Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciała w SH2
Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-31, 23:20   Ciała w SH2

Jakie znaczenie mają zwłoki które James spotyka podczas gry?
Chodzi o te ciała podczas eksploracji miasta których górna część przypomina Lying Creature,ciało przed TV w apartamentach oraz ciała, na które natknął się James przy spotkaniu z Eddiem.
Co one mogą oznaczać?
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-01, 15:59   

Zaratul napisał/a:
ciało przed TV w apartamentach


Making of Silent Hill 2 napisał/a:
Starając się zawsze nas zaskakiwać, graficy z
przyjemnością rozsiali po całej grze parę
niepokojących elementów, które nie zostają
przez graczy zauważone na samym początku.
Na przykład, przed telewizorem znajduje się ciało.

[Opisywana scena ukazuje się,
gdy narrator opowiada o niej]

Nie zdajesz sobie z tego sprawy,
ale znasz tę twarz.

[Masashi Tsuboyama wyjaśnia]

To ciało to James we własnej osobie! Ta sama
twarz, ta sama wielokątna struktura modelu.
W rzeczywistości, to obraz
prosto z wyobraźni Jamesa.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 16:03   

No to "zagadka" rozwiązana. To jest ciało Jamesa, które pochodzi prosto z jego wyobraźni (zresztą tak jak większość "rzeczy" w mieście) Ale tak jak potwory mają swoje znaczenie, tak sam motyw martwego "ja" coś musi symbolizować, prawda? Może jest to symbol martwych wspomnień (chodzi mi o samo wspomnienie morderstwa Mary), albo zatracenia siebie samego?
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-11-01, 16:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-01, 16:12   

Może James uważał, że po morderstwie Mary zasługuje również na śmierć?
I czemu akurat przed TV? Czy ma to jakiś związek z kasetą oglądaną później w hotelu?
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-01, 16:15   

Shiroi Ookami napisał/a:
I czemu akurat przed TV? Czy ma to jakiś związek z kasetą oglądaną później w hotelu?

Że tak powiem, bardzo niegłupie. James po obejrzeniu taśmy w Lakeview Hotel odzyskuje utracone wspomnienia i tym samym, umiera jego dotychczasowe życie w nieświadomości, kłamstwie.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-11-01, 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 16:22   

Jednak powstaje pytanie, skąd miałby wtedy wiedzieć o kasecie zostawionej w Lakeview Hotelu? xD
Shiroi Ookami napisał/a:
Czy ma to jakiś związek z kasetą oglądaną później w hotelu?

Myśle, że nie. Imo należy się skupić na samym ciele, a nie na TV. Telewizor jest tam pewnie dla klimatu. Martwe ciało siedzące na fotelu, "oglądające" szumy w TV...conajmniej disturbing. I pewnie o to chodziło twórcom.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-11-01, 16:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-01, 16:38   

Przecież sam ją tam zostawił ;3 (You were always so forgettable, remember that time in the hotel? You said you took everything but you forgot that videotape. I wonder if it's still there.). Mnie się wydaje, że można by to spostrzegać w taki sposób, że już sam umysł Jamesa daje mu do zrozumienia, że "coś przeoczył". Wiem, że na taśmie zobaczył coś innego, niż zostało sfilmowane w oryginale, ale jak to już zostało wcześniej wypunktowane, niemal wszystko jest wytworem umysłu protagonisty.
Nie mówię, że tak jest, ale jako wytłumaczenie, kupiła bym to ;].
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-11-01, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-01, 16:46   

Bersek napisał/a:
Jednak powstaje pytanie, skąd miałby wtedy wiedzieć o kasecie zostawionej w Lakeview Hotelu? xD

O ile pamiętam, to w czasie gdy dzieje się akcja SH2, hotel był spalony i James nie mógł go raczej odwiedzić (na pewno nie taki jaki widział na początku, z ładnymi pokojami, telewizorem, wideo etc.). Jeśli przyjmiemy, że wszystko 1) dzieje się w głowie Jamesa lub 2) jest myślami Jamesa urzeczywistnionymi przez miasto, to tak - podświadomie już wtedy mógł wiedzieć o kasecie.
Poza tym żaden normalny człowiek nie kręci popełnionego przez siebie morderstwa na kasecie wideo i nie zostawia jej później w hotelowym depozycie. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem kaseta jest również wytworem jego umysłu ;)
Bersek napisał/a:
Myśle, że nie. Imo należy się skupić na samym ciele, a nie na TV. Telewizor jest tam pewnie dla klimatu. Martwe ciało siedzące na fotelu, "oglądające" szumy w TV...conajmniej disturbing. I pewnie o to chodziło twórcom.

Może też być tak, że to tylko dla klimatu. Ale ponieważ nic w SH nie jest przypadkowe, dlatego uznałem, że można by nad tą teorią się zastanowić ;)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 16:49   

Miho napisał/a:
Przecież sam ją tam zostawił ;3 (You were always so forgettable, remember that time in the hotel? You said you took everything but you forgot that videotape. I wonder if it's still there.)

Tak, doskonale to pamiętam. W sumie miasto może mu wypersfadować wszystko co kryje jego dusza, więc dlaczego nie takiej prostej rzeczy jak "zapomnienie o kasecie" (mam nadzieje, że napisałem to zrozumiale xD)
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-11-01, 18:11   

It’s hard to see with this fog, ale ciała spoczywające w pomieszczeniu, gdzie rozpoczynamy walkę z Eddiem, to też wszystko model Jamesa.

Moim zdaniem ciała pokazują, jakim chciał siebie zobaczyć James, czyli martwym. Wyobraźcie sobie, że po trzech latach życia w depresji i możliwe, że alkoholiźmie, zabijacie ukochaną osobę (z pobudek, które można by nazwać "miłosiernymi", ale to temat na inną dyskusję), a potem pakujecie jej zwłoki do bagażnika samochodu i ruszacie przed siebie. Jaki byłby prawdopodobny finał takiej eskapady? Pewnie coś takiego, jak przedstawione zostało w zakończeniu In Water.

James w głębi duszy myśli o tym dokładnie z tych samych powodów, dla których uporczywie podąża za wyimaginowanym listem - ponieważ chce być ponownie z Mary. Druga wiadomość w Neely's Bar wyraźnie mówi, co powinien w tym celu zrobić.

Oczywiście nawet jeśli wszystko, co tu napisałem, było tak właśnie zamierzone przez autorów, to i tak nie czyni zakończenia In water bardziej oficjalnieprawdziwym od pozostałych (nie licząc psa i kosmitów).
_________________
so tell me the truth
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 17:59   

Myślę że życie James'a po śmierci Mary stało się tak puste i bez sensowne jak puste i bez sensowne jest siedzenie całymi dniami przed tv. Dlatego równie dobrze można nie żyć niż prowadzić taki tryb życia.
(Albo że zobaczył kolejną edycję "Jak oni śpiewają" i umarł z nudów :) )
Skoro mowa o kasecie to jak to jest że zaraz po jej obejrzeniu wpada Laura i mu mówi że on ją zabił? Oglądała kasetę przez szparę w drzwiach czy jak?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-02, 18:08   

Cytat:
Oglądała kasetę przez szparę w drzwiach czy jak?

To było tak, że wpadła do pokoju (dziwnym zbiegiem okoliczności) i od wejścia rzuciła tekstem:
Cytat:
Laura: So there you are, James. Did you get the letter? Did you find Mary?
If not, let's get going already.

Potem Janusz mówi jej, że Mary is dead itd.
 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-02, 18:08   

MZet napisał/a:
Skoro mowa o kasecie to jak to jest że zaraz po jej obejrzeniu wpada Laura i mu mówi że on ją zabił?

Przecież James sam się do tego przyznaje ;)
Cytat:
James: Mary's gone. She's dead.
Laura: Liar! That's a lie!
James: No, that's not true...
Laura: She... she died 'cause she was sick?
James: No. I killed her.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 18:12   

Wiem, pomyliło mi się :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group