Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:05
3-D w grach za 2,50zł
Autor Wiadomość
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-10-05, 21:11   3-D w grach za 2,50zł

Jak kogoś interesuje, istnieje sposób na pogranie w 3D bez kupowania telewizorów za 10 kafli. :lol: Zaznaczam tylko, że to bardziej metoda "na rumuna" niźli to co widzieliście na Avatarze w kinie i traktowałbym to jako zabawę niż napalał się na nurkowanie w monitor.

W pierwszej kolejności musicie skołować sobie okulary 3D, takie papierowe z czerwono-niebieskimi przesłonkami za 2zł w zupełności wystarczą. Nie wiem tylko gdzie moglibyście takie kupić, ja swoje znalazłem gdzieś w bałaganie jak sprzątałem dzisiaj pokój. xD

Okulary są? Świetnie, w następnej kolejności ściągamy driver/program, który umożliwi zapuszczenie tej "podwójnej" wizji.
http://www.iz3d.com/drive...riverSetup.1.10
Po instalacji otwieramy control center i w zakładce "DirectX" pod napisem "Output" z drzewka wybieramy "Anaglyph (free)" i z lewej strony, w zależności jakiego koloru są wasze wypasione okulary 3D z kartonu, kolor. Ja mam czerwono-niebieskie więc wybrałem "Red/Cyan".

Potem odpalamy byle jaki tytuł śmiagjący pod DirectX (pod OpenGL nie mam pojęcia jak to włączyć, także pożegnajcie się z grami typu Quake 3 czy Half-Life 1) i cieszymy się grą w 3D. Co prawda w kolorach czerwieni i błękitu, okazyjnym oczopląsem, ale w 3D!

Sam już trochę się tym bawiłem i mogę powiedzieć, że najlepiej się tak gra w FPSy i wyścigi. TPP, strategie i inne albo nie robią wrażenia, albo zwyczajnie jajo widać. Do tej pory najlepiej grało mi się w Call of Duty 2, gdzie głębia jest naprawdę przednia, zwłaszcza podczas celowania ma się wrażenie, jakbym prawdziwą pepeszkę w łapie trzymał. xD Zauważyłem też, że w takich naprawdę starych grach, gdzie grafika jest biedna, tego 3D prawie w ogóle nie widać.

Aha, jeszcze jedno - jak macie nieco wiekowego pieca, odpuśćcie sobie z najnowszymi tytułami. Taki sposób na 3D renderuje dwa obrazy na raz, które na siebie nakłada w czasie rzeczywistym. Mówiąc prościej - gra będzie obciążać peceta 2 razy bardziej niż zwykle. I tak jeśli do tej pory jakaś gra chodziła wam w 30 klatkach na sekundę, to teraz będzie chodzić w 15.

No, to tyle. Miłej gry.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-29, 13:58   

Czyli można pograć w 3D niemal za free, tylko że tak je ujmę bez szacunku: w stare dziadowskie FPSy?
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2010-11-30, 00:49   

Half Life dziadowski FPS? :lol:
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-11-30, 06:43   

Rooster napisał/a:
Half Life dziadowski FPS? :lol:

No nie wiem właśnie gdzie to wyczytałeś ;) .

OldSnake napisał/a:
Czyli można pograć w 3D niemal za free, tylko że tak je ujmę bez szacunku: w stare dziadowskie FPSy?
Z treści posta Mike'a wynika, że chodzi tu o moc pc i directx, czyli jeśli masz mocniejszego kompa to będziesz mógł grać w nowsze tytuły ;]
 
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2010-11-30, 18:28   

No włacha, przeoczyłem fakt
StuntmanMikeL napisał/a:
także pożegnajcie się z grami typu Quake 3 czy Half-Life 1

Sorensjo.
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-12-15, 01:21   

Chodzi o to, że OpenGL is shit and fail i nie działa pod nim ten tryb 3D, a że akurat Quake 3 i H-L tylko w tym trybie chodzą to lipa.

Zauważyłem też, że w pseudo-symulacyjnych i symulacyjnych samochodówkach typu GRID albo GTR2, o ile jedziesz z kamerą z kokpitu, też świetnie się to 3D prezentuje.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-12-15, 01:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-12-15, 01:53   

StuntmanMikeL napisał/a:
Chodzi o to, że OpenGL is shit and fail i nie działa pod nim ten tryb 3D, a że akurat Quake 3 i H-L tylko w tym trybie chodzą to lipa.


HL1 pod Direct3D chodzi też. :) Steamowy w każdym razie na pewno to ma.
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-15, 18:36   

A Steamowy to przypadkiem nie na Source jedzie?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-12-15, 19:14   

http://store.steampowered.com/app/70/
http://store.steampowered.com/app/280/

Są dwa HL1.Ten zwykły o którym ja mówię i source`owy.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group