Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Devinitum
2014-10-24, 15:26
Gry - Temat ogólny
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-20, 09:15   

Mam to samo. Szukanie kolosów po pustym świecie zabiło dla mnie tę grę. Zaszedłem tak gdzieś do połowy i choć faktycznie same potyczki bywały przyjemne, tak już spędzanie kilkunastu minut na popędzaniu konia i elementach platformowych bez najmniejszego urozmaicenia to jakiś żart.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-07-20, 21:08   

Alex napisał/a:
Dobrze wiedzieć, bo mam ochotę zagrać we wszystkie FF od siódmej części
Heh, a ja ukończyłem wszystkie od 1 do 9 ja dotad.... i nie bylo tak strasznie.... oprocz 8ki....
Plazior napisał/a:
No ja dopiero się za drugiego runa zabrałem po 2-3 latach
No własnie.... do pewnych uczuc trzeba dorosnac....
Alex napisał/a:
Piszę to z naprawdę ciężkim sercem, bo miało być coś rewelacyjnego, dzieło sztuki, i takie tam
Dzielo sztuki ma to do siebie ze zwykle jest malo "uzyteczne", czy "user friendly"...

Do tego gra chodzi średnio w 20fps'ach co takze nie pomaga w sterowaniu.... to nie zmienia faktu ze jest zajebistym przezyciem.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-07-20, 21:18   

R4Zi3L napisał/a:
No własnie.... do pewnych uczuc trzeba dorosnac....

Czyżbyś chciał zagrać na naszych uczuciach, że "jacy my to niedojrzali"? ;)

R4Zi3L napisał/a:
Dzielo sztuki ma to do siebie ze zwykle jest malo "uzyteczne", czy "user friendly"...

Erm... Jesteś pewny, że każde dzieło sztuki jest "user friendly"? Nie uogólniaj tak.

R4Zi3L napisał/a:
Do tego gra chodzi średnio w 20fps'ach co takze nie pomaga w sterowaniu.... to nie zmienia faktu ze jest zajebistym przezyciem.

Dla mnie również była niesamowitym przeżyciem, ale tylko przez pierwszą połowę. Od drugiej zaczęło się dziać coś niedobrego...
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-07-20, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-20, 21:30   

Definicję "dzieło sztuki" można interpretować na różne sposoby. Mi najbardziej podoba się ta, że w ten sposób można nazwać jakąkolwiek pracę artystyczną, która wzbudza u jej odbiorcy silne emocje. Stwierdzenie, że z dzieło sztuki najczęściej jest trudno dostępne i ciężko z nim obcować zakrawa na snobizm ze strony osoby, która tak twierdzi. ;) Tak więc każda gra, która wzbudziła we mnie silne emocje, w mojej definicji zalicza się jako twór artystyczny.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-07-20, 21:32   

Alex napisał/a:
Czyżbyś chciał zagrać na naszych uczuciach, że "jacy my to niedojrzali"?
Nie, nikomu nic takiego nie insynuuje. Poprostu czasami cos co nam sie dzisiaj nie podoba, podoba nam sie w wieku pozniejszym.
Alex napisał/a:
Erm... Jesteś pewny, że każde dzieło sztuki jest "user friendly"? Nie uogólniaj tak.
Napisalem ze zwykle jest mało..... czytaj ze zrozumieniem.
Alex napisał/a:
Od drugiej zaczęło się dziać coś niedobrego...
Nie mowie ze gra jest bez wad (i glichy). Powiem nawet ze w momentach jest bardzo frustrujaca. Ale mi to akurat nie przeszkodzilo dalej probowac.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-21, 15:19   

Patapon ukończony po raz wtóry! muszę przyznać, że z każdym kolejnym przejściem coraz bardziej mnie ta gra kręci, kilka misji potrafi gracza wpędzić w niezłe kompleksy, niemniej jednak klimat jest rewelacyjny. Jeden ze znaków rozpoznawalnych PSP :P
_________________
Last.Fm
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-07-21, 16:23   

http://www.ea.com/alice

Gief dis nao!! Srsly,w końcu ogłosili sequel jednej z najlepszych gier TTP ever czyli American McGee Alice. :) Na razie na stronie macie teaser i kilkanaście screenshotów i concept artów.Gra wyjdzie w 2011 roku.
_________________

 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-22, 21:18   

http://polygamia.pl/Polyg...ct_2_sobie.html

Czy ktoś nadal uważa, że polskie edycje są spoko i wystarczy sobie "tylko" zmienić parę plików aby mieć "normalną" wersję gry?

F**ing EA.

EDIT:

I kolejny fail, tym razem ze strony BioWare - http://www.gram.pl/news_8...gon_Age_II.html
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-07-24, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-07-26, 01:17   

Tak sobie pogrywam teraz w Rule of Rose, tak jak to wcześniej zaplanowałem, będzie już prawie półtorej godziny (przynajmniej tyle jest po sejwie, wg mnie grałem dłużej) i tak bym się z ciekawości spytał, kiedy ta gra w końcu będzie survival-horrorem? Bo na razie jest świetną, klimatyczną nudą. Więcej tu monotonnej eksploracji bez żadnych zagadek, a ta walka Jennifer kontra dziecko-potwór to jakiś śmiech na sali (nie wliczając zabicie dziecka, ofc). Muzyka jest fajna, taka spokojna, melancholijna. Buduje klimat. Dziwią mnie porównania do Silent Hill, bo ja żadnych powiązań nie widzę. No i mam nadzieję że historia się rozwinie, bo tam gdzie jestem to zdaje się fabuła nawet nie zaczęła raczkować :/
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-07-26, 17:57   

Dla tych co nie wiedzą, ze strony Battle.net można ściągnąć dowolne wersje językowe zarejestrowanych gier. Kiedyś zdaje się na forum miała miejsce dyskusja na ten temat, jakoby zarejestrowanie polskiego klucza wiązało się z możliwością ściągnięcia tylko polskiego klienta (przynajmniej ja tak miałem). Teraz domyślnie download jest w języku polskim, ale wszystko można sobie spokojnie zmienić - nawet na stałe w opcjach - i ściągnąć każdą inną wersję językową wedle życzenia. Posiadacze rodzimych edycji nie są tym samym skazani już na dubbing w WarCrafcie 3 czy Diablo 2. To samo ma być także ze StarCraftem 2 - zakup polskiej wersji pudełkowej nie wyklucza możliwości ściągnięcia klienta angielskiego.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-08-03, 15:08   

http://www.thehut.com/gam...ct/9965618.html - pierwszy Mass Effect na PC po angielsku za 5 funtów (+1 funt wysyłka).
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-03, 16:46   

Tyle samo polska edycja kosztuje, z opcja angielska na allegro.... Jak nie taniej.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-08-03, 17:13   

Używane bez kosztów wysyłki. No chyba, że ja jakieś inne Allegro mam.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-03, 17:26   

Nieco taniej niż polska nówka, ale to zwykłe wydanie w kontraście do rozszerzonej u nas. Zresztą polska edycja jest na tyle dobra, że już lepiej ją kupić niż zza granicy sprowadzać. Choćby dlatego, żeby wesprzeć CD Projekt, co by częściej mógł rozpieszczać nas takimi wydaniami. ;)
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-08-03, 21:41   

W jaki sposób rozszerzonej? Patchem, który jest za darmo do ściągnięcia normalnie z Internetu? Warto też dodać, że normalna wersja angielska pozwala na instalacje tego drugiego wydanego dodatku - polska już nie. Zresztą, wrzucam to jako ciekawostkę dla osób zainteresowanych. W końcu okazja lepsza niż polskie nówki bez wątpienia. Gdybym nie kupił jakiś czas temu naszej premierówki to pewnie sam bym się skusił za taką cenę.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-04, 00:54   

Gdzie Twój duch patriotyczny? xD

Suavek napisał/a:
W jaki sposób rozszerzonej?

Tam jakieś pierdółki typu pocztówki i płytę z jakimś materiałem filmowym można znaleźć (ale to już chyba wiesz). Nic szczególnego w sumie. Dla mnie to wydanie rządzi dzięki opcjom wyboru języka przy instalacji.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-08-04, 09:38   

No dobra, ale na to chyba nie powinien nikt narzekać:

http://www.empik.com/multimedia/ea-2za1

Pomijając oczywiście przeciwników EA. Ale nawet mimo tego okazja niezła przy takich pozycjach jak Dragon Age.

To teraz pytanie za 100pkt. Czy Dragon Age Origins: Przebudzenie ma do wyboru wersję angielską? Bo chętnie bym wziął ale nie wiem czy będzie działać z moją kolekcjonerką (full eng).

EDIT:
Ok, na gram.pl otrzymałem odpowiedź od pani konsul, że w przypadku PC można grać po angielsku, a na X360 nie. Ech, przez to chyba się "skuszę" na polskiego Mass Effect 2 :| . Nic innego z tej listy mnie nie interesuje za bardzo.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-08-04, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-04, 14:14   

Jesus H. Christ - a w styczniu jeszcze kupowałem tego Mass Effect 2 za 120zł. :/ EA to naprawdę ma talent do działania mi na nerwy. Wcześniej ceny takiego Dead Space czy Mirror's Edge chyba przez ponad rok czasu nie spadły ani o grosz, a teraz ledwie po pół roku cena ME2 niższa o ponad połowę. Fucking hell.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-04, 19:22   

Tak to juz jest ze placi sie za to ze ma sie gre wczesniej. Zawsze mozna poczekac na obnizke.....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 21:01   

Nie czaję. Czemu HL2 kosztuje tyle samo co Orange Box(który ma w zestawie rzeczoną grę) O_o? Czemu L4D 1 jest minimalnie droższy od dwójki? Poza tym, rozumiem, że to są jakies specjalne wydania, bo ceny tych gier jakos zawyzone się wydają.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-08-04, 21:13   

StuntmanMikeL napisał/a:
Wcześniej ceny takiego Dead Space czy Mirror's Edge chyba przez ponad rok czasu nie spadły ani o grosz


Wcale by się zdziwił gdyby monitorowali ciągle statystyki sprzedaż i na ich podstawie modyfikowali ceny.

Według tej teorii wszyscy fani n.p Starcrafta zakupili już grę.
Teraz obniżą cenę gry by zachęcić mało chętnych i tych co nie znają jeszcze gry. :lol:

Jednak mogą też stwierdzić ,że im to się nie opłaci...bo ludzie i tak będą kupować .

O to gra w której klient nie może wygrać.
Sprzedawca wyprzedza cię zawsze o krok.
Cytat:
Czemu HL2 kosztuje tyle samo co Orange Bo

Ja widziałem lepsze bajery .Ta sama gra kosztowała różnie w zależności od tego czy była z serii "ekstra klasyka" czy czegoś tam.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-08-04, 21:25   

Cez napisał/a:
Ja widziałem lepsze bajery .Ta sama gra kosztowała różnie w zależności od tego czy była z serii "ekstra klasyka" czy czegoś tam.


Ale takie rzeczy dzieją się raczej w hipermarketach. Sam kiedyś byłem świadkiem podobnej sytuacji. Bodajże w pempiku dostępny był Crisis Core w normalnej wersji jak i w platynie za tą samą cenę. Wcale nie małą zresztą, bo za 150 złotych bez grosza. Jestem ciekaw czy wogóle sieci typu Saturn robią jakieś obniżki gier, czy tylko rzucą na półkę i niech leży. Kiedy nie przyjdę ceny wydają się być na podobnym poziomie.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-04, 22:43   

R4Zi3L napisał/a:
Tak to juz jest ze placi sie za to ze ma sie gre wczesniej. Zawsze mozna poczekac na obnizke.....

Nie o to mi chodziło...............

Na tą grę akurat czekałem jeszcze na długo przed premierą, więc poleciałem po nią jak na skrzydłach praktycznie kilka godziny po tym jak stanęła na półkach sklepowych, ale nieważne. Chodzi o to, że niektóre gry tanieją bardzo szybko, nawet jeśli dobrze się sprzedają i są popularne, a inne się trzymają na tym samym pułapie przez długi czas.

Swoją drogą - nawet jeśli bym nie był tak napalony na ME2 to pewnie i tak kupiłbym go od razu, bo wydedukowałbym, że podobnie jak z Mirror's Edge i Dead Space, prędzej siwą brodę bym zapuścił niźli doczekałbym się obniżki. A teraz patrzę, że było zgoła odwrotnie, and I' fucking pissed off.

Homik napisał/a:
Bodajże w pempiku dostępny był Crisis Core

Tia, tam to ciągle takie cyrki, ale ponoć to już nie wina wydawcy tylko samego empiku. Kiedyś już o tym chyba pisałem, ale przypomnę - każdy salon empik jak dostanie dostawę jakiejś gry, dajmy na to 10 kartonów, to ta dostawa ma swoją przypisaną cenę detaliczną. Nawet jeśli wydawca dostarczy drugą dostawę, tyle że z inną, niższą ceną, to gry z pierwszej dostawy i tak będą kosztować tyle samo. A potem widzi się na półce dwie te same gry, tyle że z różnymi cenami. :lol: Ale to tylko tak słyszałem od koleżanki - pracowniczki empiku. Głowy nie dam, że tak jest.
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-08-04, 23:16   

StuntmanMikeL napisał/a:
Nawet jeśli wydawca dostarczy drugą dostawę, tyle że z inną, niższą ceną, to gry z pierwszej dostawy i tak będą kosztować tyle samo.


Chyba się trochę nie zrozumieliśmy :grin: To co piszesz to fakt, może być racja. Mnie chodziło o sytuację w drugą stronę, czyli jak piszesz, o drugą dostawę, a więc platynę. Pal licho z wersją normalną, ale platyna powinna mieć cenę przynajmniej połowę mniejszą, a miała cenę wersji pierwotnej. Nie zmienia to faktu, że tego typu polityka jest absurdalna.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-04, 23:20   

Nie no, wiem o czym pisałeś, jeno chciałem przybliżyć dlaczego takie sytuacje się zdarzają. Ten Twój przypadek też pewnie przez to samo się zdarzył. I guess... xD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group