Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wózek, submachine gun i krew w piwnicy szpitala
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-31, 23:33   Wózek, submachine gun i krew w piwnicy szpitala

Na pewno kojarzycie ten widoczek:



Szczerze mówiąc już nie raz przystawałem w tym miejscu i zastanawiałem się o co w ogóle chodzi. Smaczek? Pewnie tak. Może jednak coś głębszego? Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby ktoś tam do kogoś miał strzelać....any ideas? :shifty:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-10-31, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-11-01, 09:20   

Jeśli chodzi o submachine gun'a i krew w piwnicy to moja teoria jest taka : Był sobie powiedzmy jakiś gangster, który miał jakieś tam swoje grzechy (morderstwa kradzieże itp) i z wiadomych przyczyn miasto przyciągneło go do siebie. Jasnym jest ze w swoim arsenale posiada karabin maszynowy (no bo przecież ze zwyklaka nie bedzie strzelał) I mogło być tak, że sobie idzie piwnicą i zaatakował go potwór, do którego oczywiście odruchowo zaczął strzelać, jednakże owa kreatura dopadła go (poszarpała, pogryzła, zabiła) i zaciągnęła gdzieś w kąt. Więc morał z tego taki, że submachine gun upuścuił koleś którego zaatakował potwór, a ślady krwi to sa ślady wleczenia zwłok (na wpół umarłego). A wózek? hmmmm.. Ciekawe jest to, ze jak przechodzimy obok niego to kręci się jego koło... wynika to z tego, ze wydarzenia które opisałem powyżej musiały dziać się chwilę przed tym jak wchodzimy do tamtej lokacji.
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 09:24   

wawmaster napisał/a:
A wózek? hmmmm.. Ciekawe jest to, ze jak przechodzimy obok niego to kręci się jego koło... wynika to z tego, ze wydarzenia które opisałem powyżej musiały dziać się chwilę przed tym jak wchodzimy do tamtej lokacji.

Hmmm raczej nie, kręcące się kółka od wózka inwalidzkiego to raczej taki smaczek, kolejny bonusik zaserwowany nam przez miasto. Pytanie, co w ogóle robi tam ten wózek, do kogo mógł należeć i co stało się właścicielowi.
 
 
 
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-11-01, 12:07   

wawmaster napisał/a:
Jeśli chodzi o submachine gun'a i krew w piwnicy to moja teoria jest taka : Był sobie powiedzmy jakiś gangster, który miał jakieś tam swoje grzechy (morderstwa kradzieże itp) i z wiadomych przyczyn miasto przyciągneło go do siebie. Jasnym jest ze w swoim arsenale posiada karabin maszynowy (no bo przecież ze zwyklaka nie bedzie strzelał) I mogło być tak, że sobie idzie piwnicą i zaatakował go potwór, do którego oczywiście odruchowo zaczął strzelać, jednakże owa kreatura dopadła go (poszarpała, pogryzła, zabiła) i zaciągnęła gdzieś w kąt. Więc morał z tego taki, że submachine gun upuścuił koleś którego zaatakował potwór, a ślady krwi to sa ślady wleczenia zwłok (na wpół umarłego). A wózek? hmmmm.. Ciekawe jest to, ze jak przechodzimy obok niego to kręci się jego koło... wynika to z tego, ze wydarzenia które opisałem powyżej musiały dziać się chwilę przed tym jak wchodzimy do tamtej lokacji.




Hmmm możliwe ale z tym gangsterem to bym się nie zgodził ... raczej powiedziałbym że może na wózku siedział pacjent , próbował dorwać go jakiś stworek , pacjent próbuje uciec , wywraca wózek i czołga się strzelając do potworka no i reszte chyba wiadomo ...
_________________
Have you seen a little girl around here ?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-01, 13:42   

Pacjent szpitala strzelający w submachineguna...? Do tego w stronę ściany, gdzie krew prowadzi już od wózka do windy. Nie kupuję tego.
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-11-01, 15:38   

Może jakiegoś 'ważnego' gościa który był ciężko ranny, przywieźli do Szpitala "Whaterver the name is" i wisiał on komuś kupę kasy. Jakiś hitman/gangster po niego przyjechał. Przekupił pielęgniarkę. Aby zawiozła go do piwnicy. Gangster zrobił swoje. A pan 'ważniak' resztkami sił krwawiąc próbował uciec. Zrobił dwa metry.Dead. Przewrócił wózek.That's my theory. A kręcące się koła mogą symbolizować dalszą ucieczkę i pana 'ważniaka' po śmiercia w nieskończoność :devil:
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-01, 16:04   

Mi się wydaje że to nie był żaden gangster tylko zwykła osoba którą miasto ściągnęło siłą albo trafiła też przez przypadek.
Myślę że ta osoba nie była inwalidą i nie siedziała na wózku tylko po prostu podczas incydentu z potworem(tak mi się wydaje)potrąciła ona wózek.
W tym momencie potwór zranił tą osobę(to tłumaczy ślady krwi ciągnące się od wózka do windy)która zdołała się już tylko doczołgać do windy.
_________________

 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-01, 16:09   

Na 2 screenie widać coś jakby krwawe odciski dłoni na ścianie. Czy mi się tylko wydaje?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-02, 00:01   

Może to głupie, ale... mi to przypomina korytarz przed walką z Ninją w MGS.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-02, 00:25   

Shiroi Ookami napisał/a:
Na 2 screenie widać coś jakby krwawe odciski dłoni na ścianie. Czy mi się tylko wydaje?


Nie wydaje co się.Krwawe odciski dłoni rzeczywiście tam są.
Pewnie ta osoba próbowała się czegoś chwycić jak potwór wciągał ją do windy.

Puty napisał/a:
Może to głupie, ale... mi to przypomina korytarz przed walką z Ninją w MGS.


Hmm...w sumie to masz racje. :)
Jest pewnie podobieństwo między tymi lokacjami.
_________________

 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-02, 08:41   

Zaratul napisał/a:
Nie wydaje co się.Krwawe odciski dłoni rzeczywiście tam są.
Pewnie ta osoba próbowała się czegoś chwycić jak potwór wciągał ją do windy.

Moim zdaniem nie powinniśmy zakładać, że to był potwór tylko dlatego, że jest dużo krwi, a akcja dzieje się w SH.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-11-02, 09:33   

Shiroi Ookami napisał/a:
Moim zdaniem nie powinniśmy zakładać, że to był potwór tylko dlatego, że jest dużo krwi, a akcja dzieje się w SH.


a co innego grasuje w SH? Krasnoludki? 8-)
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-02, 10:16   

wawmaster napisał/a:
a co innego grasuje w SH? Krasnoludki? 8-)

Claudia? Vincent? Inni kultyści? Może ludzie, których nie widać, a którzy w SH istnieją?
SH to nie tylko miasto potworów, które trzeba zabijać.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Skjoldsvar 
Cockroach
War Chief



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-11-02, 11:01   

Trudno tutaj wysnuć jakąś w miarę logiczną teorię. Widać wyraźnie, że osobę z pobliża wózka ciągnięto (więc skąd ślady rąk na ścianie? Skoro ktoś ciągnął tą osobę prosto do windy to raczej mało prawdopodobne, aby pozwolił jej wstać), że strzały oddano w kierunku pustej ściany (ale tu nie zapominajmy, że jesteśmy w Silent Hill i skoro można ludzi postrzegać jako potwory to dlaczego nie można zobaczyć jakiejś zjawy czy ducha?) oraz, że ślady rąk są dosyć wysoko (jeżeli ta osoba siedziała na wózku to albo była chora, albo niepełnosprawna - ta opcja jednak odpada ze względu na wysokość na jakiej są ślady). Według mnie jest tu za dużo niejasności, aby coś z tego wyszło. Ja to jednak widzę tak - ten ktoś wyszedł z windy i był już w tym momencie ranny (przy okazji uzbrojony) co tłumaczyłoby ślady rąk na ścianie - powoli ruszył korytarzem podczas gdy adwersarz przyjechał windą za swą ofiarą - ranna osoba oddaje serię z broni w przeciwnika - niecelną, bo jak wiadomo rany zmniejszają sprawność - i próbuje uciekać potrącając wózek - przeciwnik zabija strzelca, który przy okazji potrąca wózek i zostaje wciągnięty z powrotem do windy.
_________________
Pay or Flee!
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-02, 11:08   

Zaczynam się zastanawiać czy nie jest to jedna z tych "dziur", których nie da się wyjaśnić. No bo jak można wytłumaczyć obecność submachine guna w szpitalu? Z drugiej strony w SH znajduje się bronie w różnych dziwnych miejscach, także pewnie nie bez powodu ta broń leży w takim (wózek, ślady krwi, śladu po kulach) miejscu.
 
 
 
Skjoldsvar 
Cockroach
War Chief



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-11-02, 11:16   

Faktycznie karabin w szpitalu jest rzeczą zadziwiającą, ale ... skoro [spoiler] w SH1 można było ukryć nawet "nieumarłą" Alessę to taki drobiazg jak broń nie dziwi za bardzo.[/spoiler] W tym mieście dziwne rzeczy są więc na porządku dziennym. :)
_________________
Pay or Flee!
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 12:47   

Bersek napisał/a:
No bo jak można wytłumaczyć obecność submachine guna w szpitalu?

No właśnie, nie wspominając już o katanie np. Myślę że nie ma co snuć teorii o gangsterach bo to jakaś farsa się robi. Miało być po prostu że była jakaś konkretna rozpierduch i to przed chwila co daje do zrozumienia kręcące się kółko. Motyw zaczerpnięty z Jacob's Ladder swoją drogą tylko że tam był rowerek.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-02, 13:12   

Shiroi Ookami napisał/a:
Claudia? Vincent? Inni kultyści? Może ludzie, których nie widać, a którzy w SH istnieją?
SH to nie tylko miasto potworów, które trzeba zabijać.


Kultyści nigdy nie zabijali ludzi osobiście z wyjątkiem Claudii ale ona wzięła Vincenta z zaskoczenia,nie poradziła by sobie z kimś kto ma broń.
Nie wiadomo dokładnie czy te potwory to potwory czy zwykli ludzie ale to na pewno oni atakują ludzi a nie kultyści.

MZet napisał/a:
Bersek napisał/a:
No bo jak można wytłumaczyć obecność submachine guna w szpitalu?

No właśnie, nie wspominając już o katanie


Akurat obecność katany w Office Building nie jest czymś dziwnym.
Są w niej galerie różnych eksponatów więc nic dziwnego że w jednym z pomieszczeń jest katana.
_________________

 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 13:22   

Zaratul napisał/a:
MZet napisał/a:
Bersek napisał/a:
No bo jak można wytłumaczyć obecność submachine guna w szpitalu?

No właśnie, nie wspominając już o katanie


Akurat obecność katany w Office Building nie jest czymś dziwnym.
Są w niej galerie różnych eksponatów więc nic dziwnego że w jednym z pomieszczeń jest katana.

To skoro tak to co powiesz na light saber? :P
Nieważne, wiadomo że chodzi mi o to że to nie jest normalne że taka broń się w danym miejscu znalazła więc nie ma co dorabiać takich fantazyjnych teorii rodem z Gears of War ;)
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-11-02, 13:23   

Cytat:
Kultyści nigdy nie zabijali ludzi osobiście z wyjątkiem Claudii

...i koleżki, który zabił Harry'ego.

Jeśli korytarz z smg i wóżkiem inwalidzkim bezpośrednio wiąże się z tym, co dzieje się w szpitalu w czasie gry, to ja zastanowiłbym się nad wytatuowanym trupem, który świezo co zszedł z tego świata na terenie szpitala.

Skoro miał polaroida, to czemu miałby nie mieć smg?
_________________
so tell me the truth
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-11-08, 02:39   

Ten post wyżej był pisany na poważnie, bo nie zwykłem żartować w działach poświęconych serii.
Ale faktycznie, powinienem chyba dać 2x większą czcionkę przy nazwie "polaroid" i wrzucić linka do wikipedii od razu.
_________________
so tell me the truth
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-08, 02:58   

Karolpiotr napisał/a:
Ten post wyżej był pisany na poważnie, bo nie zwykłem żartować w działach poświęconych serii.
Ale faktycznie, powinienem chyba dać 2x większą czcionkę przy nazwie "polaroid" i wrzucić linka do wikipedii od razu.


Zauważyliśmy to tylko jakoś tak wyszło że nikt nie odpisał. :)
Oczywiście że jest duża szansa że ten SMG nie zmaterializował się tam przez miasto tylko po prostu został wniesiony na teren szpitala.
Ta osoba na łóżku szpitalnym to może być ten facet co został zabity w basemencie szpitala.
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-11-08, 11:05   

Zaratul napisał/a:
Ta osoba na łóżku szpitalnym to może być ten facet co został zabity w basemencie szpitala.

Masz na myśli Stanley'a ?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Bishop 
Cockroach
Tylko rysuje :P



Wiek: 33
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 42
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-11-08, 19:44   

Chyba chodzi o faceta z tatuażami...
Tylko że ten ginie w pokoju, przez poderżnięcie "sobie" gardła.

Miałem pewną teorie, ale przez wzgląd na mój bieda angielski wolałem z tym nie wyskakiwać xD
Powiedzcie tumanowi:

Cytat:
Found in poor mental state on hospital grounds


Słówko "grounds" odnosi się do terenu szpitala w ogóle, czy może do jakiś konkretnych... niższych partii ? :lol-sweat:
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-08, 19:52   

Bishop napisał/a:
Miałem pewną teorie, ale przez wzgląd na mój bieda angielski wolałem z tym nie wyskakiwać xD
Powiedzcie tumanowi:

Cytat:
Found in poor mental state on hospital grounds


Słówko "grounds" odnosi się do terenu szpitala w ogóle, czy może do jakiś konkretnych... niższych partii ? :lol-sweat:

Ja z moim średnim angielskim powiedziałbym, że do terenu szpitala ;)
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group