Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę kwestii niewyjaśnionych...
Autor Wiadomość
Timecage
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:44   Parę kwestii niewyjaśnionych...

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 9:48 pm Temat postu: Parę kwestii niewyjaśnionych...

--------------------------------------------------------------------------------

Witam.
Nie chcę zakładać paru osobnych tematów, więc będzie jeden zbiorczy. Zamieszczam tu kwestie, które dręczą mnie od dawna, a nie mam już siły i pomysłu, by je rozwikłać. Krótko mówiąc : pomocy^^.

1.Jaka jest rola apartamentów? Co sie tam stało, komu i kiedy?
2.Kiedy miał miejsce pożar hotelu, kto go podpalił i jakie to ma znaczenie?
3.Czym jest labirynt (pomijajć iż jest absurdalnie umieszczony w przestrzeni).
4.Kto pisał w Neely's Bar, kto napisał list (ten z wrench) oraz notkę w szpitalu (przy wyjściu)?
5.Ile jest alternatywnych rzeczywistości w sh2? Bo mi się wydaje, iż spalony hotel i evil hotel to nie jest to samo...
6.Jeżeli Samael nie istnieje, to co za siły mamy w sh2?
7.Jaka jest rola jeziora? Dlaczego jest tak często wspominane, ma rolę symboliczną (abyss)?
8.Jakie jest znaczenie szpitala dla fabuły? To znaczy tego konkretnego?
9.Jakie ma znaczenie w sh2 walter i jakie mamy o nim przesłanki poza wzmiankami w artykule w apartamentach?

To mniej więcej tyle. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.
Bardzo proszę o pomoc....
To mi spać nie daje...
No i musze zaległośc nadrobić^^.
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:46   

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 10:53 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

1. W apartamentach nie stało się raczej nic szczególnego, jeśli mówimy o normalnych apartamentach. Faktem jest, że to właśnie tam znajdujemy po raz pierwszy Pyramid Heada i Laurę, a także spotykamy trupa Jamesa, co niesie pewne przesłanie
2. Tu mogę przypuszczać że hotel spłonął podczas pożaru który nawiedził SH (patrz: Silent Hill 1 ), a James dostrzega zniszczenia hotelu to dopiero po odkryciu prawdy.
3. Labiryntem :lol: Po prostu, zawikłaniem. Labirynt jest częścią kopalni.
4. Nikt nic nigdy nie powiedział, kto to uczyni
5. Zaraz zaraz... evil hotel?
6. Kiedyś twierdziłem że to siła Mary... potem zmieniłem zdanie, że to wszystko odbywa się w psychice Jamesa i to on tworzy własne Silent Hill. A teraz sam nie wiem ;)
7. W jeziorze Toluca od dawna działy sie dziwne rzeczy. Łodzie pływające stamtąd miały znikać (o ile mi sie nie pogieło z trójkątem bermudzkim). Co spowodowało spadek zainteresowania SH jako miasta turystycznego... Na środku jeziora znajduje się kościół, w którym James odprawia ceremonię przywrócenia Mary do życia.
8. Szpital jednocześnie nawiązuje do przebywania Mary w szpitalu (jak choćby scena z Maria która "musi odpocząć),


Następująca notka też jest ważna [dzięki dla Karola za uświadomienie]:
Cytat:
> Patient record - Brookheaven Hospital.
"[Jack Davis]
He has attempted suicide three times in the past for reasons unknown. Although he is normally a model patient who follows doctor's and nurse's orders, he must be watched closely due to his past pattern of sudden and violent suicide attempts.

[Joseph Barkin]
His illness seems to be rooted in the fact that he believes he is guilty of causing his daughter's death. His symptoms suggest a psychotic break and paranoid delusions. Normally calm, but has a tendency towards violence when excited.

[Joshua Lewis]
History of hospitalization as well as numerous assault, battery and other violent offenses. He has a strong persecution complex and a tendency to solve things through violence. Extreme caution necessary."

Notka o Jacku nawiązuje do Angeli, o Josephie do Jamesa, a o Joshua do Eddy'ego.

Jest to szpital psychiatryczny, co ma zasugerować graczowi niepełną sprawność umysłu Jamesa i pozostałych dwojga "loserów" (ale młodzieżowo powiedziałem.

9. W SH2 chyba żadnego...
Ostatnio zmieniony przez ANTH 2008-02-06, 04:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-02-06, 04:48   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 12:06 am Temat postu: Re: Parę kwestii niewyjaśnionych...

--------------------------------------------------------------------------------

timecage napisał:
Cytat:
Witam.
Nie chcę zakładać paru osobnych tematów, więc będzie jeden zbiorczy. Zamieszczam tu kwestie, które dręczą mnie od dawna, a nie mam już siły i pomysłu, by je rozwikłać. Krótko mówiąc : pomocy^^.

1.Jaka jest rola apartamentów? Co sie tam stało, komu i kiedy?
2.Kiedy miał miejsce pożar hotelu, kto go podpalił i jakie to ma znaczenie?
3.Czym jest labirynt (pomijajć iż jest absurdalnie umieszczony w przestrzeni).
4.Kto pisał w Neely's Bar, kto napisał list (ten z wrench) oraz notkę w szpitalu (przy wyjściu)?
5.Ile jest alternatywnych rzeczywistości w sh2? Bo mi się wydaje, iż spalony hotel i evil hotel to nie jest to samo...
6.Jeżeli Samael nie istnieje, to co za siły mamy w sh2?
7.Jaka jest rola jeziora? Dlaczego jest tak często wspominane, ma rolę symboliczną (abyss)?
8.Jakie jest znaczenie szpitala dla fabuły? To znaczy tego konkretnego?
9.Jakie ma znaczenie w sh2 walter i jakie mamy o nim przesłanki poza wzmiankami w artykule w apartamentach?

To mniej więcej tyle. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.
Bardzo proszę o pomoc....
To mi spać nie daje...
No i musze zaległośc nadrobić^^.

Z mila checia:)
1. W apartamentach jest mnostwo waznych sladow (pokoj z motylami, pokoj z wozkiem na zakupy i bronia, pokoj z manekinem itp.), ale jako takie apartamenty nie maja raczej zwiazku z ktorymkolwiek z bohaterow.
2. Rok przed rozpoczeciem akcji SH2, czyli dwa lata po pamietnych wakacjach Jamesa i Mary. Obraz Burning Man, ktory mozna znalezc w jednej z wieziennych cel, przedstawia pozar Lakeview Hotel. Wiecej szczegolow jest mi nieznanych.
3. "He, who's not bold enough to stare in the abyss..." wiezienie, apartamenty i drugi cmentarz znajduja sie w koszmarnym swiecie i to jest wlasnie owo "abyss" (patrz: dziury, w ktore skacze James). Zadne z tych miejsc nie istnieje w rzeczywistosci (wiezienie zamknieto dawno temu, labirynt - sam to zauwazyles, drugi cmentarz - symbolizuje grzesznikow, w SH jest jeden cmentarz - ten przy jeziorze).
4. Były dyrektor Brookhaven. A były dyrektor Brookhaven to (zero dowodow w grze, jedynie poszlaki, na podstawie ktorych formuluje ten wniosek, wiec nie musicie sie z nim zgadzac)... Ernest Baldwin.
5. Dwie - mgliste miasteczko i koszmarne miasteczko. Co do spalonego hotelu, to slusznie podniosles pewna kwestie, ktora kiedys wyjasnilismy na SHH. Otoz w hotelu nastepuje zmiana rzeczywistosci po rozmowie z Laura w pokoju 312, a na to, ze jest to koszmarna rzeczywistosc, jednoznacznie wskazuje Virun VII Crest na podlodze w holu hotelu (jesli ktos zna dobrze fabule SH1, to sprawa jest oczywista).
6. To bardzo zlozony temat. Powiedzmy, ze jest to God i jest to kobieta - takie bostwo wyznaje the Order, kult dzialajacy na terenie miasteczka. Ale jak juz wspomnialem, nie jest to takie proste i zeby dokladnie to wyjasnic, potrzeba:
a. dobrej znajomosci wszystkich czterech gier (ok);
b. czasu (tego akurat nie mam);
Polecam poczytac forum i (lepiej) zagrac w SH 3 i 4, ktore nadaja sens wydarzeniom z SH1 i tlu religijno-historycznemu w SH2. Oczywiscie nie ma co liczyc na proste wyjasnienia (pisze to trzeci raz w tym punkcie:)
7. Hmmm, poza tym, ze kiedys zatonal tam statek - chyba zadna szczegolna. Jezioro to nie jest otchlan, o ktorej mowi sie w SH2.
8. Rozumiem, ze chodzi Ci o Brookhaven? No to po kolei:
- Mary przebywala jakis czas w Brookhaven (stad pamietnik na dachu, stad zmiana rzeczywistosci podczas wizyty w szpitalu i pare innych smaczkow nawiazujacych do Mary);
- byly dyrektor Brookhaven gra wazna role w opowiadanej historii (tak ja to postrzegam);
- szpital byl swiadkiem wielu nieszczesc, zwlaszcza plagi, o ktorej mowa jest przy okazji historii miasteczka;
- w szpitalu Brookhaven przebywa(la) trojka pacjentow, ktorych stan mentalny jest analogiczny do odpowiednich bohaterow SH2. I tak:
Joseph Barkin = James Sunderland
Jack Davis = Angela Orosco
Joshua Lewis = Eddie Dombrowski
Pomysl o tym dokumencie (Patient's Report) jako o drugim cmentarzu (tym za labiryntem).
Wraz z dokumentem napisanym przez eks-dyrektora szpitala (Doctor's Journal) mowi to naprawde wiele o alternatywnym wymiarze, zwlaszcza o jego wlasciwosciach.
9. Rola Waltera w SH2 jest... bycie grzesznikiem (drugi nagrobek). Bardzo lakoniczne, ale coz - roli Waltera nie da sie wytlumaczyc bez spoilowania SH4 i tlustego eseju o tym, kim byl, co i dlaczego zobaczyl w Silent Hill czlowiek, ktoremu poswiecony jest artykul o morderstwie znaleziony na smietniku Woodside.
Naprawde sie ciesze, ze postawiles dobre i rzeczowe pytania, na ktore az ma sie ochote odpowiedziec:) Zdaje sobie sprawe, ze moje odpowiedzi sa dosyc powierzchowne, ale staralem sie ujac sedno sprawy, a takze uniknac spoilujacych i zbyt obszernych odniesien do innych gier z serii, bez ktorych ciezko jest wiele rzeczy wytlumaczyc. Drugim powodem jest to, ze odpowiedzi na kilka z zadanych przez Ciebie pytan znajduja sie na forum. Oczywiscie rozumiem, ze nie chcesz latac po wszystkich dzialach szukajac igly w stogu siana i psujac sobie zabawe, lecz po prostu z lenistwa nie mam ochoty pisac tego samego po raz czwarty. W wypadku dalszych watpliwosci sluze pomoca, ale niestety nie jestem wyrocznia delficka:)

Oops, sorry ANTH, dopiero zauwazylem, ze odpowiedziales na wiekszosc pytan zadanych przez timecage:) I jesli pozwolisz mi Cie sprostowac - pozar hotelu mial miejsce szmat czasu po pozarze spowodowanym przez Dahlie w SH1, jest to co najmniej kilkanascie lat. I pamietajcie, ze podczas pozaru, o ktorym mowi SH1, splonelo jedynie szesc domow, a tak naprawde nikt nie poniosl smierci (nie liczac zweglonych zwlok, ktore oficjalnie zostaly uznane za szczatki siedmioletniej Alessy Gillespie).
_________________
so tell me the truth
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:49   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 12:17 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Tu mogę przypuszczać że hotel spłonął podczas pożaru który nawiedził SH (patrz: Silent Hill 1 ), a James dostrzega zniszczenia hotelu to dopiero po odkryciu prawdy.

Nie ten pozar, nie ta dzielnica:)
Co do odpowiedzi Gryza... pozamiatane;)
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:50   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 8:17 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

NONE napisał:
Cytat:
Nie ten pozar, nie ta dzielnica:)
Co do odpowiedzi Gryza... pozamiatane;)


Hmmm czy dzielnica nie ta... nie do końca :razz:
Ale dobra, zgadzam sie :) .
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-06, 04:51   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 8:41 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli SH2 dzieje sie kilka lat pozniej od jedynki to dlaczego James i Mary byli tam na wakacjach 3 lata wczesniej, a w SH1 miasto było juz wyludnione?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Timecage
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:52   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 8:58 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wielkie dzięki^^.
Drążmy dalej:

1.Zrozumiałem, że w apartamentach mamy tylko ogólne przesłanki fabularne. Ale parę z nich nie bardzo pasuje...Można przyjąć, że w apartamentach mieszkała rodzina Orosco. Ale o co chodzi z pokojem z motylami. I dlaczego znajdujemy martwego Jamesa (już znalazłem jedno z wyjaśnień - wzięli pierwszą lepszą teksturę, ale jakoś nie chce mi się wierzyć -_-)?
2.Czy w takim razie więzień był podpalaczem?
3.Hmmm...O takiej głębi nie pomyślałem^^. Ale!! Więzienie Toluca nie jest jedynym więzieniem. Szerzej napisałem o tym w moim temacie Przesłanki historyczne.
4.Jak w takim razie umiejscowić czaowo wyczyny tego dyrektorka? Czy jego rola ma większe znaczenie, czy po prostu był on jakimś jasnowidzem?
5.Nobo ja to widzę tak: inna rzeczywistość to spalony hotel; koszmarna rzeczywistość pierwsza to inny szpital, więzienie, labirynt; koszmarna rzeczywistość druga, ta najbardziej zbliżona do sh1 (bo też metal i kraty) jest na koniec hotelu.
6.Kurcze...sh1 i sh2 mam na pamięć prawie, ale w sh3 i sh4 jeszcze długo nie pogram...musiałbym nową kartę graficzną kupić^^. No cóż, z tematem goda poczekam. Ale dlaczego kobieta??? Czy ja coś przegapiłem w pierwszych dwóch częściach, czy wszystkie te rewelacje po chodzą z części 3 i 4?
7.No dobra, ale myślę, że za dużo jest o tym jeziorze w samej grze, żeby było po prostu ot tak sobie nieważne...
8.Właśnie to jest problem...Z tą plagą można się zgodzić, Historical Society to potwierdza. Ale skąd Mary w szpitalu i kiedy???? Ja np słyszałem wersję, że pamiętnik na dachunależy do jakiegośtam samobójcy.
9.Czyli jednak bez sh4 sie nie obejdzie...eh...ale ja tego nie przejde, to jest trudne! ^^ Ale zrozumiałem ,że rola Waltera jest przeogromna i teraz to mnie zaciekawiłeś^^.

No i jeszcze jedno pytanie : Ernest Baldwin. Kim był i jakie ma znaczenie, a jeżeli był tym dyrkiem to na jakiej podstawie?
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki^^.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-06, 04:53   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 9:26 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

timecage napisał:
Cytat:
No i jeszcze jedno pytanie : Ernest Baldwin. Kim był i jakie ma znaczenie, a jeżeli był tym dyrkiem to na jakiej podstawie?

A grałes w "Born from a wish"?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Timecage
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:53   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 9:53 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście że grałem, ale jakoś nie udało mi się załapać kim jest Ernest.
 
 
Joseph Barkin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:54   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 12:00 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ad. 1 by Anth

gdzie przepraszam spotykamy trupa Jamesa?
polemizowałbym
 
 
Timecage
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:55   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 12:14 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ano na przykład tu^^

http://www.psxzone.opalne...ta/hidden10.jpg

Jest to postać siedząca na fotelu przed telewizorem w apartamentach.
I nikt nie ma pewności, że to James (choć z wyglądu powinno to być oczywiste)...
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-02-06, 04:56   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 12:25 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

1. Maria to motyl. Mary to larwa (kokon). Akurat chcialem wrzucic link do tematu, w ktorym napisalem o tym kilka zdan, ale najwyrazniej byl to glupi temat, bo zniknal. A zatem: tatuaz Marii (motyl) oznacza piekno, ktore bardzo szybko przemija (tu: ginie. W pokoju w Woodside sa takze martwe motyle). Mary symbolizuje kokon, ktorego smierc byla katalizatorem umozliwiajacym kreacje Marii. Jak Mary pisze w liscie do Jamesa: "wrapped in my cocoon of pain". Stad wyglad potowrow znanych jako Lying Figure, a takze ostatniego bossa.
Rodzina Angeli nie mieszkala w Silent Hill. Angela uciekla z domu do Silent Hill (patrz: instrukcja do gry). Czemu? Poniewaz miasteczko przyciaga grzesznikow.
Ojciec Jamesa jest dozorca podobnego bloku mieszkalnego, oczywiscie nie w Silent Hill.
Obraz martwego Jamesa przed telewizorem odnosi sie do tego, ze James od samego poczatku gleboko w swojej duszy wie, ze zasluguje na najwyzsza z mozliwych kare, a ta laczy z postacia PH, ktory nieprzypadkowo stoi w tym momencie za kratami obok pokoju. Yo wlasnie oznaczaja slowa wypowiadane przez Jamesa przed konfrontacja z duetem PH: "That's why I needed you... needed someone to punish me for my sins.." albo dokladniej z japonskiego "...desired your existence", ktore to slowa kierowane sa pod adresem PH. Oprocz tego wspomniana scena z Woodside Apartments jest odniesieniem do sceny w Lakeview Hotel.
2. Zakladajac, ze byl grzesznikiem, ktory przybyl do Silent Hill po wydarzeniach z SH1 i jego otchlan/dziura rowniez prowadzila przez wiezienie Toluca - tak. Byc moze nawet jest to ten sam czlowiek, o ktorym jest mowa w zagadce z szubenicami. Ale nie mozna o nim mowic jako wiezniu Toluca Prison, poniewaz to wiezienie od dawna nie istnieje.
3. Mapa lokacji, ktora zwiedza James, nazywa sie "Toluca Prison Map".
4. Zakladam, ze Ernest Baldwin i dyrektor Brookhaven to jedna i ta sama osoba. Opieram sie na nastepujacych przeslankach:
- Ernest wie o Jamesie, jak rowniez o wydarzeniach zachodzacych w alternatywnym miasteczku. Patrz: koncowka scenariusza Bfaw.
- czlowiek zostawiajacy wiadomosci dla Jamesa rowniez wie o Jamesie i jego winie (druga wiadomosc w Neely's Bar, "He who's not bold enough...")
- czlowiek zostawiajacy wiadomosci i eks-dyrektor Brookhaven to jedna i ta sama osoba (patrz: klucz w parku).
- eks-dyrektor rowniez zwiedzil swoja otchlan (abyss, czy tez HOLE). Czesc tej otchlani byla w Neely's Bar jak sugeruje pierwsza wiadomosc tamze, czesc zas w Historical Society (patrz: klucz do Historal Society, ktory Joseph zakopal w parku za przyzwoleniem eks-dyrektora).
- w odroznieniu od Jamesa, eks-dyrektor nie szukal tam prawdy, jedynie spokoju. Prawde poznal w momencie, kiedy Maria dostarczyla mu kartke z zyczeniami urodzinowymi od Amy.
- eks-dyrektor wspomina, ze byl w Historical Society, ale przerazil sie i uciekl, a od tego czasu miejsce pozostaje zamkniete. Po co sie tam udal? Po Obsidian Goblet, jeden z przedmiotow niezbednych do Crimson Ceremony (rytual wskrzeszenia, choc pierwotnie nie byl on niczym takim). Kiedy gramy po raz pierwszy w SH2, gablota w Historical Society jest rozbita. Kiedy gramy po raz drugi i odkrywamy przedmioty pozwalajace osiagnac zakonczenie Rebirth, gablota jest rowniez rozbita, ale tym razem slyszmy dzwiek pekajacego szkla i znajdujemy na miejscu Obsidian Goblet. Pytanie: kto w SH2 posiadal wczesniej ten przedmiot?
Ernest Baldwin, eks-dyrektor Brookhaven i czlowiek od tajemniczych wskazowek to jedna i ta sama osoba.
Chronologicznie podroz Jamesa rozgrywa sie bezposrednio po wydarzeniach z Bfaw. Dusza Ernesta zostala uwolniona z "przekletej rezydencji", stad tez wiadomosci pozostawione przez niego dla Jamesa sa, z braku lepszego okreslenia, poniewaz pojecie czasu w SH jest dosyc zaklocone, aktualne. Co innego szpitalne notatki napisane na maszynie - te pochodza z okresu, w ktorym Ernest Baldwin jeszcze zyl i pelnil stanowisko dyrektora szpitala.
5. W miescie tez sa kraty itp. Sytuacja w hotelu jest analogiczna do Nowhere z SH1. Iluzja stworzona nieswiadomie przez Jamesa rozsypuje sie, a zatem rozpada sie tez alternatywny swiat (drzwi prowadza tam gdzie nie powinny, wylacza sie radio). W SH2 zmiany rzeczywistosci sa zwiazane z Mary.
6. Kup konsole. W SH1 God to tez kobieta, z ktora walczymy w zakonczeniach Bad/Bad+. Skrzydlaty demon opuszczajacy cialo God po uzyciu przez Kauffmana Aglaophotis (czerwonej cieczy) NIE JEST BOGIEM.
7. Zakonczenie In Water. Moze kolejne gry z serii rozwina watek jeziora Toluca.
8. Mary byla chora nie tylko na ciele, rowniez jej stan psychiczny sie pogarszal. Lekarze wiedzieli, ze nie sa w stanie uratowac jej zycia, ale mogli przynajmniej sprawic, by pogodzila sie ze smiercia. Poczatek listu do Jamesa jest wystarczajaco wymowny: "In my restless dreams, I see that town. Silent Hill. You promised you’d take me there again someday. But you never did. Well I’m alone there now... In our “special place”. Waiting for you... Waiting for you to come to see me. But you never do."
...i dalej:
"The doctor came today. He told me I could go home for a short stay. It’s not that I’m getting better. It’s just that this may be my last chance..."
Skoro Mary jest w Silent Hill i jest w szpitalu... Wiem, ze zostaje jeszcze Alchemilla Hospital, ale mnostwo rzeczy swiadczy o tym, ze Mary przebywala w Brookhaven. Wystarczy fakt, ze zmiana rzeczywistosci ma miesjce w Brookhaven. Zmiany rzeczywistosci maja miejsce tylko tam, gdzie kiedys przebywala Mary. No i ten nieszczesny pamietnik:
Cytat:
Ja np słyszałem wersję, że pamiętnik na dachunależy do jakiegośtam samobójcy.

Moze nie jest to mit szkodliwy na miare lorda demonow i wcielonego antychrysta Samaela, ale to jednak mit. Najsmieszniejsze jest to, ze niektore fragmenty z pamietnika brzmia niemalze identycznie jak odpowiednie zdania z listu Mary do Jamesa, ale wszyscy patrza na jeden cytat z owego pamietnika, ktore przeczy temu, ze jest to pamietnik Mary pisany podczas pobytu w Brookhaven - mam na mysli zdanie "would they have saved me if I didn't have a family to feed?"
I rzeczywiscie, to zdanie wykluczaloby autorstwo Mary. Tylko, ze w oryginalnej wersji brzmi ono inaczej, a mianowicie ""Would they still take care of me if there wasn't someone waiting for me?"
9. Walter rzadzi.
_________________
so tell me the truth
 
 
Joseph Barkin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:57   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

facet w fotelu to postać Jamesa umieszczona tam przez twórców z lenistwa
przyznali się do tego w jakimś wywiadzie
nie można opierać teorii na tym co można zobaczyć w grze za pomocą trików
możliwości interpretacyjnych jest za dużo
jakby chcieli, żeby go było widać toby go pokazali
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-02-06, 04:57   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:24 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

"This corpse is James himself! Same face, same polygonal model structure. In fact, this is an image straight out of James' imagination." - Masahi Tsuboyama, art director/Making of Silent Hill 2
_________________
so tell me the truth
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 04:58   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:24 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Hmmm czy dzielnica nie ta... nie do końca

Z okolic business didtrict (bo tam wlasnie mial miejsce pozar z SH1) do hotelu jest ladny kawalek, no i jak mowilem dzielnica tez nie ta:)
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-02-06, 04:58   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:49 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

1 - co do pozaru - pozar z SH1 nie byl przypadkiem wywolany przez Dahlie w celu wiadomym z fabuly SH1? Jesli tak to po kiego wala miala by jeszcze jarac szpital? (pomijam tutaj fakt, ze chyba nie spelni to zasady starogreckiego teatru (trzech jednosci), ktora tutaj bylaby wysoce porzadana

2 - to w koncu z lenistwa, czy z umyslu Jamesa? Ja to interpretuje jako cos w stylu zakonczenia BAD z SH1 (czyt James sobie przezyl "smierc kliniczna or smt, mozg do konca nie umarl i to mu sie "sni"). A panowie z Team Silent mogliby sie zdecydowac, a nie sypac kwiatki w stylu panow z mojego kochanego HelloweeNa (jeden mowi ze singiel wybrali bo jest komercyjny, drugi ze to nie oni tylko wytwornia :lol: )
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-02-06, 04:59   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Pozar, o ktorym mowi SH1, najprawdopodobniej wybuchl w Old Silent Hill.
Co do interpretacji scenki z SH2 - cokolwiek nie mowiliby tworcy gry (nie przypominam sobie tego, o czym pisal Jozef, ale cos mi sie o uszy obilo), nie widze bledow w mojej interpretacji.
_________________
so tell me the truth
 
 
Joseph Barkin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 05:00   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

karolpiotr napisał:
Cytat:
"This corpse is James himself! Same face, same polygonal model structure. In fact, this is an image straight out of James' imagination." - Masahi Tsuboyama, art director/Making of Silent Hill 2
nie wierzę w to co mówi

sam czytałem co innego z ust członka (sic!) Team Silent ale nie jestem w stanie Ci powiedzieć gdzie i kogo
ta historia jest wymyslona aposteriori. tak sądzę

oczywiście, że można znależć 100 teorii za tym, że ma to sens iż James tam siedzi, ale uważam ze jest to nadużycie interpretacyjne.
wszystko mozna wytłumaczyć za pomocą nagiętych teorii. Silent i tak bez tego jest mocno skomplikowany
co nie znaczy jednak, że jest to niemożliwe. EOT
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2008-02-06, 05:01   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 7:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ANTH napisał:
Cytat:
[color=green]1. W apartamentach nie stało się raczej nic szczególnego, jeśli mówimy o normalnych apartamentach. Faktem jest, że to właśnie tam znajdujemy po raz pierwszy Pyramid Heada i Laurę, a także spotykamy trupa Jamesa, co niesie pewne przesłanie

e-eee...znajdujemy jeszcze cos...popatrz na manekina u którego znalazłeś latarke i przyjrzyj mu sie uważnie albo podejdź do niego i nacisnij przycisk akcji(po zabraniu latarki)
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-02-06, 05:02   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 9:38 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cos jest ostro pojebane z apartamentami. James od poczatku ryl za special place (pomijam tutaj "lekkie zboczenie z kursu" na rzecz panny Laury), wiec po kiego wala polazl do apartamentow? Jakos nie przemawiaja do mnie takie powody jak "zeby poznac Eda i Laure" ani "zeby zobaczyc siebie/sobowtora z rozpieprzona glowa na fotelu, ogladajacego niedzialajacy TV". Tak samo Rosewater Park... chociaz to akurat mozna przebolec, bo Mary mowila o special place, patrzac przez okno w strone jeziora, czyli prawdopodobnie w strone parku.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-06, 05:03   

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 8:17 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

R4Zi3L napisał:
Cytat:
Jeżeli SH2 dzieje sie kilka lat pozniej od jedynki to dlaczego James i Mary byli tam na wakacjach 3 lata wczesniej, a w SH1 miasto było juz wyludnione?

Jest ktoś w stanie odpowiedziec na moje pytanie? heheh :)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-02-06, 05:03   

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 10:52 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tak. Silent Hill nie jest i nie bylo wyludnionym miastem podczas wydarzen z SH1, czy ktoregokolwiek z Silentow. Ile razy trzeba to pisac?
_________________
so tell me the truth
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-06, 05:04   

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 1:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

sorry ale pierwsze słysze... to gdzie sie podziali mieszkancy?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-02-06, 05:05   

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 1:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

temat poruszany byl juz chyba na kazdym mozliwym forum, wersja mega skrocona - mieszkancy sa, tylko dzieki Alessie ich nie widzimy w SH1, SH2 - James ma zryta psyche, i zamiast ludzi widzi potworki (to jedna z teori ktore sie przewijaly, moim zdaniem dosyc sensowna, ale znajac zycie, KarolPiotr napisze ladny poemat, ktory wszystko ladniej wyjasni, to jest tylko przyklad z podobnego tematu ze S.P. SHC)
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Timecage
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 05:06   

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 8:27 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

No więc tak. Powód mojego czepiania się między innymi apartamentów został pieknie ujęty w jednym z postów tutaj (chyba Iron Savior). Właśnie dlatego, że te apartamenty strasznie coś nie pasują. Zauważyliście, że na pierwszym piętrze obok pokoju 104 na ścianie jest napis "Hell!"? No i oczywiście ten krzyk dziecka i jeszcze parę innych szczegółów. Jeżeli chodzi o trupa na fotelu, to moim zdaniem najpierw trzebaby to wpasować w fabułę, a to już nie będzie takie proste...Chyba że, jak to mój brat cioteczny kiedyś ujął - "James upił się na śmierć"^^ (patrz skłonność do alkoholu objawiona gdzieś tam p rzy skrzynkach butelek).
A tak poza tym - czym jest Maria. Proszę o teorie, bo poza tym reszta zaczyna mi się bardzo ładnie układać w całość^^.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group