Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Soundtrack
Autor Wiadomość
Diblos 
Cockroach


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 11
Wysłany: 2008-03-16, 19:06   

Zdecydowanie Room of Angels.. następny geniusz Akiry, razem z Silent Hill main theme i theme of laura.
 
 
 
Cinek240493 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: 2008-05-25, 10:10   

Wounded Warsong najlepszy utwór z całej sagi. Jedyny utwór który w Sh4 mi się podobał. Moim zdaniem trzecia część Silent Hill ma najlepszy soundtrack w historii całej sagi.
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2008-06-07, 13:39   

Wounded Warsong jest poprostu genialne! :O Wlaczylem ja przez przypadek i tak i sie wkrecilo, ze doslownie nie potrafie jej przestac sluchac. Jest tak swietnie zagrana, ze brakuje mi slow. Zdecydowanie jedna z najlepszych, jesli nie najlepsza piosenka z OSTa czwartego Silent Hilla.
 
 
 
Arael 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-08-03, 01:02   

Tender Sugar..
Na długo przed zagraniem w SH4, przesłuchałem cały soundtrack i przyznam, że największe wrażenie zrobił na mnie "Room of angel".. Ale po tym co zobaczyłem samej grze, Tender Sugar wskoczył na pierwszą pozycje.. Utwór niesamowicie potęgował klimat..
Ma ktoś może Tender Sugar w wersji dokładnie takiej jak scence, w której był wykorzystany? Bo niestety nuty różnią się od tych w oficjalnym soundtracku...
 
 
Alessa/Cheryl 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-08-22, 13:19   

Hmm...Room of Angel(piekne) i Theme of Laura taka spokojna nutka :-]
_________________
W moich niespokojnych snach,widzę to miasto.Silent Hill.Obiecałeś,że zabierzesz mnie Tam z powrotem pewnego dnia.Ale nigdy tego nie zrobiłeś.Więc,teraz jestem tam sama...W naszym "specjalnym miejscu"...Czekając na Ciebie...
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2008-08-27, 09:17   

Alessa/Cheryl napisał/a:
Hmm...Room of Angel(piekne)
No chyba jak wiekszosc forum :]
Alessa/Cheryl napisał/a:
Theme of Laura taka spokojna nutka
A Theme of Laura, ani nie jest spokojne, ani tym bardziej nie jest w Silent Hill 4 OST :grin2:
 
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2008-08-27, 12:04   

Room of Angel - przepiękna nutka, którą słucham nadal! Zgrana razem ze śmiercią Cynthi komponowała wspaniały, smutny klimat, a sama w sobie jest poruszająca i za każdym razem słuchając jej mam ciary na plecach.
 
 
 
Ana 
Cockroach
Ciamciaramciam



Wiek: 33
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-15, 21:21   

U mnie podobnie jak u innych: Room of Angel :)
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
 
MullenLDZ 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: 2008-11-21, 19:25   

Moim ulubionym soundtrackiem jest zdecydowanie Room of Angel jest to moja ulubiona piosenka ze wszystkich serii! :razz:

Zapraszam wszystkich tutaj owa piosenka z napisami PL (sam zrobiłem ten filmik) 8-)

Pozdrawiam :->
 
 
Patton 
Cockroach



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-12-03, 17:12   

Kuroichigami napisał/a:
"Room of Angel" to mój faworyt z 4 części Silenta. Jak dla mnie jeden z najlepszych utwórów wokalnych z wszystkich odsłon gry 8-) .


Zgadzam się z kolegą w 100%;).Ten utwór bije inne na głowę według mnie:))
_________________
Dragon Ball Rulezzz ;)
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-05, 19:46   

ja natomiast zdecydowanie preferuje "Cradel of Forest"
idealnie oddaje klimat "the room"
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-05-24, 15:08   

Unreleased tracks z Silent Hill 4, to naprawdę świetna sprawa - przy tych nieoficjalnych utworach OST wydaje się daremny. Lista wygląda tak:

[00:44] 01. Akira Yamaoka - Burdens
[00:22] 02. Akira Yamaoka - Didn't Know, Didn't Know
[00:33] 03. Akira Yamaoka - Dire Wind
[01:18] 04. Akira Yamaoka - Emergency Room
[01:18] 05. Akira Yamaoka - Evening of Distance
[01:18] 06. Akira Yamaoka - Flange Valve
[01:35] 07. Akira Yamaoka - Hollow Melodies
[00:37] 08. Akira Yamaoka - Hysteria Squeak
[00:52] 09. Akira Yamaoka - It Is Done
[01:58] 10. Akira Yamaoka - Large Deeds
[01:00] 11. Akira Yamaoka - Lifesigns
[00:50] 12. Akira Yamaoka - Lost Souls Without a Beat
[00:46] 13. Akira Yamaoka - Musik Box Brass Locks
[01:37] 14. Akira Yamaoka - Phasing of the Reverbs
[01:09] 15. Akira Yamaoka - Room of Angel (Short Version)
[01:17] 16. Akira Yamaoka - Room of Human
[00:51] 17. Akira Yamaoka - Rumbling Whistle
[00:49] 18. Akira Yamaoka - Somewhere, Something
[01:19] 19. Akira Yamaoka - Stairway to a Watery Abyss
[00:26] 20. Akira Yamaoka - The Trees Are Watching
[00:31] 21. Akira Yamaoka - Wind Ire
[00:49] 22. Akira Yamaoka - Sexy Eileen

I znajdziecie na niej takie perełki jak:

Dire Wind - niezbyt długi utwór, który słyszymy podczas pobytu na spiralnych schodach
Emergency Room - pierwsze piętro szpitala, główny hol - takie przeciągnięte kicki, to był bardzo dobry pomysł moim zdaniem - razem z tymi dźwiękami w tle budują dość fajny klimat
Evening of Distance - jak nie lubię metra, to jednak utworek dość ciekawy moim zdaniem
Flange Valve - moim zdaniem to jeden z tych utworów, które mają za zadanie nie tyle przerazić, co zniechęcić do dalszej gry - w pełni ukazują to, jaka jest chora. W każdym razie ten utworek gra w Building World i terroryzuje nasze uszy wraz z dźwiękiem pojawiającym się podczas obecności duchów.
Hysteria Squeak - jak wyżej. Chyba najbardziej pojebany utwór jaki mógł zrobić Akira - trochę dziwi mnie tylko, że nie został on wykorzystany w bardziej emocjonującym momencie - walka ze Sniffer Dog, to niezbyt wyjątkowa sytuacja jak na tak niszczący utwór
Hollow Melodies - ten już kojarzy mi się z Silent Hill 2, a dokładniej to z kawałkiem "Alone in The Town"
It is done - ten również, utwór w stylu "Noone Love You", aż żal, że taki krótki...
Lifesigns - jakoś średnio zwracałem na niego uwagę w szpitalu, ale jest to mój ulubiony kawałek - po prostu super dźwięki, pasujące idealnie do czegoś niezbadanego, paranormalnego. Nawet tytuł bardzo adekwatny.
Lost souls without a Beat - kawałek z Apartment World 2nd Time, zasługuje na wyróżnienie, bo również dzięki niemu ta lokacja jest prawdopodobnie najbardziej przerażającym miejscem w Silent Hill 4
Phasing of The Reverbs - nawet nie pamiętam gdzie grał ten utworek, przypomina utwór z głównego menu, ale jest bardziej miły dla ucha. Będę musiał bardziej się wsłuchiwać w muzykę z cutscenek podczas następnej gry.
Stairway to Watery Abyss - nie wyróżniam tego kawałka - kiedyś mi się podobał, ale występuje w SH2, SH3 i SH4 (trochę w innych formach, ale jednak), więc mi się znudził pomimo wspaniałości tych niesamowitych dźwięków.

Soundtracku można posłuchać np. na youtube, lub ściągnąć na stronce Silent Hill: Lost Memories - chociaż od wczoraj mają chyba problemy z transferem.

To nie wszystko, ponieważ jest jeszcze kompletny soundtrack, którego możecie również posłuchać na youtube, lub ściągnąć na wyżej wymienionej stronie, a który zawiera w sobie jeszcze więcej utworów - wszystkie, od początku do końca. Nie zamierzam tutaj opisywać każdego z osobna ze względu na ich liczbę, ale poza powyższymi Unreleased Tracks w SH4, znajduje się jeszcze więcej wartych uwagi utworów/podkładów/dźwięków. Fajnie, że w tym wydaniu nie robiono tych przejść, które denerowały mnie w nieoficjalnych soundtrackach z Silent Hill 2, gdzie np. na początku spokojniejszego utworu z miasta było dość mocne wejście kończące utwór, który słyszeliśmy podczas walki z Pyramid Headem. Jednak mamy tu niewielkie, ale słyszalne wady - mianowicie chodzi o odgłos kroków głównego bohatera i inne dźwięki nie mające prawa bytu (odgłosy potworów itp). Trochę zaniża to ogólną ocenę soundtracku, ale dobrze, że ktoś się podjął jego zripowania.
 
 
Cinek240493 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: 2009-06-09, 13:37   

Tak po dokładnym przemyśleniu sprawy trochę zmieniam moje zdanie: moje ulubione kawałki 1) Wounded Warsong 2) Room of Angel 3) Tender Sugar i 4) Waiting for You z czego pierwsza i ostatnia to naprawdę mistrzostwo. Nie wiem jak wy ale ja uważam że najlepsze piosenki miała 4 część natomiast muzykę trzecia część SH
 
 
Szemat 
Cockroach


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-22, 19:57   

Mi...osobiście...najbardziej się podoba...uwaga...uwaga...pewnie już wiecie... Room of Angel :hihi:
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-14, 17:48   

Cały soundtrack jest genialny, ale moje ulubione to (trochę tego będzie):
Tender Sugar
Confinement
Drops of shame
Silent Circus
CRADEL OF FOREST (piękne)
Nightmarish waltz
Your rain
Wounded Warsong
I'm waiting for you

i ewentualnie Room of Angel.Ale na płycie ogólnie nie ma złych utworów, wszystkie trzymają poziom, więc trudno jest mi wybrać te najlepsze...
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-15, 00:39   

Ciekawym, dlaczego "ewentualnie" Room of Angel? ^_^
_________________
"Mother..."
 
 
 
Crazy Mara 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 99
Skąd: Łodź
Wysłany: 2009-11-15, 10:59   

Walter S. napisał/a:
Ciekawym, dlaczego "ewentualnie" Room of Angel? ^_^

No właśnie ^^ Dla mnie to był najlepszy kawałek z całego soundtracku :D
_________________
"I don't want to be alone anymore..." FFIX
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-15, 13:36   

Walter S., pojawiłeś się wreszcie!^^ Bardzom rada z tego.

Ewentualnie dlatego, że już go tyle razy przesłuchałam zanim kupiłam oryginalne płyty, że jak słuchałam ich, to jakoś się mniej mi wybijał na tle pozostałych, których wcześniej nie znałam^^ Ale piosenka też świetna, jak zresztą wszystkie utwory z tej płyty.

A właśnie, zapomniałam umieścić na tej liście "Traversing The Portails of Reality". Też świetny utwór.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
Ostatnio zmieniony przez AlaV 2009-11-15, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-17, 00:52   

Cytat:
Dla mnie to był najlepszy kawałek z całego soundtracku :D


Jak i dla mnie, Nyu.

Cytat:
Walter S., pojawiłeś się wreszcie!^^


Zjawiam się jak duch, sama rozumiesz ^^"

Cytat:
A właśnie, zapomniałam umieścić na tej liście "Traversing The Portails of Reality".


Rozstrojona gitarka i rytmiczna perkusja, takie średnie, choć z klimatem, hehe.
_________________
"Mother..."
 
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-07-17, 18:09   

Trudno się zdecydować. Cały soundtrack jest idealny :music:
Wounded Warsong - bo nigdy mi się nie nudzi :grin:
Room of Angel, Your Rain, Nightmarish Waltz, Melancholy Requiem, Waiting for You - to wszystko zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Szkoda, że wiele utworów nie wykorzystano w grze ;( (m.in.: Confinement, Traversing The Portals of Reality, Pulsating Ambience, Underground Dawn, Fever Chill, Remodeling)

Z Unreleased najlepsze są: Evening of Distance (zawsze słucham, kiedy idę przez dworzec xD ), Hollow Melodies (jak ja to uwielbiam), Hysteria Squeak ( :devil: ), Phasing of the Reverbs.
_________________
~~Fukidokuritsu
Ostatnio zmieniony przez Alice27 2010-07-17, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group