Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Wendigo
2012-04-02, 10:47
Komentarze odnośnie newsów
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-11-17, 19:13   

OldSnake napisał/a:

Jeśli nowy SH wyjdzie też na kompy to na pewno nie równocześnie z wydaniem na konsole. Jednak tym razem coś mi się wydaje, że SH ominie PC i ja nad tym płakać nie będę gdyż od zawsze gram w Silent Hill'e na konsolach PS, ale współczuje tym którzy nie posiadają konsol, a chcieli by pograć w nowego SH na kompie.


No wiesz.Domyślam się że platformą główną SH są konsole ale na PC gra ma liczbę(nie tak małą) fanów którzy przynoszą zysk więc nie widzę powodu dla którego miała by nie powstać.

OldSnake napisał/a:

Zasadniczo uważam, że to konsole służą do gier(zwłaszcza takich jak SH), a PC to taki nieudolny dodatek na którym też możemy pograć, ale jedyne czego można się po nich spodziewać na pewno to napis BŁĄD, taka jest smutna prawda.


Sorka ale znów się nie zgodzę.PC od zawsze był otwartą platwormą i jego siła tkwi w competive gamingu i rzeczach stworzonych przez graczy.Dlaczego twierdzisz że PC to nieudolny dodatek do grania jeśli wcale tak nie jest?
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-17, 23:35   

OldSnake napisał/a:

Na koniec dodam złotą myśl: mówisz Silent Hill...myślisz PlayStation.

No jeśli myślisz o Silent Hill 1.
Kolejne SH będą pojawiać się również na X360 ponieważ jest go więcej na rynku niż PS3.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-18, 15:44   

Puty napisał/a:
No jeśli myślisz o Silent Hill 1.
Kolejne SH będą pojawiać się również na X360 ponieważ jest go więcej na rynku niż PS3.

Nie jestem tego taki pewny, umówmy się że najnowszy SH będzie wydany w najwyższej jakości na PS3, a nie na iXie, iX słabnie, a moc PS3 starczy jeszcze na dłuuugo...i na następnego SH(po tym który jeszcze nie wyszedł) pewnie też.
Zaratul napisał/a:
No wiesz.Domyślam się że platformą główną SH są konsole ale na PC gra ma liczbę(nie tak małą) fanów którzy przynoszą zysk więc nie widzę powodu dla którego miała by nie powstać.

Dzisiejszy świat wygląda tak jak wygląda, lecz nie zawsze wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o komercję, a tym bardziej nie w przypadku takiego tytułu jakim jest Silent Hill.
Zaratul napisał/a:
Dlaczego twierdzisz że PC to nieudolny dodatek do grania jeśli wcale tak nie jest?

Bawiłem się naprawdę w miarę kosztowne ulepszanie kompa ze względu na gry, prawdopodobnie od czasów pierwszego Assassins Creeda, minęło pół roku może rok, wyszła fajna gra i znowu częściowa wymiana sprzętu żeby wyciągnąć z gry więcej niż marne 50%, znudziła mnie już ta zabawa.
Można wywalić 10tys na porządnego kompa i pograć chwile na wysokich obrotach, a za rok-2 lata i tak czeka nas częściowa wymiana sprzętu, lekarstwem jest PS3-zawsze masz wysoką jakość i spokój od wymian, różnorakich błędów i niedociągnięć graficznych.
Nie chcę na siłę nikomu wciskać mojego poglądu na temat PC, ale według mnie jeśli chodzi o gry to jest nie praktyczny, posiada zalety, lecz ilość wad je przysłania.

AlaV: Możecie przestać dyskutować na temat wyższości konsol nad PC bądź odwrotnie? Od tego jest inny temat.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-18, 21:14   

OldSnake napisał/a:
Puty napisał/a:
No jeśli myślisz o Silent Hill 1.
Kolejne SH będą pojawiać się również na X360 ponieważ jest go więcej na rynku niż PS3.

Nie jestem tego taki pewny, umówmy się że najnowszy SH będzie wydany w najwyższej jakości na PS3, a nie na iXie, iX słabnie, a moc PS3 starczy jeszcze na dłuuugo...i na następnego SH(po tym który jeszcze nie wyszedł) pewnie też.
Jeny, a na jakiej podstawie tak twierdzisz? Brzmisz jak jakiś zaślepiony fanboj. Z reguły jeśli są jakieś różnice w jakości między wersjami gier to na korzyść Xboxa. Twory multiplatformowe to zresztą także w większości przypadków lepsza sprzedaż na konsoli Microsoftu. Nowy Silent Hill zostanie wydany na obie konsole ponieważ nie ma wyraźnego lidera i mamy 2 równorzędne systemy.
A, i żeby nie było, sam posiadam(prawie x) PS3.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-11-18, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-23, 16:14   

Puty napisał/a:
Jeny, a na jakiej podstawie tak twierdzisz?

"Nie wiem", ale chyba na takiej, że posiadam zarówno PS3 jak i X360, w trochę gierek pograłem, na jednej jak i na drugiej konsoli, swoje widziałem i opinię mam taką a nie inną.
Puty napisał/a:
Z reguły jeśli są jakieś różnice w jakości między wersjami gier to na korzyść Xboxa.

Konsole są w miarę równe sobie(a raczej były), bo przyznam że jedne tytuły wyglądały lepiej na iXie, a inne lepiej na PS3, ale to było jakiś czas temu, a na pewno nie jest tak, że "z reguły gry wyglądały lepiej na X360".
Jeśli na przykład chodzi o Exclusivy to na PS3 wyglądają dużo lepiej niż jakakolwiek najlepiej wyglądająca gra na X360 i między innymi tu można zobaczyć gdzie są granice PS3, a gdzie X360, dobra nieważne starczy już, wyjdzie nowy Silent Hill to zobaczymy co będzie, bo głównie o temat SH chciałem zaczepić a wyszło jak wyszło. Więcej na temat konsol się nie wypowiadam. Dzięki za dyskusje. Bez odbioru.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-24, 18:09   

Możemy się przenieść do innego tematu na forum, nie widzę przeszkód.
Mogę Ci przedstawić fakty a nie jakieś tam swoje wrażenia. Zawsze gdy wychodzi nowy głośny tytuł - porównywany jest na kilku specjalistycznych stronkach. I cóż "z reguły gry wyglądały lepiej na X360". Także jeśli chcesz mogę rzucić konkretnymi linkami, które niestety zakończyłyby naszą dyskusję.
Cytat:
Jeśli na przykład chodzi o Exclusivy to na PS3 wyglądają dużo lepiej niż jakakolwiek najlepiej wyglądająca gra na X360 i między innymi tu można zobaczyć gdzie są granice PS3, a gdzie X360

A może jakiś przykład? W polskiej prasie wyczytałem, że różnica nie jest wielka(jeśli w ogóle jakaś). Czekam na porównanie Forzy i GT5.
Możemy kontynuować tutaj:
http://www.psxzone.opalne...topic.php?t=531
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2011-01-08, 03:34   



Nawet w najgorszych koszmarach nie śniło mi się, że ten tytuł może być aż tak beznadziejny. Niech to będzie tylko głupia plotka :eek: :thumbdown:
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2011-01-08, 11:18   

Silent Hill: Downpour


Metro w SH? Fail :p
Ostatnio zmieniony przez Mee 2011-01-08, 11:23, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-08, 11:35   

Mee napisał/a:
Metro w SH? Fail :p


Taa ba jak wiadomo metra w SH3 i 4 nie było. :P

Czyli sadbox w SH....czemu nie.Jeśli dobrze to zrobią to nie widzę problemu.Jakiś powiew świeżości w SH się przyda.Co do tych skanów to te lokacje się prezentują bardzo fajnie i detalicznie.Wygląd postaci polepszył się od czasów trailera.Co do podtytułu...nie widzę problemu.
_________________

 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2011-01-08, 11:40   

Metro było w Portland i w Ashfield - a ja mówię o SILENT HILL jako mieście. Skąd tam metro? Przecież to małe miasteczko. Wypoczynkowa miejscowość. Czy na jakichkolwiek mapach z SH1 i SH2 widniały gdzieś stacje metra?:p
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-08, 13:50   

Strzelam że:

1. Akcja będzie się dziać gdzieś blisko SH
2. Vatra Games tworzy swój własny kanon w którym SH ma metro
3. Będzie rozwiązanie takie jak w SH3 czyli metro poza SH ale w grze będzie też SH

Innych możliwości chyba raczej nie ma,a jak będzie to się przekonamy w dniu premiery.
_________________

 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2011-01-08, 14:58   

Przecież wyżej zalinkowałem do streszczenia OFICJALNEJ zapowiedzi gry :p Akcja toczyć się będzie w Silent Hill znanym z części 1-3, tylko, że w nowych rejonach. Niemniej, nie lubię takich niekonsekwencji.

Skany:
http://www.shdownloads.co...ilent-hill.html
Ostatnio zmieniony przez Mee 2011-01-08, 14:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 00:03   

Fajna sprawa - nie chcą zdzierać z innych gier serwując odniesienia na każdym kroku lecz ograniczą się do smaczków dla fanów. Fajne podejście. Kupa decyzji - oczywistych i bardziej tajemniczych? Zajebioza. Dokonujemy wyboru już na początku gry a nie jak w Homecoming, przypomniało im się, że mieli takie coś zaimplementować i rzucili na końcu kilka pożałowania godnych opcji. Mass Effect widać odciska swoje piętno. Kurde, już dalej nie czytam, bo już się nakręciłem. Pooglądam obrazki. Hmm. Potworki człekokształtne? Ciekawe jak to rozegrają. Kurde, myślałem, że KONAMI zamieni serię w budżetówkę a tu widzę, że jednak jakiś pomysł na serię jest.
Alex napisał/a:
Nawet w najgorszych koszmarach nie śniło mi się, że ten tytuł może być aż tak beznadziejny. Niech to będzie tylko głupia plotka

No, ale to sugestia, żeby szukać czymś w tego, tak dzisiaj trzeba ;]. Lepsze to niż "Jestem odpowiedzią" Josha z trailerów w Homecoming.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-01-09, 12:06   

Otocznie wyglada o wiele lepiej niz w SHH. Ale twarze nadal wygladaja jakos... nijako. Brakuje mi stylu Takayoshi Sato. Narazie tragedii nie ma. Zobaczymy.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2011-01-09, 17:50   

Mr_Zombie napisał/a:
http://i55.tinypic.com/ml1jsh.jpg


Jak zobaczyłem twarz głównego bohatera, to miałem przez chwilę wrażenie, że widzę Jamesa Sunderlanda. Potem sobie przypomniałem, że Konami kontaktowało się przecież z Guy'em Cihi z nieznanego nikomu powodu... Ale byłoby nieźle, gdyby Vatra szykowała nam powrót naszego znajomego, w postaci jakiegoś fabularnego twistu akcji (James zwariował, stworzył swoje alter ego, za zabicie Mary trafił do więzienia, ale uciekł do Silent Hill). Ah, ta moja wyobraźnia :-]
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-09, 18:05   

Alex napisał/a:
Mr_Zombie napisał/a:
http://i55.tinypic.com/ml1jsh.jpg


Jak zobaczyłem twarz głównego bohatera, to miałem przez chwilę wrażenie, że widzę Jamesa Sunderlanda. Potem sobie przypomniałem, że Konami kontaktowało się przecież z Guy'em Cihi z nieznanego nikomu powodu... Ale byłoby nieźle, gdyby Vatra szykowała nam powrót naszego znajomego, w postaci jakiegoś fabularnego twistu akcji (James zwariował, stworzył swoje alter ego, za zabicie Mary trafił do więzienia, ale uciekł do Silent Hill). Ah, ta moja wyobraźnia :-]

You're never going to dig up Murphy's past and discover he's the great, great grandson or grandmaster of The Order or something like that. You'll find some nice tie-ins for the fans, but Murphy's story is Murphy's story. It has nothing to do with Alessa, James or anybody.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2011-01-09, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-11, 16:46   

Pewnie każdy już ma jakieś wyobrażenie o tym, jak gra będzie mniej więcej wyglądała. Ja swój zarys już mam. Silent Hill Downpour będzie prawdopodobnie w połowie zlepkiem "najlepszych", poszczególnych pomysłów ze wszystkich poprzednich Silent Hilów i nie tylko z nich, a w drugiej połowie Downpour wykaże się nową inwencją twórczą. Co z tego wyjdzie? Mam nadzieje, że coś co w dobrym świetle przedstawi SH D na tle całej serii.
Na pewno to nie będzie żaden powrót do korzeni SH, tak w ogóle na przestrzeni tylu lat i tylu części zastanawia mnie jak można w jakiś normalny sposób zdefiniować korzenie serii SH.
Ja osobiście liczę na porządną fabułę, w miarę dobry gameplay, wspasowaną w grę groteskową muzykę i zabójcze zakończenie.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
fatherofthecat 
Cockroach
Progressive



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-12, 12:43   

Zapowiada się interesująco. Ortodoksi już pewnie idą z nożami na twórców :) W każdym razie: Widać jak na dłoni, że Silent Hill dostosowuje się do amerykańskiego targetu. Japończycy przeżywają kryzys w branży gier i to dotyka znanych serii. Niemniej jednak, dopóki nie zagram, nie wypowiem się krytycznie - może akurat "rewolucja-ewolucja-inneucja" tej odsłony przyniesie coś dobrego? Z takich domysłów podejrzewam, że pokuszą się już o jakieś gwiazdy w voice-actingu (mam takie przeczucie), oraz muzyka dorówna najlepszym odsłonom. Może nazbyt optymistycznie, jednak lepsze to niż polskie klasyczne narzekanie na wszystko :->
Ostatnio zmieniony przez fatherofthecat 2011-01-12, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-12, 16:34   

fatherofthecat napisał/a:
Ortodoksi już pewnie idą z nożami na twórców

Takich już pewnie na forum nie ma ;]. Seria SH coraz bardziej odchodzi w zapomnienie. Na temat tej, najnowszej odsłony widzę jednak w necie głosy wiary. SH to w końcu ostatni bastion jeśli chodzi o horror.
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2011-01-12, 16:59   

Puty napisał/a:
Takich już pewnie na forum nie ma ;]

Na forum ich nie ma, bo są w drodze z nożami do twórców ;)

Ja jak na razie widzę kłamliwość i niedotrzymywanie obietnic przez twórców. Miał być powrót do korzeni, podczas gdy dotychczas twórcy robią z Downpour tak odmienną część, która w niczym nie wraca do korzeni. Momenty sandboxowe i questy to chyba dla poprawienia grywalności, by więcej ludzi grę kupiło. Metro pod miastem by kojarzyło się z innym tytułem. QTE podczas starć z bossami, by się gracze przypadkiem nie namęczyli i nie przestraszyli. Coś czuję, że to będzie zgniła bryndza.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-01-13, 14:18   

Ja jestem ortodoxem i jakoś nie idę z nożami na twórców.... pewnie już jestem na to za stary. QTE to lepsze niz domyslanie sie gdzie udezyc bossa i w jakiej kolejnosci i ile razy.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2011-01-13, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2011-01-24, 18:40   

Screeny z Downpour:









Więcej fotek (w full rozdziałce): http://www.vg247.com/2011...ls/#more-140511

Pod względem technicznym wygląda wg mnie bardzo dobrze (pomijając gdzieniegdzie płaskie, rozmyte tekstury). Postacie są dobrze zrobione (chociaż nie są bez wad). Atmosferę czuć (szczególnie las i jego okolice wyglądają, jakby były żywcem wyjęte z Alan Wake'a), tylko że lokacje miejskie wyglądają raczej jak coś z wielkiego miasta, a nie małego turystycznego miasteczka. Jestem zainteresowany.
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-01-24, 22:23   

Soundtrack i logo... śjakieś takie... nijakie. W porządku, ale nic szczegolnie ciekawego. Ale za to przezentacja jest na najwyzszym poziomie.

AlaV: Przeniesione z newsów, tamten temat, to nie miejsce na komentarze!

Też mam takie odczucie, że z każdą serią miasteczko coraz bardziej się rozbudowuje... i co odsłona to bardziej odważniej.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
InFeRnO 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2011-01-26, 12:43   

Utwór Lichta z SH:D

Sam kawałek nie jest zły, ale IMO pasuje do Silent Hill "jak świni siodło" ; / Wydaje mi się, że jest zbyt mało klimatyczny.
_________________
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-26, 14:54   

Wczoraj przeczytałem artykuł o Silent Hill Downpour w PSX EXTREME i sumie potwierdziło się to, co myślałem o SH D(pewnie nie tylko ja). Krajobraz SH D wydał mi się czymś co jest jakby połączeniem krajobrazu z Alana Wake i tego początkowego z RE4(lasy, góry, chaty itp.), a w extremie napisali, że twórcy SH D właśnie wzorowali się na lokacjach z Alana Wake'a. Wzorują się na "najlepszych"...bądź z nimi ścigają. Czy to był dobry pomysł? Pewnie okaże się w praniu. Osobiście chciałbym żeby ten SH okazał się lepszą grą od Alana... To było by już coś.
Wyczytałem też, że w grze mają nam się widowiskowo wylewać na głowę ni stąd ni zowąd hektolitry wody z sufitu, ma to mieć związek z hydrofobią...<=to a propos tytułu gry Downpour.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group