Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
10 gwiazdek
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-06-24, 12:06   10 gwiazdek

Chciałem się pochwalić moim 10-gwiazdkowym przejściem czwartej części Silent Hill. ;) Udało mi się to nagrać, więc jeśli ktoś chce obejrzeć, to może to zrobić w poniższym playerze. Postanowiłem wstawić go na forum, bo obraz w grze jest momentami bardzo ciemny (o wiele lepsze efekty światłocieniowe i kolorystyka - tak właśnie wygląda wersja na PS2), a tło youtube tylko pogarsza sprawę...

W każdym razie miłego oglądania. ;)



EDIT:

Gief moar beers, hick! x)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-24, 12:15   

No ja co prawda już go widziałem, ale nie zaszkodzi pogratulować jeszcze raz i przy okazji postawić piwo za twój trud (a nie za byle gówno ;>). Prędzej wyrwałbym sobie wszystkie włosy z głowy niż przeszedł któregokolwiek Silent Hill'a z wynikiem 10 gwiazdek :D
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-06-24, 13:21   

O matko, nigdy bym nie uwierzył, gdybym na oczy nie zobaczył!
Dla mnie to bajka zdobycie 10 gwiazdek na hardzie. Dev, masz ode mnie piwo :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2009-06-24, 14:43   

Ja daję piwo za trud i za to że zobaczę sobie grę po momencie kiedy mi wywala na pulpit :D
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-24, 14:57   

No, no, spijemy naszego admina i kto go spod stołu bedzie podnosił? :lol:

Brawo! Cóż moge więcej rzec. Podziwiam chęci i determinację zwłaszcza, że to chyba najtrudniejszy, jeśli chodzi o walkę, Silent ze wszystkich (Origins i Homecoming nie licze, to są odpadki xD ).
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-06-24, 15:27   

Dzięki. :)

Cytat:
to chyba najtrudniejszy, jeśli chodzi o walkę, Silent ze wszystkich

Hmmm... Aż tak dużo nie walczyłem - liczbę 120 potworów można nabić na robalach, toadstoolach, whitestoolach, hummerach i w ostateczności - pacjentach i victimach/bottomsach. Najgorzej się walczy z tymi pawianami, bo nie dość, że szybko się podnoszą, to jeszcze najczęściej występują w grupach.

Cytat:
(Origins i Homecoming nie licze, to są odpadki xD )

W Homecoming, to nawet rankingu nie ma, więc 10 gwiazdek w tej grze potrafi zdobyć chyba tylko Chuck Norris. ;)

Wracając do SH4, to powiem Wam, że nie było aż tak trudno. Największym utrudnieniem był brak możliwości save'owania - dobrze, że chociaż pauzę można zrobić, bo kto by siedział bez przerwy nad jedną grą.

Ostateczny ranking wygląda tak:

Kod:
Difficulty - Hard
Play Time - 1:42:47
Saves - 0
Continues - 0
Enemies Defeated - 160
Memo items found - 52/52


Play Time - w sumie krótko, a pomyliłem się dwa razy i wielokrotnie musiałem czekać na opętaną Eileen. ;) Oczywiście czas się zmniejszył dzięki wykorzystaniu Eileen Glitch w Building World.

Enemies Defeated - tu trochę przesadziłem, bo chyba wystarczy 120, ale lepsze to niż mieć np. 119 i zaczynać wszystko od nowa. ;)

Memo items found - z tym miałem problem, bo nie wiedziałem kiedy dokładnie można dostać zakrwawioną notatkę od Sunderlanda - teraz już wiem, że ma to miejsce po przejściu Water Prison.

Na szczęście nie ma tu już "Total Damage" jak w SH2 i SH3, ani celności strzałów z pierwszej części, więc myślę, że to ułatwia sprawę. Niemniej jednak sterowanie (nawet na PS2) czasami utrudnia pomyślne manewrowanie w ciasnych pomieszczeniach między potworami, podobnie jak siła przeciwników oraz ich szybkość (także podnoszenia się po atakach). Wielokrotnie mimo wszystko pomagała Eileen ze swoim Uzi - gdyby nie ona, to momentami bym się nie odpędził - np. od pacjentów i ich 25-combosowych ataków :D . W każdym razie było też wiele stresujących momentów - po niespodziewanej przemianie Eileen zacząłem wyzywać - jej późniejsze objawy wielokrotnie wprowadzały mnie w tarapaty, zaś podczas ostatniej walki byłem nieźle zestresowany i w pewnym momencie zużyłem wszystkie leki za jednym razem - jak widać ledwo wygrałem. ;)

Pomimo że to tylko gwiazdki, to jednak rozwalenie gry w 100% daje satysfakcję i kto wie - może pokuszę się o coś takiego w którejś z poprzednich części. ;)
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-27, 08:15   

Jesteś hardkorem :) Mogę spytać ile razy wcześniej ukończyłeś grę?
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-06-27, 15:20   

W całości raz, później zaliczyłem kilka prób, żeby dobrze zapamiętać pierwszą połowę gry, aż w końcu zacząłem pierwsze podejście - niestety podczas walki z Cynthią Saint Medallion "zszedł" i Henry zginął na ból głowy. ;) W następnej sesji zebrałem o jeden medalion więcej i nie było już problemów z duchami.

EDIT:

Oczywiście podałem ile razy ukończyłem SH4 w tym czasie. Całkowita liczba przejść gry już pewnie przekroczyła 20. ;)
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2009-07-15, 16:45   

Przyjemnie się ogląda taki precyzyjnie wykonany run. Winszuję :)
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Uoo 
Cockroach


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-08-12, 09:28   

Brawo :) Przeszedłem Sh 4 Dwa Razy lecz nigdy nie udało mi się zrobić 10 Gwiazdek. Jeszcze Raz Gratuluje :)
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-08-19, 16:06   

Nie dziwię się, dwa razy, to zdecydowanie za mało. ;) W czwórce może trochę zniżyli wymagania co do 10 gwiazdkowego rankingu (np. nie trzeba oglądać wszystkich zakończeń), ale mimo wszystko trzeba naprawdę dobrze zapoznać się z grą, co by nie błądzić niepotrzebnie. Musiałbyś mieć naprawdę świetną pamięć i dużo szczęścia.
 
 
Uoo 
Cockroach


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-08-31, 21:55   

haha, ten 10 star run to arcydzieło, za 3 razem udało mi się ukończyć grę z wynikiem 10 gwiazdek :D :D robiąc wszystko jak na twoim filmie gra staje się tak prosta jak zabranie dziecku cukierka :razz: Pozdrawiam :) )
_________________
Up The Irons \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group