Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż Silent Hill
Autor Wiadomość
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-03-24, 13:13   Sprzedaż Silent Hill

NPD w jednym z ostatnich raportów ujawniło m.in. sprzedaż poszczególnych części Silent Hill aż do stycznia 2009. Wyniki są... ciekawe.

Silent Hill 5 - 73k (360), 84k (PS3)
Silent Hill Origins: 80k (PS2), 154k (PSP)

PS2:
Silent Hill 2 - 512k
Silent Hill 3 - 279k
Silent Hill 4 - 209k

Patrząc na wyniki sprzedaży nie dziwię się, że Konami zlewa obecnie tą serię, bowiem od czasów SH2 sprzedaż gry idzie notorycznie w dół. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, że SH2, SH3 i SH4 był również w wersji na PC, zaś SH2 i SH4 na Xboxa (niestety, nie ma wyników sprzedaży tych gier na te platformy). Jednak to PS2 był główną platformą, na którą ta seria się sprzedawała, więc nie spodziewam się, by łączna sprzedaż była dużo większa.

Jest to jednak wynik o tyle dołujący, gdyż, dla porównania, RECVX na PS2 sprzedało się w ilości 1400k, RE Outbreak (czyli niezbyt popularna gra) 1450k, zaś RE Zero na Gacka 1250k. Czyli każda z tych gier sprzedała się co najmniej dwa razy lepiej niż SH2, a nawet do 5 razy lepiej niż SH3 i SH4 :/ .

Zaskakuje mnie jednak sprzedaż SH:H - fakt, dotyczy to tylko wersji amerykańskiej i japońskiej (europejska na tamten czas jeszcze nie wyszła), ale i tak szokuje, że w sumie wersja na PS3 i X0 sprzedała się w podobnej ilości, co SH:0rigins na PSP. :/ Zaś sprzedaż z osobna na PS3 czy X0 jest zbliżona do sprzedaży SH:0 na PS2 - czyli konwersji zrobionej z handhelda, wydanej niecały rok po premierze na PSP.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-03-24, 15:31   

Od zawsze wiadomo, że większość graczy nie lubi używać mózgu podczas gry, imo dlatego tak słabe wyniki.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-03-24, 15:37   

Jakby nie patrzeć gry z serii Silent Hill zawsze były dużo trudniejsze do zrozumienia niż inne gry i były zdecydowanie nie casualowe.
Nic dziwnego że nie sprzedały się w tak wielkiej ilości egzemplarzy jak na przykład Resident Evil który jest bardziej "przyjazny" graczowi.
Silent Hill Homecoming się sprzedał lepiej bo miał lepszy gameplay niż poprzednie części,ortodoksyjni fani nie zwrócą na gameplay uwagi ale nowi gracze już tak.
_________________

 
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-03-26, 08:19   

Silent Hill Homecoming sprzedaje się dobrze bo twórcy poszli z biegiem czasu i urozmaicili rozgrywkę. Zagadki nie są już takie trudne a gra dynamiczniejsza. Myślę też, że gra nadal będzie się dobrze sprzedawać i pobije poprzednie odsłony serii. Nie mówię tu,że jest to najlepsza z części ale po prostu nowi gracze będą woleli kupić HC niż The Room czy trójkę. :lol:
_________________
Gry
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-26, 20:03   

Zaratul napisał/a:
Silent Hill Homecoming się sprzedał lepiej

320.000( wyniki do lutego) na obie konsole to jak na dzisiejsze czasy dość żenujący wynik marki, która miała znaną nazwę i nie potrzebowała reklamy.
Mr.Zombie napisał/a:
PS2:
Silent Hill 2 - 512k
Ja myślę, że jednak X i PC w przypadku tej części nieco podbiły ten licznik.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-03-26, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jerichoo 
Cockroach


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 2009-05-22, 17:40   

Devil napisał/a:
Nie mówię tu,że jest to najlepsza z części ale po prostu nowi gracze będą woleli kupić HC niż The Room czy trójkę. :lol:




Chyba jednak zamiast HC woleli by kupić RE5 więc i tak niewypał według mnie
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-22, 22:05   

Do nazwy tematu można by dopisać "w USA" gdyż NPD, które przytacza Mr. Zombie zajmuje się wynikami w Stanach.
Przy okazji, strona VGchartz podaje, że Homecoming w Europie sprzedał się w zaledwie 140.000 egzemplarzy na obie konsole. Cieszy, że gracze nie dają się nabijać w butelkę.
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-23, 14:45   

Przykre ale prawdziwe .... Ale może te wyniki pokazują kto tu lubi prawdziwe Horrory a nie Bajki dla dzieci :-) No i Silent Hill zawsze dla mnie było ambitniejsze niż Resident .... Nawet najgorszy z Silentów i tak dla mnie lepszy jest niż Najlepsza Rezydencja Zła :-) I jeszcze jedno , te K przy liczbach to co to jest ? :-)
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-05-23, 15:03   

..
 
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-23, 15:23   

A tak z ciekawości spytam jeszcze wiecie ile debiut się sprzedał na Psx-PsOne? :-)
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
dicker25 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-06-27, 11:18   

Jeśli chodzi o ścisłość to Silent Hill 2 sprzedał się na konsole ps2 na całym świecie w liczbie 1 miliona egzemplarzy. Natomiast Silent Hill 1 sprzedał się w liczbie 300tyś. ale dane mam tylko z Japonii. Natomiast w tej chwili Silent Hill: Homecoming ma na koncie 400tys. sprzedanych egzemplarzy nie licząc sprzedaży w Japonii ponieważ gra będzie miała swoja premierę w październiku.
 
 
dicker25 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-09-02, 15:18   

A ja mam takie pytanie czemu ta gra nie miała jeszcze swojej premiery w Japonii?
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-09-02, 15:29   

dicker25 napisał/a:
A ja mam takie pytanie czemu ta gra nie miała jeszcze swojej premiery w Japonii?


http://www.silenthillmemo...versions_en.htm
Faktycznie, dość długo zwlekają. Założę się, że Konami zwyczajnie się wstydzi :P
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-09-09, 12:54   

Ponieważ jedyny temat z newsami o Homecoming został zamknięty, a nie warto dla tego jednego newsa zakładać nowego tematu:
Homecoming nie ukazał się jeszcze w Japonii i jak podaje Weekly Famitsu z 10.09.2009 już się nie ukaże. :lol:

Źródło: NeoGAF.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-09-09, 19:01   

Konami pewnie boi się reakcji fanów serii, którzy mieszkają w Japonii i mogą z łatwością ich zlinczować xD
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-09, 23:28   

Pewnie dlatego, że była taka dobra. Odkąd reszta świata odkryła, że gra się tam w gry w których trzeba gwałcić, KONAMI nie chciało dokładać swojej cegiełki do już zdeprawowanej rzeszy japońskiej braci graczy. Tak trzymać.
Inna teoria głosi, że po przedstawieniu tej gry niektóre szychy z firmy musiałyby popełnić seppuku. Dlatego udają, że tej gry nie ma. Z tego powodu też, nie dali cyferki w nazwie tylko podtytuł. Przeciętny Azjata słysząc Homecoming myśli pewnie o limitowanej edycji herbatników.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-09-09, 23:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-09-10, 00:01   

Wie ktoś może, jak w ogóle wygląda sprzedaż/popularność tej serii w Japonii?

EDIT: dobra, google po części odpowiedziało. Wg tego postu (LINK) SH3 w pierwszych 3 dniach sprzedało się już 50k sztuk. Zaś SH4 w pierwszym tygodniu po premierze był na szczycie list sprzedaży (jednak z wynikiem 41k sztuk), zaś już w następnym tygodniu trafił na 9 miejsce (niestety, nie podano z jaką sprzedażą). Źródło: Link1, Link2.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2009-09-10, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dicker25 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-09-10, 07:45   

Szkoda że ta seria nawet w Japonii ma taka słabą sprzedaż. Jedynie pierwsze 2 części były tam lubiane i dobrze się sprzedały. Bo taki Resident Evil 5 miał na starcie 300k sprzedanych egzemplarzy. wiadomo że to inna liga Resident to mimo wszystko już gra bardziej zręcznościowa niż horror, ale może SH: homecoming nie miałby takiej złej sprzedaży.
 
 
Arch Enemy 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Twin Peaks
Wysłany: 2009-09-13, 13:36   

Alex napisał/a:
dicker25 napisał/a:
A ja mam takie pytanie czemu ta gra nie miała jeszcze swojej premiery w Japonii?


http://www.silenthillmemo...versions_en.htm
Faktycznie, dość długo zwlekają. Założę się, że Konami zwyczajnie się wstydzi :P



Konami nie ma czego się wstydzić, bo "Homecoming" robiło inne studio w dodatku amerykańskie - Double Helix, a co do Konami, to jeszcze przed premierą gry, oficjalnie powiedzieli, że oni nie mają z tą częścią nic wspólnego.
_________________
"....Self Destruct Sequence..." \m/
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-09-13, 13:47   

No, ale to chyba Konami ma prawa do Silent Hill i to oni zlecają robienie kolejnych części. Mają się czego wstydzić. Wyboru, którego dokonali.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-13, 23:40   

Arch Enemy napisał/a:
Alex napisał/a:
dicker25 napisał/a:
A ja mam takie pytanie czemu ta gra nie miała jeszcze swojej premiery w Japonii?


http://www.silenthillmemo...versions_en.htm
Faktycznie, dość długo zwlekają. Założę się, że Konami zwyczajnie się wstydzi :P



Konami nie ma czego się wstydzić, bo "Homecoming" robiło inne studio w dodatku amerykańskie - Double Helix, a co do Konami, to jeszcze przed premierą gry, oficjalnie powiedzieli, że oni nie mają z tą częścią nic wspólnego.

Gdzie tak powiedzieli? Przecież oni nigdy nie sprzedali nikomu praw do tej gry. Przecież dalej przy odpaleniu gry widzisz logo KONAMI, nie? To, że są wydawcą takiego chłamu chluby im nie przynosi.

PS>Za to Akira Yamaoka powiedział jakiś czas temu, że nie ma żadnych planów wiążących serię z Wii, i co?
 
 
dicker25 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-12-27, 12:58   

Według najnowszych danych gra sprzedała się na konsole i PC w ilości 600,000 tys. egzemplarzy. Więc nie jest tak źle, ale powodów do radości też nie ma. Zresztą jak ktoś kiedyś napisał to nie jest taka komercyjna produkcja jak chociażby Resident Evil. Oczywiście ma swoich fanów, ale jest to bardziej niszowa gra.
 
 
Statek 
Cockroach


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 63
Wysłany: 2010-01-02, 11:44   

Mnie się wydaje,że poprostu ta gra jest dla ludzi dojrzałych myślących.A nie oszukujmy się 70% graczy to tacy ,którzy wolą tak jak np w Call Of Duty iść przed siebie i niszczyć wszystko na swojej drodze niż myśleć.Silent Hill to gra dla ludzi myślących o mocnych nerwach.Ja też np kumplowi pożyczyłem SH3 i mu się nie spodobał ,bo jak sam powiedział nie lubi zbierać przedmiotów ani nadmiernie myśleć.Myślę,że z tego wynika taka a nie inna sprzedaż SH.Jednym słowem to gra nie jest dla każdego i nie każdy ją zrozumie, a zdecydowanie łatwiej jest takiemu Call Of Duty pozyskać nowych fanów a jeżeli SH ,bo to 2 różne gry z zupełnie innych światów.Notabene 2 bardzo dobre:)
Ostatnio zmieniony przez Statek 2010-01-02, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-02-14, 16:46   

Ciekawe jak się sprzeda najnowsze dziecko Silent Hill. Liczę na dużą sprzedaż gdyż dość dużo innowacji nastąpiło a i serwisy o grach oceniają grę bardzo dobrze.
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-15, 00:06   

Wyniki z Ameryk na razie, bo w Japonii i Europie nie ma.
Wii: około 130.000
PSP: około 30.000
Ps2: około 70.000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group