Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsola vs PC
Autor Wiadomość
James 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 44
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-12, 16:31   Konsola vs PC

witam jestem ciekawy na czym graliście, gracie (przeszliście) w Silent Hill na PC czy telewizorku i PS2 psx, i na czym wolelibyście grać...
Ja bym wolał na PS2 /psx ale nieposiadam niestety... (mam zamiar sobie kupić tylko dla silentów, tylko nie wiem z kąd bo orginałów raczej w sklepie juz nie znajde, chyba ze na jakiejś aukcji.)

Na konsoli zapewne jest 100 razy leprzy klimat.?
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-12, 16:36   

SH1 na PC (ePSXe) grafika ładna, ale tak jakby hmmm wyczyszczona z Silentowego brudu i bez takiego klimatu jak na PSX, tak więc pewnie na konsolce lepiej by się grało.
SH3 na PC wszystko ustawione na full więc IMO grafika lepsza niż na konsoli, ale gdybym nie musiał to bym nie grał w to na PC :)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2007-12-12, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2007-12-12, 17:10   

Ja wszystkie części przeszłam na psx/ps2. Nawet nie ujrzałam tych gier na pc. Jakby co James, to ja mam do opchnięcia psx'a ;) Tylko osobiście wolałabym go opchnąć z grami :>
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-12, 17:16   

SH1 na PC za pomoca emuraydena a reszta na PS2 :P
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2007-12-12, 17:23   

SH1-4 na PC (może w przyszłości również Origins, jak ktoś zrobi dobry emulator PSP :P ). Plusami wersji na PC jest lepsza grafika (pomijając niektóre niedoróbki w SH2) oraz dużo krótsze loadingi (tyczy się to szczególnie SH4).
 
 
 
James 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 44
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-12, 17:49   

Teufel.86 to świetnie tylko jaka cena... i czy masz sh??? ps. czyta kopie zapasowe ...?
psxa gotowy jestem nabyć ale tylko i wyłącznie dla silent hilla* no i moze tekena 3:D
Ostatnio zmieniony przez James 2007-12-12, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-12, 18:56   

PS2.

Nie lubię grac na komputerze, muszę miec duzy ekran i pada zamiast klawiatury... Bez dwóch zdan konsolka u mnie wygrywa- właśnie na niej przeszłam wszystkie części Silenta oraz wiele innych swietnych gier i wydaje mi się, ze niemal kazdy, kto miałby wybór grac na pc albo ps2 wybrałby tą drugą opcję.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2007-12-12, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-12, 20:38   

Konsolę mam stosunkowo od niedawna (od lipca zdaje się). Ale teraz to nie wyobrażam sobie grania na czymkolwiek innym. To poprostu ma klimat. Co prawda na początku serię przeszedłem na kompie, ale od 2-4 z padem bo już wtedy się napalałem na konsole.
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 22:58   

A mi to nie robi różnicy - genialną 1kę przeszedłem na szaraczku a resztę na PieCu i na obu bałem się tak samo - i nie sądzę, że gdyby było na odwrót(1ka na PC, reszta konsola) coś by się zmieniło.
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-12, 23:04   

Wszystkie czesc przeszedlem na konsoli. Mimo to chcialbym obadac SH3 na PC, gdzie podrasowano pieknie grafike. Za to 2 na PC to jakas pomylka wzgledem wersji na PS2. Zwlaszcza ten cholerny bug z latarka :\
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-12, 23:24   

Bez komentarza...Prawie ja 2 różne gry.Niedługo zobaczę czy ten siarczysty Pc jest lepszy od ps2.


Pc nie lubie z powodu tnącego się dzwięku (sh2,sh3) :( dlatego zamierzam kupić ps2.Bo z góry wiem ,że nikt mi nie pomorze.
Miho napisał/a:
muszę miec duzy ekran i pada zamiast klawiatury.
Wiem ,ale kupić pada do Pc to nie problem inaczej w DMC3 wersji PC byłby bezużyteczny tak samo jak Pop:WW.Więc bez takich argumentów bo na padzie pecetowym gram nawet w gry do Amigi. ;D
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2007-12-13, 08:46   

Cez napisał/a:
Wiem ,ale kupić pada do Pc to nie problem inaczej w DMC3 wersji PC byłby bezużyteczny tak samo jak Pop:WW.Więc bez takich argumentów bo na padzie pecetowym gram nawet w gry do Amigi. ;D


Ja przeszedłem PoP:WW na klawiaturze...
DMC3 również (Dante: Normal, Hard; Vergil:Normal; teraz się zabieram za Dante:Very Hard) ;D

A odnośnie grafiki w SH2. Przechodziłem SH2 najpierw na PC, ostatnio przeszedłem go na PS2, i szczerze mówiąc nie pamiętam, by różnica była aż tak ogromna :/ .
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-13, 11:55   

Cez, byłabym wdzięczna, gdybys nie narzucał mi, jakich argumentów mam nie użwyac, bo napisałam dosyc jasno; duży ekran i pad, a to że pada mogę miec nawet na PC to doskonale wiem ;].
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-13, 14:02   

Dobra ,ale powiedzenie ,że wole Ps2 bo mogę sobie pograć na padzie to no no ,wiem wiem ,daruj sobie to.
Mr_Zombie napisał/a:
Ja przeszedłem PoP:WW na klawiaturze...

Ale przy sh4 to każdy wysiada.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2007-12-13, 14:25   

Ja grałem na PC i na PS2 i muszę powiedzieć, że wersja PC może straszy trochę lepiej - jest dość wyraźna\szczegółowa no i trzeba siedzieć blisko monitora co podczas nagłych momentów, kiedy coś nagle wyskakuje na ekranie, potrafi doprowadzić do palpitacji serca. Aczkolwiek z wersją PC czasem są problemy, a w razie słabej konfiguracji sprzętowej, gra chodzi kiepsko. Wersja na PS2 jest zoptymalizowana, ma dopracowane sterowanie, no i szczerze wolę właśnie tą wersję ze względu na szybkość i wygodę połączoną z prostotą - wkładasz płytkę do napędu, sadzasz du*ę w fotelu i grasz. Dev zdecydowanie wybiera duży TV, pad i czarną (tudzież szarą) skrzyneczkę.

Cez napisał/a:
Bez komentarza...Prawie ja 2 różne gry.Niedługo zobaczę czy ten siarczysty Pc jest lepszy od ps2.

Ja aż takiej różnicy miedzy obiema wersjami nie widzę (podobnie jak Mr_Zombie), może nie zwracam uwagi na szczegóły. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że wersja PC jest bardziej przejrzysta\wyraźna.
Cez napisał/a:
Więc bez takich argumentów bo na padzie pecetowym gram nawet w gry do Amigi.

Pad PeCetowy nie doruwnuje jakością Dual Shock'owi 2.
Cez napisał/a:
Ale przy sh4 to każdy wysiada.

Przy SH4-PC to nawet na padzie miałem problemy... Wiele razy Henry biegł nie w tą stronę co chciałem. W PeCetowej wersji to już nie jest sprawa pada\klawiatury, tylko ogólnie sterowania. Na PS2 już jest trochę lepiej, ale mimo wszystko wolałbym oklepany schemat z poprzednichc części.

BTW: Jak wyglądają SH na X-Boxa? Grał ktoś?
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-13, 14:37   

Ja wszystkie PoP'y ukonczylem na PS2 ale znam osoby, ktore dokonaly tego na PC - IMHO cuda na kiju :P. Kiedy gralem w SH1 na PC'cie to mnie szlag trafial za kazdym razem jak mi sie klawisze pomylily. Patrze, idzie do mnie pielegniarka; jest juz coraz blizej; wciskam klawisz odpowiadajacy za namierzanie: 'co u licha...!' (byl to od biegu :), nim sie obejrzalem juz glupia ladacznica mnie nozem dzga... game over. Na padzie nie mam takiego problemu ;) na klawie tez nie zdarza mi sie to co chwile ale bywaja takie paskudne momeny ;)
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2007-12-13, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-13, 14:44   

Devlock napisał/a:
Pad PeCetowy nie doruwnuje jakością Dual Shock'owi 2.
Przejściówka do PC na pada Dual Shock 2 zawsze jest.
Trivane napisał/a:
Na padzie nie mam takiego problemu ;)

Dobra ja już nic nie mówię. ;)
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-13, 14:49   

Moze powinienes :P moj kolega dla przykladu co chwila myli przyciski: nie wie gdzie trojkat lezy etc. Silent Hill 2 byl moim drugim Silentem i po raz pierwszy uzywalem analogow :) chyba 6 gra jaka w ogole przeszedlem na czarnuli..
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2007-12-13, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-13, 14:59   

Ty sobie daruj takie głupie zaczepki.
Nie podałam PADA jako GŁOWNY argument za tym, ze Ps2 jest lepsze, muszę Ci tłumaczyc lopatologicznie? Podałam go przy okazji, bo chciałam powiedziec tylko tyle, ze nie lubię, wręcz nie znoszę grac na klawiaturze.
Ostatnimi czasy masz taką manierę w pisaniu, która wyprowadza z równowagi na maxa, więc nie rób ze mnie idiotki, która pieprzy bez sensu, bo ja nieraz na Twoje posty mam ochotę odpowiedziec "Daruj sobie" , jednak tego nie robię bo uważam się za osobę kulturalną.
Jednym słowem zejdz ze mnie, bo nie urwałam się z księżyca, nie życzę sobie takiego traktowania, to żenujące.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-13, 15:26   

Wypada powiedzieć przepraszam. :!:
Chyba negatywna energia wzięła mnie i wyżywa się pisząc chamskie wkurzające teksty
Ech tak to jest żenujące. ;)
Przynajmniej coś sobie uświadomiłem. :roll:
Trivane napisał/a:
moj kolega dla przykladu co chwila myli przyciski: nie wie gdzie trójkąt leży
Szczera prawda.Ja też się z tym zgadzam.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-13, 16:29   

Ja chyba jestem inny ;] Mysz + Klawiatura to dla mnie najlepsze urządzenia do sterowania w grach. Wszystkie PoPy, DMC3, SH1-4, wszystko to rozwaliłem na wysłużonej klawierce.
Co prawda niektóre kombosy w DMC3 nie chciały mi wejść za cholerę (przez co nie zdobyłem wszystkich blue orbów, bo Ciężko było rozwalać statuy za pomocą gitarki) jednak nie jestem pewien czy lepiej byłoby na padzie. Wszystkie mordoklepy też doskonale ogarniam, tylko trudno kręcić koła na klawiszach.
Co prawda nakląłem się czasem przy klawiaturze i bywało, że dostała trochę garści, ale ogólnie się kochamy ;] Do pada jakoś ciężko mi się przyzwyczaić (głównie do gałek analoga). Jedynie w Tekkena dobrze mi się nim gra.
Mimo wszystko jestem zmuszony po latach zdradzić klawiaturę i kupić pada, bo trafiłem na grę, której nie przejdę za jej pomocą. Mowa o Obscure 2, która ma spieprzoną konwersję i nie da rady wykonać pewnej akcji na klawie.
Kurde to temat SH na PCvsPS a nie Pad vs Klawiatura, więc teraz krótko i na temat:
O ile sterowanie w ogóle mi nie przeszkadza, to jednak gra na konsoli jest ogólnie płynniejsza i przyjemniejsza.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 16:34   

Mr.Z napisał/a:
Ja przeszedłem PoP:WW na klawiaturze...

Ja przeszedłem wszystkie na klawierce z czego 2 i 3 na Hard 8-) a DMC 3 na wszystkich poziomach trudności( a ile łez przy tym wylałem ;]) - gome, musiałem się pochwalić :P .
Cez napisał/a:
Ale przy sh4 to każdy wysiada.

Ale to raczej nie przez klawiaturę...
Cytat:
Przejściówka do PC na pada Dual Shock 2 zawsze jest.
Dokładnie - jak mój kolega sprzedawał PS2 pada sobie zostawił :)

EDIT:
PiK napisał/a:
Ja chyba jestem inny ;]

Wiesz, ja kiedyś też sobie nie wyobrażałem gry w PESa na klawierce ;].
Ostatnio zmieniony przez Puty 2007-12-13, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2007-12-13, 17:15   

Cez napisał/a:
Mr_Zombie napisał/a:
Ja przeszedłem PoP:WW na klawiaturze...

Ale przy sh4 to każdy wysiada.


Też przeszedłem na kombo klawa + mysz :) Tak samo jak wszelkie RE (w tym Survivor), MGS1, 2 i wiele, wiele innych gier (w tym bijatyki, m.in. Soul Calibur czy Street Fightery) ;P. Stąd moje wielkie zdziwienie, gdy np. w recenzjach DMC3 na PC wszędzie pisali, że bez pada nie podchodzić do gry.

Ok, koniec offtopa.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2007-12-13, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
James 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 44
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-13, 17:49   

ja szczerze wolałbym zagrać na PS2 /psx z tego względu, że po pierwsze:
-lubię( kocham grać na padzie, np ProEvolutionSoccer. ) ale z drugiej strony jak widziałem Pes 2008 na konsoli ps2 to wymięka w porównaniu do PC/xbox.
-chyba jednak lepszy klimat bo grafika nie wiem. tkz w kompie zawsze coś szumi jak to w kompię a na takim PS2 chyba nie no chyba ze jak czyta płytkę ale to chyba zależy od konsoli, nie wiem nie miałem.

Devlock: To nie temat o poradach nt. sprzętu! Poza tym, popracowałbyś nad ortografią trochę...
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-12-13, 19:03   

Ale bajzel w tym temacie. Oddaje specyficzny styl autora ;)
Ale do rzeczy. W SH gram praktycznie tylko na moim wysłużonym PS2 za wyjątkiem części pierwszej którą dostanę od kolegi na gwiazdkę (oryginał :D ).
Według mnie jedyną zaletą grania na PC jest quick save.
Jeśli o różnice graficzne chodzi to mogę się jedynie wypowiedzieć na temat SH1 ,która na PC jest zbyt sterylna i czysta. Ogólnie nie lubię PCtowej grafiki bo przeważnie jest taka.. PCtowa :D
Grafika na konsoli wydaje mi się taka jakaś bardziej plastyczna i przyjazna dla oka niż ostra jak żyleta grafa PCtowa.
Rzecz gustu.
Grania na klawiaturzę nie znoszę, zawsze tego w miarę możliwości unikam, dlatego niezmiernie mnie ucieszył fakt że istnieje adapter duala do PCta (dzięki Cez) ,który to zamierzam niezwłocznie nabyć.
Devlock napisał/a:

Pad PeCetowy nie doruwnuje jakością Dual Shock'owi 2.
Święte słowa. Uważam że dualshock2 to absolutny lider w świecie padów i każdy inny pad ledwo dorasta mu do przycisków :D Jedyny pad jaki może go zdeklasować to Sixaxis, pod warunkiem że zrobią wersję z wibracjami (o ile już tego nie zrobili- nie jestem na bierząco)
Trivane napisał/a:
moj kolega dla przykladu co chwila myli przyciski: nie wie gdzie trojkat lezy etc.

Mój koleś tak samo. Fajnie się z nim grało w Bishi bashi gdzie trzeba np. naciskać szybko to co się pojawia na ekranie (symbol albo kolor przycisku)
EDIT: Dev, ale mi okrutnie schlastałeś posta :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group