Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Wendigo
2012-04-02, 10:47
Komentarze odnośnie newsów
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-04-09, 17:16   Komentarze odnośnie newsów

http://www.cdaction.pl/ne...i-to-pewne.html

OK,będzie następna część Silent Hill z myślą o konsolach najnowszej generacji.Wiadomo też że Double Helix nie będzie tej gry robić...może i to dobrze. :)
Na razie o grze nic więcej nie wiadomo,czekamy na targi E3.
_________________

 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-04-09, 18:17   

Cytat:
Poprzednia gra z serii, Silent Hill: Homecoming, przygotowana przez amerykańskie studio Double Helix, była umiarkowanym niewypałem.

Myślałem że umrę :D Dzięki za linka, mam nadzieję że za grę zabierze się Climax ;)

EDIT: Dodatkowe info o nowym SH:
Cytat:
Konami is working on a new Silent Hill game for PS3 and Xbox 360 consoles. The news were revealed yesterday at the press event in Frankfurt, Germany. The game is being developed by a new development and it was confirmed, it's definetily not Double Helix, creators of Silent Hill: Homecoming (thanks God!). According to Gamer.NL, the trailer shown featured a man walking down the middle of an iconic Silent Hill foggy street, before being attacked by a monstrous apparition. More details should come at E3 2010 in two months.

Ciekawe, czy można gdzieś obejrzec ten trailer...
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-04-09, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-04-09, 21:15   Silent Hill by Vatra Games

Zapewne słyszeliście już, że szykuje się nowy Silent Hill na PS3/X0/(PC). Info o tym pojawiło się dzisiaj.

Cytat:
Konami's Gamers Night 2010 presentation concluded with a nice surprise: A teaser trailer for what could only be a new Silent Hill game. Well, maybe not entirely new.

In the footage, which appeared to be an in-engine recording of gameplay from one or both of the current HD consoles, a male character resembling James Sunderland from Silent Hill 2 awoke from a public bench and began wandering the foggy, deserted streets of a suburban neighborhood. While the game's title was not revealed, given the recent revisiting of the original Silent Hill in Silent Hill: Shattered Memories, a remake of the second game in the series doesn't seem too far-fetched.

The teaser ended with the tagline: "End the Silence" and "E3." We suspect the weather report for Los Angeles in the third week of June will call for sunny with a chance of terrifying fog.


http://www.joystiq.com/20...lent-hill-game/

Cytat:
At Konami's press event last night in San Francisco, the company closed the show with a brief glimpse at the next Silent Hill game. The short trailer was light on specifics: a blonde man sits on the edge of a bed holding his head in his hands. The world around him morphs into a dark, deserted road in front of a dilapidated gate. The man hears a sound, turns, sees nothing, then gets attacked by something from the darkness when he turns back.

Will it be another retelling a la the divisive Shattered Memories? An entirely new entry in the series? At this point we don't even have an official title, so it's all conjecture.

However, we do know the game is being developed by Vatra Games, the same company behind the upcoming Rush 'N Attack. While the trailer itself was devoid of any concrete details beyond "more to come at E3," the developer's website details the company's focus on "high-end action titles for the Xbox 360, PlayStation 3, and PC," so it's safe to assume that the next Silent Hill will probably not be for Wii or one of the handheld platforms. And, well, there definitely won't be any music from long time series composer, Akira Yamaoka, but you already knew that.


http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3178735

Nowa gra, nowe studio (tym razem czeskie Vatra Games). Prace nad grą ponoć rozpoczęły się jeszcze przed premierą Shattered Memories, w 2009 roku, dlatego Climax UK nie pracuję nad grą.

Ciekawe co z tego wyjdzie.
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-04-09, 21:41   

Przez chwilę miałem myśl, że to będzie remake SH2. Po chwili mi przeszło.
I jeśli faktycznie te studio będzie robić nowego SH, to może premiera w Europie będzie wcześniej niż w US. Takie moje marzenie :puppyeyes:
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-04-09, 22:14   

Oooo! Wreszcie jakieś diametralne zmiany co do podejścia do tematu. Przekonaliśmy się już na własnej skórze, jak widzą Silent Hill Amerykańce z Double Helix Games i Angole z Climax Group. Może wreszcie czas na zupełnie odmienne spojrzenie. Czesi mogą nas zaskoczyć. Słowianie mają czasem dobre pomysły. Przykładem niech będzie choćby świetne ukraińskie Metro 2033. Jestem strasznie ciekaw co "pepiczki" pokażą.
_________________
kraken11
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-04-09, 22:36   

kraken11 napisał/a:
Przykładem niech będzie choćby świetne ukraińskie Metro 2033.


...czy też rosyjskie Tension (The Void) lub Pathologic. Czyli może być ciekawie.
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-04-09, 22:56   

Nie zapominajcie też o jakże oryginalnym S.T.A.L.K.E.Rze jak i o Legendarnej już grze "Mafia" która również została zrobiona przez pepiczków :) Wszystkie z powyżej wymienionych gier mają niesamowity klimat i atmosferę. Wydaje mi się iż szykuję się coś godnego uwagi.
Chociaż po cichu miałem nadzieje że szykuje się Shattered Memories 2 z James w roli głównej.
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2010-04-09, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moryc 
Cockroach



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 96
Wysłany: 2010-04-10, 17:26   

Plazior napisał/a:
Nie zapominajcie też o jakże oryginalnym S.T.A.L.K.E.Rze jak i o Legendarnej już grze "Mafia" która również została zrobiona przez pepiczków :)


Tak tylko zacytuje wikipedie
Cytat:
GSC Game World – ukraińskie studio tworzące gry komputerowe z siedzibą w Kijowie powstałe w 1995 roku.


Chyba ze Czechy sa w koncu od morza do morza.

Żelazko: To że jedna osoba z was, napisała posta częściowo zbaczając z tematu, nie znaczy że musicie odpisywać na niego, jak coś róbcie to w odpowiednim temacie, albo zakładajcie nowy temat, jak taki owy nie zipie swym tleniskiem. Oj coś wam za często wklejam te pouczenia. Trzymajcie tak dalej, a otrzymacie warna.

Ktos sie za bardzo wczuwa w role moderatora :roll:
Oczywiscie sprostowan nie mozna pisac a informacja przekrecona niech nie bedzie sprostowana.


A teraz zeby post spelnil wymog formalny
"Super, WOW, bedzie SH6!"
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-04-10, 17:32   

Czesi robili też Black Mirror, które miało naprawdę świetny klimat, także liczę, mimo że SH 6 będzie tworzone przez inne studio, że gra będzie zbliżona do SH robionych przez Konami^^
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-11, 00:57   

Pewnie kolejna część bez wersji na PC :( Trzeba będzie się zaopatrzyć w jakąś nową konsolę i pospieszyć z projektem, bo jeszcze nam pozostałe pomysły "podwędzą" ;) Skoro na E3 mają więcej powiedzieć, to już mam drugi powód, żeby czekać na to expo.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-04-11, 11:50   

Tak w ogóle - dlaczego SH6? Jeśli dobrze kojarzę, to mamy teraz co najmniej SH7, albo SH8, ale raczej SH8. Z tym, że producenci dawno już zrezygnowali z numerowania Silent Hill (może z szacunku do Team Silent :razz:), bo nawet Homecoming nie był oficjalnie częścią piątą, więc najprawdopodobniej nowy SH, to będzie tradycyjnie: "Silent Hill: <podtytuł>" i numerku już więcej nie ujrzymy.
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-04-11, 14:31   

Origins to było Silent Hill Zero (a przynajmniej w Japonii tak się gra nazywała), zaś Shattered Memories było spin-off'em, dziejącym się w "alternatywnej rzeczywistości", więc się do numeracji nie wlicza. Więc skoro The Room to było SH4, Homecoming jest wówczas 5, zaś nowy Silent Hill, o ile nie będzie to kolejny spin-off, to będzie 6 ;) .

Oczywiście fakt, przy Homecomingu Konami porzuciło już numerację Silent Hill'ów (pewnie dlatego, że u nas Origins nie miało numeru, tak jak w Japonii, więc automatycznie byłby SH5), ale że nie ma na razie żadnego podtytułu, więc najbezpieczniej było mi nazwać temat po prostu SH6 ;P.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2010-04-11, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-04-11, 16:29   

Nie chodzi o nazwę tematu, tylko o sprawiedliwość historyczną. ;) Origins można traktować jako zerową, ale w ten sposób nadaje się jej priorytet, a fabularnie nie pasuje ona do pierwszych 4 części. Z resztą jakby numerować wszystkie SH, to doganialibyśmy powoli serię Final Fantasy.

Właśnie się zorientowałem, że Vatra Games nie ma na koncie żadnych produkcji, bo to firma powstała w 2009 roku. W przypadku Homecoming mieliśmy fuzję dwóch firm, które nie mogły się poszczycić godnymi uwagi tytułami, zaś teraz mamy kompletną niewiadomą. Dobrze myślę?

W każdym razie podobnie jak reszta użytkowników mam tym razem większe nadzieje - sam ostatnio bardzo dużo pogrywam w S.T.A.L.K.E.R'a, który jest właśnie produkcji ukraińskiego studia, więc gra powstała w tej części Europy może okazać się naprawdę klimatyczna. Pożyjemy zobaczymy.
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-04-11, 16:44   

Devlock napisał/a:
Właśnie się zorientowałem, że Vatra Games nie ma na koncie żadnych produkcji, bo to firma powstała w 2009 roku. W przypadku Homecoming mieliśmy fuzję dwóch firm, które nie mogły się poszczycić godnymi uwagi tytułami, zaś teraz mamy kompletną niewiadomą. Dobrze myślę?


Ponoć w Vatra Games są ludzie pochodzący z dawnego Illusion Softworks/2K Czech (czyli, którzy pracowali nad Mafią oraz serią Hidden & Dangerous), więc nie są to takie kompletne niewiadome. Obecnie zaś firma pracuje też nad grą Rush 'N Attack Ex-Patriot.

Fajnie by było, gdyby Konami wypuściło chociaż ten teaser, byśmy chociaż mogli ocenić grafikę/styl grafiki.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2010-04-11, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-04-11, 16:55   

Trzymajmy więc kciuki za naszych południowych sąsiadów i ich wizję Cichego Wzgórza. Podświadomość i wrodzona ostrożność podpowiadają mi jednak, że Japończykom z Team Silent , to oni mimo wszystko nie dorównają. Z drugiej jednak strony wielka tęsknota za mocnym i prawdziwym Silent Hillem nakazuje mi ślepo wierzyć w wielką niespodziankę od Vatra Games.
To, że chłopcy nie mają na koncie żadnych wielkich sukcesów może też rozbudzać dobre nadzieje. Mają głowy pełne nowych, świeżych i nieskażonych branżowymi naleciałościami pomysłów. Oby tak było.
I tak będą lepsi od Angoli i Jankesów. :grin2:
_________________
kraken11
 
 
 
Jo-Jo 
Mumbler
Snowflake :3



Wiek: 35
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2010-04-11, 17:26   

Ja za to mam nadzieję, że Czesi przygotują kawał porządnego ambientu ( pokazali co potrafią przy Stalkerze czy nawet Bloodline ).

Devlock: Przecież muzykę do Stalkera stworzył MoozE, pochodzący z Rosji. Oszacuj się. ;P

Ah, informacja, że MoozE jest Rosjaninem wyleciała mi z głowy.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-04-11, 17:48   

Cytat:
While the trailer itself was devoid of any concrete details beyond "more to come at E3," the developer's website details the company's focus on "high-end action titles for the Xbox 360, PlayStation 3, and PC," so it's safe to assume that the next Silent Hill will probably not be for Wii or one of the handheld platforms. And, well, there definitely won't be any music from long time series composer, Akira Yamaoka, but you already knew that.


Czyżby jednak była opcja wersji PCtowej :grin:

A podobno Yamaoka mówił, ze mógłby komponować dźwięki i muzykę do dalszych części, mimo tego, że nie pracuje już w Konami?
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-04-11, 18:36   

Akurat tekst o Yamaoce to jest przypuszczenie 1up, a nie fakt. Jasne, Yamoka odszedł z Konami, jednak nie zmienia to faktu, że w razie czego Konami czy Vatra Games mogą go zatrudnić.
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-04-13, 18:49   

Uh oh



Artowrkami nie należy się przejmować, bowiem mogą one pochodzić z Rush N Attack. Jednak nie podoba mi się to "FPS and action", oraz "Technology: Unreal Experts"... :(
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-04-13, 21:15   

Mr_Zombie napisał/a:
Technology: Unreal Experts


Chodzi ci o to że SH6 może być na engine UE3?Według mnie fajne by tobyło,engine jest dobry tylko pytanie jak Vatra go wykorzysta.
Btw rozumiem że to "major franchise" to SH6?
_________________

 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-04-13, 23:42   

Zaratul napisał/a:
Btw rozumiem że to "major franchise" to SH6?

Z tego co mi wiadomo, dotychczas nie było oficjalnego potwierdzenia, że to VG robi SH6. Ale podejrzane w sumie jest, że jak dotąd nie udostępniają informacji na stronie o swoim drugim tytule który robią...
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-04-14, 14:40   

Nie kumam, czemu Konami uparcie przekazuje developing kolejnych części SH jakimś looserom. Najbardziej kompetentni jak do tej pory byli ludzie z Climax, chociaż im też za parę rzeczy bym podłożył C4 pod krzesło. Zobaczymy jak to będzie, w sumie z Mafią kojarzę całkiem miłe wspomnienia, ale idealna to ta gra też nie była.

Poza tym martwi mnie to logo Kuju w prawym górnym rogu. Do tej pory gry z pod tego szyldu, jakie widziałem stały na bardzo niskim poziomie. Plus to "FPS Action" i "Unreal Technology".

Moim zdaniem jeśli ten developer zostanie potwierdzony jako twórca nowego SH, to najlepiej zapiać pasy i szykować się na najgorsze, bo do tej pory te newsy nie nastroiły mnie optymistycznie w żaden sposób.
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-04-14, 16:52   

StuntmanMikeL napisał/a:
Nie kumam, czemu Konami uparcie przekazuje developing kolejnych części SH jakimś looserom.

Bo Konami powinno odebrać się jakiekolwiek prawa do tej serii, tak jak niedobrym rodzicom odbiera się prawa do ich dzieci. ;) Może robią to dlatego (i chyba już to pisałem), żeby odciągnąć od siebie uwagę i w razie czego - "to teraz spróbujemy przekazać prace ekipie z Pakistanu". Albo eksperymentują, próbują znaleźć właściwy zespół, oddając grę losowo wybranym devom. :whistle:

Któraś ekipa (chyba The Collective, nie pamiętam) wysłała Konami jakieś demo-materiały w stylu Silent Hill, zaś autorzy zarzekali się, że są fanami SH i zostali wybrani do tworzenia kolejnej części - chyba tylko tyle wystarczy. ;) Ciekawe czym sobie Vatra Games zasłużyła na angaż.

Co do muzyki, to myślę, że gdyby wspomniany wcześniej MoozE został wyznaczony do jej tworzenia, to moglibyśmy być spokojni. Nie wspominając już o innych artystach, którzy zafundowali by nam niezłą Dark Ambientową jazdę. Akira Yamaoka nie jest dla mnie człowiekiem niezastąpionym, odkąd zacząłem się zagłębiać w ten gatunek muzyczny.
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-04-14, 18:09   

Zaratul napisał/a:

Chodzi ci o to że SH6 może być na engine UE3?Według mnie fajne by tobyło,engine jest dobry tylko pytanie jak Vatra go wykorzysta.

Chodzi o to, że UE3 ma pewne swoiste cechy, które (w większości przypadków, bo są wyjątki) bardzo rzucają się w oczy. Zazwyczaj gdy jakaś gra jest robiona na tym silniku, można z łatwością to stwierdzić patrząc na jeden czy dwa screeny.
Nie mówiąc już o tym, że nie widziałem jak na razie żadnej gry na UE3, która miałoby dobrą obsługę dynamicznego światła i cieni. :/

StuntmanMikeL napisał/a:
Nie kumam, czemu Konami uparcie przekazuje developing kolejnych części SH jakimś looserom.

Bo Konami tak naprawdę w tej chwili nie ma kompletnie żadnego pomysłu na siebie, staje się drugą Segą. Jakie wielkie gry wyszły w ostatnim czasie spod skrzydeł Konami? Prócz MGS4 (który również miał swoje problemy... wielkie i długie problemy) nic mi obecnie nie przychodzi do głowy; do tego zauważ, że na ostatnich E3 niemalże do każdego większego tytułu od Konami został przyklejony na siłę Kojima, gdyż tak naprawdę jest on teraz jedynym znakiem rozpoznawczym tej firmy :/ .

Devlock napisał/a:
Akira Yamaoka nie jest dla mnie człowiekiem niezastąpionym, odkąd zacząłem się zagłębiać w ten gatunek muzyczny.


Szczerze, to nawet nie tyle będzie mi brakowało Akiry (chociaż lubiłem jego połęczenie dakr ambientu z trip-hop'em), ile Mary Elizabeth McGlynn. Babka ma świetny głos i od czasu wyjścia SH3 (albo raczej, od czasu odsłuchania przeze mnie OST'a z SH3) przy każdej grze czekam m.in. właśnie na piosenki w jej wykonaniu.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2010-04-14, 18:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2010-04-14, 20:43   

Panowie, nie bawmy się w jasnowidzów i zróbmy własnego Silenta. Napiszmy list do Konami pt. "Jesteśmy Super" po czym stwórzmy takiego Silenta, jakiego świat nie widział ;P Potem będzie z górki -> Konami przeprosi, że nie odkryło nas wcześniej, zarobimy miliony i będziemy do końca życia leżeć na plażach w słonecznej Japonii :D

A tak serio. Myślę, że nie ma co się martwić, że zrobią z horroru strzelankę czy inne dziwadło. Będą pewnie starali się zachować kanon albo odświeżyć wizerunek serii. Numerka nie powinno być, bo to by wyglądało trochę śmieszni, przynajmniej wg. mnie. Muzyka? Dla mnie tylko Yamaoka, bo inni mogą albo go nie czuć albo będą go nieudolnie naśladować.

Poza tym, strasznie ciężko jest teraz bawić się w przepowiadanie przyszłości. Poczekajmy na więcej faktów.
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group