Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Manga & Anime - Temat ogólny
Autor Wiadomość
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-25, 16:24   

Dla mnie Cowboy Bebop to takie Pulp Fiction (czy ogólnie Tarantino) wśród Anime
Mnóstwo zapożyczeń, cytatów, nawiązań do wszelkich gatunków filmowych czy ogólnie popkultury.
Plus niesamowicie dobrana muzyka pod każdą scenę.
Niedościgniony wzór jak dla mnie.
A nigdy wcześniej bym nie przypuszczał, że anime o łowcach nagród w kosmosie mnie tak zachwyci. ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2007-11-25, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-28, 00:59   

Cytat:
95 - 101
Kolejne 2 epy Naruto są równie kiepskie... ta historyjka o wyścigu jest strasznie nudna... :roll:
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-01, 13:20   

Ogląda ktoś One Piece ?
Rewelacyjna komedyjka ;D , miło się ogląda, piracki świat, przygoda, charyzmatyczne postaci... nic, tylko oglądac.

Co do Bebopa, widziałam tylko kinówkę i średnio mi podeszła :> .
Może, gdybym zobaczyła całą serię, zmieniłabym zdanie.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-01, 13:32   

Kinówka Bebop'a nie jest taka rewelacyjna- serię ogląda się znacznie przyjemniej, ja polecam jak najbardziej bo nie spotkałem jeszcze nikogo kto by nie polubiał tego :]

One Piece jest niezłe, ale za dużo tych odcinków- zrezygnowałem z oglądania dość szybko przez to, odrzucają mnie takie tasiemce. No ale klimat ma fajny- taki wakacyjny.

Już wkrótce będę miał całą serię Vampire Proncess Miyu- do oglądnięcia w 3 wieczorki. Mniam.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-01, 14:09   

V.P.Miyu jest serią wartą obejrzenia.
Odcinki, co prawda są bardzo schematyczne, tak jak w Sailor Moon (przedstawienie postaci i historii, pojawienie się złego shinma i 'ukaranie go w imieniu księżyca', czyli odesłanie spowrotem w ciemnosc), mimo to seria jest bardzo przyjemna.
Przedstawione historie są ciekawe (znalazłam tam nawet Miho z czerwonymi trzewiczkami rodem z Grimmów), natomiast zakonczenie całej serii jest bardzo zaskakujące.

Seria wprowadza klimat przyngębienia; nie spotykamy tu szczęśliwych zakończen, co jednak dla nas, miłośników horroru stanowi miłą odmianę.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2007-12-01, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-01, 15:12   

Kiedyś już oglądałem VPM (bodajże na hyperze wtedy) i zostało mi w pamięci właśnie to że jest niezwykle dołująca- nie ma happy endów. Yey :]

Oglądał ktoś Elfen Leid? Bo jako nie mogę się zmobilizować by do tego zasiąść...
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-01, 21:49   

Miho napisał/a:
Ogląda ktoś One Piece ?
Widzialem odcinek czy dwa i calkowicie mi to nie podchodzi. Ot taki moj gust. Moze dla tego, ze lubie bardziej prawdziwe lub realne anime (albo oba na raz :P ) jak Nana, Tokio Godfathers itp.
Miho napisał/a:
Co do Bebopa, widziałam tylko kinówkę i średnio mi podeszła .
Może, gdybym zobaczyła całą serię, zmieniłabym zdanie.
Niestety ja sie zczailem, ze puszczaja u mnie na MTV Bebopa, dopiero w srodku serii mniej, wiecej, a na dodatek i tak zniejsli ja z wizji :\
Miho napisał/a:
V.P.Miyu jest serią wartą obejrzenia.
hehe... Juz mialem pisac czy ktos ogladal, a tu nagle mi bysnely przed oczami twoje slowa :P Ja lubie, ale widzialem raptem kilka odcinkow i to jeszcze na HYPER jak mieszkalem w Polsce.

Ja od siebie moge polecic Fullmetal Alchemist, ktore ma szczesliwe zakonczenie, ale szczesliwe tylko z nazwy (ostatnie odcinki anime to POEZJA!! :shock: ) i xxxHOLiC, bo czytam mange i uwazam, ze anime tez warto obejrzec jesli nie odbiega zbyt od komiksu.
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-02, 11:42   

_Music napisał/a:
Oglądał ktoś Elfen Leid? Bo jako nie mogę się zmobilizować by do tego zasiąść...

Jakiś czas temu oglądałem i było całkiem znośnie, żadnych olśniewających rozwiązań itd., ale oglądało się to przyjemnie :) CrazyMara niech się wypowie, bo ona chyba właśnie jest w trakcie albo świeżo "po" ;)

Ja od siebie polecam "Paprikę". Obejrzałem z tydzień temu wreszcie i bardzo mi się spodobało. Film o przenikaniu się świata snów i rzeczywistości. Uwielbiam taki klimat, więc nie mogłem się zawieść. Jeśli ktoś lubi takie senne wizje, lekką psychodelę, to niech ogląda.
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-02, 12:29   

Obejrzałam trochę odcinków FMA (i czytam mangę) i bardzo mi się podoba, ale jakoś mam problemy ze zmobilizowaniem się i obejrzeniem do konca.

XXXHolic widziałam tylko pełnometrażówkę i jest bardzo przyjemna :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-02, 13:46   

Bekowy to był "Photon" xD Papacha Sama od dzieciaka był moim idolem oraz wzorem człowieka jakim chciałem zostać xD Uśmiałem się na tym Anime co nie miara i mimo, że liczy ono sobie zaledwie sześć odcinków to mogę polecić dla rozluźnienia każdemu z was ;)
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-02, 18:42   

Już to wcześniej pisałem zapewne, ale jeśłi dotrze do choć jednej nowej osoby to warto:
Z humorystycznych anime polecam Furi Kuri- Gainax rulz :]
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-12-02, 19:56   

_Music napisał/a:
Z humorystycznych anime polecam Furi Kuri- Gainax rulz :]
Jak dla mnie to tylko popis animacji... humor taki sobie...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-02, 19:58   

_Music napisał/a:
Furi Kuri- Gainax rulz :]


Gdzieś o tym słyszałem xD Napewno obadam :D Dzisiaj zaś skończyłem oglądać "Samurai Champloo". Nie miałem może do czynienia z jakimś wybitnym dziełem, ale całość sprawiała wrażenie niebywale konkretnej i co najważniejsze nie nudzącej odbiorcy. Fabuła spox, walki świetne jak na mój gust ...no i ten fajny klimacik :) Polecam każdemu :) Naprawdę warto :)
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 10:09   

Cez>>
Cytat:
x e [Wczoraj 21:47] Cez: OMG nie wiedziałem ,ze coś takiego istnieje "Death_Note Special-Director's Cut Final"

A wiedziałeś o tym? -
DeathNote.pl napisał/a:
Prócz powyższego chciałbym poinformować, że Studio JG (polskie wydawnictwo wydające pozycje polskich autorów/rysowniczek), zapowiedziało na 20 października Doujinshi Death Note z gatunku Shounen-ai (chłopięca miłość), skupiająca się na uczuciu pomiędzy Lightem i L. :shock: :shock: :shock: Pozycja ta składa się z 52 stron, a kosztować będzie 9,99zł. Serdecznie zapraszamy do zakupienia^^
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-04, 16:39   

Death_Note Special-Director's Cut Final
Był yo coś w rodzaju filmu pod sumującego oraz pewne sceny bardziej brutalne i krwawe .
NO i cała 3 minutowa scena jak Light nad grobem "L" z psychicznym śmiechem jak pies szczeka nad grobem "L" o tym ,że wygrał.

Puty mnie takie rzeczy nie interesują ,a scena jak L myje nogi Lighta jest raczej nawiązaniem do Judasza i Chrystusa.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 10:57   

Cytat:
Puty mnie takie rzeczy nie interesują ,a scena jak L myje nogi Lighta jest raczej nawiązaniem do Judasza i Chrystusa.
Mnie też nie ;] - a o Chrystusie również w tym momencie pomyślałem :) . Chciałem tylko pokazać, że twórcy chcą wycisnąć jak najwięcej kasy z nazwy ;].
Naruto Szipunden - podoba mi się, ale(wrażenia po 9epach):
- Wszyscy podniecają się tam jak Naruto urósł, tymczasem on znowu serwuje nam "kagebunszin" z rasenganem na zmianę :/ - Sakura wydaje się być silniejsza
- Sakura teraz uleczy Kankurou, ponieważ pobierała nauki u Tsunade - skoro mozna nabrać takiego skilla, że wysiadają mędrcy danego tematu, w 2,5 roku, to czemu 5ta Hokage nie nauczy tego wszystkich? : x
- Jakoś nie widzę oponentów dla Akatsuki... jak się okaże, że Naruto wykonczy ich swoim Kagebunszin, to więcej tego nie obejrzę.
PS. W końcu zdobyłem Hellsinga ;D
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-13, 10:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-13, 21:41   

Cytat:
PS. W końcu zdobyłem Hellsinga


Nowa czy stara seria?
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 21:44   

Pojęcia nie mam ^^;;; jak to można sprawdzić? I przy okazji, która lepsza? Czy są jakieś istotne różnice?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-13, 21:53   

Trudno powiedzieć, która lepsza, bo nowa jeszcze nie dokończona. Na razie dostępne są tylko 3 50 minutowe odcinki. Podobno ta nowa jest dużo bardziej wierna mandze.
Ta stara ma 13 odcinków i w pewnym momencie znacznie od mangi odbiega. Ale IMO warto zobaczyć obie, bo zarówno seria TV jak i powstająca OVA są świetne. Chociaż muzyka podoba mi się bardziej w tej starej.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-14, 13:46   

Co do Hellsinga, fuckt, ma świetną muzykę ;], szczególnie ta z engingu przypadła mi do gustu.
Ja nie widziałam tych nowych odcinków, ale odnosząc się do starych, po stokroc wolę mangę; generalnie wolę czytac niż oglądac, choc muszę przyznac, że niektóre anime są po stokroc lepsze od mang np. wyżej wspomniane przeze mnie Slayers (które notabene powstało na podstawie powieści; manga pojawiła się ostatnia), czy Vampire Princess Miyu.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2007-12-14, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-14, 18:09   

Ano- manga slayers jest słaba.
Chce ktoś może kupić? Okazja :]

Puty0 stara seria ma jazzową muzykę, 13 odc. i jets wierna mandze do ok. 6 odc, później wprowadzony zostaje tragiczny przeciwnik.
Aha- Seras ma niebieski mundur- stara seria.

Żółty mundur- nowa seria :]
Nowa jest wyśmienita- 100% wierności z orygyginałem, dopiero 3 odc, ale świetne- polecam jak najvardziej jedną i drugą, by mieć nawet i porównanie.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-14, 20:57   

No więc mam starą ;) .
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-14, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-15, 13:13   

Kto wie co to za anime?
http://pl.youtube.com/watch?v=PL_RSjJvG54
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2007-12-15, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-12-15, 13:16   

Nie miałem pojęcia, że nowy Hellsing już jest. Będę musiał nadrobić. A w starym muzyka była faktycznie znakomita... Moim faworytem jest 11 utwór z OST-a, czyli "Taiseidou No Bosatsu". Podoba mi się motyw, podoba mi się scena, w której się pojawiał...

EDIT: Bersek - sprawdź czy dobrze adres wkleiłeś, bo mi się nie chce otworzyć żadne video pod tym odnośnikiem, tylko mam jakiś komunikat YT o błędzie.
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
Ostatnio zmieniony przez shav 2007-12-15, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-15, 13:50   

Bersek- no przecież że to Alchemicy.

Premiera 4 oav'ki nowego Hella przesunięta na 2008 :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group