Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Grafika
Autor Wiadomość
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-22, 17:11   

Co do tekstur 2000x2000 rzeczywiście ciekawe.

Tyle że jeżeli tekstura jest 2000x2000 a rozdzielczość w grze jest np: 1024 x 768 - to i tak tej teksturze niewiele pomaga to jej 2000x2000 bo całość jest wyświetlana w mniejszej rozdzielczości :puppyeyes:

W przypadku 1024x768 tekstury 1000x1000 i 2000x2000 spiszą się tak samo wg. mnie.

Jeżeli rozdzielczość tekstury wynosi sporo mniej niż ekranu, np: 512x512 przy 1024 x 768 (ta rozdziałka była popularna na PC w tych latach) - to wtedy podchodząc z bliska do ściany widać pikseloze.

(cały czas zakładam że tekstury w SH3 są dobrze dopasowane i nie trzeba było ich rozciągać)

Tak czy inaczej jak ciorałem z brachem Sh3 to daliśmy tym teksturą maksa w opcjach tak czy siak.
_________________

Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-10-22, 17:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-22, 17:32   











_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-22, 18:12   

Szkoda że brat to wywiózł bo bym pokazał swoje screeny jak na tamtych ustawieniach 3 chodziło.

Co do wyższości modeli w SH:H to wystarczy przyjrzeć się kiblowi :razz: 5 lat różnicy pozwala na więcej.
_________________

 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-22, 19:19   ...

5 lat napewno swoje robią. I jakościowo to też widać (chociaż niedoróbek i innych baboli pełno, ale o tym już mowa była).
Ale wydaje mi się, że zarówno Żelazko, jak i moja skromna osoba nie chcieliśmy tego podważyć (chodzi mi o jakość). Osobiście napisałem, że SH5 wypada na tle innych gier z tego roku miernie, co nie znaczy że jest gorsze od starszych SH.
Jest gorsze STYLISTYCZNIE, czyli moim zdaniem nie pasuje do artystycznego konceptu gry (jeśli chodzi o barwy, dokładność itp.) tak dobrze jak starsze części, co się przekłada na klimat.
Na mnie grafika z SH2, SH3 i SH4 wywarła o wiele większe wrażenie, właśnie z powodu jej stylu.

p.s : A koledze Lokiemu, który tych dwóch podgrup grafiki nie odróżnia i nie wie co napisał 5 min temu, dajmy już spokój :grin:
Ostatnio zmieniony przez Cyceron 2011-10-22, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-22, 21:19   

Cyceron napisał/a:
Jeśli chodzi o stylistykę grafiki - ogólny koncept, paletę barw, grę cieni, itp. to SH5 nie dorównuje SH4, a co dopiero SH2, czy SH3.

Pajacyku ty sam niczego nie odróżniasz i nie zauważyłeś, że stylistyka starej kasety VHS skończyła się razem z PS2. Więc SH H wygląda tak jak musiało wyglądać i tak samo też np. wyglądało Alone in the Dark z tego samego roku pod względem stylistyki graficznej jak i samej jej jakości na owe czasy.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-22, 23:47   ...

Loki, ja się naprawdę zaczynam martwić. Pajacyki to się kiedyś kupowało, żeby pomóc biednym dzieciom, ale jak koniecznie musisz z takim porozmawiać, to kupię ci takiego dobrowolnie.

Ja wiem, że jak ktoś tobie udowodni, że przeczysz samemu sobie i nie wiesz co piszesz, to jest się złym, ale odpuść sobie dla własnego dobra. Jeśli się rozmawia o stylistyce grafiki, to rozmawia się np. o palecie barw i jej wpływie na scenerię gry. Jeśli twórcy wiedzą jaką atmosferę chcą stworzyć, to wybierają odpowiednie do niej kolory (w świecie wirtualnym kolory nie są narzucone przez naturę) i jeśli są dobre, to wyglądają nawet lepiej w niższej rozdzielczości, niż jakieś gorzej dobrane w HD. Na tym polega różnica między jakością, a stylistyką grafiki. I nie będę odosobniony, jeśli powiem że stylistyka grafiki SH5 nie stworzyła wyśmienitego, typowego dla serii klimatu (bo muzyka, jak we wszystkich częsciach SH była wysokiego niveau).
A teza, o tym że stylistyka grafiki związana jest z czasem (-a nie z inwencją twórczą autorów) jest wysoce ... oryginalna, drogi Loki...
Ostatnio zmieniony przez Cyceron 2011-10-22, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-23, 09:52   

Wszystko sprowadza się do tego, że jesteś mało roztargniony i kto mógł przypuszczać że trzeba wszystko pisać i tłumaczyć jak małemu dziecku, żeby ono zrozumiało.

Jeśli na prawdę myślisz, że miałem na myśli porównanie jakiejkolwiek gry z siódmej generacji i z jakąkolwiek szóstej, a nie jednej linii gier to nie ma o czym mówić(pisać). Ponieważ jak już wspominałem w ten sposób można porównać np. strategie z grą akcji.
Gdzie tu byłaby jakaś logika... Nadrób końcowe strony książki od matematyki. Chociaż takich podstaw logiki uczy samo życie...

Ja jako zadanie domowe będę pamiętał żeby na przyszłość pisać wszystko dokładnie co do słowa, może wtedy uniknie się długich bezsensownych debat. Pozdro.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-23, 14:17   

" Prawdopodobnie nie istnieje gra siódmej generacji, która byłaby gorsza graficznie od gry szóstej generacji"

Tak napisałeś . TAK CZY NIE ??? Napisałeś "gra" a nie gra z serii SH . TAK CZY NIE ??? Podałem tobie drogi Loki ( tak btw, szkoda że dzięki swojej nieujarzmionej logice, ciągle nie rozumiesz aluzji) przykład przeciwny twojej tezie . TAK CZY NIE ??? A ty mówisz, że porównanie produkcji z różnych gatunków jest nie na miejscu ??? Jeśli się nie mylę, to nie chodzi tutaj o gameplay (czyli o coś co zawsze się różni w grach np. RPG i RTS) a grafikę. I jeśli przytoczę ją do tego co napisałeś (czyli do generacji) to mogę je porównać . TAK CZY NIE ???

Najpierw debatujesz nad przykładem MP2 i go cytujesz. TAK CZY NIE ? A chwilę później nagle mówisz, że jest nieznaczący. TAK CZY NIE ???

Używasz ironii która tylko podreśla to, co jest już wiadome/wyjaśnione. TAK CZY NIE ???

Wmawiasz mi, że teza jakoby SH5 prezentowało się gorzej niż SH2,SH3,SH4 jest błędna, nie odróżniając przy tym strony technicznej i stylistycznej. TAK CZY NIE ???

W dodatku przyjmujesz, że stylistyka gry jest zależna od czasu a, nie od innych faktorów. TAK CZY NIE ???

Mówisz, że mi trzeba wszystko słowo w słowo tłumaczyć, widząc że średnio moje posty są dłuższe od twoich. TAK CZY NIE ???



I ty, wielki Loki chcesz mi coś powiedzieć o LOGICE ??? :grin:
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-10-23, 15:38   

Cyceron napisał/a:
Jest gorsze STYLISTYCZNIE, czyli moim zdaniem nie pasuje do artystycznego konceptu gry (jeśli chodzi o barwy, dokładność itp.) tak dobrze jak starsze części, co się przekłada na klimat.
Sprecyzuj ten punkt, a unikniesz niepotrzebnych sprzeczek.
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-10-23, 15:44   

Stylistyka to wcielony koncept lokacji szeroko rozumiany - tak w skrócie.
_________________

 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-23, 17:26   

TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK NAPISAŁEM i w tym punkcie masz racje.
Jednak od kilku postów usiłuję ci uświadomić, że miałem głównie zamiar odnieść się do samych Silentów... po tym stwierdzeniu:
Cyceron napisał/a:
Jeśli chodzi o stylistykę grafiki - ogólny koncept, paletę barw, grę cieni, itp. to SH5 nie dorównuje SH4, a co dopiero SH2, czy SH3.

...i faktycznie nie potrzebnie z rozmachem zacytowałem resztę postu.

Można skończyć już tę szopkę.

(Ten ciąg TAK odnosi się do pierwszego pytania tej ankiety, reszta przeplata się z NIE, takie sprostowanie żeby znowu nie wynikło jakieś nieporozumienie)
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
Ostatnio zmieniony przez OldSnake 2011-10-23, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group