agony is manifested and the entire town is swallowed up by the otherworld.


SH1 to był tylko taki przykład, który miał pokazać, że w tej części otherworld kreowany jest na powiedzmy podobnej zasadzie co w SH2 lub SH3 tylko nie dotyczy to głównego bohatera (chociaż w niektórych lokacjach z SH2 jest tak samo). Skoro wiesz dlaczego SH w SH1 wygląda tak, a nie inaczej to powinieneś też się domyślić dlaczego alternatywny Brookheaven w SH2 i SH3 wygląda inaczej.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-23, 14:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-23, 15:05   

Pytanie? Dlaczego kazdy widzi inaczej alternatywe SH. Z tej podpowiedzi wynika ze alternatywa dla danego czlowieka powstaje z tego co ma w sercu i umyśle. :razz:
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-23, 15:35   

Cytat:
Pytanie? Dlaczego kazdy widzi inaczej alternatywe SH. Z tej podpowiedzi wynika ze alternatywa dla danego czlowieka powstaje z tego co ma w sercu i umyśle. :razz:

Koniec i kropka :D
 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-06-23, 20:33   

Czego by kto jak nie widział, to w tej części podobało mi się kilka lokacji ^_^ Oto one:

1. Sam początek gry - za ten piękny zamglony widok, który dane nam jest oglądać z punktu widokowego. Do tego nastrojowa muzyka, coś pięknego! :grin: Cała droga do samego Silent Hill ma w sobie niezwykły klimat i nawet może budzić niepewność ze względu na towarzyszące jej dźwięki.

2. Apartamenty - również bardzo klimatyczne miejsce. Czasami szło się nieźle wystraszyć. A to jakiś krzyk, a to znów duchy w pokoju ^^" itp itd. Oraz pierwsze spotkanie z Piramidkiem ;D Miałam cykora, że hej!

3. Lokacje pomiędzy muzeum, a więzieniem. Zawsze bardzo mi się podobało to schodzenie coraz głębiej i głębiej...

4. I w końcu nasza finałowa lokacja - Lakeview Hotel. Nadał grze prawdziwego smaczku. Przerażał i jednocześnie ekscytował.

Moim skromnym zdaniem, lokacje w SH2 są wprost kapitalne :-]
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-06-24, 05:14   

Mi najbardziej przypadły do gustu apartamenty Woodside i jak ten drugi jak się nazywał? (jak by coś to mnie poprawcie). Pewnie dlatego że to piersza lokacja pokazujące zamarłe życie inne niż te ukazane na ulicach Silent Hill. Spotykało się także dużo kluczowych i wpływowych postaci takich jak Piramidogłowy, Eddie i Laura.


Teufel.86 napisał/a:
2. Apartamenty - również bardzo klimatyczne miejsce. Czasami szło się nieźle wystraszyć. A to jakiś krzyk, a to znów duchy w pokoju itp itd. Oraz pierwsze spotkanie z Piramidkiem Miałam cykora, że hej!


Ja też podziwiam tą lokację za dawkę strachu jaką dawała :-> . Najbardziej w tej lokacji przestraszył mnie Piramidogłowy :grin: . Miałem 14 lata jak grałem pierszy raz w Silent Hill i zawsze to było z moim bratem. Właśnie brat wyszedł z pokoju kiedy miałem scenkę z gwałtem Piramidogłowego. Do tej pory pamiętam dudnienie serca i niemożność ruszenia się z miejsca :) .
_________________
:



 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-15, 22:41   

Mi się najbardziej podobał chyba szpital Brookhaven w Otherworld. Jakoś hotel mnie nie przerażał.
labirynt też był fajny, bardzo dobry pomysł, tylko jak się widziało miliony tych drabinek wychodzących z każdego poziomu i wiodących do innych części, to zaczynało mnie to wkurzać. Szczęście, ze dość szybko znalazłam wyjście^^
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-16, 15:32   

Wszystkie lokacje w Silent Hill 2 były mroczne i klimatyczne, wszak im dalej, tym ulegało to większemu natężeniu. A najlepszą, był imo pokój w którym James oglądał kasetę wideo.
 
 
 
Wielebny 
Cockroach


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-24, 15:10   

Wszystkie lokacje były super i naprawdę nie mogę się zdecydować.
Każda miała swoją własną specyficzną i mmagiczną duszę i nastrój. Poprostu coś niesamowitego
Ostatnio zmieniony przez Wielebny 2009-12-25, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-12, 22:08   

Szpital, hotel, konkretne pokoje z apartamentów.
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-06-02, 21:53   hmmmmm...

hmm... Lokacje w SH2 należą do najlepszych z całej serii... lepsze nawet od tych z SH3.

Największe wrażenie wywarł na mnie Heaven's Night... i w sumie nie wiem dlaczego. W połączeniu z muzyką to miejsce zyskało na mistyczności XD
Wydawało mi się, że znalazłem się (jak na niveau SH) w innym wymiarze.
Apartamenty były świetne. Atmosfera klaustrofobicznych przejść i spleśniałego otoczenia, tutaj udzielała mi się najbardziej.
Szpital i Więzienie to lokacje które właśnie najbardziej straszyły. Psychoza osiąga tam zawrotne wartości XD Szczególnie alternatywny szpital, cele i dziedziniec (spacerniak ?!). Pomieszczenie z abstrakcyjnym tatusiem też było niezłe.
Paradoksalnie najbardziej zawiodły mnie końcowe lokacje. Cały labirynt (oprócz pokoju z Angelą) , chłodnia, hotel i jego alternatywna wersja, jakoś nie miały tego czegoś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group