Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2016-07-24, 21:26
Resident Evil

Twoja ulubiona część serii Resident Evil?
Resident Evil: Zero
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil
5%
 5%  [ 4 ]
Resident Evil: Remake
7%
 7%  [ 5 ]
Resident Evil 2
26%
 26%  [ 18 ]
Resident Evil 3: Nemesis
17%
 17%  [ 12 ]
Resident Evil 4
29%
 29%  [ 20 ]
Resident Evil: Code Veronica X
4%
 4%  [ 3 ]
Resident Evil: Outbreak
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Outbreak File 2
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil: Umbrella Chronicles
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Gun Survivor
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil: Gun Survivor 2
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Dead Aim
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Gaiden
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 67
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-19, 00:08   

Mr_Zombie napisał/a:
Gaiden jest raczej ciężkostrawny, głównie z powodu pozoimu trudności (za pierwszym razem, gdy grałem, to przy ostatnim bossie skończyła mi się cała amunicja do wszystkiego) jak i zwalonego tryb walki - stoisz przed przeciwnikiem, na dole masz pasek z zaznaczonym pewnym obszarem i latający w lewo i prawo kursor; musisz wcisnąć przycisk akcji, gdy kursor jest na danym obszarze - jeżeli wciśniesz poza obszarem, to pudłujesz. Oczywiście im lepsza broń, tym mniejszy obszar a kursor zapiernicza szybciej :/
To to wiem... głównie chodzi mi o sprawy związane ze smaczkami czy fabuła... np. co słychać u starych znajomych, czy cos jest wyjasnione...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-19, 10:25   

Fabuła Gaidena, jak sama nazwa podtytułu wskazuje*, chociaż ma postacie z poprzednich części (Leon i Barry), jest historią nieoficjalną, która nie wlicza się do kanonu. Sama fabuła jest nawet fajna, chociaż ma kilka głupich zwrotów akcji.


*The term Gaiden is commonly used in popular Japanese fiction to refer to a spinoff (canonical or otherwise) of a previously published work that is not officially considered a sequel nor a prequel.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2008-02-19, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-02-19, 19:37   

Widzę że większość osób ma tutaj dobry gust. Druga część jak najbardziej jest najlepsza. Przeszedłem ją po kilkanaście razy i dalej mi się nie znudziła. Grałbym dalej, ale mam problemy z zapisaniem. trzeba coś namieszać w opcjach...
To naprawdę cudowna gra, swego czasu perełka CAPCOM. Do tego Claire jest taka seksowna, uwielbiam jej głos. Ciasteczko!
_________________
gxg
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-19, 21:58   

Jeżeli mówisz o problemach z zapisem na WinXP, to rozwiązanie jest proste: wystarczy utworzyć jakiś folder do save'ów na dysku C: (czyli C:\jakis_folder) i ustawić w opcjach, by tam były przechowywane save'y (domyślnie są w tym samym katalogu, co gra) - powinno działać.
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-19, 23:24   

Albo se załatwić reedcyje na XPeka...ma dodatkowo filmiki w wyzszej rozdzielczosci... (640x480 MPEG2)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-20, 18:08   

Widze, że sporo jest zwolenników Residenta 2 więc jezeli jest ktos zainteresowany to zczekitujcie ta stronke http://www.bioflames.com.

Na niej mozecie znalezc BETA wersje Biohazard 2 na PSX'a i od razu mowie, ze nie jest to resident 1.5 tylko tzw. Debug Mode Residenta 2, czyli prawie skonczona gra z Leonem i Claire. Mozemy wpisywac sobie kody i przemieszczac sie pol lokacjach, wybierac sobie wszystkie bronie, wlaczyc niesmiertelnosc itp.
http://www.bioflames.com/...ta_v2.part1.exe
http://www.bioflames.com/...ta_v2.part2.rar
http://www.bioflames.com/...ta_v2.part3.rar
Ostatnio zmieniony przez Kruk 2008-02-20, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-04-13, 20:57   

Mam nadzieję że masz rację, panie zombi. Sory że tak późno odpisuję, ale jakoś ostatnio nie zaglądałem na forum przez dośc długi czas. Mimo wszystko dzięki, wypróbuję to. Tęsknię zatą grą niczym koń odstawiony od wodopoju. :lol:
_________________
gxg
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-04-14, 11:23   

http://youtube.com/watch?v=U9yGIz1gMTk

Nowe trailerki wychodzą na necie z gameplay'em do Residenta 5, oto jeden z nich.
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-04-18, 19:48   

Moją ulubioną częścią RE jest zdecydowanie 4. Dlaczego? Dlatego, że sporo rzeczy jest w niej ulepszonych i poprawionych.
Po pierwsze: Interakcja z otoczeniem, która jest świetnie dopracowana, a uczucie jakiego doznaje się po rozwaleniu łba Plagasowi przez drewniane drzwi jest nie do opisania. Poza tym lubię "ciągnąć drzwi z buta" i wpadać do pomieszczenia ze strzelbą :razz: . Poza tym podoba mi się możliwość barykadowania drzwi, przez co etap, w którym razem z Luisem odbijamy natarcie "tubylców" na chatkę jest moim ulubionym momentem w grze:D.
Po drugie: Zrezygnowanie ze skrzyni do przechowywania gratów, która została zastąpiona walizkami. Osobiście uważam, że jest to świetne posunięcie, bo jest po prostu wg mnie trochę realistyczniejsze.
A po trzecie: Gra jest definitywnie najdłuższą i najbardziej rozbudowaną częścią serii.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-18, 20:15   

sulivan podpisuję się pod Twoim postem rękami i nogami :]
Ja od siebie dodam, że ma świetny gameplay. RE4 jako jedna z nielicznych gier zachęciła mnie do przejścia 4 razy i dalej mi się nie znudziło. Do tego dochodzą świetne walki z bossami i masa bonusów ^^
 
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-04-18, 20:19   

Właśnie przechodzę RE4. Genialna gra, szczególnie z patchem :P Na razie jestem na etapie "Magnum za drogi". Nic tylko trenować przed RE5 :D
_________________
A drink a day keeps the shrink away.
-- Edward Abbey
 
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-18, 23:35   

Ehh ... gdzie się podziali fani RE starej daty ? :( ...
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-04-19, 00:46   

Ja, ja jestem ;) .

I chociaż nie trawię RE4 jako Residenta, to trzeba przyznać, że gra jest dobra. (choć wg mnie trochę za długa - pod koniec staje się monotonna).
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-04-19, 08:14   

Bersek napisał/a:
Ja od siebie dodam, że ma świetny gameplay.


Kurcze zapomniałem o gameplayu :razz: . Faktycznie jest świetny.

Bersek napisał/a:
RE4 jako jedna z nielicznych gier zachęciła mnie do przejścia 4 razy i dalej mi się nie znudziło. Do tego dochodzą świetne walki z bossami i masa bonusów ^^


Ja przeszedłem RE4 już 5 razy i zdobyłem już chyba wszystkie możliwe bonusy i dodatki. Teraz odblokowuje już tylko postacie w trybie Mercenaries :razz: .
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-19, 09:30   

sullivan_1989 napisał/a:
Teraz odblokowuje już tylko postacie w trybie Mercenaries :razz: .

Ja stanąłem na Adzie i za cholerę nie mogę odblokować Krauzera :/
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-04-19, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-04-19, 11:50   

Bersek napisał/a:
Ja stanąłem na Adzie

Kurde, ja też :/ ... nie umiem zabic Krauzera, mimo, że wszystkie poprzednie walki z bossami nie były dla mnie specjalnie trudne :x ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-19, 11:52   

Miho napisał/a:
Kurde, ja też :/ ... nie umiem zabic Krauzera, mimo, że wszystkie poprzednie walki z bossami nie były dla mnie specjalnie trudne :x ...

Tzn mi nie chodzi o zabijanie Krauzera w "Separated Ways" tylko odblokowanie Krauzera w "Merchenaries" ;D
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-04-19, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-04-19, 11:55   

Aha xD.
To do takiego stopnia zaawansowania nie doszłam (i pewnie nie dojdę).
Ale to nie zmienia faktu, że też utknęłam na Adzie (whateva w którym miejscu itd xD).
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-19, 11:58   

Miho napisał/a:
Ale to nie zmienia faktu, że też utknęłam na Adzie (whateva w którym miejscu itd xD ).

Przy walce z Krauzerem to ja biegałem ile się da i strzelałem mu pod nogi z kuszy. W taki sposób udało mi się go zabić za pierwszym podejściem :]
 
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-04-19, 12:03   

Ktoś od kogoś słyszał, że ktoś powiedział, że ktoś inny usłyszał... że Redfield zginie w RE5. ;| Jak tak się stanie, to... dla twórców, harakiri to jedyna ucieczka przede mną xD
_________________
A drink a day keeps the shrink away.
-- Edward Abbey
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 13:08   

Cytat:
Ja przeszedłem RE4 już 5 razy

Ja przeszedłem 2 razy i miałem jej dość - obadałem nowe stroje, drugi bonusowy zestaw na hardzie. Właśnie na najtrudniejszym poziomie trudności zbroja dla Ashley to niesamowity handicap(kiedy spada Leosiowi na ramiona z wysokości w tym całym żelastwie pomyślano nawet o zmianie animacji - rewelacja!). Kiedy zdobyłem unlimited Rocket Launcher - gdy dowiedziałem się, że musze po nią iść do Merchanta(gdy podchodziłem za trzecim razem) - podziękowałem. Przeszedłem jeszcze te epizody Ady. Mercenaries nawet nie tknąłem, gdy zobaczyłem co oferuje. Co do Krausera - Na hard to jest dopiero kozak - łyka jak gdyby nigdy nic strzał z rakietnicy i najzwyczajniej w świecie nie starczało mi na niego amunicji z najsliniejszego magnuma! Odkryłem jednak, że Headshoty zabierają mu critical damage - taktyka z Easy niestety się nie sprawdza.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-19, 13:12   

Puty napisał/a:
(kiedy spada Leosiowi na ramiona z wysokości w tym całym żelastwie pomyślano nawet o zmianie animacji - rewelacja!).

No nieźle to wygląda :D A co do samej zbroi to nikt nie może Cię w niej zabić, ani porwać ^^
Puty napisał/a:
Kiedy zdobyłem unlimited Rocket Launcher

Unlimited RL dobra rzecz, ale jeszcze lepsza Chicago typewriter :grin2:
Cytat:
Na hard to jest dopiero kozak - łyka jak gdyby nigdy nic strzał z rakietnicy i najzwyczajniej w świecie nie starczało mi na niego amunicji z najsliniejszego magnuma!

Strzał z rakietnicy pod nogi, i chicago typewriterem walisz mu seryjkę po główce.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-04-19, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-04-19, 14:17   

Ktoś wie osochozi z tymi z tą strzelnicą w RE4? Od czasu do czasu dostaję pieniądze, ale żadne nowe bronie się nie pojawiają, którymi mógłbym spróbować postrzelać do tarcz, a bonus jest chyba niewidzialny :/
_________________
A drink a day keeps the shrink away.
-- Edward Abbey
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-04-19, 14:20   

Kilroy napisał/a:
Ktoś wie osochozi z tymi z tą strzelnicą w RE4? Od czasu do czasu dostaję pieniądze, ale żadne nowe bronie się nie pojawiają, którymi mógłbym spróbować postrzelać do tarcz, a bonus jest chyba niewidzialny :/

Tam się nie dostaje żadnych nowych broni, Masz 2 zestawy i tyle. Zbierasz takie kapselki, które później możesz normalnie podejrzeć w inventory. Na tych kapselkach są różne figurki np. Leon, Ashley, Ganadosy i cała reszta. Za uzbieranie jednego rzędu dostajesz nagrodę pieniężną ;P
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-04-19, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-04-19, 14:31   

To jest po prostu taki mały bonusik Kilroy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group