Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:07
Wiedźmin
Autor Wiadomość
SlaughterKing
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-21, 08:49   Wiedźmin

Na martwych Bogów!!! Miną już rok od premiery, a nie widzę tutaj tematu dotyczącego tej wspaniałej Polskiej gry, dam wam szansę naprawy tego niewybaczalnego błędu, piszcie tutaj, co myślicie o tej grze...
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-01-21, 09:25   

Kupiłem edycję kolekcjonerską jak była premiera gry i wstyd się przyznać ale jeszcze tej gry nie skończyłem. :oops:
Po prostu albo nie miałem ochoty albo naszła mnie ochota na granie w coś innego.
Co nie zmienia faktu że gra jest na światowym poziomie i naprawdę mi się podoba. :)
Doszedłem do połowy pierwszego aktu i muszę kiedyś tę grę skończyć bo jest naprawdę świetna.
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-21, 11:36   

Ehh, ja również mam edycję kolekcjonerską, już od ok pół roku, ale nie mam na czym w nią zagrać <_< . Mój laptop po prostu nie ogarnia tej gry, a w pobliżu nie ma za bardzo komputera, którego mogła bym użyć, więc tak sobie czeka na półce. Cholernie mi jest przykro z tego powodu, bo saga Wiedźmińska to zdecydowanie mój numer jeden jeśli chodzi o literaturę fantasy (a podejrzewam, że i nawet biorąc pod uwagę ogół literatury), a ja nie mam możliwości, żeby zagrać w grę, na którą czekałam tyle czasu i która na dodatek ma tak dobrą opinię.. Widziałam jedynie filmik z księżniczką i naprawdę zaparło mi dech, podjarałam się niesamowicie, a tu taka lipa <_< .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-01-21, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-01-21, 13:54   

Bardzo dobry tytuł, ale niestety przez brak czasu i pewne problemy przerwałem zabawę w połowie trzeciego aktu. Niemniej jednak śmiem twierdzić, iż jest to jedna z lepszych polskich produkcji, o ile nie najlepsza.
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-21, 18:06   

Suavek napisał/a:
jest to jedna z lepszych polskich produkcji, o ile nie najlepsza.


Ba...Jest to jedna z najleprzych gier na świecie, przeszedłem ją już 8 razy i wciąrz nie mam dosyc, żaden Gothic, NeverWinter czy Oblivion mnie tak nie wciągną.
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-21, 20:28   

Abaddon napisał/a:
Jest to jedna z najleprzych gier na świecie, przeszedłem ją już 8 razy


Podłączam się do wypowiedzi kolegi. Sama przechodzę ją już któryś raz (już nie wiem dokładnie który) z rzędu. Od ponad roku :grin:

Miho napisał/a:
Mój laptop po prostu nie ogarnia tej gry


Znam to, sama musiałam specjalnie kompa przerabiać. Mam nadzieję, że kolejna część nie będzie wymagała jeszcze lepszego sprzętu :-]
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-01-21, 23:11   

Teufel.86 napisał/a:
Znam to, sama musiałam specjalnie kompa przerabiać. Mam nadzieję, że kolejna część nie będzie wymagała jeszcze lepszego sprzętu :-]


Teufel,zanim Cd projekt red zrobi kolejną część to twoje wnuki już będą miały lepszy sprzęt potrzebny do uruchomienia gry. :D
_________________

 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-21, 23:40   

Zaratul napisał/a:
Teufel,zanim Cd projekt red zrobi kolejną część to twoje wnuki już będą miały lepszy sprzęt potrzebny do uruchomienia gry.


LOL :grin: Ale gdzieś w jakiejś gazecie pisało, że kolejna część powstaje. Nie wczytywałam się w szczegóły, ale o oczy mi się obiło.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-01-22, 00:26   

Chodziło zapewne o wersję na konsole.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-22, 11:33   

Suavek napisał/a:
Chodziło zapewne o wersję na konsole.

A będzie takowa O.o ? Na jaką konsolę?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2009-01-22, 11:42   

Jeśli powstanie to na X360 i PS3.
Gadają już o tym ok początku zeszłego roku, ale ciągle żadnych szczegółów, więc to ciągle nic pewnego.
A sama gra to jeden z lepszych cRPG w jakie grałem. M.in dla niej kupiłem nowego kompa. Pisałem to już wielokrotnie, ale powtórzę. Klimat, postacie, dialogi niczym wyjęte z prozy ASa ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2009-01-22, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-22, 12:16   

Suavek napisał/a:
Chodziło zapewne o wersję na konsole.


A tego to nie wiem, ale to chyba była gazeta komputerowa. Ale w sumie biorąc pod uwagę zakończenie Wiedźmina, to następna część chyba powstanie.
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2009-01-22, 15:27   

Jak dla mnie wszystkie wątki zostały ładnie domknięte, tylko samo outro zwiastuje jakąś zupełnie nową przygodę. Myślę, że twórcy po prostu zrobili sobie furtkę do ewentualnej kontynuacji, a biorąc pod uwagę jak gra się sprzedała w Polsce i Rosji jest to wysoce prawdopodobne.
Chociaż dzięki edytorowi dołączonemu do edycji rozszerzonej, gracze sami mogą sobie stworzyć namiastkę kontynuacji. Mi osobiście marzy się dodatek, którego akcja rozgrywałaby się podczas wydarzeń z Sagi. ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-22, 16:54   

PiK napisał/a:
Mi osobiście marzy się dodatek, którego akcja rozgrywałaby się podczas wydarzeń z Sagi. ;]


O to to to to :grin: Zgadzam się w 100% :-] Gra mogłaby się toczyć przez wszystkie 5 tomów. Im dłuższa tym lepsza. Ale żeby zakończenia były różne.
Ale liczę, że powstanie kolejna część, o czym kolwiek by nie była ^_^
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-22, 19:21   

Pik napisał/a:
Mi osobiście marzy się dodatek, którego akcja rozgrywałaby się podczas wydarzeń z Sagi. ;]


No cóż, dodatkowy scenariusz "Cena neutralności" nawiązuje do opowiadania "Mniejsze zło", poza tym, wydaje mi się, że przygody "przepisane" z książki były by zbyt liniowe.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2009-01-23, 00:01   

Abaddon napisał/a:
No cóż, dodatkowy scenariusz "Cena neutralności" nawiązuje do opowiadania "Mniejsze zło"


Wiesz na tej samej zasadzie ogromna część fabuły gry nawiązuje do opowiadania "Wiedźmin". Z tą liniowością, pewnie masz rację, ale zawsze możnaby było wprowadzić jakieś alternatywne rozwiązania sprawiające, że pewne wydarzenia mogłyby potoczyć się nieco inaczej niż w książce. Ciekawie by było.
Swoją drogą zastanawiam się czemu w grze nie pada ani razu imię Yennefer.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-23, 08:43   

PiK napisał/a:
Swoją drogą zastanawiam się czemu w grze nie pada ani razu imię Yennefer.


Może nikt nie chce przypominać wiedźminowi, że kogoś kochał i ten ktoś nie żyje. Raz tylko karczmarz wspomina o wydarzeniu, ale faktycznie imienia czarodziejki nie podaje. Zresztą, mnie bardziej zastanawiało czemu w grze nie ma ani słowa o Ciri. No z wyjątkiem tego jednego opowiadania. Byłam przekonana, że w trakcie gry wiedźmin odnajdzie Ciri. No ale niestety ^_^
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-23, 10:05   

SPOILER ALLERT!!!

Może nie chcą rozdrapywac starych ran, poza tym, imie Yenn i tak nic by mu pewnie nie powiedziało, w końcu Geralt stracił pamięc i można powiedziec, zaczą wszystko od nowa

Teufel.86 napisał/a:
Zresztą, mnie bardziej zastanawiało czemu w grze nie ma ani słowa o Ciri. No z wyjątkiem tego jednego opowiadania. Byłam przekonana, że w trakcie gry wiedźmin odnajdzie Ciri. No ale niestety


Ciri odeszła ze świata Wiedźmina, więc nie ma raczej co liczyc na jej wielki powtót
Ostatnio zmieniony przez Abaddon 2009-01-24, 10:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-01-23, 15:09   

Ja bym prosił o odpowiednie oznaczanie spoilerów z książki. Nie każdy kto grał w Wiedźmina wie co wydarzyło się w oryginale. Kto umarł i dlaczego wolałbym się dowiedzieć sam, mimo wszystko.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-23, 16:15   

PiK napisał/a:
Jeśli powstanie to na X360 i PS3.
Gadają już o tym ok początku zeszłego roku, ale ciągle żadnych szczegółów, więc to ciągle nic pewnego.

Xbox 360 i PS3. Nawet w PSX Extreme miesiac temu był artykuł oraz screeny. Gra zostaje zupełnie przemodelowana oraz dostaje nowy podtytuł. Przeniesienie grafiki, jesli dobrze pamiętam powierzono jakimś francuzom kojarzonym z crapami.
Obszerny wywiad(który ukazał się wczoraj) i trailer nt. tej części z lead designerem Adamem Badowskim z CPR:
http://xbox360.ign.com/articles/947/947406p1.html
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-01-23, 16:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-23, 17:45   

Adam Badowski - Lead Projektu

Jakub Styliński o wersji konsolowej Wiedźmina - część 1

Jakub Styliński o wersji konsolowej Wiedźmina - część 2

Jak widac, w CDproject praca wre...
Ostatnio zmieniony przez Abaddon 2009-01-23, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-23, 20:58   

Weee! Jak za "x" czasu Wiedźmin się ukaże na ps3 to będę mogła zagrać :sugoi: .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-25, 19:16   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Jak widac, system walki zapowiada się całkiem nieźle, kolejny pretekst by sprawic sobie konsolkę :grin:
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-26, 14:27   

Taa, to będę chyba musiała zrobić napad na bank albo coś
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-02-01, 23:49   

Wiedźmin jest spoko- o dziwo, w miarę ok. działał na średnich detalach na moim lapku. Nie jest to geniusz pokroju Baldur's Gate, ale i tak przebija wszelkie Obliviony, Gothici i inne nowoczesne wynalazki bez duszy.

Minusem jest brak wyboru klasy (no w sumie logiczne, gramy wiedźminem), możemy jedynie wybierac na których stylach się koncentrujemy, lub postawic bardziej na znaki. Brak drużyny boli (choc również logiczne- Geralt to samotnik, tak jak w książce), liniowośc gry też jest minusem. Za mało mamy swobody niestety.
Co nie zmienia faktu, że czułem wręcz dumę po zakończeniu tak dobrego tytułu naszej narodowej prodkcji :]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group