Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę kwestii niewyjaśnionych...
Autor Wiadomość
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:50   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 2:11 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Iron Savior napisał:
Cytat:
Zauwaz, ze PH pojawia sie zawsze pod koniec lokacji {w przypadku kiedy trzeba z nim walczyc}, ja bym sugerowal ze jest to powodowane narastajaca frustracja James'a, iz przeryl cala lokacje, a zony ktora jest w bagazniku samochodu obok wygodki, jak nie bylo tak nie ma.

Ciekawa koncepcja!

Ja też po pierwszym przejściu SH2 myślałem, że PH jest conajmniej 3 i nie pwoiem - też mnie to zirytowało trochę. A w labiryncie (i do końca gry zresztą) śmiga z włócznią dlatego, że James kradnie mu przecież kosę (Amer, znalazłeś ją?).

Ponadto koncepcja, iż potwory widziane przez Jamesa to zwykli ludzie nie może być właściwa, bo co normalni ludzie robiliby w takich miejscach jak Toluca prison i Lakeview hotel?
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:52   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 2:16 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

OK, podoba mi się Wasze 'tłumaczenie' więc kupuje to 8-)

Tak Sab, dorwałem ten tasaczek - jest słodki... i 'kce' taki w realu.
 
 
Wasyl
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:53   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 3:17 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Sab napisał:
Cytat:
Ciekawa koncepcja!

Ja też po pierwszym przejściu SH2 myślałem, że PH jest conajmniej 3 i nie pwoiem - też mnie to zirytowało trochę. A w labiryncie (i do końca gry zresztą) śmiga z włócznią dlatego, że James kradnie mu przecież kosę (Amer, znalazłeś ją?).

Ponadto koncepcja, iż potwory widziane przez Jamesa to zwykli ludzie nie może być właściwa, bo co normalni ludzie robiliby w takich miejscach jak Toluca prison i Lakeview hotel?

Toluca prison - wiezniowie ?
Lakeview hotel - turysci ?
 
 
Turysta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:54   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 3:42 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Amer napisał:
Cytat:
BTW: przy okazji - zapytam także jakie znaczenie miała samobójcza śmierć PH... jak należy ją interpretować? Kat mający przypominać (itp, itd) o grzechach James'a zgładza się sam... Dlaczego?

Chyba na to Ci jeszcze nikt nie odpowiedział;)
Rolą PH'a było prześladowanie Jamesa, po części uświadamianie mu tego co zrobił poprzez śmierci Marii. Bohater wykreował sobie Piramidka podświadomie pragnąc kary. --> That's why I needed you.. Needed someone to punish me for my sins.. Po obejrzeniu kasety w pokoju 312 James uświadamia sobie co i jak, bierze się w garść, postanawia "zmierzyć się z rzeczywistością" i odrzuca PH. Jego samobójstwo znaczy po prostu tyle co zniknięcie ;)
PS: IMO końcowa walka z Piramidkiem jest tak na dobrą sprawę niepotrzebna. James wygłasza swoją kwestię i PH mógłby od razu przejść do samobójstwa. Niby co ma jeszcze symbolizować to ostatnie starcie? Pewnie istnieje tylko po to, by w jakiś bardziej epicki sposób pożegnać taczkogłowego...

Cytat:
Toluca prison - wiezniowie ?
Lakeview hotel - turysci ?

Toluca Prison- zburzone?
Lakeview Hotel- spalony?
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:56   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 5:53 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wg mnie cała to opcje z postrzeganiem zwykłych obywateli jako potwory jest do kitu... Ich zachowanie, reakcje na strzały itp... wiem że James widzi to zupełnie inaczej, ale... to i tak byłoby lekkie przegięcie (prędzej czy później ktoś by go zgasił). Do tego jeszcze te - faktycznie - 'egzotyczne' lokacje... nie ma szans by byli tam żywi ludzie i to w takich ilościach.
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:57   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 6:31 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Amer napisał:
Cytat:
'egzotyczne' lokacje... nie ma szans by byli tam żywi ludzie i to w takich ilościach.

A czy możnaby to zinterpretować podobnie jak w filmie/książce "Lśnienie"?
Chodzi o to, że w hotelu tym (ze Lśnienia) doszło do strażnych rzeczy (nie będe wchodzil w szczegóły). Mury hotelu zaabsorbowały energię tych zdarzeń a następnie manifestowały ją obecnością duchów/zjawisk. To samo np. w więzieniu Toluca. Stąd też są ci "więźniowie" i "turyści".
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 00:58   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 7:16 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Master napisał:
Cytat:
nie będe wchodzil w szczegóły

Nom racja - nie trzeba, ten film widział chyba każdy (zainteresowany tematem) człowieczek :)
 
 
Turysta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:00   

Wysłany: Czw Sie 18, 2005 7:43 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Master napisał:
Cytat:
A czy możnaby to zinterpretować podobnie jak w filmie/książce "Lśnienie"?

IMO nie bardzo, ponieważ to co widzimy w grze nie jest manifestowane przez budynki i miejsca tylko przez chory umysł Jamesa. Sunderland widzi hotel taki jaki pamięta, nie widzi kupki popiołu na jego miejscu, ponieważ nie ma pojęcia o pożarze, który miał miejsce pomiędzy jego dwiema wizytami. Skoro nie wie o pożarze, nie wie o tragedii, która nastąpiła jakiś czas temu. Gdyby znał okoliczności, to może jego umysł tworzyłby obrazy palących się zombiaków czy coś w tym stylu. To co tkwi w jego głowie to wspomnienia Mary, więc potwory, które spotyka przypominają kobiety. Tak w skrócie to James jest po prostu skupiony na swojej tragedii, dlatego zombiaki, które widzi nie mają nic wspólnego z ofiarami tragicznych zdarzeń związanych z hotelem czy więzieniem.
 
 
gamarus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:04   

Wysłany: Pią Sie 19, 2005 6:48 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

bedzie lekki offtopic ale nie chcialem zakladac nowego watku.Przy pierwszej wizycie w roserwater park jest tabliczka upamietniajaca 69 zabitych ktorzy spoczywaja za jeziorem.Wie ktos co sie z nimi stalo?Bo to nie sa ci sami co zgineli w tej katastrofie statku bo ich z tego co pamietam bylo mniej i poza tym ich cial chyba nie znaleziono...
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:04   

Wysłany: Pią Sie 19, 2005 9:27 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Chodzi tu albo o uczestników wojny secesyjnej, albo o tych, którzy zginęli na skutek śmiertelnej zarazy...
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2008-02-10, 01:05   

Wysłany: Pią Sie 19, 2005 9:37 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To ofiary zarazy
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:06   

Wysłany: Sob Sie 20, 2005 2:57 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mam jeszcze jedno pytanie: w Woodside (nie pamiętem który pokój) w jednym mieszkaniu drzwi (właciwie to metalowa krata) do łazienki (sądząc po ukłądzie mieszkania wnioskuję, że to łazienka) są zamknięte, niemniej jakiś przedmiot tam się znajdujący bardzo przyciąga uwagę James'a. Wiecie może co to jest?
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:07   

Wysłany: Sob Sie 20, 2005 3:24 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja już to obadałem i wiem że wspominany obiekt zainteresowania James'a to spokojnie leżące sobie... coś (ale jeszcze nie wiem co to jest, bo nie da się tego zobaczyć) :lol:

Spoko, nie musisz dziękować - ważne że mogłem pomóc :grin:
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-10, 01:07   

Wysłany: Sob Sie 20, 2005 9:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

a mozna tak shackowac kamere zeby zobaczyc przez sciane?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:08   

Wysłany: Sob Sie 20, 2005 9:39 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

R4Zi3L napisał:
Cytat:
a mozna tak shackowac kamere zeby zobaczyc przez sciane?

Da się...
Da ktoś może sejwa? Bo ja nie mam z łudsajdów. Sprawdziłbym.
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:09   

Wysłany: Sob Sie 20, 2005 10:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Dziś rozje-bała mnie jedna kwestia... zabrałem się za ponowne przechodzenie SH2, dotarłem do apartamentu, wbijam się do pokoiku z zegarem, tv itp... a tu - no właśnie - odbiornik tv nie był włączony, a fotel (na którym standardow truposz ogląda sobie Vive)... pusty. Nie znam jeszcze tej gry zbyt dobrze (przechodze dop. 2-gi raz), więc początkowo pomyślałem że po prstu pomyliłem lokacje... Pobiegłem spotkać się (a raczej dostać kopa) z Laurą, wracam do pokoiku z zegarem a tu buuuu... siedzi umrzyk i ogląda tv :lol:

Cała ta sytuacja ŚLICZNIE obrazuje zachodzące w umyśle James'a zamiany... gdy dostałem się tu po raz pierwszy nikogo jeszcze nie było. Szbki skok po innych pientrach, spotkanie z dzieciekm, powrót do odwiedzanego już miejsca, a tu... już czeka na mnie PH (za kratami przy drzwiach do pokoju z zegarem i tv), którego wcześniej na bank tam nie było... no i jeszcze te zmiany w samym pokoiku... poważna sprawa!

No i oczywiście ogromny punkt dla Konami - wg mnie przekozacka sprawa.

Edit spoooro godzin później: dziś doznałem kolejnego szoku... Manekin skoczył na mnie z drzewa.. :shock: . Nie wiedziałem że jest tu coś takiego...
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2008-02-10, 01:10   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 9:43 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Gdzie w jakim miejscu zkoczył z drzewa, a tego nie widzialem albo nie pamiętam?

Co do tej sceny to tez mnie rozwalila, szczegulnie ta scenka z przybliżeniem na alternatywnego James`a :shock: .

PS: Wiem jak sie idze do tej lokacji przed mostem gdzie sie zchodzi do więdzieniów to manekiny wyskakują zza płotu.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-02-10, 01:11   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 9:44 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Z drzewa??????? my tez nie wiedzielismy.

Jaki alternatywny James?
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2008-02-10, 01:12   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 9:46 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Aletrnatywny czylie te zwloki na fotelu, te przybiżenie na nie, brrrr....
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:13   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 9:47 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Alternatywny James, to martwy James :grin: .

Może z tym manekinem to bug? Przeszedłem SH2 z 7 razy i nigdy nic takiego nie widziałem...
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-02-10, 01:14   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 9:47 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ahaaaaa... Ja tam przyblizenia nie odnotowalem;P
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Amer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:14   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 9:52 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie, to nie był bug! Widziałem to (ja i Mariola) dziś rano!

Wydostałem się z parku i udałem przez dłuuugaśną ulice na końcu której znalazłem zwłoki i mapke z zaznaczoną krengielnią. Wracając tą ulicą (po jej prawej stronie) nagle Jame's podniósł wzrok do góry zerkając na znajdujące się po prawej stornie (za ogrodzeniem) wysokie drzewo... z którego skoczył sobie legancki manekin, lądując dosłownie 2 kroki przed moimi stopami.
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-02-10, 01:15   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 9:53 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

AAaa cos mi sie przypomina, moja kobieta tak tez miala.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:15   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 10:27 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A, te latające manekiny to żadna nowość. Nie wiem co twórcy chcieli za pomocą tego osiągnąć, bo jak dla mnie wygląda to komicznie:)
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 01:16   

Wysłany: Nie Sie 21, 2005 10:27 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie kojarzę manekinów zeskakujących z drzew, ale z krzaków często wyskakiwały więc to możliwe.
Sab powinien mi dziś przesłać sejwa, więc będe się bawił hackowaniem kamery i sprawdzę co się tam kryje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group