Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Devinitum
2010-08-09, 23:26
[R] Jak sprawić by piramidogłowy nie zranił Marii
Autor Wiadomość
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2008-10-15, 00:11   [R] Jak sprawić by piramidogłowy nie zranił Marii

Chcę ukończyć grę z zakończeniem Maria i niechce aby piramida zranił Marię bo wtedy go nie będę miał. Uciekam przed piramidogłowym w piwnicach sziptalu. Jakieś sugestie? Dodam że raz przeszedłem grę na playstation 2 i miałem zakończenie ''in water''
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-10-15, 05:51   

zelazko napisał/a:
niechce aby piramida zranił Marię bo wtedy go nie będę miał.

To że Maria dostanie kilka razy oszczepem podczas tej gonitwy nie oznacza, że nie będziesz miał zakończenia "Maria". Po prostu zapamiętaj "trasę", nie ocieraj się o ściany i biegnij jak najszybciej, nie oglądając się za siebie.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-15, 08:42   

Poza tym, to Ty musisz uderzyć Marie (i trącać ją "z bara"), żeby NIE mieć tego zakończenia. Nawet jeśli PH parę razy ją dziabnie to nic się nie stanie. Nie musisz także dotrzymywać jej kroku w tym korytarzu, najlepiej jest jak najszybciej dobiec do windy, żeby zainicjować filmik.
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2008-12-10, 16:09   

ja jak zdobywałem zakończenie "Maria", wchodziłem co jakiś czas do tego pokoju w szpitalu by sprawdzić co u niej (dokładnie to 4), nie wpadałem na nią w trakcie gry, podczas ucieczki przed PH w ogóle się nią nie interesowałem, a po scenie gdzie James znajduje ją martwą, próbowałem wrócić do tej celi (?) by znowu ją zobaczyć (chyba też 4 razy). nie oglądałem zdjęcia Mary ani listu od niej. i wszystko, co trzeba zrobić.
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-11, 23:59   

Zgodnie z tematem: Jak sprawić by piramidogłowy nie zranił Marii

Nie wiem, czy nikt tego nie zauważył, ale strzelanie do PHa spowalnia jego ruchy i powoduje, że przez jakiś czas nie atakuje Marii. Żeby dotrzeć do windy z Marią w stanie nienaruszonym :->, musimy:

EASY: na pierwszym zakręcie (kiedy pojawi się PH) strzelamy do niego 10 razy z pistoletu i biegniemy. Jeśli dobrze znamy trasę, jedna taka porcja wystarczy. Dla pewności można to powtórzyć mniej więcej w połowie drogi. Podobnie na BEGINNER, ale tam to już trzeba naprawdę się pogubić, żeby konieczne było ponowne wystrzelanie magazynka w PH.

NORMAL: Tutaj trzeba będzie wystrzelać w PHa co najmniej dwa magazynki (na początku i w połowie trasy). I znowu, jeśli się pogubimy, należy dodać jeden magazynek (tuż przed długim korytarzem pod koniec).

HARD: O ile na poprzednich poziomach trudności można było dobiec do windy z Marią żywą (choć ranną) bez strzelania w PHa, tak na hardzie jest to niemożliwe, bo wystarczą tylko 2 dziabnięcia do game over. No i PH jest szybszy. W tym wypadku trzeba zatrzymywać się co drugi zakręt (dla pewności) i strzelać w PHa 10 pociskami. Bardzo przydatne w tym fragmencie jest umiejętne korzystanie z szybkiego obrotu o 180 stopni (strafe w lewo + strafe w prawo). Inna metoda (wykorzystująca bug), którą widziałem na YT (jednak teraz tego filmiku znaleźć nie mogę), która jednak mi ani razu nie wyszła: czekamy, aż Marii włączy się idle animation i szybko biegniemy. PH pojawi się wtedy między Marią a nami i to nas zacznie gonić.

timothy7 napisał/a:
ja jak zdobywałem zakończenie "Maria", wchodziłem co jakiś czas do tego pokoju w szpitalu by sprawdzić co u niej (dokładnie to 4), nie wpadałem na nią w trakcie gry, podczas ucieczki przed PH w ogóle się nią nie interesowałem, a po scenie gdzie James znajduje ją martwą, próbowałem wrócić do tej celi (?) by znowu ją zobaczyć (chyba też 4 razy). nie oglądałem zdjęcia Mary ani listu od niej. i wszystko, co trzeba zrobić.

Najważniejszym warunkiem koniecznym do otrzymania tego zakończenia jest jak najlepsze chronienie Marii przed cierpieniem - a więc ranami zadanymi przez potwory jak i Jamesa (jego wpadanie z impetem na Marię też liczy się jako rana) - oraz samotnością (nie zostawianie jej daleko z tyłu, odwiedziny w szpitalu). Próba powrotu do celi w labiryncie to "wspomagacz" - jeśli nie udało nam się dokładnie chronić Marii, nieco ten fakt rekompensuje. Examinowanie zdjęcia i listu od Mary (w rozsądnych ilościach, a nie nachalne) nie umniejsza szansy na to zakończenie. Tak samo wysłuchanie całej konwersacji pod koniec wcale nie przekreśla 'Maria Ending'.

Wiem, bo przy pierwszym podejściu (NORMAL/NORMAL) do gry otrzymałem 'Maria Ending', a parę razy obejrzałem zdjęcie Mary (na pewno na początku i po zobaczeniu manekina z latarką) i list od niej. Do celi próbowałem powrócić tylko raz, wysłuchałem całej rozmowy w korytarzu pod koniec (no bo skąd mogłem wiedzieć, że ma to jakiś związek z zakończeniami, nie grałem z solucją).

Muszę z dumą :-> przyznać, że Maria nie została zraniona ani razu w jakikolwiek sposób, kiedy mogłem temu zapobiec (czyli nie podczas cutscenek). Także we wspomnianej ucieczce w piwnicy szpitala - bo na widok PHa nie zacząłem samolubnie spieprzać, tylko stanąłem pomiędzy nim a Marią i zacząłem w dziada strzelać. Pamiętam, że zirytował mnie wtedy brak możliwości wydania polecenia Marii, żeby uciekała. Podczas gry za bardzo nie biegałem, bo i po co (jak na razie jedyny SH, w którym notorycznie biegałem podczas pierwszego przechodzenia to Homecoming, bo Alex nie potrafi chodzić tylko się skradać), więc Maria za mną nadążała. No i parę razy odwiedziłem ją w szpitalu (jak PH zrzucił mnie z dachu, bo na serio obawiałem się, że Maria też jest w niebezpieczeństwie; po zdobyciu klucza do windy).

Tak więc najważniejsze warunki do otrzymania 'Maria Ending' to chronienie Marii przed obrażeniami oraz dostosowanie się do jej tempa (jeżeli nasze jest za szybkie, oczywiście).
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group