Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się stało z Angelą ???
Autor Wiadomość
Dexter Holland
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:03   

Wysłany: Pią Lis 26, 2004 8:18 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Moze komus sie bedzie nudziło i Flasha odpali czy coś:P
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:04   

Wysłany: Pią Lis 26, 2004 8:26 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Gdzieś czytałem że Eddy mieszkał w SH i pracował na Texonn Gas, czy jak sie tam ta stacja benzynowa nazywa gdzie gaz rurkę znajdujemy ;)
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:04   

Wysłany: Pią Lis 26, 2004 8:50 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Luke_the_Angel_of_Justice napisał:
Cytat:
Gdzieś czytałem że Eddy mieszkał w SH i pracował na Texonn Gas

na stacji to on pracowal ale chyba nie w Silent Hill
zreszta w ktoryms z dialogow sam stwierdza ze nie pochodzi z tego miastecza ;)
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-11, 11:07   

Wysłany: Sob Lis 27, 2004 12:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To ze Ed nie jest z Silent Hill to raczej pewne. Cala trojka (James, Ed, Angela) przybyla do SH. Miasto po prostu ich "przywolalo". Byli to niewatpliwie ludzie, ktorych zycie nie rozpieszczalo, a do tego ze zryta psycha. Ich wedrowka do miasteczka ma znaczenie symboliczne. Reprezentowali 3 rozne typy choroby psychicznej. Nawiazanie do kazdego z nich mozna znalezc w szpitalu, czytajac o pacjentach (zreszta KP juz gdzies o tym wspominal)

A sam Eddie jest niewatpliwie ciekawa postacia, ale za duzo juz o niej wiemy, a jeszcze wiecej mozemy sie domyslec z samej gry. Chociaz postac jest wg mnie bardzo interesujaca. Urzekla mnie jego historia :P
Moze nie jest to material na oddzielna gre, ale na opowiadanie jak najbardziej :] (sam kiedys pisalem, ale nie bylo mi dane dokonczyc)
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Dexter Holland
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:09   

Wysłany: Sob Lis 27, 2004 12:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Niom Eddie jest ciekawa pistacią jedną z moich ulubionych choc szczeze mówiąc gdy poraz pierwszy zobaczyłem go na filmuku myslałem ze to bedzie jakiś cwaniak i luzak:P
 
 
Monty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:14   

Wysłany: Sob Lis 27, 2004 12:27 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

hmm a losy Jamesa miały jakiś szczególny wpływ na ogólen losy sekty?
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:16   

Wysłany: Sob Lis 27, 2004 2:38 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

W zakończeniu Rebirth możemy się jedynie domyślać co było dalej, być może Jamesowi udało się przy pomocy tych 4 przedmiotów w jakiś sposób ożywić Mary, a przez odprawienie rytuału wgłębił się w sektę i został jej kapłanem tak jak Vincent.

PiK napisał:
Cytat:
Cala trojka (James, Ed, Angela) przybyla do SH.

Z tym, że Angela mieszkała w SH prawdopodonie aż do ukończenia szkoły średniej, wtedy miała już dosyć tego, że ojciec się do niej dobierał i uciekła z domu, ale krótko potem ojciec ją odnalazł, pobił i prawdopodobnie znów zgwałcił, w odpowiedzi na to Angela zabiła ojca swoim nożem, resztę histori już znacie.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-11, 11:17   

Wysłany: Sob Lis 27, 2004 8:53 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tylko ja caly czas watpie czy w SH2 w ogole mamy nawiazania do kultu Samaela. Zakonczenie Rebirth nie musu swiadczyc o przystapieniu do jakiejkolwiek sekty. Tylko po prostu rytual przywracajacy do zycia zmarla osobe nie powiazany z zadna sekta, a tym bardziej kultem samaela.
Co prawda nie gralem w SH3 wiec niewiele wiem o roli goda w tym wszystkim. Jednak wg mnie dzialanie jakiegokolwiek bozka, demona czy to samael czy god czy ch** go wie kto jeszcze jest bardzo watpliwe.
Ale co ja tam wiem...musze zagrac w ta SH3 bo w moich teoriach jest sporo niejasnosci :roll:
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:19   

Wysłany: Sob Lis 27, 2004 11:31 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Kilka spoilerów z SH 3


1.Nie ma czegoś takiego jak kult Samaela, sekta która występuje w grze to "The Order"

2.Prawdopodobnie nie ma nawet żadnego Samaela, to w co wierzą wyznawcy Orderu możemy nazwać tylko i wyłącznie GOD'em

3.Masz i jednocześnie nie masz racji, ponieważ w SH 2, dwa razy występuje "Talizman Metratrona", czy jak niewiedzący jeszcze sądzą "Znak Samaela" dlatego powiązania do innych cześci gry w SH 2 są ale masz rację mówiąc, że mało SH 2 ma wspólnego z Kultem Samaela, który nie istnieje(Patrz punkt 1 i 2)


4.Jakieś nadprzyrodzone siły w SH 2 występują napewno gdyż:

Słowa Jamesa i Ernesta: "Bogowie nie opuścili tego miejsca".

Słowa Marii: "Nie wiem czy bóg...to właściwa nazwa..."

Skoro Ernest nazywa to bogiem a Maria mu zaprzecza to musi oznaczać że to musi być istota podobna do boga, jednak nie warta nazywania bogiem w sensie boga miłosiernego, sprawiedliwego itd.jak dla mnie w grę wchodzi tylko jedna taka istota: Diabeł, Demon, Szatan

W necie znalazłem taki tekst:

"Szechina jest jak księżyc odbijający boskie światło w kierunku świata. Gdy jednak ludzki grzech wzmaga potęgę Samaela , Szechina przechwytuje moc sitra achra (sił demonicznych). Prąd boskiej energii płynie wówczas na świat przez otchłanie zła, sprowadzając na ludzkość wszelkie nieszczęścia"

Być może właśnie uzyskaliśmy odpowiedz po co Grzesznicy (James, Eddy...) zostali sprowadzeni do SH, przynajmniej na tym mogli się twórcy gry początkowo wzorować.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-11, 11:21   

Wysłany: Sob Lis 27, 2004 11:55 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

hmm to mogloby wyjasniac ich poczatkowe inspiracje...
a skad pochodzi ten tekst ?
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-12-11, 11:22   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 1:00 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

PiK - God nie dziala w sposob czynny.
A zakonczenie Rebirth jest tym, czym jest. Jamesowi prawdopodobnie udalo sie dokonac tego, czego nie mogl zrobic Ernest i czego pragnal Joseph Barkin: przywrocic do zycia najdrozsza osobe. O tym wlasnie opowiada gra, a jej funkcja w serii polega na wyjasnieniu natury mocy, ktora zwiazana jest z Silent Hill.
_________________
so tell me the truth
 
 
Dexter Holland
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:23   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 1:33 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To co napisałes jest bardzo ciekawe, i szcze mówiąc nigdy niemyślałem otym w ten sposób!! Naprawde ciekawe.
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:25   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 12:50 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

karolpiotr napisał:
Cytat:
Jamesowi prawdopodobnie udalo sie dokonac tego, czego nie mogl zrobic Ernest

A kto powiedział, że Ernestowi nie udało się ożywić Amy?? Kiedy Maria znalazła White Liquid buteleczka był pełna, natomiast kiedy znajduje ją James, jest pełna tylko do połowy, być może Ernest użył do rytuału tylko połowy cieczy, a reszte zostawił Jamesowi, aby zbierać więcej ludzi do sekty.
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-12-11, 11:26   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 5:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Luke - Ernest jest martwy. Zginal zanim udalo mu sie skompletowac skladniki potrzebne do rytualu. Nie sadze, zeby martwy czlowiek mogl ozywic innego trupa. Zreszta sam Ernest mowi, ze juz jest za pozno.
PiK - Maria nie jest tylko i wylacznie wytworem Jamesa.
_________________
so tell me the truth
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:26   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 6:11 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

kp napisał:
Cytat:
Luke - Ernest jest martwy. Zginal zanim udalo mu sie skompletowac skladniki potrzebne do rytualu. Nie sadze, zeby martwy czlowiek mogl ozywic innego trupa. Zreszta sam Ernest mowi, ze juz jest za pozno.

W takim razie jak wytłumaczysz sobie zniknięcie połowy cieczy z buteleczki, a zresztą jeśli Ernest wiedział, że mu się nie uda to po co właściwie kazał Marii przynieść buteleczkę??
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-12-11, 11:27   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 7:18 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

1. Mimo najszczerszych checi nie udalo mi sie znalezc screena przedstawiajacego PELNA fiolke White Liquid/Chrism ze scenariusza Marii. Jesli wiec kazesz mi "sobie cos wytlumaczyc", to najpierw mi to pokaz. Zrob screena inventory i juz.
2. A jak "sobie wytlumaczysz" to, ze ten przedmiot w obydwu scenariuszach nie nazywa sie tak samo? Biala ciecz nie jest czyms ekstremalnie rzadkim w serii jak np. Aglaophotis, wiec rownie dobrze moge powiedziec, ze to nie jest to sam przedmiot.
_________________
so tell me the truth
 
 
maria
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:29   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 8:13 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Angela zmęczona ciągłymi wyrzutami sumienia wchodzi w ogień dzięki któremu konczy swoje meki i jest w drugim, lepszym swiecie .
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-11, 11:30   

Wysłany: Nie Lis 28, 2004 11:38 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A ja caly czas nie bylbym taki pewien czy w lepszym :roll:
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:31   

Wysłany: Pią Gru 03, 2004 4:04 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

maria napisał:
Cytat:

Angela zmęczona ciągłymi wyrzutami sumienia wchodzi w ogień dzięki któremu konczy swoje meki i jest w drugim, lepszym swiecie .


Lepszym??

Angela:You see it too?? For me, it's always like this...

Wg. mnie ona tak jak i później James pogodziła się ze swoim losem

Angela: Will you love me?? Take care of me ??

James nie odpowiedział wiec Angela uznała że nie ma dla niej ratunku, ze musi się pogodzić ze swoim cierpieniem i uledz mu całkowicie.
 
 
Brzooza
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:32   

Wysłany: Wto Gru 07, 2004 2:55 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

"grzesznicy i ich kara"... czyli zbrodnia i kara według konami
 
 
fałszywy prorok
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 11:33   

Wysłany: Sro Gru 29, 2004 12:19 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio w moje łapki dostała się Drabina Jakubowa. W scenach końcowych, główny bohater wchodzi po schodach razem z synem i znika w oślepiającym świetle. Interpretuje tą scene jako jakiś rodzaj wyzwolenia bohatera filmu. Odejście do lepszego świata, wyzwolenie od koszmaru.
Dla Angeli koszmarem było jej życie. Wchodząc po schodach odeszła pożegnała się życiem i odeszła.... gdzieś. Gdzie trafiła chyba się nie dowiemy. W moim przekonaniu do lepszego miejsca, tak samo jak bohater Drabiny Jakubowej.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-12-11, 11:33   

Wysłany: Sro Gru 29, 2004 1:22 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

"Jeśli boisz się śmierci i trzymasz się kurczowo życia, zobaczysz diabły, które ci je wydzierają. Ale jeśli się z tym pogodzisz, demony okazują się aniołami, które uwalniają cię od ziemskiej egzystencji."

"Jedyną rzeczą, jaka płonie w piekle, jest ta część ciebie, która nie chce rozstać się z życiem. Twoje wspomnienia, rzeczy, z którymi jesteś związany. Wypalają się. Lecz nie, by cię ukarać. Uwalniają twą duszę."

Texty z filmu Jacob Ladder
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Robak 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 103
Skąd: Białystok
Wysłany: 2007-12-11, 11:34   

Wysłany: Sro Gru 29, 2004 1:53 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Oglądałem Jacob's Ladder, ale te słowa kojarzą mi się też z jakimś innym filmem lub książką. Tego jestem pewien, tylko nie mogę sobie przypomnieć z czym. :?
_________________
Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza. ;) ;) ;)

Polej kolejkę za te martwe marzenia, za wszystko co miało tu być, czego nie ma. Zalejmy pałę do reszty jak świnie, w głupiej nadziei, że ból przeminie.
 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-11, 11:35   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 11:30 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mnie sie wydaje że te płomienie i smutna muzyka (Stairs in fire) miała symoblizować smutek i cierpienie Angeli. A po za tym kto by tam usiłował tak dogłębnie zrozumieć japońskie horrory ?
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2007-12-11, 11:36   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 5:02 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja i wiekszosc ludzi z tego forum...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group