Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Jimmy Stone
Autor Wiadomość
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-08, 12:07   Jimmy Stone

Red Devil, to była ksywka Jimmyego Stone'a, kapłana sekty czczącej Valtiela, (a także pierwszej ofiary "Ten Hearts" Sullivana) nadana przez the Order- Walter zastrzelił Jimmiego, następnie wyciął serce. Przezwisko Stone'a powstało od czerwonego, trójkątnego kaptura, który mężczyzna zakładał podczas wykonywania rytuałów. Prawdopodobnie duch Stone'a nawiedzał Waltera w więzieniu i przerażony Sullivan postanowił opuścić ten łez padół xD.

EDIT by Doxepine: Mam nadzieję, że się z tego offtop dotyczący Czwórki nie zrobi... :)
M: No worries =D.

Devlock: Temat został podzielony.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-01-08, 12:33   

Miho napisał/a:
Red Devil, to była ksywka Jimmyego Stone'a, kapłana sekty czczącej Valtiela, (a także pierwszej ofiary "Ten Hearts" Sullivana) nadana przez the Order- Walter zastrzelił Jimmiego, następnie wyciął serce. Przezwisko Stone'a powstało od czerwonego, trójkątnego kaptura, który mężczyzna zakładał podczas wykonywania rytuałów. Prawdopodobnie duch Stone'a nawiedzał Waltera w więzieniu i przerażony Sullivan postanowił opuścić ten łez padół xD .

A niby po co miałby się objawiać duch Stone'a? To byłoby trochę bezsensowne. Popatrz, w Wish House małemu Walterowi zrobili pranie mózgu + krzywdzono go tam (np. Andrew De Salvo). Wmówiono mu, że mamusia do niego wróci, jak zabije 21 ludzi. De facto, zrobili z niego seryjnego mordercę. Równie dobrze mógłby mu się objawić ktoś inny... Chociaż mogę się mylić... PS O tym, że Stone'a nazywali czerwonym diabłem dowiadujemy się dopiero z 4. części. Notatka zaś pojawia się w części drugiej. Można więc przypuszczać, że autorom gry chodziło właśnie o Piramidogłowego... Jakoś nie mogę zrozumieć, po jakiego grzyba miałby mu się ukazywać duch Stone'a...
Przy okazji, jak popatrzymy na wizerunek Stone'a jako ducha, żadnej czerwonej poświaty nie widać... A chyba jego wygląd z tego oficjalnego "przewodnika" po victimach (zapomniałem nazwy) jest "najprawdziwszy"...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-08, 13:06   

Doxepine napisał/a:
Równie dobrze mógłby mu się objawić ktoś inny.

Stone nie dość że był pierwszą ofiarą Sullivana, był dodatkowo bardzo ważnym członkiem sekty i osobą, która poniekąd miała na Waltera duży wpływ i namawiał go do wykonania 21 sacraments.
Poza tym, o ile się nie mylę, w kiedy powstała 2ka, twórcy (jeszcze) upierali się, że PH jest reprezentacją tylko i wyłącznie dla Jamesa.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-02-03, 20:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-01-08, 13:09   

Można by też założyć, że całą historię (albo przynajmniej jej zarys i/lub niektóre elmenty) autorzy mieli już gotową w trakcie robienia SH2. Albo inaczej - stworzyli jakąś tam małą ciekawostkę do rozkminiania dla fanów i wstawili ją jako notatkę do znalezienia w SH2, a potem jak zaczęli robić czwórkę stwierdzili, że tą "ciekawostkę" można by rozwinąć w całkiem intrygujący materiał na nową grę. Może faktycznie w SH2 autorzy mieli na myśli PH wymyślając tą notkę, ale mogli zmienić zdanie przy tworzeniu SH4. Mozliwości jest sporo.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-08, 13:24   

http://www.translatedmemo...s/Pg110-111.jpg
Ha, mam :) .
Oczywiście, to nie dowód na to, że był to Stone, ale przynajmniej na to, że nie był to stricte PH xD.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-02-03, 20:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-02-03, 20:33   

Co by temat odświeżyć:
http://www.youtube.com/watch?v=aUyugk_Qb3c
Widzieliście to? Co Stone robi w mieszkaniu Henry'ego (podejrzewam, że jest to mieszkanie Henryka, ponieważ nie ma maszyny do pisania)?
I czemu wypisuje sobie na rękach jakieś dziwne znaki?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-03, 23:01   

Cóż, to trailer, więc sporo tam scen nieobecnych w grze (np. z kilkoma 01121 wychodzącymi z sufitu). Nawet w intrze jest sporo takich ujęć, więc tym bardziej mogą się one pojawić w trailerze.

Może wcześniej twórcy zamierzali rozszerzyć wachlarz działań Jimmiego Stone'a - i miast jedynie wystawać ze ściany, mógł przemieszczać się swobodnie po apartamencie 302.
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-02-04, 00:02   

Dla mnie ten gość piszący sobie po ręce bardziej pasuje do Josepha S.
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-02-04, 04:04   

Tomasz napisał/a:
Dla mnie ten gość piszący sobie po ręce bardziej pasuje do Josepha S.

Widać wyraźnie ranę postrzałową głowy, chociażby na trailerach. A, o ile się nie mylę, Stone zginął właśnie od strzału w tył głowy...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-02-04, 11:13   

Doxepine napisał/a:
Widać wyraźnie ranę postrzałową głowy, chociażby na trailerach. A, o ile się nie mylę, Stone zginął właśnie od strzału w tył głowy...

Exactly, poza tym, "ozdabia" swoją rękę pismem kultu :->.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-02-04, 21:50   

Pisząc o tym, że bardziej by pasował JS15/21, miałem na myśli bardziej zachowanie tej postaci i miejsce w którym się znajduje, niż jej wygląd, bo faktycznie ten bardziej nasuwa na myśl JS1/21 (zabawna w tym kontekście jest zbieżność inicjałów ;) ).
Nie wiem jak wygląda rana postrzałowa w potylicę, a trailer jest dość niewyraźny. Na pewno ma tam coś co wygląda jak dziura. Jeśli to co sobie pisze jest w alfabecie Kultu, to faktycznie najprawdopodobniej to Jim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group