Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Grafika w SH1
Autor Wiadomość
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-23, 09:05   

Wysłany: Pon Sie 29, 2005 9:54 am Temat postu:

Ta grafika wyszła z pod rąk chłoców z KONAMI, którzy tworzyli ją z uczuciem i klimatem. Nawet sobie nie wyobrażam jakie
to było uczucie tworzyć taką grę, graficy musieli wiedzieś o co chodzi temu co wymyślił fabułę.
Ja mówie że grafika ma swój urok dzięki tym pikselom. Dokładnie widać co autorzy mieli nam do przekazać. Piksele i barwy doskonale oddają klimat. Więc tu zależy od tego czy grafa powstanie z klimatem, bo przecierz mogą zrobić ładna grafa ale na to nie nałożą klimatu np wygląd lokacji nie bedzie wprowadzał nastroju jakiegoś szpitala z 1983r tylko jakiś pokuj z SH4. Ofkors, gdyby zabrano sie do tego tak jak zabierali sie za SH1 to by perfekcyjnie odtworzyli klimat (ehh te czasy, komercha). Jak by była ładniejsza grafa to widać więcej szczegółów i ładniejsze modele no i przy tym można sie wystraszyć.
Mi sie strasznie podobają te piksele, i wydaje mi sie jak by była ładniejsza gafika to klimat nie był by ten sam. SH1 ma w swojej grafice to coś.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Silent Angel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:06   

Wysłany: Pon Sie 29, 2005 9:59 am Temat postu:

przez to, że nie wszystko jest wyraźnie itp, itd, jest taki mroczny itajemniczy klimat :D A pozatym kiedy zaczęłam grać w SH1 wkurzała mnie brzydka grafa, bo sie przesiadłam na SH1 z SH4, ale już po 10 min gry przestałam na grafe zwracać uwage :D
 
 
poltergeist
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:16   

Wysłany: Pon Sie 29, 2005 2:40 pm Temat postu:

Przyznam się że grałem w SH1 pierwszy raz dość niedawnio, bo jakiś czas przed premierą czwórki.Mój pierwszy kontakt z SH było to demo czwartej części, potem dopiero zagrałem w jedyneczkę.Nie będę ukrywał że najpierw grafa dosłownie mnie odrzuciła, mgła, słabe kolory, drętwe ruchy Harrego, pikseloza...Jednak z czasem zadziwiło mnie jak wspaniałe efekty świetlne generował PSX, przy użyciu latarki światło pieknie się rozchodzi i ma coś jeszcze...Nie wiem, jakby wysoki kontrast, np. jasne elementy drzwi czy ścian niemalże świecą w stosunku do reszty otoczenia, uważam że wygląda to cholernie realistycznie.

Nie wiem czy wy zwróciliście na to uwagę, ale Harry rusza się jakby był najbardziej drętwym lamerem pod słońcem(te jego kroczki w bok, albo uskok do tyłu),co tworzy świetny klimat i potęguje strach przed walką(przynajmniej ja tak mam).
 
 
Silent Angel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:17   

Wysłany: Pon Sie 29, 2005 3:44 pm Temat postu:

Ja miałam tak jak ty poltergeist :D Po demówce SH 4 ściągłam i przeszłam pełną, potem ściągłam jedyneczke... z początku grafa mnie przeraziła (negatywnie) a potem przerażała dalej tyle że pozytywnie :D ^^
 
 
poltergeist
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:19   

Wysłany: Pon Sie 29, 2005 3:57 pm Temat postu:

Trochę nie na temat: trójka ma w końcu lepszą oprawę niż część czwarta?
Bo słyszałem takie ploty, a nie grałem.

Co do jedynki: mam zwidy czy nałożony jest jakby ziarnisty filtr, ale gorszej jakości niż w dwójce i nieruchomy
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-23, 09:20   

Wysłany: Pon Sie 29, 2005 4:48 pm Temat postu:

Nieruchomy? BTW.. lekko sie zdziwilem kiedy w kanalach zobaczylem odbicie swiatla latarki w wodzie! Tego w tamtych czasach nawet gry na pc nie mialy:)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Void
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:21   

Wysłany: Wto Sie 30, 2005 1:54 am Temat postu:

ja pamietam ze pierwszy raz jak gralem w sh1 to nie mialem epsx emulatora /to byly czasy przed sh2/ i mialem jakis kijowy emulator, bleem, czy jakos tak. od kumpla wzialem jeszcze kilka innych, ale na co drugim bylo gozej i w koncu trafilem na vgs, czy jakos tak - grafa gorsza niz na epsx, ale i tak mnie to nie zniechecilo do gry wiec oprocz tego ze pikseloza, to emulator dodatkowo pogarszal sprawe - ale jak mowie, gra mnie po prostu zabila!
 
 
gonsior
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:23   

Wysłany: Wto Sie 30, 2005 6:46 am Temat postu:

jak sie gralo tylko na szaraku aniezalo sie kompa i jego grafy
to grafika wogule nieprzeszkadzala (przynajmniej mi ),lecz
jak ostatnio zobaczylem SH 1 na konsolce po 2 letniej przerwie to
sie za łeb złapałem jak zobaczylem pikseliki(to samo z RE)...

...mimo slabszej grafy duzo SH 1 nadrabial muzyka i dzwiekami 8-)
 
 
Brzooza
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:26   

Wysłany: Wto Sie 30, 2005 7:14 am Temat postu:

bo grając w sh trzeba zapomnieć o grafice "rodzeństwa" młodszego... na Boga, ludzie, grajcie w starsze gry!
 
 
Silent Angel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:27   

Wysłany: Wto Sie 30, 2005 7:56 am Temat postu:

Mi pikselozo na dłuższą mete rzadko przeszkadza bo mam sentyment do starszych gier (czyt. do gier max. 9 lat wstecz, bo wtedy kompa dostałam :D ) i lubie sobie czasem pamięć o nich odświeżać :D
 
 
Tralfaz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:31   

Wysłany: Wto Sie 30, 2005 10:50 am Temat postu:

Według mnie grafika w SH1 bardzo wpływa na klimat. Jak już pare osób napisało ten "brud" i te niedociagniecia potegują nasz strach, nie wyobrażam sobie chyba jedynki z super grafiką... To juz nie było by to samo. To właśnie ta grafa, w połączeniu z piekielną muzą Yamaoki sprawia że (przynajmniej dla mnie) sh1 ma najlepszy klimat z wszystkich czesci...
 
 
poltergeist
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 09:31   

Wysłany: Wto Sie 30, 2005 3:34 pm Temat postu:

Po prostu remake musiałby również mieć brudną grafikę, z dużą ilością filtrów, efektów skaczącego obrazu chociażby, ziarnistości oraz odpowiednią kolorystykę.

Przed chwilą grałem i tam naprawdę jest coś w stylu ziarnistego filtra- jakiś syf na ekranie, ale to nie pikseloza ani rozdzielczość.Widac go najlepiej w ciemnych pomieszczeniach, kiedy zgasi się latarkę
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2008-01-10, 21:15   

Silent`a widziałem w czasie jego świetności
i na tamte czasy to taka garafa rządziła wszystko w 3d zero biegania po renderach
szczegółowość grafiki- muchy nad trupami nie mówiąc o refleksach świetnych które na dziś dzień niesą aż takie złe reszte uzupełniały "filmowe" kamery -miodzio
a co do obecnych czasów to niespecialnie zwracam uwage na grafe najwarzniejsza jest dla mnie grywalność,choć emulując go podbijam co się tylko da i daje to dość dobre efekty
czytam tutaj że te pikselki dają urok tej części
jabym wolał żeby ich nie było ale żeby nie poszło to w strone sztuczności (plastiku) jak
dwójka (ach te świecące ciała i ta lipna mgła itp)
_________________
 
 
Iskariota 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 47
Wysłany: 2008-01-10, 21:23   

Serie poznałem w kolejności cz2, 4, 1, 3. Czyli Sh1 bezpośrednio po 4. Harry poruszal sie sztywno, postacie miały paskudne twarze i tyle rozczarowań. Wszystkie moje negatywne opinie skupiały sie na modelach postaci ludzkich. Otoczenie boskie nawet dzisiaj.
Ostatnio zmieniony przez Iskariota 2008-01-16, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-16, 20:20   

Iskariota napisał/a:
Otoczenie boskie nawet dzisiaj.
Dlatego ze pracowali na tym niezli artysci... http://www.mobygames.com/...nt-hill/credits .... lista teamu... klikajac na nazwisko mozna zobaczyc jaka inna gre tworzyla dana osoba...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
matej23 
Cockroach
Witam


Wiek: 35
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: kluczbork
Wysłany: 2008-04-07, 14:52   

Jak grałem pierwszy raz w Sajlenta,to było kupę lat do tyłu...to grafika mi nie przeszkadzała,nawet jej nie oceniałem bo tak się wciągnąłem w grę,ale jak dziś powracam do tej gry i widzę grafikę w SH3 lub w 4 odsłonie,to myslę sobie ''Mogli by,zrobić od nowa SH w tak przepięknej odsłonie graficznej i dźwiękowej...to by było coś'' i pewnie więcej ludzi by chciało zagrać w SH widząc z jaką oprawą mają doczynienia...lecz mi to nie przeszkadza ddalej z miłą chęcią powracam do 9-cioletniego SH :grin:
_________________
Witam Wszystkich fanów SH! Kto by miał jakieś pytania na teamt SH,albo ogólnie chciałby o nim porozmawiać,to proszę pisać na mój nr gg pozdrawiam:)
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-04-15, 20:26   

matej23 napisał/a:
''Mogli by,zrobić od nowa SH w tak przepięknej odsłonie graficznej i dźwiękowej...to by było coś'' i pewnie więcej ludzi by chciało zagrać w SH widząc z jaką oprawą mają doczynienia...lecz mi to nie przeszkadza ddalej z miłą chęcią powracam do 9-cioletniego SH :grin:


Mi to też nie przeszkadza, ale tak gdzieś w głębi duszy chciałbym żeby na przykład Konami zaskoczyło nas na 10-lecie serii jakimś remake'm czy coś. To byłoby niezłe... ehh rozmarzyłem się.
Ale przyznam się szczerze, że mnie osobiście grafika w SH nie przeszkadza ani trochę (zresztą pewnie nie tylko mi :grin2: ). Wręcz przeciwnie. Kiedy patrzę na SH sprzed 9 lat przypominają mi się stare dobre czasy, kiedy to dzieciak zasiadał przed swoim szaraczkiem podłączonym do TV i niczym nie musiał się martwić. Nie to co teraz. Zasiadam sobie przed PieCykiem, a po głowie ciągle chodzi mi ta nieszczęsna matura, i że trzeba będzie się za jakąś robotę w końcu wziąć :razz: ... Rany kończe już bo zaczynam zrzędzić :razz: .
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-04-16, 13:09   

Nie mogę się nie wypowiedziec! Z tego co dobrze pamiętam to przeszedłem tę częśc chyba ze cztery razy. Owszem grafika nie powala, ale wtedy gdy komputer był moim marzeniem nie przejmowałem się tą pikselozą. Powiem tak: nie było źle. :puppyeyes:
Dużym atutem była mgła, postawię ją na pierwszym miejscu. Po prawdzie przerażała mnie tylko nieudolnośc głównego bohatera. I tylko on nie pasował mi do całości. Ale myślałem sobie no cóż... W końcu to zwykły cywil. Grafika w tej części najlepiej odzwierciedla te koszmarne lokacje po których biegał Harry. A najlepszy smaczek to szkoła MIDWICH! Nie przerarażąły mnie potwory bo były niedopracowane, w trójce na przykład boję się każdego, widac na nich każdy szczegół, co w połączeniu z TAKIMI lokacjami uwalnia u mnie INSANE - paranoję. :eek: Ale na pierwszą częśc nie mogę powiedziec nic złego. Sam ostatnio zastanawiam się czy sobie nie odpali pierwszej części po 13 - letniej przerwie.

Devlock: Jakiej znowu "13 - letniej przerwie"? Zdajesz sobie sprawę z tego, że SH1 wyszło w 1999?
_________________
gxg
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-04-17, 17:09   

Nie wiem czy już kiedyś o tym nie pisałem, ale ja w Silenta zagrałem pierwszy raz niespełna 4 lata temu (ale głowy nie dam uciąć bo nie jestem pewien), nie mając zielonego pojęcia o grze a i tak miałem pełne gacie a grafa mi wcale nie przeszkadzała - ba! Nawet mi się podobało to, że stary pocziwy plejak potrafi wygenerować tak duże miasto przy zachowaniu względnie rozsądnej liczby FPS:)
 
 
yuniku 
Mumbler
zipzap


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 110
Wysłany: 2008-04-21, 15:24   

Ja za to grałam w owego silenta 2 lata temu z kawałkiem. Owszem o mało nie spadłam z krzesła, kiedy zobaczyłam jak Harry naprawde wygląda. Ale ...epizodzie w alejce przestało mnie to obchodzić a potem zaczęło mi się wręcz podobać. Szpital wygląda niesamowicie przecież, i ścieki,
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-21, 17:11   

Prawda jest taka że na każdym sprzecie można stworzyć coś klimatycznego... wystarczy tylko dobrze go "rozporządzić"...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Hellchild 
Cockroach



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-04-21, 21:34   

przestarzała grafika naprawdę wpływa na klimat.Właśnie dlatego żadna z kolejnych części nie była tak przerażająca i klimatyczna (3 nie grałem , mogę się mylić).A tak poza tym sporo daje ścieżka dźwiękowa , bez tego silent nie osiagnąłby takiego sukcesu.
 
 
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-10-02, 00:25   

zgadzam się ... grafika tworzy olbrzymią różnice ... gdy oglądałem jakies filmiki z 1 a naprzykład z 4 była olbrzymia różnica , im lepsza grafika tym klimat gorszy :/
 
 
kura205 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-10-05, 22:58   

1 Była jak dla mnie najlepszą częścią bez wątpienia. A grafika?? Hmm. Wolał bym taką grafikę niż w pozostałych częściach. Wtedy stawiano na klimat i fabułę a nie na grafe. Chociaż nie powiem ze grafa była zła bo przeciez nie mamy w SH Randerowanych miejscówek jak to miało miejsce w RE. Wszystko w SH jest 3D i to jest plus.
Poza tym Grafika w SH1 jest jak by bardziej szarawa taka nie pewna, a miejsca alternatywne mroczne i pełne niepokoju. Jedynie w SH3 mogłem poczuc cos podobnego jak w SH1 ale to juz nie było to samo.
A o muzyce z SH1 juz nawet nie wspominam bo nie mam tyle czasu na pisanie ^^"
_________________
Have you seen a little girl around here? Short, black hair. Seven years old. ^^
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-06, 09:51   

A tam gadacie, w chwili premiery grafika w SH także robiła wrażenie (jakby nie patrzeć, ta gra ma już prawie 10 lat na karku). Teraz i może się Wam wydawać kiepawa, ale wtedy to było coś, a jednak nikt nie marudził, że jest aż tak dobra, że psuje klimat ( :clap: ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group