Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Bossowie i potwory
Autor Wiadomość
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-06-23, 17:07   

swirekster napisał/a:
http://img145.imageshack.us/my.php?image=numer5xy8.jpg
typ łapie nas gdy jesteśmy za blisko i patroszy nożem z wyjatkową precyzją i ,właśnie, perfidią. powoduje to natychmiastową śmierć w spektakularny sposób :devil:


Teraz to kojarzy mi się z Butcherem... Czyli, de facto, z Piramidkiem...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-06-23, 18:32   

Nie moja wina , ze potworki lubią atakować bohaterów i robić im krzywdę :) a jak wam się z czymś kojarzy to dobrze. to znaczy że w jakiś sposób pasuje do sh :grin:
http://img300.imageshack....e=numer3kz4.jpg kolejny bosik; numer 3 .
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
Ostatnio zmieniony przez swirekster 2008-06-23, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-06-24, 02:06   

swirekster napisał/a:
http://img300.imageshack.us/my.php?image=numer3kz4.jpg kolejny bosik; numer 3 .


A ten mi się kojarzy z Obcym... :razz:
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-06-24, 10:50   

wobec tego fani obcego będą mieli ogromną frajdę z grania w naszego sh :-]
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-06-24, 16:05   

swirekster napisał/a:
wobec tego fani obcego będą mieli ogromną frajdę z grania w naszego sh :-]


Nie wiem, czy Twój potwór pojawi się w naszej wersji gry, ale wiem, kogo ładnie poproszę o stworzenie szkiców silentowej menażerii... Talentu do rysowania odmówić Ci nie można...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-07-16, 22:54   

1 spotkanie potwora :F

nasz bohater idzie w kierunku szkoły , zaraz po pierwszej rozmowie z Dawidkiem :grin: . widzi , że na jego drodze leży rozległa kałuża. idziemy tak w tej brei , w międzyczasie obok nas pojawiają się napisy co i kto robił bla bla bla :D . jest taka cholerna mgła ( i jest ciemno ) że nie widzimy końca kałuży , która swymi rozmiarami przypomina jeziorko :shock: wodę mamy już po kolana napisy znikają, muzyka cichnie. robi się dziwnie. bohater staje nie wiedząc gdzie iść dalej. nagle muzyka robi się smętna ( bagienna :D ) a w okół nas coś zaczyna pływać. jesteśmy wystraszeni, zaczynamy iść nerwowo dalej. nasze kroki są coraz bardziej rozpaczliwe, niemal próbujemy biec w tej brei. nagle się o coś potykamy i wpadamy pod wodę. wstajemy , zaczynamy się oczyścić z tego błotka a tu nagle, bezszelestnie objawia nam się obiekt naszego upadku, który wstaje z wolna przed nami, gapi się przez chwilę i zaczyna brnąć ku nam. w pierwszej konfrątacji mamy do dyspozycji własne pięści :-]

[ Komentarz dodany przez: bloo: 2008-07-20, 01:53 ]
Wątek przeniesiony z tematu "7 osobowości".
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-16, 23:12   

Moje pierwsze pytanie: skąd wzięło się błotko, w którym tapla się nasz główny bohater, w okolicach szkoły?

Na temat potworów jeszcze pogadamy...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
swirekster 
Cockroach
dzień dobry :D



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 58
Wysłany: 2008-07-17, 01:17   

bo to była kałuża która nagle zmieniła się w jeziorko :)
_________________
buhahahahahha ; jestem normalny :P
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-07-17, 19:30   

:grin2: Niech i tak będzie... :razz:
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-07-20, 01:52   

Świrek, pomysł z kałużą jest całkiem intrygujący. Mi się podoba, może nie w 100% w podanej przez Ciebie formie, jednak doskonale wpasowuje się do absurdalnego klimatu SH.

P.S. Następnym razem postaraj się pisać w temacie do tego przeznaczonym, bo ten post akurat nie miał NIC wspólnego z 7 osobowościami ;) A to już nie pierwszy twój offtop ;)
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-08-13, 21:41   

witam, zdecydowałem się dopisać do tej wspaniałej społeczności, by podzielić się paroma pomysłami na temat potworów i istot ze świata SH :-]

img515.imageshack.us/my.php?image=skanuj0005gq8.jpg

to taki jeden skromny pomysł aczkolwiek jestem z niego zadowolony. obiecuję poprawić go, zmienić kolory i w ogóle trochę "czyściej" go przedstawić.
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-14, 00:55   

Gdybyś nie dopisał, że to coś na kształt Flesh Lips, to wcale bym się nie domyślił... Imo świetny potwór! Mimo odrażającego wyglądu jest w nim (niej?) coś erotycznego. Moim zdaniem w sam raz nadaje się do tajemniczej postaci z której zrodziło się 7 alternatywnych osobowości.
Hmmm... A może potwór ten to personifikacja ukrytych potrzeb seksualnych głównego bohatera. Nie chodzi mi tu o jakieś "zboczenia", ale o silnie zaznaczoną obecność sfery seksualnej w psychice naszego protagonisty.

PS. Mały offtop.
Fani Bjork na całym świecie - łączmy się!
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-08-14, 17:21   

Doxepine napisał/a:
Gdybyś nie dopisał, że to coś na kształt Flesh Lips, to wcale bym się nie domyślił...


PS. Mały offtop.
Fani Bjork na całym świecie - łączmy się!


sam zauważyłem pewne powiązanie z FL dopiero po chwili spoglądania na to coś.
a co do Bjork to tak, zdecydowanie:D:D łączmy się! :hihi:

EDIT:

http://www.digart.pl/zoom...ract_mommy.html

tutaj ta sama istota, tylko podkolorowana - można nazwać ją "czyściejszą" wersją ^_^
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-14, 20:19   

Abstract mommy brzmi nieźle... Mam tylko jedno pytanie. Co miałby reprezentować ten potwór, biorąc pod uwagę 7 osobowości alternatywnych?
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-08-15, 18:50   

hmmm... niech się zastanowię.

jak widać istota ta ma cechy i męskie i żeńskie. jest w ciąży. ma pierś (jedną[!!]); lecz z drugiej strony przypatrz się - pod "kaftanem" ma organy rozrodcze męskie. szerokie barki.
[może nawiązanie do niepewności seksualnej bohatera, lub jakieś wykorzystanie go hmmm... albo ogólnie przykre zdarzenie związane z osobą trzecią - może transseksualistą?]

do tego brak twarzy/głowy. jedynie nieme usta niewydające żadnego kompletnie dźwięku.
[mogą symbolizować swojego rodzaju nieme przyzwolenie na wszystkie sytuacje rozgrywające się w miasteczku. na postępowanie głównego bohatera]
lecz również może być to jedyny potwór które będzie widzieć rodzeństwo (jedno z osobowości alternatywnych).
niestety nie mam na chwilę obecną pomysłu jak to powiązać.

może jakieś propozycje?? ^_^
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
Ostatnio zmieniony przez I'veSeenItAll 2008-08-15, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-16, 00:55   

Podoba mi się pomysł z przyjęciem za wytłumaczenie obecności potwora wątku seksualnego, jakikolwiek by on nie był. James też miał odchyły, jeśli chodzi o tę kwestię, ale były one dość delikatne i nie każdemu rzucały się w oczy. Tu moglibyśmy się skupić właśnie nad nieukształtowaną w pełni seksualnością, ale imo tylko przy jednym potworze, powiązanym z jedną osobowością, która może odzwierciedlać "zaburzenia" głównego bohatera. Dałbym to jednak jako wątek poboczny, a nie główny. Transseksualista - to byłoby za proste i zbyt jednoznaczne.
Ja powiązałbym abstract mommy z bibliotekarzem (który jest jedną z osobowości alternatywnych). Na ogół jest spokojnym, cichym człowiekiem, więc w jego głowie może kłębić się sporo "dziwactw"...

EDIT:
Dlaczego rodzeństwo (dzieci przecież symbolizują niewinność) mają widzieć tylko tego potwora, który budzi, przynajmniej u mnie, jednoznaczne skojarzenia seksualne? To mogłoby być dość kontrowersyjne...
_________________
My computer says no...

(cough)
Ostatnio zmieniony przez Doxepine 2008-08-16, 00:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-08-16, 18:26   

rodzeństwo --> brak matki i jej ciepła LUB nadgorliwość matki, typowe "zagłaskanie kota na śmierć" --> w pierwszym przypadku do potwora podchodzą z entuzjazmem, nie widzą jej prawdziwego oblicza. w drugim widzą lecz strach je paraliżuje - stoją w miejscu ze spuszczonymi głowami jakby wysłuchiwały nagany.
___________________

bibliotekarz, powiadasz?
jeżeli nie transseksualista, to kto? to jakie powiązanie?
może jest "sponsorem" dla jakiś młodych chłopaków, kupuje ich miłość.

questions? :grin: :grin: :grin: :grin:
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-08-16, 19:07   

Doxepine napisał/a:
James też miał odchyły, jeśli chodzi o tę kwestię, ale były one dość delikatne i nie każdemu rzucały się w oczy

Khym...:
-------SPOILERY z SH2!!!-----------
-Maria jest ucieleśnieniem seksualnych pragnień Jamesa, których najwidoczniej Mary nie zaspokajała. Mary to ciepłe kluchy, a James choć o tym nie wiedział do czasu wejścia(?) do miasteczka pragnął kobiety z temperamentem- dlatego stworzył postać będącą połączeniem tancerki flamenco, striptizerki i jego własnej żony.
-Manekiny są odartymi z osobowości symbolami seksualnej cielesności kobiety. Wielu seryjnych morderców, którymi kierowała chorobliwa rządza seksualna zakrywało/masakrowało twarz kobietom, bądź odcinało im głowy zanim gwałcili ciała- obiektem ich porządania było jedynie ciało, a nie osobowość. Manekiny symbolizują dokładnie to samo.
-PH gwałci manekina. PH będąc zarazem symbolem podświadomości Jamesa jak i w pewnym sensie jego alter ego, avatarem (zmieszanym z valtielem?) urzeczywistnia prawdziwe pragnienia Jamesa. PH prezentuje siłę i dominację. Również tą seksualną (jak widać we wspomnianej scenie).

Jak dla mnie to fabuła sh2 kręci się wokół: poczucia winy Jamesa, ukrytych pragnień seksualnych Jamesa i wątków dwóch pobocznych postaci.


Czy naprawdę tak łatwo tego niezauważyć?
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-16, 20:39   

Bloo, ja się z Tobą w 100% zgadzam! James rzeczywiście miał jakieś seksualne odchyły, ale nie były one tak bardzo wyeksponowane (chodzi o to, że potwory i Maria nawiązywały do tego tematu, ale imo nie było w nich tej ukrytej, tajemniczej seksualności; Maria była seksowna, to fakt, ale jakoś, moim zdaniem, nie epatowała ona seksapilem). Może nie wyraziłem się zbyt jasno w poprzednim poście, ale o to mi chodziło. Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi... :) Ech, te moje pokrętne tłumaczenia... :grin2:
Ja bym z abstract mommy poszedł jeszcze dalej. Nie sięgajmy po imo tak ograne tematy, jak nadgorliwość lub zimny chów. Skoro dzieci są symbolem czystości (tabula rasa i te sprawy), to abstract mommy, która się rodzeństwu "objawia", może świadczyć (aczkolwiek nie musi) o tym, że np. były one wykorzystywane seksualnie (czyli, de facto, główny bohater). W tym wypadku dzieci mogą rozmawiać z potworem, próbując uniknąć "zabawy w doktora" czy coś. Zdaję sobie jednak sprawę, że to mogłoby być zbyt kontrowersyjne. Innym wytłumaczeniem może więc być to, że bohater, w dzieciństwie, bardzo często mógł być świadkiem zachowań seksualnych swoich rodziców. W takim wypadku, przerzuciłby ten ciężar na jedną z osobowości, a jako, że przeżywał to właśnie w dzieciństwie, tym alter ego będzie rodzeństwo.
Transseksualista byłby zbytnią oczywistością. Po prostu, człowiek, który nie umie odpowiedzieć sobie na pytanie: Czym jest dla mnie moja własna seksualność?
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-08-16, 21:23   

Doxepine napisał/a:
Skoro dzieci są symbolem czystości (tabula rasa i te sprawy), to abstract mommy, która się rodzeństwu "objawia", może świadczyć (aczkolwiek nie musi) o tym, że np. były one wykorzystywane seksualnie (czyli, de facto, główny bohater). W tym wypadku dzieci mogą rozmawiać z potworem, próbując uniknąć "zabawy w doktora" czy coś. Zdaję sobie jednak sprawę, że to mogłoby być zbyt kontrowersyjne. Innym wytłumaczeniem może więc być to, że bohater, w dzieciństwie, bardzo często mógł być świadkiem zachowań seksualnych swoich rodziców[ :eek: ] . W takim wypadku, przerzuciłby ten ciężar na jedną z osobowości, a jako, że przeżywał to właśnie w dzieciństwie, tym alter ego będzie rodzeństwo.


co do pierwszego pomysłu z "zabawą w doktora" myślę, że byłoby to bardzo ciekawe - jednak również masz rację : byłoby to nawet baaardzo kontrowersyjne - sprawa molestowania nadal jest swoistym tematem tabu.
drugi pomysł jest na tyle prosty i genialny jednocześnie iż na niego niewpadłem :lol-sweat: i jeszcze bardziej mi się podoba. może po prostu jako dziecko mieszkał w jednym pokoju z rodziną i chcąc nie chcąc musiał obserwować ich kontakty seksualne. hmm...??
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-17, 00:34   

Poczytałem trochę o tym i okazało się, że najczęściej ludzie tacy zostają mordercami. Pomysł więc może okazać się naciągany... :\
Można więc dodać coś do historii głównego bohatera. Coś, co stało się przyczyną wytworzenia dodatkowych osobowości. Wydaje mi się, że niezastąpiony będzie tutaj ojciec/matka tyran/ka... Wtedy możemy połączyć te dwie rzeczy i nie będzie żadnego problemu. Co Ty na to?
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-08-17, 00:59   

może ogólnie toksyczne małżeństwo? oboje tyrani próbujący jak to podczas rozpadu małżeństwa przeciągnąć biednego syna na jedną stronę sprawiając że dziecko dostaje same sprzeczne informacje.
i jak? może być??

a tak w ogóle to dziś mnie natchnęło i stworzyłem jeszcze jedną istotkę :grin: :grin:
http://www.digart.pl/zoom/2332823/nie_kradnij.html

jak efekt?? ^_^
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-17, 01:02   

Nie czuję się odpowiednią osobą, aby komentować wygląd tego potwora, ale imo lepiej by wyglądał, gdybyś usunął tę stalową konstrukcję i pozwolił poruszać się mu jak stonodze... Wiesz, o co mi chodzi?

EDIT: Gdyby ów potwór miał wygląd stonogi powstałej z połączenia kilku kobiecych ciał, byłby, moim zdaniem, bardzo ciekawą bestią...
_________________
My computer says no...

(cough)
Ostatnio zmieniony przez Doxepine 2008-08-17, 01:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-08-17, 01:04   

ok, zobaczę co da się zrobić :->

a co motywu toksycznego małżeństwa??
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-17, 01:09   

Toksyczne małżeństwo? Sam nie wiem... Pachnie mi to czymś w stylu "Niekochane dzieci"... Ja jednak obstawałbym za ojcem tyranem/matką tyranką...
Chociaż toksyczne małżeństwo, w którym jeden z rodziców bije dziecko, a drugi biernie na to patrzy... Czemu nie...
Nie wiem, czy rozpad małżeństwa i przeciąganie dziecka na swoją stronę dałoby efekt w postaci alternatywnych osobowości...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group