Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Alice
2016-07-25, 18:30
Alan Wake
Autor Wiadomość
Monac 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-02-06, 19:23   Alan Wake

Psychologiczny triller, tworzony przez ludzi odpowiedzialnych za Max Payne'a. Data premiery nie znana.
Trailery:

http://www.youtube.com/watch?v=0x1WX16vgf0

http://www.youtube.com/watch?v=m-xaiMaru64

http://www.youtube.com/watch?v=3e-cit4OM8w

Po pierwszym trailerze, na którym było zostało zaprezentowane miasto byłem pod wrażeniem. Wyglądało to obiecująco, pomyślałem: w końcu jakiś świeży pomysł, bez zombich, mutantów i innych demonów. Zapowiadał się klimatyczny triller. Jednak późniejsze trailery trochę mnie zaniepokoiły, przede wszystkim za dużo akcji, przypomina to trochę Resident Evil 4, biegniemy, strzelamy, biegniemy, jakiś filmik i dalej akcja. Przynajmniej tak to wygląda na gameplayu zaprezentowanym w trailerze.

A Wy jakie szanse dajecie tej grze?
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-02-06, 20:06   

Anal Wake.

Może być coś ciekawego. Pierwsza rzecz jaką spłodził Sam Lake (Max Payne) była bardzo fajnym pomysłem, więc może i tym razem zaskoczy czymś ciekawym. Nie czekam specjalnie na ten tytuł, but never say never...

Chociaż z drugiej strony za bardzo przypomina ostatniego, pożal-się-boże Alone In The Dark, więc po namyśle jestem bardziej sceptycznie nastawiony.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-02-06, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2010-02-06, 21:02   

Ja już od dłuższego czasu obserwuję wszelkie informacje na temat tej gry, oglądam materiały i jestem pod dużym wrażeniem. Dałem grze kilometrowy kredyt zaufania i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie...Robią tę grę strasznie długo, więc powinna być dopracowana. Już sam engine powala.
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2010-02-06, 23:50   

Też do niedawna śledziłem wszelkie nowinki o tej produkcji, ale mój zapał zdążył już mocno ostygnąć.

Z tego co widzę z najnowszych zapowiedzi, zapowiada się mroczny shooter, a nie rozbudowana action adventure z niesamowitym klimatem. Zdałem sobie sprawę, że wiele osób niesłusznie porównuje Alana do Heavy Rain, bo gry te prezentują zupełnie różne gatunki. Dla tego drugiego rozważam zakup PS3. Mimo wszystko Alana chętnie sprawdzę, po prostu po tym co widziałem, na pewno nie byłby czynnikiem decydującym o zakupie nowego sprzętu. A fakt, że robią grę już szmat czasu niekoniecznie działa na jej korzyść.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2010-02-06, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Monac 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-02-07, 00:21   

StuntmanMikeL napisał/a:
Chociaż z drugiej strony za bardzo przypomina ostatniego, pożal-się-boże Alone In The Dark

Dokładnie z tym samym mi się skojarzyło i będzie się jeździć samochodem jak w Alone in the Dark :shock:

PiK napisał/a:
Z tego co widzę z najnowszych zapowiedzi, zapowiada się mroczny shooter, a nie rozbudowana action adventure z niesamowitym klimatem.

No właśnie ja liczyłem na eksplorację terenu i stopniowe poznawanie fabuły, ale chyba się przeliczę. Łudziłem się, że będzie można pobiegać po mieście jak w SH, ale po tym co pokazano w gamelplayach raczej nie ma co na to liczyć.

A co do Heavy Rain to zapowiada się genialnie, oby tylko David Cage nie spieprzył fabuły jak zrobił to po części w Fahrenheicie, ale jak na razie nic na to nie wskazuje.
Ostatnio zmieniony przez Monac 2010-02-07, 00:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-02-07, 10:59   

Gdy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie (pod koniec 2008 roku), to wiara w dobry survival-horror rozgrzała moje serce na nowo. Gra wyglądała na mroczny, psychologiczny i zakręcony thriller. Teraz wizerunek gry zmienił się o 360 stopni (jak XBOX, na którego ma się ukazać). Jak dla mnie za szybko, za ostro i za głośno. W ferworze strzelaniny ginie klimat strachu. Rzeczywiście, jak zauważył Monac, gra idzie w kierunku residentowej akcji. I choć bardzo lubię zombiaczą serię, bo ma swój fajny styl, to od historii Alana Wake'a oczekiwałem czegoś w stylu Silent Hill (może moja podświadomość za bardzo tęskni za taką grą?). Chciałem ciszy i ciar na plecach, nienaturalnych odgłosów w ciemności, zadumy, refleksji i tajemniczości. Wygląda na to, że dostaniemy kolejną SZCZelankę. Czyżby gatunek survival-horror odszedł bezpowrotnie?
_________________
kraken11
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-02-07, 11:12   

Strzelankę nie. Survival-horror nie. Nie wiem skąd bierzecie te porównania. W każdym z wywiadów Sam Lake mówi wyraźnie, że te gra będzie action-thrillerem i dokładnie to można zobaczyć na trailerach. Jest klimat, jest akcja, jest dobry scenariusz (chyba...). Rozumiem te zarzuty, jeśli twórcy zapowiadaliby survival horror, wtedy jasnym by było, że wciskają kit.

Anyways, przyjrzałem sie trochę bliżej tej grze i z tego co widzę, to baaardzo będzie przypominać Alone In The Dark. Złym pomysłem to nie jest, o ile nie spartolą sprawy tak jak w przypadku AiTD. Wszak od Alone in The Dark na kilometr śmierdziało sporym potencjałem, który został zmarnowany przez tandetną egzekucję. Jeśli planują zrobić takiego AiTD, jeno z duużo lepszym scenariuszem i sprawnym gameplayem wolnym od bugów, to jestem na "tak".
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-02-07, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2010-02-16, 00:33   

Rzekomo Alan Wake nie zostanie wydany na PC ;( Najpierw robią grę tyle czasu, co róż coś zmieniając, a potem najzwyczajniej się wypinają, uzasadniając to jakimiś bzdetami. Nieładnie.
 
 
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-03-23, 19:27   

Alan Wake został potwierdzony jako tytuł exclusive na konsolę XBOX 360 na X10 - imprezie Microsoftu, która to odbyła się w połowie lutego w San Francisco. Panowie z M$, którzy do niedawna głośno promowali swój projekt "Games for Windows", zmienili swoją politykę i postanowili ostatnimi czasy wzmocnić pozycję X360, olewając jednocześnie graczy PC'towych. Fakty sa takie, że wszystkie mocne tytuły od Microsoftu, pojawią się wyłącznie na konsoli Billa. Mowa tu o grach: Alan Wake, Halo:Reach, Fable III i Crackdown 2. Czyżby gigant z Redmond postanowił wytoczyć swoja artylerię przeciwko Sony i ich exclusive'om (Uncharted 2, Heavy Rain, God of War III, Killzone 2)?
Niemniej ja czekam mocno na Alana. Mój X360 łakomie otwiera paszczę na myśl o tej grze. Mam też nadzieję, że Alan Wake będzie dla X'a tym, czym Heavy Rain dla PlayStation 3, tylko mocniej, mroczniej i straszniej. Amunicji będzie ciągle brakować, więc często lepiej będzie poprostu wiać. Nie będzie to pusta i bezmyślna SZCZelanka. I całe szczęście.
_________________
kraken11
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-06-01, 21:34   

Obejrzałem ostatnio 2 gameplaye z tejże gry i myślę, że za długo ona wychodziła i w końcu pojawiły się jakieś durne pomysły. Zapowiadała się bardzo ciekawie, pomysł był co najmniej dobry, ale w końcu wszystko zostało zbytnio przekombinowane. Co mnie naprawdę zaskoczyło to lokacje, bo są po prostu piękne, mroczne i jednocześnie emanują tajemniczością i mistycyzmem, ale... Gra wygląda jak połączenie Silent Hill: Homecoming i Devil May Cry. Najbardziej mnie rozwaliła chyba ta latarka, której postać używa do walki z przeciwnikami - cały pokaz przypomina coś wyjętego żywcem z jakiegoś Sci-Fi, no i te rozbłyski, och, ach. :roll:

Ja naprawdę nienawidzę nowych gier...
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-01, 22:49   

Devlock napisał/a:
Ja naprawdę nienawidzę nowych gier...


Nie wszystkie gry są od razu słabe.Ale zgadzam się z tym że większość ich to przerost formy nad treścią.Dlatego też po zobaczeniu gameplayów z Alan Wake trochę się rozczarowałem tym że w grze dużo jest walki,jak na mój gust trochę zbyt dużo.Gra pewnie fajna ale nie aż tak żebym specjalnie dla niej miałbym konsolę kupować.Jak gra wyjdzie kiedyś na PC:fajnie.Jak nie to i tak nie będzie mnie to ruszało bo jest wiele innych równie dobrych czy nawet lepszych.
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-02, 06:49   

Zaratul napisał/a:
.Dlatego też po zobaczeniu gameplayów z Alan Wake trochę się rozczarowałem tym że w grze dużo jest walki,jak na mój gust trochę zbyt dużo.
A czego mozna by sie spodziewac po twrocach serii Max Payne??? lol Ogladalem ten mini serialik Bright Falls i musze przyznac ze calkiem udany - jesli gra jest tak dobra jak on to dla mnie jest to must play.....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-02, 12:07   

R4Zi3L napisał/a:
A czego mozna by sie spodziewac po twrocach serii Max Payne???


To że w MP była sama walka to nie oznacza że w Alan Wake który jest de facto horrorem ma być tyle samo strzelania.Zresztą od początku śledziłem produkcją AW i pamiętam że gra nie miała mieć takiej ilości walki.
_________________

 
 
 
Robak 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 103
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-06-03, 00:51   

Alan Wake nie jest horrorem, a thillerem psychologicznym (zresztą tak zawsze był zapowiadany) i w tej konwencji według mnie sprawdza się bardzo dobrze. Ilość walk według mnie jest dobrze wyważona i są one ciekawie zrobione (chociaż mogą po jakimś czasie nużyć), czuć, że przeciwnik fizycznie jest silniejszy. Poza tym gra ma świetny klimat, który przykuwa do konsoli na dłużej. Dodając do tego zakręconą i wciągającą fabułę, bardzo dobrą grafikę, dobrze dobraną muzykę, ciekawe postacie i wiele nawiązań do różnych książek i filmów otrzymujemy bardzo dobrą grę, jedną z najlepszych na Xboxa. Jedynie mogliby wrzucić kilka jakiś trudniejszych zagadek, bo te nie są na najwyższym poziomie. Jeśli jednym słowem bym miał opisać tę grę na pewno brzmiałoby ono "klimat". Proponuję najpierw przetestować własnoręcznie, a nie oceniać po filmikach ;) Mnie osobiście dawno nic tak nie wciągnęło, a gry z iksa mają z tym problem w przypadku mojej osoby.
_________________
Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza. ;) ;) ;)

Polej kolejkę za te martwe marzenia, za wszystko co miało tu być, czego nie ma. Zalejmy pałę do reszty jak świnie, w głupiej nadziei, że ból przeminie.
 
 
 
pico 
Cockroach
Valtiel



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 33
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 2011-01-27, 13:28   

Grałem w AW w październiku i muszę przyznać, że świetna to gra.



Plusy i minusy w moim skromnym wykonaniu:

+ długość gry - w porównaniu z innymi horrorami/dreszczowcami to gra była nawet długa, jak dla mnie, lizacza ścian. Około 10 intensywnych wieczorów, po 2 godzinki grania

+ klimat miasteczka z amerykańskich filmów/książek grozy

+ satysfakcjonująca walka - nie drażni i nie nudzi w przeciwności do innych gier z gatunku survival horror

+ gra jest utrzymana w konwencji serialu - zawsze na końcu odcinka jest świetny utwór i na początku jest "w poprzednim odcinku..."

+ wieeele postaci, bo niestety w horrorach/dreszczowcach w które gramy, zazwyczaj jest postaci malutko (zliczymy na palcach jednej, no, może dwóch rąk). A tutaj, dzięki temu, mamy - choćby teoretycznie - większą możliwość dywagacji i domysłów w trakcie rozgrywki

+ polska lokalizacja jest świetna, po prostu

+ kilka epickich walk z Opętanymi - występ na scenie na farmie Andersonów, hell yeah!

+ muzyka - kapitalna można by rzec, pisząc oczywiście o utworach pojawiających się w trakcie gry. Tylko szkoda, że nie było w trakcie gry praktycznie żadnych "strasznych" dźwięków

+ końcówka i rozkminy po niej, które zerkompensowały mi rozdrażnienie, które panowało we mnie od połowy gry (więcej w pierwszym minusie)




- od połowy gry wiemy ZA DUŻO. Naprawdę, w grze to psuje mi humor. Rozumiem w książce, w filmie, gdzie akcja się rozkręca i bohater dąży do finału. Ale w grze powinniśmy wszystkiego dowiadywać się dopiero na koniec. Ja pragnę domysłów, myślenia o wciągającej historii a nie dążenia do tego, o czym prawie wszystko wiem (może nie o motywie przewodnim, nie o Tomie, nie o prawdziwym Alanie, ale gdzie i po co się kieruje). Jeśli rozumiecie o czym piszę, to faktycznie, wcale ten minus nie wyklucza się z powyższym plusem

- liczyłem na cięższy klimat i większą psychodelę. Chyba dlatego, że trochę czegoś w zastępstwo SH, więc ten minus to strasznie subiektywny minus

- zbierajki w stylu termosów do kawy i strzelania do puszek - no ludzie, pasuje to tutaj tak, że aż głowa boli jak się spróbuje to jakoś wytłumaczyć



Moja ocena końcowa to 9, mimo, że tuż po zakończeniu wystawiłbym 8,5. Aczkolwiek czytając zarówno opinie jak i - co ważniejsze - tłumaczenie zakończenia, moja ocena wzrosła. Już kupiłem obydwa DLC i niedługo je przejdę a następnie zmierzę się z Duchem Mroku na koszmarnym poziomie trudności :) .
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-05-08, 12:12   

http://www.gog.com/en/gamecard/alan_wake

Alan Wake na GoG.com w wersji standalone bez DRMu za jedyne 15 dolców.
_________________

 
 
 
beny 
Cockroach


Wiek: 36
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-11-15, 13:21   

Grałem w tą gierke , mi osobiście sie ona średnioo podoba . Mało akcji troche
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2013-12-03, 22:16   

Alan Wake, prawdopodobnie mój numer 1 spośród wszystkich gier mijającej generacji. Oczywiście nie szokuje jak Silent Hill 2, ale klimat i tak rewelacyjny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group