Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Silent Hill - Rozbite Wspomnienia (nowelizacja)
Autor Wiadomość
Zagadka 
Cockroach


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-07-24, 23:37   Silent Hill - Rozbite Wspomnienia (nowelizacja)

Silent Haven

SILENT HILL
ROZBITE WSPOMNIENIA



Na podstawie gry Silent Hill: Shattered Memories


Przekład z języka angielskiego: Zagadka




Rozdział 1: Psychoanalityk

W oczach twej wyobraźni żyje wspomnienie
Trudne do odnalezienia, zaślepione smutkiem


– Cieszę się, że się pan zjawił. Świadczy to o pańskim zaangażowaniu w terapię...
Były to pierwsze słowa, jakie usłyszałem tego dnia od doktora K. Dnia, którego nigdy nie zapomnę. Kiedy piekło zamarzło. Dnia, przywołującego wspomnienia, które rozbiły mój świat, niczym chłodna stal szkło. Wspomnienia przynoszące agonię po dziś dzień. Odkrycie prawdy było ciosem dla mojego serca. Teraz wiem, dlaczego ukrywałem ten fakt nawet przed samym sobą...
– Przeczytałem pańskie notatki. Poprzedni terapeuta panu nie służył... Pragnę, by pan wiedział, że tym razem będzie inaczej. Dostosujemy się do pańskiego tempa. Żadnych notatek, leków ani teorii. Wrócimy do początku, aby zrozumieć, co zaszło.
Nie pamiętam wiele sprzed spotkania z doktorem K. Nie pamiętam, jak umawialiśmy się na tę wizytę, ani nawet samego wejścia do gabinetu. Z drugiej strony, niewiele pamiętam od czasu tamtej zimy. Podejrzewam, że to powód, z jakiego tu przebywam...
Nie przejmowałem się zbytnio doktorem K. Wydawał się być inteligentnym człowiekiem. Może to przez fakt, że miałem przedtem zbyt wielu lekarzy, głównie psychiatrów, którzy uważali prochy za odpowiedź na mój problem... Cóż, jak sam zauważył, poprzedni terapeuta mi nie służył. Mój ostatni lekarz uczynił mnie tylko bardziej przygnębionym i aspołecznym, co przerodziło się w niezdrową sytuację. Dlatego odszedłem.
Jak wspomniałem, jestem aspołeczny, a wszystko od czasu tamtego zdarzenia. Przebywając w towarzystwie, staję się zamknięty i nerwowy. To zabawne, zważywszy na fakt, że niegdyś było inaczej. Byłem duszą towarzystwa i nie cierpiałem nudy. Ale teraz... siedzę w tym fotelu, przed facetem w średnim wieku, którego nawet nie znam, gadając o swojej przeszłości i spieprzonym emocjonalnie życiu.
Próbowałem nie zbliżać się nadto do doktora K, choć stało się to niemal niemożliwe, z całym tym zestawem psychiatrycznych pytań. Świadomość, że musiałem się z kimś podzielić tą historią, sprawiła, że jeszcze trudniej było mi nie dopuścić doktora do swego umysłu.
– Proszę zerknąć na tę ankietę. Obiecuję, że to jedyna, jaką ujrzy pan w czasie całej terapii.
Przy moim obecnym i tak już antyspołecznym nastawieniu, pocę się nawet w wyrażaniu myśli na papierze. Doktor dostrzega moje zmieszanie, gdy siedzę jak zaklęty. Zalewa mnie zimny pot, a myśl, że lekarz może go zauważyć jak spływa po moim czole, czyni mnie jeszcze bardziej nerwowym. Odzywa się, kiedy sięgam po leżący na stoliku ołówek.
– Proszę odpowiadać zgodnie z prawdą. Tak jest prościej.
Ścieram pot z czoła i zaczynam odpowiadać. Ankieta zawierała pytania o moje cechy charakteru. Dotyczyły przyjaciół, stosunku do alkoholu (Bóg mi świadkiem, że spożywam roztropnie), szacunku do uczuć innych, metod organizacji, a nawet życia towarzyskiego i seksu (Bóg mi świadkiem, że nie mam go tyle, co kiedyś). Kończę ankietę i oddaję ją, starając się nie patrzeć mu w oczy, w nadziei, że wyniki przejrzy z grubsza lub nie oceni mnie zbyt surowo.
– Był pan niewierny? Czy to prawda?
Super... Niczego nie przeoczył... Przytaknąłem w odpowiedzi...
– W porządku, zacznijmy więc...


CDN
To nowelizacja gry Silent Hill Shattered Memories w moim tłumaczeniu i z lekkim wkładem twórczym. Opnie?
Ostatnio zmieniony przez Zagadka 2012-07-25, 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-07-25, 00:06   

Cytat:
Nie przejmowałem się zbytnio doktorem K. Wydawał się być inteligentnym facetemczłowiekiem.


Jeszcze info o oryginalnym autorze by się przydało.
_________________

 
 
Zagadka 
Cockroach


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-07-25, 00:12   

Jest u góry Silent Haven. Oryginał:
http://silenthaven.tumblr...edmemoriesnovel
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-07-25, 22:47   

Szkoda ze nie ma oficjalnej nowelizacji. Ta część się chyba najbardziej nadaje.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Zagadka 
Cockroach


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-07-26, 00:31   

Wiem, też nad tym ubolewam, bo czasem mnie nieco męczy ten lekko tendencyjny styl autora.
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-25, 09:08   

Gdzie znajdę ciąg dalszy? Po polsku.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-04-26, 04:02   

Alice napisał/a:
Gdzie znajdę ciąg dalszy? Po polsku.


Może autor tłumaczenia Zagadka udzieli dalszych informacji. Ja bym napisał mu e-maila przez forum :3
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group