Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zaratul
2008-11-23, 15:06
Problemy techniczne
Autor Wiadomość
zagroo 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-11-23, 00:07   

a ja mam taki problem ze gra scina mi co chwile na 5 sekund...a w miedzy czasie chodzi plynnie ,czytalem ze moze pomoc zmniejszenie przyspieszenia sprzetowego ale u mnie to nic nie dalo...:(((((
 
 
PiXel 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-23, 01:21   

U mnie to dopiero sie dziwne rzeczy dzieja...
Od wczoraj mam Silent Hill 5 w wersji na PC i od samego poczatku sa problemy z uruchamianiem poszczegolnych scen i akcji generowanych przez silnik gry.
Dlugo by pisac...
>> TU << macie kilka screenow jakie zrobilem i sami zobaczcie (1680 x 1050, detale high).
Pierwsza scenka z chirurgiem uruchamia sie z opoznieniem (albo wcale) i widac jak jedno skrzydlo drzwiowe jest jednoczesnie zamkniete i otwarte.
Pozniej po spotkaniu chlopca napis "Josh? Josh is that you?" nie znika z ekranu i nic przez to nie mozna zrobic...
Probowalem pod Windows XP Professional SP3 oraz pod Windows VIsta Ultimate SP1 ale zawsze mam to samo.
Konfiguracja PC:
Pentium 4 3.00GHz HT
2 GB (2 x 1 GB) DDR2 533 MHz
BFG GF 9800GT 512 MB (OC)
Ostatnio zmieniony przez PiXel 2008-11-23, 01:28, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-23, 10:48   

PiXel, a masz dźwięk w czasie gry?
Ponieważ miałem dokładnie te same problemy co Ty (scenka z doktorem albo w ogóle się nie uruchamiała, albo z opóźnieniem, tekst "Josh?..." pozostawał na ekranie), tyle że dodatkowo nie miałem dźwięku w czasie gry, tylko w czasie intra.
Pomogło wyłączenie "Urządzenia półdupleksowego audio usługi Unimodem" w System->Sprzęt->Menadżer urządzeń.
 
 
 
PiXel 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-23, 13:01   

Mr_Zombie, z dzwiekiem tez jest dokladnie tak jak piszesz.
Juz wszesniej czytalem Twoj post, ale nie moge znalezc takiego czegos w menedzerze urzadzen.
Masz taka opcje w "Kontrolery dzwieku, wideo i gier" ?

U mnie jeszcze zaraz po instalacji brakowalo plikow DLL (d3dx9_38.dll w Viscie i dodatkowo xinput1_3.dll w XP), ale pobralem je z sieci i gra ruszyla jednak wystepuja te problemy...
Ostatnio zmieniony przez PiXel 2008-11-23, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PiXel 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-23, 14:01   

Pewnie musisz naciskac lewy i prawy klawisz myszy na zmiane i bardzo szybko.
Tak jak to bylo z uwalnianiem sie na poczatku gry.
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-23, 14:10   

PiXel napisał/a:
Masz taka opcje w "Kontrolery dzwieku, wideo i gier" ?


Tak. Jest to w jakiś sposób powiązane z wbudowanym modemem motoroli w moim laptopie.
 
 
 
PiXel 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-11-23, 14:54   

Skoro gdy to cos jest wylaczone to bledy nie wystepuja to znaczy, ze u mnie jest wlaczone, ale nie ma mozliwosci wylaczenia...
Moze da sie to jakos wylaczyc z poziomu konsoli lub w inny sposob (jakos na sile skoro system nie daje takiej mozliwosic) ? :\
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-23, 15:29   

Katastrofa... ta wersja(PC) to jakiś kiepski żart....
Animacja krztusząca się w pustym pomieszczeniu... przy większej ilosci przeciwników leci na łeb na szyję na kompie w którym Wiedźmin chodzi na dobrych ustawieniach a i Crysis wygląda niezgorzej. Grafika jest paskudna...DH potrzebowało mocy obliczeniowej konsol nowej generacji, żeby stworzyć coś takiego? Bałbym się w takim razie co by zrobili gdyby mieli do dyspozycji zaledwie PS2. Dalej, dziwny dźwięk - w moim przypadku fonii albo nie ma wcale w dialogach, albo jest bardzo cicho, albo mówią z echem. No i mój ulubiony motyw - Alex "rozpływa się w ustach" - tego się nie da opisać, za tydzień walnę screena.
Dalej, niedziałające sejwy... uruchamiające się tylko wtedy gdy im się chce - z reguły pokazuje, jakis błąd i wywala crash. Na początku minimalizowałerm grę bez problemów(robilem screeny w paincie) a;e w koncu i mnie dopadł wspomniany przez Was error. Wypisujcie jeszcze... wrzuci się to na stronę do zakładki "Ciekawostki"
Cytat:
Nie wiem czy jest to błąd, ale tak mi się wydaje. W pokoju Alexa i Josha, obok gabloty z robalami jest półka z książkami. Po przesunięciu książek odkryłem przycisk i choćbym nie wiem jak bardzo próbował to tego przysicku nie mogę wcisnąć.
EDIT. Też to miałem - myszka w tym momencie nie odpowiada
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-11-23, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-23, 15:44   

W ogóle w cut-scenkach głosy dochodzą tylko z jednej strony (gram na słuchawkach); przy spotkaniu Curtisa zaczęły również powodować echo z drugiej strony (w drugiej słuchawce). Gdy kończy się cut-scenka słychać wręcz, jak muzyka przechodzi z odgrywanej na jednym głośniku w pełne stereo o_O.

Aha, i grafika na medium powoduje rozpikselowane cienie niczym z PSX'a. Po przeskoku na High już wszystko wygląda ładnie.
 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2008-11-23, 16:08   

Teraz wyświetla się to: "aborting build [Final] v6.34 Chengelist: #663064 SH: Unable to open shader pak file for reading [no game crash info]" :\
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-23, 16:09   

Teufel,podaj swoją konfigurację komputera,tak będzie łatwiej ci pomóc.
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-23, 16:44   

A tak apropos: Jestem po pokonaniu pierwszego bossa, mam juz shotguna. Czy to jakiś błąd, bo na razie doświadczyłem znikomej ilości muzyki
Mr.Z napisał/a:
Aha, i grafika na medium powoduje rozpikselowane cienie niczym z PSX'a. Po przeskoku na High już wszystko wygląda ładnie.
Ja gram na high i i tak dalej szału nie ma.
PS. Co powiecie o podświetlaniu przedmiotów? x/
PS2. Czy komukolwiek, w wersji na PC, udało się nacisnąć ten przycisk w domu Alexa, obok gabloty z robalami?
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-11-23, 16:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-23, 17:52   

Cytat:
PS2. Czy komukolwiek, w wersji na PC, udało się nacisnąć ten przycisk w domu Alexa, obok gabloty z robalami?

Musisz chwilowo przejść na pada by go wcisnąć ,to napewno pomoże. :-]
Ale zapewne takiej opcji nie masz ,nie wiem próbuj dalej na to klikać bo miałem ten sam problem jak grałem drugi raz by oszczędzić trochę Heal drinków.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-23, 18:09   

Jaki przycisk? Gdy byłem w domu Alexa nie widzialem żadnego przycisku. Chyba, że pojawia się on dopiero po powrocie tam.
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-23, 18:48   

Mr_Zombie napisał/a:
Jaki przycisk?

W pokoju Alexa i Josha jest mebel z książkami i tam jest przejście do drugiego pokoju ,a w nim mapa domu narysowana przez Josha i możesz tam zajrzeć kiedy chcesz.

Jak ktoś powie ,że to offtop to w....

Zaratul: to offtop :lol:

Devlock: Jeszcze jaki... :chillout:

To najlepiej by chamem co. :lol:
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
19krz20 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-11-23, 19:00   

Gdzie sie zmienia detale??
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-11-23, 19:40   

Cez napisał/a:
W pokoju Alexa i Josha jest mebel z książkami i tam jest przejście do drugiego pokoju ,a w nim mapa domu narysowana przez Josha i możesz tam zajrzeć kiedy chcesz.


To w takim razie udało mi się ten przycisk nacisnąć. ;)

19krz20 napisał/a:
Gdzie sie zmienia detale??

W opcjach ustawiasz bodajżę Quality na High (Medium jest chyba domyślnie). Możesz też zrobić to poza grą edytując plik vars_pc.cfg (katalog Engine) i tam zmienić w "LowQualityShaders" na true.
 
 
 
19krz20 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-11-23, 21:31   

Mr_Zombie napisał/a:
Cez napisał/a:
W pokoju Alexa i Josha jest mebel z książkami i tam jest przejście do drugiego pokoju ,a w nim mapa domu narysowana przez Josha i możesz tam zajrzeć kiedy chcesz.


To w takim razie udało mi się ten przycisk nacisnąć. ;)

19krz20 napisał/a:
Gdzie sie zmienia detale??

W opcjach ustawiasz bodajżę Quality na High (Medium jest chyba domyślnie). Możesz też zrobić to poza grą edytując plik vars_pc.cfg (katalog Engine) i tam zmienić w "LowQualityShaders" na true.

ok dzieki ale juz mialem tak zrobione :razz:
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-26, 19:45   

Głupia sprawa, ale... Sh: H ma jakiś opening albo intro? Nie przypominam sobie, żeby coś się odpaliło a w SH4 miałem tylko przy pierwszym uruchomieniu gry.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-26, 20:06   

No jasne ,że ma wystarczy poczekać w meni ,jeszcze zanim ktokolwiek z nasz dorwał się do gry można to było zobaczyć na yt.
Więc jakbyś już szukał dziury w całym. :grin2:
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-11-26, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-26, 21:35   

Cez napisał/a:
Więc jakbyś już szukał dziury w całym.

Ja przecież tylko pytam,... :roll: bo w poprzednich Silentach(prócz 4ki, ale chyba tylko u mnie) odpalało się na początku gry, i w dodatku przy każdym uruchomieniu.
Cytat:
do gry można to było zobaczyć na yt.

No właśnie oblukałem. To ten filmik, który już kiedyś wrzucałem na forum.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-11-26, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-28, 14:59   

Ponieważ administracja scaliła temat z bugami jakie można znaleźć w grze z tym ,nie pozostaje mi nic innego niż wrzucić ten post tutaj.

Ciekawy trik.

W kanałach jest taka akcja ,że Ellien przechodzi przez kraty ,ale okazuje się ,że po jej stronie nie ma sposoby by te kraty otworzyć ,w tym momencie na gracza rzucają się 3 nożyco nogi.

Najlepsze jest to ,że zanim one się pojawią jest dość sporo czasu ,więc można spokojnie uciec do ostatniego sejwowania oczywiście jaj dużych nie ma wtedy ,cały błąd polega na tym ,że Alex wspina się na to miejsce i gdy potwory robią to samą zaczynają się dziać rzeczy na przyrodzone jak

-zwis potwora jakby ktoś wcisną mu pauzę .Przy czym takiemu potworowi władowałem 15 ciosów nożem i trzymał się dobrze ,aż do momentu w którym zaczął uciekać po czym na chwile lewitował po to by spaść i umrzeć.
-Lewitacja potwora
-Potwór zapada się w ziemie(szkoda ,że print screen wtedy mi nie zadziała)
-Potwory uciekają do część planszy do której Alex nie ma dostępu i nie wracają (patrz niżej) ,te potwory muszą być zabite by akcja się posunęła do przodu więc...
-Potwór po włażeniu na jeszcze wyższy stopień niż gdzie znajdował się Alex ,zawiesił się tak samo jak dźwięk który wydawał i można było go zabić tylko za pomocą pistoletu.
- Potwór zapętleni się w spadaniu na ziemie.Dział się to dość szybko i niestety screen nr 3 tego nie złapał.


Po tej walce czeka kolejna walka ale na tego pana błąd nie działa.


Jestem ciekaw kto z was widział ten komunikat on mi się zdarza jak gram w grę jakieś już 3 godziny i ciągle używam save/load bądź wczytuje grę od ostatniego miejsca.
I pomaga tylko restart systemu.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-12-27, 15:27, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-04, 17:07   

Cytat:
Jestem ciekaw kto z was widział ten komunikat on mi się zdarza jak gram w grę jakieś już 3 godziny i ciągle używam save/load bądź wczytuje grę od ostatniego miejsca.
I pomaga tylko restart systemu.
No właśnie o tym mówiłem wcześniej. Później skapnąłem, ze opcji "Load" można użyć tylko raz. Jeśli sam wyjdę do pulpitu, lub chociażby do menu głównego, wtedy faktycznie dupa, trzeba resetować kompa by móc czytać grę:idea: .
A, no i screeny obiecane przeze mnie, czyli Alex rozpływający się w ustach:
http://img81.imageshack.u...12221394qs8.jpg
http://img146.imageshack....12221394zy0.jpg
http://img219.imageshack....12221394wk2.jpg
Niestety, zdarzyło mi się to tylko raz i towarzyszyła temu wariująca kamera.
Po głębszym przemyśleniu myślę, że to może być postępująca transformacja w Bugimena.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-04, 17:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2008-12-04, 18:26   

procesor 4200 + 2.20 GHz,
1GB RAM,
NVIDIA GEForce 8500 GT,

Co może być nie tak? ;(
 
 
 
rafell 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-04, 20:28   

Myślę że problem tkwi w DirectX albo nieaktualnych sterownikach. A aktualizacja nie boli :)
_________________
Zabrakło tuszu na sensowniejszy podpis :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group