Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-05-23, 21:47
Dexter
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-07-31, 19:25   Dexter

Ok, dudes. Nowy sezon już we wrześniu, oto pierwszy trailer niosący ze sobą bardzo konkretne i skłaniające do czekania sceny:



Lundy wraca, co mnie bardzo cieszy, bo moim zdaniem w drugim sezonie postać wypadła jak najbardziej na plus. :) A Dexter jak to Dexter, chociaż w tym sezonie bardziej demoniczny jak zauważył użytkownik z sąsiedniego forum.

Tym postem otwieram nowy temat, który już tu dawno powinien być - wszelkie opinie i informacje na temat Dextera od teraz trafiają tutaj. ;)
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-07-31, 21:34   

OK, to ja mam pytanie. Co to jest "Dexter"? xD
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-07-31, 22:23   

Zapewne chodzi o http://pl.wikipedia.org/w...al_telewizyjny) lub o http://pl.wikipedia.org/wiki/Laboratorium_Dextera

Dev da Ci klapsa za takiego posta ;)
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-08-01, 01:13   

Tak jak napisano na wiki:

Cytat:
Dexter – amerykański serial telewizyjny wyprodukowany i emitowany przez Showtime. Serial został stworzony na podstawie powieści Jeffa Lindsaya Darkly Dreaming Dexter (Demony dobrego Dextera).


Cytat:
Dexter, tytułowy główny bohater serialu, w ciągu dnia pracujący w policji gdzie jest odpowiedzialny za analizę krwi. Jednak po godzinach ukazuje swoje drugie oblicze – tropi tych, którym udało się uniknąć kary i własnoręcznie wymierza im sprawiedliwość. W dzieciństwie adoptowany przez policjanta Harry’ego, który nauczył go zaspokajać swoje chore pragnienia. Od czasu śmierci swojego przybranego ojca, nikt nie poznał jego mrocznej tajemnicy, nawet jego przybrana siostra Debra. Pewnego dnia w jego życie wkrada się morderca z ciężarówki-chłodni (nazwany tak przez policję), który wzbudza w nim podziw – okalecza on swe ofiary w wyjątkowy sposób. Okazuje się, że zabójca wie wiele o życiu Dextera i o jego sekrecie.


Lepiej bym tego nie opisał. ;)

Wendigo napisał/a:
lub o http://pl.wikipedia.org/wiki/Laboratorium_Dextera

Przecież tego już nie produkują! ;P

Wendigo napisał/a:
Dev da Ci klapsa za takiego posta ;)

Żeby tylko. Będzie wyglądał jak nieznany jegomość z mojego avatara. ;)
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-08-01, 10:26   

W dobie wszystkich tych seriali, od których wszyscy orgazmu dostają, nie nadążam już co jest co, więc wybacz moją ignorancję w tej materii. xD Pamiętam zaczęło się od Lost, a teraz ostatnią "rewelacją" jaką podniecał się mój kumpel, był serial o typie, który jakimś cudem wsiorbał do swojej głowy masę rządowych sekretów (coś takiego, jak usłyszałem, że gościu uploadował sobie jakieś dane do mózgu to automatycznie przestało mnie to interesować xD ). Jak dla mnie większość tych seriali jest mierna, nie wiem skąd się ten hype na nie bierze.

Z tego skrótowego opisu fabuły, Dexter też jakoś niczym szczególnym się nie wyróżnia. Niby pomysł ciekawy, ale czy my już tego gdzieś nie przerabialiśmy...? Na przykład w dziesiątkach innych historii o superbohaterach i nie-superbohaterach, wymierzających sprawiedliwość na własną rękę. ;)
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-08-16, 15:22   

Jestem w trakcie pobierania pierwszego sezonu tegoż serialu. Zachęcony opiniami znajomych, postanowiłem sięgnąć po ten telewizyjny cud ostatnich lat. Mam szczerą nadzieję, że się nie zawiodę, prawda Dev? ;)
_________________

 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-08-17, 10:58   

Wiele osób narzeka, że trochę wolno się rozkręca, ale... W zasadzie nie spotkałem jeszcze osoby, która by oceniając całokształt wyrażała się negatywnie o tym serialu. ;)
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2009-08-17, 18:49   

Moim zdaniem serial jest bardzo nierówny. O ile pierwszy sezon jest w całości świetny, tak drugi jest już średni, a w połowie trzeciego zrezygnowałem z oglądania. Na początku monologi Dextera z offu to kwintesencja serialu. Inteligentne, błyskotliwe i i trafnie oddające jego punkt widzenia świata, jako niezdolnej do wyższych uczuć maszyny do zabijania, ale trzymającej się ściśle pewnych zasad. Do tego sam scenariusz pierwszego sezonu to coś wspaniałego, szczególnie dla miłośników mrocznych kryminałów.. Niestety później nie jest już tak kolorowo. Im większa oglądalność tym więcej zagrań pod masowego odbiorcę i kina familijnego. Z czasem Dexter mięknie, a razem z nim serial, niestety.
Mimo wszystko podkreślam, że pierwszy sezon to prawdziwy powiew świeżości wśród amerykańskich tasiemców.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-17, 23:33   

Trochę imo serial robi się słabszy z odcinka na odcinek. Początkowo oglądałem jeden za drugim, zaś nowe odcinki/sezony mnie nudzą..
 
 
 
Ateigna 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-02, 19:53   

Uwielbiam "Dextera" mówiąc bardzo krótko.
Tylko mam wrażenie, że na czwarty sezon twórcy pomysłu za bardzo nie mieli. Pierwsze trzy uzupełniały się, zostawiały za sobą wiele pootwieranych furtek, na których domknięcie czekaliśmy przygryzając paznokcie. Zastanawia mnie dlaczego wszystko co najlepsze w czwartej serii zostanie upchnięte do ostatnich dwóch odcinków (przynajmniej takie odniosłam wrażenie po seansie 04x10). Przecież stopniowe budowanie napięcia sprawdziło się w trzech sezonach. Nie wiem dlaczego z tego zrezygnowali...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group