Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Głębiej into
Autor Wiadomość
ananta 
Cockroach
ways of redemption



Wiek: 38
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-03, 08:56   Głębiej into

Witam wszystkich po długim czasie :-> Timecage z tej strony (nie wiem co tu się działo nie chce mi się odzyskiwać konta nie używam gg whatever :? ).

Widzę, że mój dawny temat obrósł w długą (choć nie zawsze merytoryczną :razz: ) dyskusję.
Chciałbym teraz zaproponować zajęcie się kolejnymi kwestiami. Proszę jednak o solidność i schludność dyskusji.

W związku z tym proponuję, że ja wypiszę kwestie w punktach i każdy kolejny post też będzie zawierał dokładnie wszystkie te punkty (jeżeli ktoś na któryś się wypowiadać chcieć nie będzie to zostawi pusty). Myślę, że to uporządkuje dyskusję i pozwoli skupić się na temacie :grin2:

1. W SH2 napotykamy więcej niż dwie (tak jak w SH1) rzeczywistości. Oto one:
a. "zwykłe" silent hill - mgiełka i potworki
b. alternatywny szpital - możliwe że równoznaczny z "nocą"
c. "noc" w silent hill - możliwe, że równoznaczna z odmienionym szpitalem (jednak poza szpitalem zmienia się wyraźnie parę innych rzeczy)
d. więzienie - zaczyna się od dziury w society
e. labirynt
f. spalony hotel
g. alternatywny hotel - TO TU dopiero występuje znane z SH1 "diabelskie" alternate

2. duże znaczenie wydają się mieć wszelkie wzmianki historyczne - szczególnie te o jeziorze. nie napotkałem jednak do tej pory satysfakcjonującego wyjaśnienia kwestii chociażby zatonięcia łodzi na Toluca (a zauważmy, że Toluca nabiera dodatkowych znaczeń przez wzmianki o Abyss i obecność wysepki z pewnym ciekawym budynkiem sakralnym).

3. czy jest ktoś w stanie wyczerpująco wyjaśnić kwestie więzienia? chodzi mi przede wszystkim o pewną celę wyrażającą wyraźne zainteresowanie okultyzmem oraz wiekopomne obrazy namalowane przez niewiadomo kogo i niewiadomo poco.

4. spróbujmy przyjąć (wiem że radykalne) założenie, że twórcy robiąc SH2 mieli już w głowie przynajmniej zamysł SH4. jak przy takim założeniu moglibyśmy interpretować wzmianki o Walterze pojawiające się na drodze Jamesa?

Zapraszam do dyskusji - mam nadzieję, że razem odkryjemy jeszcze wiele :->
_________________
the one bold enough to look into the abyss
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 15:35   

Na wstępie - nie wiem czy widziałeś -
http://www.psxzone.opalne...topic.php?t=423
Karolpiotr prosi o pytania dotyczące wszystkich części SH, które po jakimś czasie opracuje. Sam zadałem pytanie właśnie o wymiary o które pytasz w pierwszym punkcie.

Ad.1
ananta napisał/a:
W SH2 napotykamy więcej niż dwie (tak jak w SH1)

W SH1 o ile pamiętam są 3 rodzaje otaczającego nas świata - ze śniegiem, w ciemnościach, w ciemnosciach z kratami.
W SH2 nie rozdrabniałbym tego do pomieszczeń(te w Sh1 oraz dalszych raczej miały dwie wersje podstawowoa i alternatywną). Sam sądzę, że w Sh2 rzeczywistości są tylko dwie. Mógłbyś podać przykład tej trzeciej z hotelu(chodzi o kraty ala Sh1?)? Chodzi np. o pomieszczenie z ostatnim bossem?
Ps. Zauważ, że Silent Hill 5 podonie jak film ogranicza się do jednego "Alternatywnego świata".
Ad. 2
Wzmianka o Little Baroness z Sh2 ma zastosowanie dla osobnej gry. Jest to Silent Hill:The Arcade.
http://www.psxzone.opalne...hill/index8.htm
Chociaz może faktycznie byłobylepiej, żeby ten wątek zostawili niedopowiedziany.
Ad.4
Ciężkie założenie zważywszy na to, że scenariusz tej gry raczej był przebudowywany po to by gra mogła nosić nazwę SH4.
A co do jego treści - przy okazji Sh2 mogli mysleć, ze to fajny motyw i szansa na ewentualny spin off(tak jak ww. statek wypoczynkowy). Uczynili z tego motyw przewodni - potrafilibyśmy odpowiedzieć na pytanie gdybyśmy wiedzieli jak wyglądał scenariusz gry, którą dzisiaj znamy jako SH4. Mozemy tylko domyślać się założeń - maniakalny zabójca, Wish House, Water Prison.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-04-03, 15:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ananta 
Cockroach
ways of redemption



Wiek: 38
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-03, 22:14   

Ad.1 Jestem absolutnie i zdecydowanie pewien, że hotel do którego wchodzimy, hotel spalony i hotel po scenie z płonącymi schodami to trzy różne rzeczywistości, z których ta ostatnia jest w jakiś sposób tożsama z kratami z SH1.

Ad.2 Nie znam SHArcade myślę jednak, że wzmianki historyczne (których w SH2 jest wiele) mają jakieś znaczenie dla części gry w której się pojawiają. Nurtują mnie pytania: kto spalił hotel i dlaczego, kto i dlaczego narysował obrazy w więzieniu, jakie znaczenie mają wzmianki o zarazach i jeziorze (zauważmy, że wspomniane w grze Abyss można rozumieć dwojako).

Ad.3 Jak już wspomniałem wyżej - o co dokładnie chodzi z więzieniem?

Ad.4 Wiem, że moje założenie było bardzo radykalne. Proszę więc może o informacje: jakie powiązania ma SH4 z SH2?
_________________
the one bold enough to look into the abyss
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 23:09   

Ad.1 Ale napisz moze czemu tak myślisz :razz: . Chciałbym wiedzieć czemu jesteś absolutnie pewien.
Ad.2
Cytat:
wzmianki historyczne

Dla mnie są tylko tłem, które można rozwinąć w nastepnych częściach, ewentualnie wyjaśniają rodowód jakiegoś zwyczaju, przedmiotu.
Cytat:
kto spalił hotel

Niedawno KP mnie oświecił:
Pożar spowodował niesprawny grzejnik o imieniu Johnny. Na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi, chyba nawet nigdy o tym nie myślałem ;].
Ad.4 Postać Waltera, to że Frank może byc ojcem Jamesa i wzmiankę o kilku przedmiotach, które pojawiaja się w obu częściach.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-04-03, 23:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ananta 
Cockroach
ways of redemption



Wiek: 38
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-03, 23:25   

Ad.1 Uważam tak dlatego, iż hotel do którego wchodzimy najwyraźniej spalony nie jest. To raz. Gdy zmienia się rzeczywistość widzimy spalony hotel pełen do tego wody (być może tuż po zgaszeniu pożaru?). To jest druga rzeczywistość. Trzecia zaczyna się po scenie z płonącymi schodami - zauważmy że w tym momencie jedynym wątkiem niezakończonym jest James i jego kara. Nie jestem teraz w stanie sobie dokładnie przypomnieć, czy miejsca z trzeciej rzeczywistości widzieliśmy wcześniej w drugiej (po pożarze) wyraźnie jednak widać odmianę - metalowe ściany, krew, brud. Zewnętrze też się zmienia. Jakoś nie wydaje mi się, by spalony hotel miał taką "metalową dobuduwkę".

Ad.2 Czyli wszystko poza wątkami teraźniejszymi jest tylko po to, by móc to kontynuować w dalszych cześciach? Ekhm ekhmbzdura.

Ad.4 Można szerzej? Nawet bardzo szeroko?
_________________
the one bold enough to look into the abyss
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-04-03, 23:26   

W Silent Hill 2 są dwie rzeczywistości (patrząc z perspektywy Jamesa oczywiście) i następujądwie zmiany: w szpitalu oraz w hotelu. Są to dwa miejsca, w których przebywała Mary.

Wzmianki o Walterze w Silent Hill 2 odnoszą się do Silent Hill 4:
- zasypany grób na drugim cmentarzu mówi, że jeden Walter rónwież czuł się winny, a artykuł w gazecie mówi, jak to się dla niego skończyło;
- Czerwony Diabeł, o którym mówi Walter to Czerwony Bóg i/lub Valtiel (tutaj zdania są podzielone, długo by to wyjaśniać, ja w tej chwili nie czuję się na siłach i od jakiegoś czasu nie jestem pewien swojej pierwotnej interpretacji, która leży gdzieś na forum SHTV o ile pamiętam);

Z obrazów, z tego, co pamiętam:
White & Crimson Banquet for Gods - por. Jimmy Stone (Silent Hill 4), sekta Valtiela;
Burning Man - wiadomo;
436 People at recital - por. Crimson Ceremony ("Twenty score men")
_________________
so tell me the truth
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 23:31   

Ad.1
Okej - to ma sens.
Ad.2
Backgroundowe opowiastki budują klimat i same w sobie są niezłe. No, mozemy sobie dorabiać ideologie typu, że Mary zachorowała na SilentHillówkę(tą chorobę, która wywolała pradawną epidemię), bądź to, że kluczem do wszystkiego jest jezioro, ale po co?
Ad.4 Jeśli chodzi o przedmioty - tutaj o tym poczytasz:
http://www.psxzone.opalne...topic.php?t=110
EDIT: O, KP napisał szerzej.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-04-03, 23:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group