Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki
Autor Wiadomość
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-11-18, 20:24   Zagadki

Która sprawiła najwięcej problemów? Która najfajniejsza? Czy trzymają poziom w poszczególnych częściach? + co tam sobie jeszcze nie wymyślicie na ten temat ;)
A może macie jakieś pomysły na zagadki?

Ja na razie powiem że osławiona zagadka z SH1 (pianino) nie sprawiła mi żadnych problemów, za to tabliczki w szpitalu to jakiś koszmar :/
Resztę napiszę później bo mam jeszcze niepełny obraz. Idę grać ;)
Ostatnio zmieniony przez MZet 2007-11-18, 20:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-18, 20:29   

MZet napisał/a:
Ja na razie powiem, że zagadka z SH1 (pianino) nie sprawiła mi żadnych problemów,

A ja przez kilka minut waliłem w klawisze wydające dźwięk, dopóki nie skojarzyłem nazwy wiersza xD

MZet napisał/a:
za to tabliczki w szpitalu to jakiś koszmar :/

Jeśli chodzi o te kolorowe to jechałem na wyczucie, a karteczkę na ścianie po prostu olałem :D
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-01-26, 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-19, 11:12   

Mnie najwięcej trudności sprawił sejf.
Ja wiem, że na tej karteczce niemal wszystko było wypisane, ale jeśli chodzi o otwieranie sejfów w grach jak to się mówi "jestem tępa jak paczka gwoździ" ;D .
Kręciłam chyba z 2 godziny a i tak nie wychodziło.
W końcu przeszedł mi to kolega :\ .

Edit:
Tak, właśnie ten.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2007-11-19, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-11-19, 13:16   

Który sejf? W dwójce (blue creek)?
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-11-19, 14:34   

MZet napisał/a:
Która sprawiła najwięcej problemów?
Zagadka z zodiakami w szpitalu w SH1. Najbardziej zdenerwowala mnie akcja z ustawianiem swiatla w wiezienu w SH4 :/ Ale najfajniejsza z tych co widzialem to na 100% pianino, ktore nie sprawilo mi zadnych problemow :)
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-19, 15:42   

Wszyscy tak mówią, ale ta zagadka z pianinem wcale na tyle łatwa nie była :p

Najgorsza i najbardziej przeze mnie ceniona zagadka to ta z łóżkami w Alternate Brookhaven w SH3. Na poziomie HARD jako jedyna sprawiła, że pół dnia już nad nią siedzę. Natomiast najgorsza to zdecydowanie zagadka z płytkami w SH, w Alternate Alchemilla. Nudna i tyle, nawet nie trudna.
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-11-19, 17:50   

Baaly napisał/a:
Wszyscy tak mówią, ale ta zagadka z pianinem wcale na tyle łatwa nie była :p
Taka prawda. Jak przeczytalem pierwszy raz "Powiesc o niemych ptakach" to juz wiedzialem co trzeba robic (ale laaaans ;] )
 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2007-11-19, 18:28   

A ja byłam wtedy gówniarzem i fakt faktem nie czaiłam o co w tej powieści chodzi :P Ale jakoś to potem poszło. Najbardziej dobiły mnie w późniejszych latach zagadki na poziomie hard w SH2 i 3. Nawet jak sobie przetłumaczyłyśmy z kumpelą je na polski, to i tak nie za bardzo wiedziałyśmy o co kaman :>
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:07   

Pianino - Miszczostfo :P . Za trudna okazała się zagadka z którą kłopoty miał Baal - Hard, łóżka, SH3 - i pozamiatane. Zaciąłem się też w przy ponownych odwiedzinach cmentarza w SH4, ale jaka zagadka mnie zatrzymała - nie pamiętam ;].
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2007-12-03, 17:23   

Zagadka z Panoptykonem w Water Prison doprowadziła mnie do furii. Za nic mi się nie chciały te dziury zgodzić ;D
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-03, 18:11   

Cytat:
Która sprawiła najwięcej problemów?

Z łóżkami w SH3. Drugi dzień nad nią siedzę :/
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-04, 12:50   

Zagadka z pianinem i zodiakami sprawly mi najwiecej problemow. W przypadku tej pierwszej to meczylem sie rowne 2 godziny zanim nie odkrylem poprawnej kolejnosci - druga zas po 30 minutach; w ruch poszly gazety z horoskopami oraz kartki z liczbami :>
_________________
Last.Fm
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-12-04, 13:15   

Pianino szybciutko rozpracowałem a z zodiakami to byłem przekonany że chodzi o ich kolejność zgodnie z kalendarzem więc wyłączyłem do następnego dnia (bo była 3cia) a żeby nie użerać się z kalendarzami to zajrzałem do solucji.. Troszku się zdziwiłem :P
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-05, 16:22   

MZet napisał/a:
Pianino szybciutko rozpracowałem a z zodiakami to byłem przekonany że chodzi o ich kolejność zgodnie z kalendarzem więc wyłączyłem do następnego dnia (bo była 3cia) a żeby nie użerać się z kalendarzami to zajrzałem do solucji.. Troszku się zdziwiłem :P
Haha :D Identyczny motyw rozkminialem z zodiakami xD Zaczelem przegladac "Pania Domu" i szukac kolejnosci xD
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-12-16, 09:28   

Bersek napisał/a:
Cytat:
Która sprawiła najwięcej problemów?

Z łóżkami w SH3. Drugi dzień nad nią siedzę :/
Haha śmiać mi się chce jak to czytam :lol:

Jak wam poszło z obrotową głową w dwójce? Ja na hardzie rozwiązałem na miętowo. Ma się tą wyobraźnię przestrzenną ;)
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2007-12-16, 18:32   

Najlepsze zagadki były jak dla mnie w sajlenciaku drugim. Bardzo dobrze pasowały do klimatu gry - wskazówki zawarte w podpowiedziach trzymały podobnie tajemniczy klimat, nawet jeśli graliśmy na EASY RIDDLES. Tak tak, zagadki poza samym faktem pełnienia roli łamacza głów i chwilowego "przystanku" były kolejnymi rodzynkami w torcie klimatu.

Co do jedynki, zagadka z pianinem była dobra, te głuche dźwięki klawiszy...

W serii podobały mi się również dwa "trupie" motywy - pierwszy z wisielcami w dwójce, drugi z kostnicą w trójeczce. Jak Miho kiedyś wspomniała - obskurnie, aż czuć zgniliznę i ogólnie brrr, a tu trzeba zagadki rozwiązywać.

MZet napisał/a:
Jak wam poszło z obrotową głową w dwójce? Ja na hardzie rozwiązałem na miętowo. Ma się tą wyobraźnię przestrzenną ;)

Z głową bawiłem się "na czuja" - kręciłem, patrzyłem na drzwi, a wewnętrzny głos mówił coś w stylu "Nie nie, inaczej, zielone oczy i do góry nogami, ale nie jestem pewien". Na hardzie jeszcze z nią nie próbowałem. No i tak nawiązując do "klimatyczności", taka obracająca się głowa mogła być dobrą metaforą szaleństwa dżejmsa (No, o tym chyba powinienem napisać w teoriach ; P)
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-04, 14:14   

Baaly napisał/a:
Najgorsza i najbardziej przeze mnie ceniona zagadka to ta z łóżkami w Alternate Brookhaven w SH3.


Oj tak! Ja zawsze ustawiam zagadki na Hard (jak jest taka możliwość ofkoz) bo jestem skromnym człowiekiem :grin2: ale tak zagadka z łóżkami w SH3 to mnie zagięła. Bite 2 dni główkowałem ale w końcu wykombinowałem :lol: . A zagadki w SH4 to jakaś zwała jest. Najprostsze z całej serii.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-04, 14:17   

Mike-L napisał/a:
ale tak zagadka z łóżkami w SH3 to mnie zagięła. Bite 2 dni główkowałem ale w końcu wykombinowałem :lol:

To obczaj moje posty:
http://www.psxzone.opalne...topic.php?t=136
aż mi głupio jak o tym pomyślę :oops:
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-05, 12:27   

Oł jea. To grubo dałeś :grin: . Ale spoko, błądzić jest rzeczą ludzką. Nikt nie jest nieomylny. Ja w sumie fuksem wbiłem ten szyfr (od razu go zanotowałem :o ) ale to na Hardzie. Na Hardzie na piecu nie ma "mapki" tyko wiersz. Na normal było proste jak drut a o Easy to już wogle nie wspominam:)
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-02-06, 01:44   

Mike-L napisał/a:
A zagadki w SH4 to jakaś zwała jest. Najprostsze z całej serii.

Przecież w SH4 nie było zagadek, o co Ci chodzi? Wszystko było wyłożone jak na tacy, a sama gra stawiała bardziej na akcję - to było przecież zamierzone.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-06, 09:26   

Devlock napisał/a:
Przecież w SH4 nie było zagadek, o co Ci chodzi?


What? Ty wogle grałeś w tą grę? Pewnie że są zagadki (albo puzzle jak kto woli :grin2: ) tylko że są tak banalne że poezja. Może ty ich wogle nie zauważyłeś bo takie proste są :o
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-02-06, 11:57   

Mike-L napisał/a:
Ty wogle grałeś w tą grę?

Tak, już skromne kilkanaście razy, a poza tym pisałem solucję do tej gry (vide strona) i uważam, że wytykanie SH4, że ma słabe zagadki jest nie na miejscu, bo ich po prostu nie ma (chyba, że zagadką nazwiemy obracanie piętrami w Water Prison World, albo dopasowywanie części do lalki w Forest World (dokładnie to samo jest w Bulding World - z tym, że tam dopasowujemy poszczególne elementy do otoczenia)), czyli mówiąc prościej - nikomu mózg się od myślenia nie przegrzeje. Już sam brak wyboru poziomu trudności zagadek coś oznacza. Team Silent po prostu zrezygnowali z puzzli w tej części, a postawili bardziej na akcję - co niekoniecznie wyszło tej grze na dobre.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-06, 12:06   

Devlock napisał/a:
Team Silent po prostu zrezygnowali z puzzli w tej części, a postawili bardziej na akcję - co niekoniecznie wyszło tej grze na dobre.


I tu się zgadzam w pełni. Powiedziałbym nawet że to jeden z głównych mankaetów tej odsłony. Ale nie mów że gra kompletnie została obdarta z puzzli bo ja bym na siłę zaliczył te które wymieniłeś jako zagadki bo mimo że są takie banalne aż do bólu to jednak są. A wspomniałeś o zagadce z telefonem (trzeba było wykręcić numer z bilbordu za oknem zeby skumać szyfr)? Może to nie bylo trudne ale nie zaprzeczysz że to BYŁA zagadka :->
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-02-07, 12:03   

A widziałeś co zrobili przy następnej wizycie? Trzeba było wykręcić ten numer, żeby zdobyć kolejny kod... To kolejny przymus powrotu do mieszkania, czyli przedłużanie gry, która i tak była długa - z zagadkami to by się ją przechodziło pewnie ponad 10 godzin za pierwszym razem. ;)
Nie wiem czy zaklasyfikować to zadanie z telefonem do zagadek - wszystko co trzeba było wiedzieć było napisane w notatce nieopodal na ladzie baru. Może prędzej mycie monety w kuchennym zlewie, żeby móc jej użyć na automacie w Subway World.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-07, 14:03   

No tak teraz ja z kolei zapomniałem o tej monecie. Cóż każdy ma swoje zdanie. Skoro twierdzisz że w tej grze nie ma zagadek, nawet tych najprostszych to zagraj w Dooma albo rodzimego Painkillera. Tam nie ma zagadek :grin2:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group