Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Grafika w SH1
Autor Wiadomość
Dewotka 
Bann'd

Dołączyła: 20 Wrz 2008
Posty: 27
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-10-06, 10:02   

Stuntman_Mike-L napisał/a:
tam gadacie, w chwili premiery grafika w SH także robiła wrażenie
Na PSX tak - ogólnie - nie bardzo wtedy był już DreamCast. Ale tak naprawdę to gra wciaż zachwyca gdyż ma niesamowity art design.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-06, 10:16   

Dewotka napisał/a:
Na PSX tak - ogólnie - nie bardzo wtedy był już DreamCast.


PC też był i oferował dużo więcej, a co to zmienia? Oceniam grafikę na PSX a nie na DC.
 
 
Dewotka 
Bann'd

Dołączyła: 20 Wrz 2008
Posty: 27
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-10-06, 14:52   

Przecież się z tobą zgodziłam - to co się burzysz? Zawsze musi być na Twoje?
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-06, 15:07   

Moim zdaniem grafika nie jest atrakcyjna, ale nie przeszkadza w grze, a to ważne no i najważniejsze że gra jest dobra, choć przydał by się taki remake z dobrą grafiką
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2008-10-06, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rick1939 
Cockroach


Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-10-15, 21:39   

mnie grafika nie przeszkadza, rzekłbym że na tamte czasy była przyzwoita, liczy się klimat i tylko klimat :grin:
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-10-16, 14:54   

Wendigo napisał/a:
choć przydał by się taki remake z dobrą grafiką

Oj, pewnie, że by się przydał... Tylko bez żadnych dodatków, po prostu odświeżona graficznie wersja pierwotnego SH1...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-10-18, 19:41   

IMO grafika w SH jest Epic. Do osób narzekających na grafikę: Czy wy wiecie jaką moc ma PSX? Te wszystkie butelki na półkach w szkole w 3D, otwarty teren w 3D coś pięknego jak na tamte czasy.IMO to najładniejsza gra na PSX'a
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-18, 19:45   

Ale teraz jest czas ps3 i grafika Silent Hill już nie zachwyca, a remake krzywdy nikomu by nie wyrządził
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-10-18, 20:00   

Ciebie może nie zachywca, ale Ja do dziś mam mokro widząc te półki zawalone butelkami i pierdołąmi i free-roam :) Ja nawet dziś zachwycam się grafiką niektórych gier z Amigi...

A Remake faktycznie by się przydał :) Ten VA i MC...
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-10-18, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-10-18, 21:58   

Jak dla mnie w SH1 grafa tworzy ten strach ... ciemność itp ... żadna inna część mnie tak nie przeraża jak 1 ... a właśnie przez grafike
_________________
Have you seen a little girl around here ?
 
 
kura205 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-10-19, 17:14   

Ja się tu z Plazi'm bezwarunkowo zgadzam!! Co mnie tam obchodzi że grafika jest cacy jak Fabuła do kitu, klimat do kitu, poziom trudności do kitu i tak naprawde wszystko teraz do kitu. Każda gra która teraz wychodzi na rynek juz nie zaskakuje. Nie budzi pełnego emocji oczekiwania na ukochany tytuł który znamy tylko z recenzji. Teraz są gameplay'e, trailery i wieczne narzekanie dlaczego ta gra taka słaba. A to wszystko przez graczy którzy nie doceniają gry po pomyśle a po tym w jakiej rozdzielczości można ją puścić.
Dla przykładu powiem ze o wiele lepiej mi sie gra w Final Fantasy V niż XII wole Doma 2 niz 3 I także Mortal Kombat 2 niż Armagedon. Chodzi o to ze kiedyś trzeba było mieć naprawde fajny pomysł na gre zeby osiągnąć sukces bo sprzęt i tak nie dawał za wielu możliwości.

(Sory za mały offt. ale mnie poniosło) :grin2:

Grafika SH 1 Jest jak najbardziej na swoim miejscu. Jest Mroczna, zaskakująca, pełna krwi i brutalności, a zarazem ciszy i wiecznego niepokoju.
Remake SH1 mógł by być klawy ale zniszczył by nasze stare miasteczko. A tego nikt raczej nie chce prawda :grin2:

Poza tym znalazłem recenzje o SH1 i chciał bym przedstawić tutaj mały fragment.

[gazeta Neo Plus, kwiecień 99]
"(...)Silent Hill jest grą wykonaną bardzo sprytnie. Grafiką udało się w ciekawy sposób zatuszować wszelkie niedoskonałości, Np. aby nie troszczyć sie o grafikę dalszego otoczenia wszystko jest spowite mgłą. A jak nie ma mgły, to ciemno, choć oko wykol. I tu i tam nie widać dalej niż na pięć metrów. Najzabawniejsze jest to, że zarówno mgła jak i ciemność doskonale podkreślają atmosferę, więc nie można się czepiać.. Zresztą oprawy wizualnej jest podobnie. Grafika jest dość ziarnista, ale te detale skrywa mrok. Kolory są szaro-bure, ale dobrze obrazują małe miasteczko ( oraz piekło na ziemi, w które co jakiś czas się zmienia). Tak się składa, że nie na nienagannym odwzorowaniu szczegółów SH się opiera. Ta gra polega na elementach takich jak zakrwawione nosze, porzucony wózek czy pomalowane w obłąkańcze wzory sprayem ściany. Na małych smaczkach.(...) [ Ocena ogólna gry 9/10]

Także widzicie jak Sh był wtedy komentowany. nikt na grafe nie narzekał. Bo po co skoro w wszystko jest w 3D jest dużo bardzo ładnych Filmików w CG i kamera choć wkurzające nie jest statyczna. Poza tym tak jak mówiłem.
Wtedy nie liczyła sie tylko grafa, za to teraz nie liczy sie nic innego.
_________________
Have you seen a little girl around here? Short, black hair. Seven years old. ^^
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-19, 19:01   

kura205 napisał/a:
Remake SH1 mógł by być klawy ale zniszczył by nasze stare miasteczko. A tego nikt raczej nie chce prawda

Mówimy o remake'u w którym pojawiłyby się tylko nowe tekstury, animacje postaci i stworów, mimika twarzy postaci itp., więc co miałoby sprawić że zniszczy klimat?(chyba plusem będzie większa szczegółowość, a jeśli projekt okazałby się schrzaniony, zawsze możemy wrócić do starego, dobrego Silent Hill)
kura205 napisał/a:
Wtedy nie liczyła sie tylko grafa, za to teraz nie liczy sie nic innego.

Z miejsca mogę Ci wymienić kilkanaście bardzo dobrych tytułów.
kura205 napisał/a:
[gazeta Neo Plus, kwiecień 99]

Za chwilę będziemy mieli rok 2009
 
 
 
Turysta 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Wysłany: 2008-10-19, 21:26   

Ja przechodziłem kolejne części w kolejności SH2, SH4, SH1, SH3 i grając w jedynkę zupełnie nie przeszkadzała mi jej grafika. Wciąż się bałem, musiałem sobie robić przerwy w grze żeby ochłonąć z emocji;) Zresztą uważam, że w grze gdzie gracz ma się bać ważniejszy jest dźwięk niż gafika. Polecam dla próby zagrać w którąś część chwilę bez dźwięku- kompletnie nie to. A jak się puści jakąś muzę w tle to już w ogóle śmiechu warte;p W ogóle to prawdziwym fanem Silenta poczułem się grając w pierwszą część. Nie dlatego że wywarła na mnie największe wrażenie bo tu króluje dwójka, ale dlatego że musiałem się nawysilać żeby pościągać jakieś emulatory, odpowiednie wersje gry które będą pod to pasować itd a nie byłem nigdy jakimś fucking rocket scientist:P jeśli chodzi o kombinowanie z różnymi programami. Dobrze że grafika jest taka niedzisiejsza bo pokazuje to że wciąż można się bać i że Silent się nie starzeje;)
 
 
 
Bodek 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-10-20, 19:20   

Ja powiem tak:

Na dzisiejsze czasy gdzie mamy nextgeny i HDMI grafika jest, nie oszukujmy się, beznadziejna. :\
Mi grafika w SH nie przeszkadza, dużo gram w stare gry więc już się nawet przyzwyczaiłem. Gdyby jednak powstał Remake SH to było by to cudo. Grafika w pierwszym SH ma swój klimat i aż trudno uwierzyć że gra z taką grafiką zdobywa po dziś dzień serca fanów na całym świecie i co najważniejsze nadal straszy. Niema co grafika jest brzydka ale fana to nie odstraszy od telewizora. :grin2: Mnie nie odstraszyła. ^_^
_________________

 
 
 
Jachu 
Cockroach


Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-10-20, 20:43   

Podzielam zdanie Bodka w 100%. Nikt mi nie wmówi że grafika w SH jest ładna, czy też że tworzy klimat. Ale zupełnie nie przeszkadza w grze. W ogóle rozmowa o grafice jest troche nie na miejscu, bo gra ma 9 lat więc trudno żeby była ładna. Jedyne nad czym moim zdaniem mozna dyskutować to właśnie czy ta grafa odstrasza czy nie przeszkadza. Gram teraz w SH 2 i mimo że gra tez nie jest nowa to grafika mnie zachwyca. Ale troche odbiegam od tematu ;)
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2008-10-21, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-10-20, 22:57   

Jachu napisał/a:
Nikt mi nie wmówi że grafika w SH jest ładna, czy też że tworzy klimat.


Nie wiem, czy wy oczekujecie, że po 10 latach grafika sama z siebie wyewoluuje i raptem stanie na poziomie najnowszym pozycji?
Przesadzacie - właśnie sobie odświeżam jedynkę i stwierdzam z czystym sumieniem - technicznie ta gra jest cudowna. Wspaniałe lokacje, efekty graficzne o jakich w tamtych czasach niektóre tytuły na PSX mogły jedynie pomarzyć. NIE MOŻNA oceniać grafiki takich gier przez pryzmat najnowszych tytułów, bo to czysta głupota.
SH był bdb technicznie w dniu premiery i dla mnie w dalszym ciągu tak pozostaje.
 
 
Jachu 
Cockroach


Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-10-20, 23:20   

A doczytałeś mojego posta do końca?
 
 
Bodek 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-10-21, 08:31   

Jachu napisał:
Cytat:
Podzielam zdanie Bodeka w 100%.


Fajnie że się ze mną zgadzasz ale przekręciłeś moją ksywkę. :razz: Powinno być Bodka, odmienia się jak imiona.

Mee napisał:
Cytat:
NIE MOŻNA oceniać grafiki takich gier przez pryzmat najnowszych tytułów


Racja ale po grę z taką grafiką sięgną jedynie fani w dzisiejszych czasach.
W roku 99 powstał też RE3 Nemesis i ten tytuł posiadał znacznie lepszą grafikę niż SH. Grafika w SH jak na rok 99 też nie powalała były tytuły z lepszą grafiką.
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-21, 09:06   

Bodek napisał/a:
W roku 99 powstał też RE3 Nemesis i ten tytuł posiadał znacznie lepszą grafikę niż SH.

So? Imo może jedynie possać Silentowi 1 :)
PS. Coś ostatnio śmiesznie krótkie posty mi wychodzą :?
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-10-21, 10:35   

Zależy co rozumiecie przez "lepszą grafikę". Dwuwymiarowe tła, przy w pełni trójwymiarowym środowisku SH1 wydają się być raczej śmieszne.

Cytat:
Racja ale po grę z taką grafiką sięgną jedynie fani w dzisiejszych czasach.

A tu Cie zaskoczę, bo znam kilka osób, które zaraziłem Sajlentem i swoją przygodę zaczynają właśnie od jedynki i grafika im wcale nie przeszkadza.

Inna sprawa, że ja do tej pory potrafię odpalić TR1 czy Dune2, więc w technikaliach SH1 ja naprawdę nie widzę nic strasznego. Poza animacją i modelami :p
Ostatnio zmieniony przez Mee 2008-10-21, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-10-21, 11:11   

Bodek napisał/a:
SH jak na rok 99 też nie powalała były tytuły z lepszą grafiką.


Wymien mi chociaz jeden...

RE 3 mial moze 10 x mniej polygonow.Otoczenie to bylo tlo.A w ~SH masz pelen 3D.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-12-02, 11:35   

Nie pasi wam grafika w SH1? Nic prostszego, emulator ePSXe, podrasowane ustawienia graficzne i od razu lepiej wszystko widać. Ja wczoraj odpaliłem jedynkę na ze wszystkimi ustawieniami plugina na maxa, na max rozdzielczość, wygładzenia tekstur i inne pierdoły i gra wygląda znakomicie ^_^
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Pierce 
Cockroach


Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-16, 14:18   

Grafika nie jest najważniejszym aspektem gry, jednak niedokładne postacie, zwłaszcza przemieszczające się twarze odrzucają.

Biorąc po uwagę ówczesne możliwości, można pochwalić autorów za skuteczne budowanie klimatu umieszczając w stosownych miejscach mgłę, mrok itd.
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-16, 14:24   

Grafika SH1 była brzydka już w momencie wydania. Nawet starszy MGS ma lepszą grafikę. W dodatku potrafiła przyciąć, więc była nieefektywnie napisana. Nie ma co ukrywać, że sam PSX też już ledwie dychał, PS2 był już na horyzoncie, by przejąć pałeczkę. A mrok i mgła miała też tutaj za zadanie ukrywanie niewidocznych elementów grafiki, to nie tylko budowanie klimatu :P
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-06-16, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-16, 14:29   

Jak na możliwości PSXa to grafika w SH była bardzo dobra. Nie mówiąc już o tym, że koderzy w sprytny sposób dali radę dać graczowi do dyspozycji niemałe połacie terenu, jakimi są ulice miasta i to niemal bez ciągłych loadingów.


Mike: Posty zostały przeniesione tutaj: http://www.psxzone.opalne...p?p=27930#27930
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-06-18, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group