Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2008-05-02, 11:33
Pomoc w prezentacji
Autor Wiadomość
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-04-26, 14:26   Pomoc w prezentacji

Po pierwsze witam wszystkich. Cześć :)

Po drugie mam do was prośbę. Czy ktoś kto przeczytał Pet Sematary mógłby napisać jakie rzeczy tam występujące przypominają Silent Hill'a? Bo ja odpadłem przed połową książki. Jestem już w tym miesiącu po 6 książkach Kinga, wszystkie ebooki (bo w moich bibliotekach prawie nie ma jego książek), jest po angielsku (przez co wolniej to czytam) i naprawdę mam już dość patrzenia na te literki (zwłaszcza, że książka najciekawsza nie jest). Więc jakby ktoś mógłby wypisać wszystkie podobieństwa do gry to byłbym wdzięczny. Potrzebuje tego do prezentacji.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-26, 15:54   

bardziej to chyba podobne do SH2... no wiesz... wskrzeszanie zmarłych :P Do tego indiańskie demony... i chyba tyle... widziałem tylko film...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-04-26, 16:00   

Na stronce w powiązaniach jest "Pet Sematary" dla jedynki wpisany, więc mam nadzieję, że jednak jest dla jedynki coś związane. W innym wypadku będe musiał zrobić komisje egzaminacyjną w konia xD bo już konspekt oddałem (z drugiej strony mogłem zacząć robić prezentacje wcześniej :/ )
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-26, 16:03   

W00t? SH i prezentacja? A to masz filmy ?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-04-26, 16:04   

Nie nie nie.. Moja prezentacja nosi tytuł "Gry wideo jako forma adaptacji utworów literackich. Przedstaw na wybranych przykładach" :D
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-04-26, 16:05   

co sie dziwisz R4Z..ja miałem adwokata diabła np w prezentacji...Garrett, na stronce polookaj albo zagadaj do Carmash'a on powinien pomóc
_________________
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-04-26, 16:13   

No właśnie na stronce zostało tylko napisane, że twórcy gry oparli się o tą książke ale nic więcej. A Carmash gdyby wiedział to by chyba napisał coś w tym temacie?
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-26, 18:09   

Dziwie się Raq bo raczej słyszałem o tematach adaptacji filmowych... adaptacje książek jako gry? Shit... nigdy bym nie pomyślał... SH napewno nie jest w żaden sposób oparte na Pet Sematary.... już prędzej na Dziecku Rosemary...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-04-26, 19:51   

Garrett napisał/a:
A Carmash gdyby wiedział to by chyba napisał coś w tym temacie?
mógł nie zauwazyc ;) R4Zi3L, no niby tak w sumie, ale u nas było np o adaptacjach ksiązek ale nie było zaznaczone ze chodzi o adaptacje filmowe...ale PS i SH to raczej long shot...
_________________
 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-04-26, 22:25   

- Mgła, latające potwory i klimat panujący w miasteczku przypomina opowiadanie "Mgła" ze zbioru "Szkieletowa załoga".
- Alessa tworzy różne kreatury używając siły umysłu tak jak mały chłopiec w "Regulatorach".
- Na drzwiach garażu, na wschód od Jim Beam wypisane jest krwią słowo 'Redrum' tak jak w "Lśnieniu".
- Harry ma zdolność widzenia przyszłości tak jak Danny w "Lśnieniu".
- W szkole w łazienkach wszystkie zlewy są zachlapane krwią jak w "To".
- Gillespie był także szeryfem w "Miasteczku Salem".
- W mieście jest ulica imienia Richarda Bachmana.
- Zniknięcie mieszkańców Silent Hill podobnie jak to miało kiedyś miejsce na wyspie Roanoke zasiedlonej przez tysiące ludzi. Wszyscy zaginęli nagle pewnej zimy, a jedynym pozostawionym śladem był napis wyryty na drzewie 'Croatoan'. Historia ta wspomniana jest w "Sztormie stulecia".
- Obok sklepu 'Crabs' znajdują się plakaty reklamujące film "Cmętarz zwieżąt".
- Przy sklepiku z antykami wiszą plakaty reklamujące film "Carrie".
- W restauracji na samym początku gry, wisi plakat z napisem "Study, Dammit". Kiedy King był studentem w University of Maine, pracował w gazetce pt. "Maine Campus". Pod koniec jednego z semestrów gazetka opublikowała zdjęcie, na którym King trzyma strzelbę mówiąc: "Study, Dammit".
- Alessa zachowuje się w podobny sposób jak tytułowa bohaterka powieści "Carrie" i posiada wiele ciekawych zdolności paranormalnych. Jej matka, podobnie jak matka Carrie jest fanatyczką religijną i planowała niegdyś uśmiercić swoją córkę.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.. ;)
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-26, 23:29   

SbobekH napisał/a:
- Harry ma zdolność widzenia przyszłości tak jak Danny w "Lśnieniu".
Not quite... raczej Alessa mu na to pozwala...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-04-26, 23:32   

SbobekH napisał/a:
Zniknięcie mieszkańców Silent Hill podobnie jak to miało kiedyś miejsce na wyspie Roanoke zasiedlonej przez tysiące ludzi. Wszyscy zaginęli nagle pewnej zimy, a jedynym pozostawionym śladem był napis wyryty na drzewie 'Croatoan'. Historia ta wspomniana jest w "Sztormie stulecia".

To też jakieś dziwne jest biorąc pod uwagę, że ludzie w miasteczku Silent Hill nie zniknęli i mają się dobrze.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-04-26, 23:43   

PiK napisał/a:
To też jakieś dziwne jest biorąc pod uwagę, że ludzie w miasteczku Silent Hill nie zniknęli i mają się dobrze.


Możliwe, że te wiadomości (pobrane zresztą z pewnej strony o King'u) napisane były jeszcze przed tym zanim tajemnice miasteczka zostały całkowicie wyjaśnione. Tudzież autor może na tyle się nie znał.. I don't know.
Chociaż w sumie może chodzi o ludzi, których nie widać na ulicach itd. Pomijając bohaterów takich jak Dhalia, Lisa.

Chociaż w sumie gdyby Garrett przedstawił to w swojej pracy nie zmieniłoby to chyba postaci rzeczy. No chyba, że trafiłby akurat na kogoś kto znałby się na Silent Hill'u od podszewki. ;)

R4Zi3L napisał/a:
Not quite... raczej Alessa mu na to pozwala...


Tutaj wydaje mi się, że autorowi chodziło o samą zdolność - pomijając fakty czy jest ona 'za pozwoleniem' Alessy czy też nie. Fakt, jest to jakieś niedociągnięcie. ;)

Edit: Nie ma za co Garrett ;) Jutro postaram się jeszcze coś wynaleźć - jakiekolwiek chociaż powiązanie King'a z SH2, jeśli oczywiście znajdę czas. ;)
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
Ostatnio zmieniony przez SbobekH 2008-04-27, 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-04-26, 23:49   

Wow, dzięki SbobekH ale niestety już mniej więcej mam to co wypisałeś :P . No cóż, jednak trzeba będzie sprytnie wmanewrować w prezentacje SH2. Jakoś to będzie. W każdym razie dzięki za pomoc.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-04-27, 11:57   

Będziesz prezentował jakieś video lub obrazki?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-04-27, 13:08   

SbobekH napisał/a:
- Zniknięcie mieszkańców Silent Hill podobnie jak to miało kiedyś miejsce na wyspie Roanoke zasiedlonej przez tysiące ludzi. Wszyscy zaginęli nagle pewnej zimy, a jedynym pozostawionym śladem był napis wyryty na drzewie 'Croatoan'. Historia ta wspomniana jest w "Sztormie stulecia".
to bardzij przypomina odwiecznego wroga Koontz'a...tam historia z Roanoke wspominana jest wielokrotnie + motyw "2 osoby wpadaja do miasta nie zastają nikogo" jedna z ulic jak się nie mylę też jest nazwana na cześć Koontz'a..w ogóle klimat ksiażkowego miasteczka odpowiada nieco temu z SH
_________________
 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-04-27, 14:16   

Raq napisał/a:
to bardzij przypomina odwiecznego wroga Koontz'a...


Po głębszym przyjrzeniu się możliwe, że tak jest. Jak dotychczas nie przeczytałem żadnej książki Koontz'a, ale mam jeszcze czas to nadrobić ;)

Cytat:
Historia ta wspomniana jest w "Sztormie stulecia".


Szczerze mówiąc jestem po przeczytaniu Sztormu stulecia już pewien czas i nie przypominam sobie by wspomniana była tam historia Roanoke. Chociaż może coś przeoczyłem więc nie mówię na 100%.
Wydaje mi się, że twórca tej listy był nie za dobrze poinformowany. ;>

R4Zi3L napisał/a:
Będziesz prezentował jakieś video lub obrazki?


Podpisuję się pod tym pytaniem ;)
W razie coś przecież możesz liczyć na naszą pomoc Garrett. ;)
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-01, 16:07   

R4Zi3L napisał/a:
Będziesz prezentował jakieś video lub obrazki?


Ofkorz :D . Video zrobie jako wstęp, więc bedzie 1-2 sceny z SH. A obrazki będą w slajdach do SH. Redruma umieszcze, pare potworków, może szpital jako tło slajda xD. Ogólnie myślałem też, żeby wrzucić odpowiednie kawałki z soundtrack'a ale komisja by chyba nie wytrzymała :D

SbobekH napisał/a:
W razie coś przecież możesz liczyć na naszą pomoc Garrett. ;)


Dzięki, zapamiętam :)


EDIT:

Skoro oferujecie pomoc to się pytam czy ma ktoś mp3 z muzyką, która leci na stronie głównej w dziale Silent Hill? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za taki plik.
Ostatnio zmieniony przez Garrett 2008-05-01, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-05-01, 16:14   

To jest utwór wykonany przez QDC,
http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=54187
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-05-01, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-01, 21:49   

Dzięki wielkie :)

Geez, jak beznadziejnie robi się zdjęcia z tv :/ . Widać pasy, światło się odbija i na dodatek ja zdjęć robić nie umiem bo mi się ręce trzęsą i ciągle zamazane wychodzi... No nic, jeszcze tych kilka zdjęć muszę przeboleć ale na dzisiaj już jest za ciemno na SH :D
Ostatnio zmieniony przez Garrett 2008-05-01, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-05-01, 21:55   

A może poszukaj na różnych stronach zdjęć z gry zamiast samemu robić?
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
Ostatnio zmieniony przez SbobekH 2008-05-01, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-01, 23:16   

Pare wezme z neta ale niektóre musze sam zrobić bo nie moge znaleźć. Np. screen z REDRUM'em musze zrobić samemu (albo nie umiem szukać :P )
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-05-02, 09:05   

Można też zrobić screeny z gry na emulatorze ;)
Tutaj masz REDRUMA
http://img.photobucket.co...hill/redrum.jpg
A tu stronkę chyba ze wszystkimi easter eggami:
http://www.silenthillforu...ead.php?t=15304
PS. Proponuję zmienić nazwę tematu :razz:
 
 
 
Garrett 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2008-05-02, 10:43   

Bersek napisał/a:
Można też zrobić screeny z gry na emulatorze ;)


Tylko że na emulatorze nie będe miał mojego save'a z hyperblasterem, który bardzo ułatwia życie w SH (zwłaszcza na hardzie) i jakoś nie lubie bez niego grać :P

Bersek napisał/a:
Tutaj masz REDRUMA
http://img.photobucket.co...hill/redrum.jpg
A tu stronkę chyba ze wszystkimi easter eggami:
http://www.silenthillforu...ead.php?t=15304


Well.. thank you ale jak dalej będziecie robić wszystko za mnie to się już maksymalnie rozleniwie :P
_________________
Si vis pacem para bellum.
MyAnimeList
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-05-02, 10:47   

Garrett napisał/a:
Tylko że na emulatorze nie będe miał mojego save'a z hyperblasterem, który bardzo ułatwia życie w SH (zwłaszcza na hardzie) i jakoś nie lubie bez niego grać :P

To mogę Ci podesłać mojego save, tylko daj maila xD
Garrett napisał/a:
Well.. thank you ale jak dalej będziecie robić wszystko za mnie to się już maksymalnie rozleniwie :P

Ło tam, trzeba pomagać userom w potrzebie :razz:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-05-02, 10:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group