Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy - Temat ogólny
Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-16, 20:00   Filmy - Temat ogólny

Obejrzałem wychwalany przez Zdegradowanego Modernizatora Raqa "Labirynt Fauna". Istotnie znakomity, zwłaszcza język hiszpański i te wszędobylskie "puty". Motywy baśniowe nie są przedstawione w cukierkowy sposób. Świetna gra aktorska, nie trzeba wymuskanych aktorow z Holiłudu.
Ktoś jest przeciw żeby pogadac tu o LH? ... Nie? No to jedziemy.

SPOILERYYYY

Przemiany glownego bohatera - WTF??? Nie mam nawet pomysłu o co chodzi jakby. Dalej mysterious men - skoro jest przyjacielem pana Eddiego to czemu pomaga go zabijać?
Drugi bohater - kim był?? Praktycznie te wątki popsuły mi film...
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-16, 20:06   

SPOILERY!!!!
NIE CZYTAJ POSTA JEŚLI NIE WIDZIAŁEŚ/AŚ FILMU LOST HIGHWAY!


Puty napisał/a:
Przemiany glownego bohatera - WTF??? Nie mam nawet pomysłu o co chodzi jakby. Dalej mysterious men - skoro jest przyjacielem pana Eddiego to czemu pomaga go zabijać?
Drugi bohater - kim był?? Praktycznie te wątki popsuły mi film...


Chodzi Ci o Pete'a? To tak naprawde Fred w jego wymyślonym świecie.. Ja interpretuje to tak, że Fred nigdy nie wyszedł z więzienia. Kluczowy tu wydaje się cytat "Wolę pamietać wszystko po swojemu" W areszczie jego podświadomość wykreowała świat, gdzie mógł być innym, lepszym pod każdym względem człowiekiem. Weźmy za przykład nawet seks. Fred ma problemy z potencją. Pete - niezły jebaka ;)
Co do Mystery Mana to symbolizuje on IMO ciemną stronę Freda, a także jest tym który ujawnia prawdę. Przeczytałem gdzieś, że im bliższa prawdy wersja tym brzydszy staje się MM, bo prawda o zbrodni Freda nie jest ładna. Teraz powinieneś wiedzieć dlaczego to MM zabija Laurenta.
_________________
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 30
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2007-11-16, 20:08   

Ostatnio obejrzałem film Trainspotting z Ewanem McGregorem i choć temat filmu jest nie ciekawy ( film opowiada o ćpunach ) to film jest naprawde genialny,przy niektórych scenach można sie poszczać ze śmiechu a inne dają głęboko do myślenia,osobiście polecam. Natomiast,miałem okazje ostatnio zoabczyć film "Immortal" i nie polecam tego filmu raczej nikomu...fabuła bez sensu,a pomysł aby połowa filmu była zrobiona komputerowo jest żałosne.
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-16, 20:09   

Kilka dni temu obejrzałem Jacob's Ladder (1990).
Muszę powiedzieć, że jako horror to widziałem lepsze, ale nie zmienia to faktu, że fabuła jest bardzo ciekawa, a zakończenie powala. Jak większość osób wie jest tam kilka nawiązań do SH1 i SH3 i właśnie to zmusiło mnie do obejrzenia.
Nie jest to na pewno film prosty, skłania do refleksji i zastanowienia się nad tym co przed chwilą obejrzeliśmy i przeanalizowaniu wszystkiego od początku.
Polecam wszystkim, którzy go jeszcze nie widzieli :)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-01-26, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-16, 20:27   

Drabina Jakubowa zaiście świetny film i również polecam.

Natomiast przypominam że co tydień w piątek w dzienniku mamy Kino wdłg Tarantino. Dzisiaj "Cztery pokoje"- lekki ale wciąż świetny.
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-11-16, 21:06   

"Drabina Jakubowa" to jeden z moich faworytów. Mimo, że można się domyśleć o co chodzi baaardzo wcześnie - o ile się rzeczywiście ogląda ten film i zwraca uwagę na to, co się w nim dzieje - to i tak robi wrażenie. Myślę, że byłby o wiele słabszy, gdyby nie Tim Robbins. Przeraża mnie myśl o kręconym aktualnie remake'u. Nie widzę nikogo innego w roli Jacoba.
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-16, 21:32   

A będzie remake? Bez przesady...
 
 
 
shav 
Mumbler
Imaginary Boy.


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 105
Wysłany: 2007-11-16, 21:34   

http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=38866
_________________
"Reaching out to embrace whatever may come."
Maynard James Keenan "Lateralus"
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-16, 21:50   

Bleee......
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-16, 21:53   

shav napisał/a:
Bleee......

Bardzo krótki lecz jakże trafiony komentarz...ta moda na wszelkiej maści remake'i jest już grubą przesadą i współczesne kino popada powoli w ogromne zakompleksienie i brak wyobraźni artystycznej. Przykre to, ale jakże prawdziwe...
_________________

 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-16, 22:02   

Statystycznie już minimalnie jest świeżych pomysłów- albo remake'i albo sequele. To smuci, bo może szybko zbrzydnąć.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-17, 07:33   

Remake? Geez..po co coś zmieniać coś dobrego? Jeszcze nie powiedzieli kto będzie grał główną rolę, jeśli Tim Robbinson to chyba nie będzie tak źle chociaż od zagrania roli w Drabinie Jakubowa minęło już 17 lat :)
 
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2007-11-17, 17:24   

Tak, Drabina Jakubowa bardzo mi się podobała, świetny film. I jeszcze ten ReVox... xD
Jednak moim ulubionym filmem jest i chyba na zawsze pozostanie Vanishing Point, świetny film drogi i jednocześnie doskonały dramat. Postać samotnego, skopanego przez życie człowieka nie mającego nic do stracenia walczącego o wolność.

Na drugim miejscu postawię Easy Ridera, który prezentuje w 100% hippisowską kulturę drugiej połowy lat 60. I na dodatek soundtrack The Steppenwolf...
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 07:30   

Plan_9_From_Outer_Space - Nie wiecie może skąd wziąć napisy do tegoż klasyka?
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-19, 10:31   

Od siebie dodam "Requiem for a dream" - Genialny!
_________________
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-19, 12:43   

Dziś w nocy widziałem polecanego przez Moho Otika ;]
Heh film zakręcony jak stado dzikich wiertarek, ale zazwyczaj taki jest urok czeskich produkcji i za to je lubię. No czeski film po prostu :D
Czysta Groteska ;]
Świetnie wykreowane, wyraziste postacie (dziadek-pedofil rulz :P )
Tylko zakończenie jakby urwane, ale widocznie tak musiało być.
Widzę, że MZetowi też się spodobał, bo nawet zmienił avatar :D
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-19, 17:59   

Na weekendzie widziałem kawalek Freddy vs Jason- ja pitolę, ale chała...
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-19, 18:15   

Puty napisał/a:
Plan_9_From_Outer_Space - Nie wiecie może skąd wziąć napisy do tegoż klasyka?


Poszukaj dobrze, a na pewno znajdziesz :) Jak już obejrzysz ten kultowy crap to opisz koniecznie swoje wrażenia :)
Obecnie mam zamiar obejrzeć nieco bardzo wczesne filmy Davida Cronenberga, o którym pisałem przed "Wielką Czystką". Mam nadzieję, że nie zawiodę się ani trochę i dostanę oczekiwane przeze mnie ostro poryte i skomplikowane dzieło :)
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 10:38   

Cytat:
Poszukaj dobrze, a na pewno znajdziesz
Oby. ;]
Podobno premierę miała już Piła 4 = widział ktoś?
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-21, 19:29   

Puty napisał/a:

Podobno premierę miała już Piła 4 = widział ktoś?


Jeszcze nie, ale mam ochotę obejrzeć ten film. Co prawda to prawda i jako serię muszę "Saw'a" ocenić mocno mocno średnio, to jednak z sentymentu dla części pierwszej oglądam dalsze wypociny "Bousmanna". Wersji "Cam" nie chciało mi się oglądać :)
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-23, 12:01   

Nie miałam zielonego pojęcia, że kręcą 4kę o,O... Zastanawia mnie, jak oni to zrobili, skoro Jigsaw i jego koleżaneczka raczej definitywnie [SPOILER] kopnęli w kalendarz, zagadki poustawiane przed śmiercią? [/SPIOLER] Tak czy inaczej, jak wejdzie do kin, obejrzę.

Ostatnio byłam na "Film o Pszczołach", całkiem sympatyczna, śmieszna baja. Można śmiało iśc.

Dziś za to wybieram się na "1408" i oczywiście wrażeniami nie omieszkam się podzielic. W każdym razie, pokładam duże nadzieje w tym filmie.

Co do Otika, szkoda, że nie nagrałam :\ .
Znów będę kilka lat tęsknic do tego filmu. Chyba, że...gdzieś znajdę ;D .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-23, 12:11   

Nareszcie mam Babel- zobaczymy czy taki hicior.

Plus przypominam jak zawsze, że dziś "kino z Tarantino" w Dzienniku i Pulp Fiction.
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-23, 17:22   

Miho napisał/a:
Dziś za to wybieram się na "1408" i oczywiście wrażeniami nie omieszkam się podzielic. W każdym razie, pokładam duże nadzieje w tym filmie.

Film jest bardzo dobry, klimatem przypomina trochę SH4. Jednak momentami wydaje się trochę nudnawy i przeciągnięty. Tak czy inaczej najlepszy horror w ostatnim czasie (wielkiego wyboru nie było) Obejrzeć jak najbardziej warto. Tyle, że wersja kinowa, ma moim zdaniem dużo gorsze zakończenie niż reżyserska, (którą oglądałem jako piewrwszą) Ale jak wrócisz z kina, to Ci powiem czym się różniły.


_Music napisał/a:
Nareszcie mam Babel- zobaczymy czy taki hicior.

Najbardziej w tym filmie podobała mi się młoda Japonka ;]
Tak poważnie, to film ciekawy, dość wymowny, jednak zdecydowanie nie dla wszystkich. Fanom poprzednich filmów tego reżysera (zawsze zapominam nazwiska) powinien przypaść do gustu. Jednak na pierwszym miejscu stawiam Amores Perros.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2007-11-23, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-11-23, 17:38   

no 1408 napewno jedno z najlepszych w ostatnim czasie...jak nie najlepsze ...
Ja dziś najprawdopodobniej Last Man on the Earth zaproponowane przez Car'a...po seansie dam znać :D
_________________
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-23, 18:04   

Miho napisał/a:
"1408"


Naprawdę dobry film. Najlepszy horror jaki oglądałem ostatnimi czasy. Nie powalił mnie może na łopatki, ale był naprawdę świetny i porządnie zrealizowany. Klimat faktycznie podobny miejscami do SH4, co w moim przypadku przemawia na plus tejże produkcji. Świetna gra aktorska, klimat paranoi i porządne efekty to kolejna mocna strona filmu. Jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał to zapewniam, że nie powinien się zawieść :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group